Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 13, 2017 12:57 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Niepewność 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niepewność
Mściwość i pragnienie zemsty to niezbyt ładne cechy charakteru.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Cz gru 07, 2017 8:52 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Dlatego całe życie mogę być kanalią, ale wystarczy że przed śmiercią się nawrócę, powiem że żałuję i nie czeka mnie żadne zadośćuczynienie. Dlatego wasze nauki nie mają wartości

No cóż Pan Jezus na krzyżu miał inne podejście do łotra. :mrgreen:
Nie zawsze zadośćuczynienie vs człowiek jest możliwe i nie o to tu chodzi. Poza tym Panu Bogu nie możesz w żaden sposób zadośćuczynić, bo nie posiadasz nic, co by mogło zrównoważyć Twój grzech.

Pan Bóg już dawno określił w tym względzie swoją wolę:[Ez.18.32]:Gdyż nie mam upodobania w śmierci śmiertelnika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się więc, a żyć będziecie!
Tak więc twoja opinia jest nietrafiona.

Cz gru 07, 2017 11:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Dlatego człowiek zbawiony wie.

Metoda Goebbelsa tutaj nie dziala. Chocbys wybral tysiac cytatow (swoja droga to chyba nie w porzadku wobec "nie bedziesz uzywal ...")
"tylko" nie bedzie tym samym co "nie tylko".
Poza tym schodzisz w tym watku coraz nizej klamiac:
"To u Was nie potrzeba nawrócenia - wystarczy zostać ochrzczonym jako niemowlę i załatwione."

Na marginesie doskonale wiemy, ze nasz osad moze byc falszywy i moze nam sie zdaje, ze stoimy a nie stoimy naprawde. W zwiazku z tym zastanawiam sie
co jest latwiej zrozumiec:"komu się zdaje, że stoi" w jednym przekladzie czy "kto mniema, że stoi" w innym.
Tzn wiemy wszyscy oprocz wynalazcow, ktorzy wiedza ze stoja.

Cz gru 07, 2017 2:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Dlatego całe życie mogę być kanalią, ale wystarczy że przed śmiercią się nawrócę, powiem że żałuję i nie czeka mnie żadne zadośćuczynienie. Dlatego wasze nauki nie mają wartości

Uważasz, że nauka Jezusa jest jakąś abstrakcją, która tylko utrudnia życie, a po śmierci jesteśmy oceniani na podstawie przestrzegania jakichś bezsensownych zasad?
Tylko nieszczęśliwa osoba może być przez całe życie kanalią.

Cz gru 07, 2017 6:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Metoda Goebbelsa tutaj nie dziala. Chocbys wybral tysiac cytatow (swoja droga to chyba nie w porzadku wobec "nie bedziesz uzywal ...")

Jeśli w stosunku do świadectwa Pisma twierdzisz, że to metoda Goebbelsa, to Ci współczuję. :(
robaczek2 napisał(a):
Poza tym schodzisz w tym watku coraz nizej klamiac:
"To u Was nie potrzeba nawrócenia - wystarczy zostać ochrzczonym jako niemowlę i załatwione."

Czyżby?
A niby jak działa u was "chrzest" wodny? Działa jak automat.
Biblia naucza, że tylko krew Jezusa gładzi grzechy na podstawie świadomego wyznania grzechów przez człowieka i jego prośby o usprawiedliwienie.
Najprościej zarzucić kłamstwo - ale słabe to.
robaczek2 napisał(a):
Na marginesie doskonale wiemy, ze nasz osad moze byc falszywy i moze nam sie zdaje, ze stoimy a nie stoimy naprawde. W zwiazku z tym zastanawiam sie
co jest latwiej zrozumiec:"komu się zdaje, że stoi" w jednym przekladzie czy "kto mniema, że stoi" w innym.

Myślę, że ważniejsze jest ostatnie stwierdzenie: niech baczy, aby nie upadł. - czyli swoista autokontrola i weryfikacja ze wzorcem [I Piotra 1-11]

Pt gru 08, 2017 12:28 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4