Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 21, 2018 5:28 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona
 Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Jozek napisał(a):
A filmik ktoś oglądał ? Tak z ciekawości pytam. Fajne perełki z historii. Np. 15 w. i komentarz Włodkowica (przy okazji warto googlnąć kim był i jakie miał poglądy) do J 10, 16 Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. Włodkowic komentując nie mówił np. o prawosławnych, ale o poganach. O tych którzy nie mają bladego pojęcia kto to jest Jezus Chrystus.
"To są owce, które nie należą do owczarni Kościoła, ale z całą pewnością należą do owczarni Chrystusa"
Prowokacyjnie zapytam: można tak myśleć ?

Ja oglądałem. Zanim odniosę się do Włodkowica i Twojego pytania, chciałby zwrócić uwagę na słowa biskupa, który powiedział na samym końcu o trosce o dom Jezusa - "zatroszczcie się o siebie nawzajem" - bez względu na przynależność kościelną - to daje do myślenia.

Odnośnie pytania, które zadałeś.
Uważam, że takie myślenie jest jak najbardziej uprawnione w świetle Biblii.
Wskazuje na to wypowiedź Ap. Pawła [Rzym.2.14-16]:14. Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;
15. Dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;
16. Będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.

Wg mnie te wersety mówią właśnie o ludziach z owczarni, która nie jest Kościołem.

Jest jeszcze jeden ciekawy fragment, który wskazuje podobny przypadek [Mk.9.38]:Odpowiedział mu Jan: Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi za nami, jak wypędzał w twoim imieniu demony, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził za nami.
Jakże szybko uczniowie stworzyli sobie swój jedyny kościół. :mrgreen:
Kim był ten człowiek nie wiemy, ale to że nie chodził za Jezusem i uczniami nie było przeszkodą, aby czynić to co robił w imieniu Jezusa - czyli musiał tą moc otrzymać od Boga, a Jezus kazał go zostawić w spokoju.
Dlatego mówię, że Kościół jest ponad denominacyjny. To budowla duchowa, do której należą ludzie, których byśmy nigdy o to nie podejrzewali.
Etykietki kościelne nie mają znaczenia.

[II Tym.2.19]:(..)Zna Pan tych, którzy są jego.
Warto o tym pamiętać.

Cz paź 11, 2018 8:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jak zwykle wybierasz Biblii to, co Ci "pasuje", a niewygodne fragmenty omijasz wzrokiem:
1 Tm 3:15
15. Gdybym zaś się opóźniał, [piszę], byś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy.

Wyrwany z kontekstu werset czemu ma służyć?

Nie udawaj Greka, Gregor. Fragment jasno wskazuje co jest filarem i podporą prawdy. Tyle, że to Tobie nie pasuje, więc będziesz teraz jak zwykle się wymigiwał i udawał, że ten cytat nie ma znaczenia.

Cytuj:
Jezus jest (...)

Nie zmienia to niczego w tym, iż św. Paweł jasno stwierdził, że Kościół Chrystusa jest "filarem i podporą prawdy".

Cytuj:
Czaisz, protestancie? W Kościele Chrystusa jest jedna wiara, a nie tyle wersji, ilu wierzących.

Tak chrześcijaństwo opiera się na wierze w dwa konkretne wydarzenia wskazane np. przez Ap. Pawła odnośnie Pana Jezusa [Rzym.4.25]:Który został wydany za grzechy nasze i wzbudzony z martwych dla usprawiedliwienia naszego.
Mało tego, bez wiary w zmartwychwstanie chrześcijaństwo nie ma sensu i o tym też pisał Ap.Paweł.

Pytanie, czy tę fałszywą tezę napisałeś świadomie, czy też w swojej niewiedzy palnąłeś taką bzdurę? Chrześcijaństwo opiera się na całej wierze i nauczaniu, które przekazali nam Apostołowie, a nie dwóch fragmentach Ewangelii, które sobie wybrałeś, bo na nich "budujesz" oderwane od rzeczywistości przekonanie, iż wystarczy w nie wierzyć i będzie zachowana "jedna wiara" wśród chrześcijan. To, co zrobiłeś, to jest okrawanie Ewangelii (nie mówiąc już o całej Biblii) i dopasowywanie jej sobie do poglądów. Jedna wiara, protestancie, to nie jest "wierzymy w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa dla naszego zbawienia". To jest: Wierzymy we wszystko, co objawił i uczynił Bóg dla naszego zbawienia.

Cz paź 11, 2018 9:05 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jest jeszcze jeden ciekawy fragment, który wskazuje podobny przypadek [Mk.9.38]:Odpowiedział mu Jan: Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi za nami, jak wypędzał w twoim imieniu demony, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził za nami.
Jakże szybko uczniowie stworzyli sobie swój jedyny kościół. :mrgreen:
Kim był ten człowiek nie wiemy, ale to że nie chodził za Jezusem i uczniami nie było przeszkodą, aby czynić to co robił w imieniu Jezusa - czyli musiał tą moc otrzymać od Boga, a Jezus kazał go zostawić w spokoju.
Dlatego mówię, że Kościół jest ponad denominacyjny. To budowla duchowa, do której należą ludzie, których byśmy nigdy o to nie podejrzewali.
Etykietki kościelne nie mają znaczenia.

Jedna mała uwaga Greogrze. Człowiek który nie chodził z apostołami faktycznie wyrzucał złe duchy. To znaczy, że człowiek ten uwalniał mocą Chrystusa z pod panowania zła. Sprawiał że w ich życiu zajaśniał Chrystus. Opisana sytuacja dotyczy konkretnej relacji dwojga ludzi, których połączył Chrystus. Tutaj nie jest napisane, że Chrystus był przyczyną podziałów, a tak się na przestrzeni wieków a także obecnie dzieje. Ten fragment nie jest pochwałą dla sporów i rozłamów w łonie Kościoła. Taka interpretacja jest zła, a mam nieodparte wrażenie że z twoich słów wynika własnie "wsio ryba"

Chrystus nic też nie mówi o tym, że owczarnie można zmieniać wg. własnej woli. Bo w tej jest mi niewygodnie i mi się nie podoba to sobie sam będę chodzić. Apostołowie, a zwłaszcza Paweł przywiązywali wagę do trwania we wspólnocie i podejmowania decyzji razem. Zawsze razem. Tutaj też nie ma słowa o tym, że podziały na zbory i szereg denominacji jest OK. Chrystus raczej zachęca do posłuszeństwa w kwestii wiary i to w sytuacji skrajnej, kiedy różnica między tym co mówią pasterze - a robią, była nad wyraz widoczna. Tzn. aby nie bać się ponosić i trudu i wytrwałości we własnej niedoskonałej wpólnocie. Od tych fragmentów nie można uciec.

To tak uzupełniająco do twojej wypowiedzi, którą całkiem możliwe że źle odczytałem miedzy wierszami.

Cz paź 11, 2018 9:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jednosc Kosciola, to jeden kosciol, jedna wiara, jedna intencja, jedna modlitwa, jeden glos.

W szerszym tlumaczeniu to jedna parafia w swoim kosciele, zjednoczona w jednej wierze, modlaca sie jak jeden w jednej intencji, jedna-ta sama modlitwa jednym glosem tak by bylo slychac jakby jedna osoba sie modlila.
Ty Jozek powinienes wiedziec co to znaczy.

Cz paź 11, 2018 10:04 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Nie zmienia to niczego w tym, iż św. Paweł jasno stwierdził, że Kościół Chrystusa jest "filarem i podporą prawdy".

Święte słowa powiedział
Cytuj:
B.W.E Misja apostołów
10:5Tych dwunastu posłał Jezus, rozkazując im i mówiąc: Na drogę pogan nie wkraczajcie i do miasta Samarytan nie wchodźcie.
10:6Ale raczej idźcie do owiec, które zginęły z domu Izraela.
10:7A idąc, głoście wieść: Przybliżyło się Królestwo Niebios.
10:8Chorych uzdrawiajcie, umarłych wskrzeszajcie, trędowatych oczyszczajcie, demony wyganiajcie; darmo wzięliście, darmo dawajcie.
10:9Nie miejcie w trzosach swoich złota ani srebra, ani miedzi,
10:10Ani torby podróżnej, ani dwu sukien, ani sandałów, ani laski; albowiem godzien jest robotnik wyżywienia swego.
10:11A do któregokolwiek miasta lub wioski wejdziecie, dowiadujcie się, kto jest w nim godzien, i tam pozostańcie aż do swego odejścia.
10:12A wchodząc w dom, pozdrówcie go!
10:13A jeśli to dom godzien, niech zstąpi nań pokój wasz, a gdyby nie był godzien, niech pokój wasz wróci do was.
10:14I gdyby kto was nie przyjął i nie słuchał słów waszych, wychodząc z domu lub z miasta onego, strząśnijcie proch z nóg swoich.

Tacy mają być Apostołowie - nauczyciele wiary.
A jacy byli ich katoliccy następcy?
Władza i mamona - ich najwięksi bożkowie.
Okrucieństwo,mordy - a gdzie pokój czyniący?
Mordowanie innowierców, zbrojne zakony, 600 lat okrutnej inkwizycji.
No i ta taksa. Sakramenty - za pieniądze, pochówek za pieniądze, msze za pieniądze, zbawienie - za pieniądze.
O jakim kościele Jezusa, o jakich naukach pierwszych Apostołów tu piszecie?
Cytuj:
Jezus potępia uczonych w Piśmie i faryzeuszów
23:1Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:
23:2Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.
23:3Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.
23:4Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.
23:5A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.
23:6Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,
23:7I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.
23:8Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.
23:9Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.
23:10Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
23:11Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,
23:12A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.
23:13Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.
23:14(Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)
23:15Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
23:16Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.
23:17Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?
23:18Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.
23:19Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?
23:20Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.
23:21I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.
23:22I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.
23:23Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.
23:24Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.
23:25Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.
23:26Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste.
23:27Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości.
23:28Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.
23:29Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.

Nie ma różnicy

Cytuj:
Objawienie Jana
18:2I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
18:3Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
18:4I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
18:5Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
18:6Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.
18:7Ile sam siebie uwielbiał i rozkoszy zażywał, tyle udręki i boleści mu zadajcie; gdyż mówi w sercu swoim: Siedzę jak królowa, wdową nie jestem, a żałoby nie zaznam.
18:8Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził.
18:9I zapłaczą nad nim, i smucić się będą królowie ziemi, którzy z nim wszeteczeństwo uprawiali i rozkoszy zażywali, gdy ujrzą dym jego pożaru.
18:10Z dala stać będą ze strachu przed jego męką, mówiąc: Biada, biada tobie, miasto wielkie, Babilonie, miasto potężne, gdyż w jednej godzinie nastał twój sąd.
18:11I kupcy ziemi płakać będą i smucić się nad nim, bo już nikt nie kupuje od nich towaru,
18:12Towaru ze złota i srebra, i drogich kamieni, i pereł, i bisioru, i purpury, i jedwabiu, i szkarłatu, i żadnego drzewa tujowego, i żadnego przedmiotu z kości słoniowej, i żadnego sprzętu z najkosztowniejszego drzewa, i z miedzi, i z żelaza, i marmuru,
18:13I cynamonu, i korzeni, i wonności, i mirry, i kadzidła, i wina, i oliwy, i najprzedniejszej mąki, i pszenicy, i bydła, i owiec, i koni, i wozów, i niewolników, i życia ludzkiego.
18:14I owoce, których pożądała dusza twoja przepadły dla ciebie, i wszystko, co się lśni i błyszczy, zginęło dla ciebie, i nigdy już ich nie będzie.
18:15Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając
18:16Tymi słowy: Biada, biada, miasto wielkie, przyodziane w bisior i w purpurę, i w szkarłat, przyozdobione w złoto i drogie kamienie, i perły;
18:17W jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, którzy prowadzą handel morski, przystanęli z dala,
18:18I widząc dym pożaru jego, krzyczeli, mówiąc: Któreż miasto podobne jest do tego miasta wielkiego?
18:19I sypali proch na głowy swoje, a płacząc i narzekając, krzyczeli: Biada, biada, miasto wielkie, na którego skarbach wzbogacili się wszyscy właściciele okrętów morskich! W jednej godzinie spustoszone zostało!
18:20Rozraduj się nad nim, niebo i święci, i apostołowie, i prorocy, gdyż Bóg dokonał dla was sądu nad nim.
18:21I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.
18:22I już nie rozbrzmi w tobie gra harfiarzy ani muzyków, ani flecistów, ani trębaczy, już też nie będzie u ciebie mistrza jakiegokolwiek rzemiosła, ani już nie usłyszy się u ciebie huku młyna;
18:23I nie zabłyśnie już w tobie blask świecy, i nie usłyszy się w tobie głosu oblubieńca ani oblubienicy; gdyż kupcy twoi byli wielmożami ziemi, gdyż czarami twymi dały się zwieść wszystkie narody.
18:24W nim też znaleziono krew proroków i świętych, i wszystkich, którzy zostali pomordowani na ziemi.

Cz paź 11, 2018 10:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Jedna mała uwaga Greogrze. Człowiek który nie chodził z apostołami faktycznie wyrzucał złe duchy. To znaczy, że człowiek ten uwalniał mocą Chrystusa z pod panowania zła. Sprawiał że w ich życiu zajaśniał Chrystus. Opisana sytuacja dotyczy konkretnej relacji dwojga ludzi, których połączył Chrystus. Tutaj nie jest napisane, że Chrystus był przyczyną podziałów, a tak się na przestrzeni wieków a także obecnie dzieje.

Przywołałem tą historię, jako przykład, że podziały są tworzone przez ludzi.
To przecież uczniowie zabraniali działać temu człowiekowi, a nie Jezus.
Nie sugerowałem, że Jezus dzieli. W tamtym momencie uczniowie jeszcze nie byli częścią Kościoła - nie byli jeszcze gotowi.
Jozek napisał(a):
Ten fragment nie jest pochwałą dla sporów i rozłamów w łonie Kościoła. Taka interpretacja jest zła, a mam nieodparte wrażenie że z twoich słów wynika własnie "wsio ryba"

Absolutnie nie sugerowałem takiej interpretacji.
Jozek napisał(a):
Chrystus nic też nie mówi o tym, że owczarnie można zmieniać wg. własnej woli. Bo w tej jest mi niewygodnie i mi się nie podoba to sobie sam będę chodzić.

Wg mnie z punktu duchowego owczarnia jest jedna i na drzwiach nie ma przybitej tabliczki nazwą denomiancji takiej czy innej.
Niestety już za czasów apostołów chrześcijanie zaczęli wprowadzać podziały: ja jestem Apollosowy, ja Kefasowy itd. Ap. Paweł nazwał to cielesnością, a nie chodzeniem w Duchu Św.
Takie nieduchowe myślenie funkcjonuje do dziś - i jest to duży błąd, bo zaślepia duchowe oczy ludziom.

Zamiast szczycić się swoim rodowodem kościelnym może warto zapytać siebie: czy w istocie jestem chrześcijaninem?; prawdziwie uczniem Jezusa?; czy rzeczywiście podążam za Nim?; czy mam świadectwo w sobie przynależności do Boga?
Jozek napisał(a):
Chrystus raczej zachęca do posłuszeństwa w kwestii wiary i to w sytuacji skrajnej, kiedy różnica między tym co mówią pasterze - a robią, była nad wyraz widoczna.

Z mojej strony nie widzę zachęcania do ślepego posłuszeństwa, gdyż Biblia pokazuje, ze istnieje granica posłuszeństwa względem przełożonych.
Przełożeni nie są też nietykalni, na co wskazał Ap. Paweł Tymoteuszowi.

Każdy odpowiada za siebie przed Panem Bogiem, więc źle rozumiane posłuszeństwo jest duchową lekkomyślnością i zagrożeniem. Jezus powołał nas do duchowej wolności, więc w Jego Kościele nikt nie jest niewolnikiem swoich przełożonych. Jedynym Panem chrześcijanina jest Jezus Chrystus i tylko jemu jesteśmy winni bezwzględne posłuszeństwo wynikające z wiary, zaufania i miłości.
Od tego też nie można uciekać.

Cz paź 11, 2018 11:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ok, ale ja myślę inaczej niż ty. Kilka działów dalej, ktoś ma inne zdanie w kwestii Trójcy Świętej. Czasem ktoś z katolików przychodzi i zaczyna wieść spór na forum w jakiejś doktrynalnej kwestii. Czasem PS(zapomiałem jak się nazywa ten protestant z tęczowym avatarem) krytycznie ocenia wypowiedzi konwertytów takich jak Ty, albo Wybrana. Mówi, żeby nie wrzucać wszystkich do jednego wora z łatką - protestantyzm. Że to nasza wewnętrzna sprawa.Myśli inaczej.

Znam i pamiętam Gregorze wszystkie argumenty dot. jak to określiłeś "duchowej wolności", ale chciał bym dla odmiany usłyszeć coś od ciebie konstruktywnego o problemie jakim jest - jedność. Co zrobić kiedy się różnimy ? Post wyżej Wybrana pisze emocjonalny post. Zaraz będzie draka, bo ktoś inny odpisze w podobnym tonie. Jak nad tym Gregorze zapanować ? Jak sprawić aby ludzie zaczęli na siebie patrzeć z życzliwością i zrozumieniem ? Tak jak by sobie tego życzył Chrystus. Ja nie wiem.Wiem tylko że taka jest potrzeba i że tego wszyscy potrzebujemy.

Cz paź 11, 2018 11:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jest wątek Maria-Magdalena Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych w którym gromadzą się w Imię Jezusa zarówno protestanci jak i katolicy i prawosławni ale ciebie tam jakoś nie było widać...(a może się mylę ?)

Spotykam się z katolikami w innym miejscu - w realu, również w imieniu Jezusa i tylko to jest dla nas istotne. Wierzymy, że zgodnie ze słowami Jezusa jest pośród nas, a my stanowimy cząstkę Jego Kościoła.
sahcim napisał(a):
Bo już o tym z tobą rozmawiałem na innym wątku i do tej pory jeszcze nie podałeś kto jest twoim prezbiterem czy biskupem...no ale może jednak się mylę i podasz jakieś dane o swoim biskupie czy prezbiterze...

Moim przełożonym jest pastor zboru, w którym jestem. Jednak moje rozumienie chrześcijaństwa jest przeciwne do postawy: ja jestem Apollosowy, a Ty Kefasowy. Dlatego nie reprezentuję żadnej denominacji protestanckiej. Zwyczajnie nie podpisałem żadnej deklaracji członkowskiej, bo wg mojego rozumienia chrześcijaństwa jest to bez znaczenia.
Ważne jest to czy jesteś duchowo odrodzonym dzieckiem Bożym i uczniem Jezusa.
Tyle w kwestii wyjaśnienia.

Cz paź 11, 2018 11:26 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Lepiej stać samotnie w prawdzie niż błądzić w tłumie.

Gregor, takie myślenie z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego. To wznoszenie się na wyżyny egoizmu.

Cz paź 11, 2018 11:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Gregor napisał(a):
To jest sedno chrześcijaństwa i czerpania zdrowej nauki z czystego źródła - trwać w Nim osobiście.

Tylko w jaki sposób czerpać naukę z tego źródła, przecież Jezus nie chodzi dzisiaj po świecie?

Dobre pytanie.
Miejsce Pana Jezusa zajął Duch Św., który naucza i objawia prawdę.
Jezus powiedział, że to właśnie Duch Św. będzie robił.

Czytaj Biblię i proś Jezusa o to, aby Duch Św. wprowadzał cię w prawdę Słowa i aby udzielał Ci poznania.
Bądź pewny, że jeśli prosisz Jezusa o chleb, to nie dostaniesz kamienia, ani węża.

Cz paź 11, 2018 11:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Gregor napisał(a):
Lepiej stać samotnie w prawdzie niż błądzić w tłumie.

Gregor, takie myślenie z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego. To wznoszenie się na wyżyny egoizmu.

Wg mnie to bardzo trzeźwe chrześcijańskie myślenie.
[Mt.7.14]:13. Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
14. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

W przypadku zbawienia ilość nie przekłada się na jakość.

Cz paź 11, 2018 11:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Ok, ale ja myślę inaczej niż ty.

Rozumiem i nie mam z tym problemu. ;)
Jozek napisał(a):
Znam i pamiętam Gregorze wszystkie argumenty dot. jak to określiłeś "duchowej wolności", ale chciał bym dla odmiany usłyszeć coś od ciebie konstruktywnego o problemie jakim jest - jedność. Co zrobić kiedy się różnimy ? Post wyżej Wybrana pisze emocjonalny post. Zaraz będzie draka, bo ktoś inny odpisze w podobnym tonie. Jak nad tym Gregorze zapanować ? Jak sprawić aby ludzie zaczęli na siebie patrzeć z życzliwością i zrozumieniem ? Tak jak by sobie tego życzył Chrystus. Ja nie wiem.Wiem tylko że taka jest potrzeba i że tego wszyscy potrzebujemy.

Podzielam Twoje zdanie i potrzebę.
Też chciałbym aby wrogość została zastąpiona przez wzajemne zrozumienie w duchu łagodności.
Abyśmy chcieli dochodzić do wspólnych wniosków, zamiast ostrzeliwać się wzajemnie.

Myślę jednak, że ludzkimi wysiłkami nie da się doprowadzić do prawdziwej jedności w Duchu Jezusa Chrystusa.
Dziś zatem mamy sytuację taką samą jak 2000 lat temu [I Kor.1.12]:12. A mówię to dlatego, że każdy z was powiada: Ja jestem Pawłowy, a ja Apollosowy, a ja Kefasowy, a ja Chrystusowy.
13. Czy rozdzielony jest Chrystus? Czy Paweł za was został ukrzyżowany albo w imię Pawła zostaliście ochrzczeni?

Postawa czysto cielesna - nieduchowa.

Problem jest jednak czysto duchowy, a do duchowych rzeczy przyłóżmy duchową miarę.
Potrzeba jest przemiany sposobu myślenia o sobie na wzajem. Jedynym wyjściem z tej matni jakie widzę jest Jezus Chrystus.
Jeśli wszyscy deklarujemy, że jest On naszym Panem, to zaczynimy to praktykować. W jaki sposób? Kiedyś złożyłem propozycję, więc ją powtórzę.

Odłóżmy na bok ( nie porzućmy) nasze teologie, dogmaty, obrzędy, a skupmy się na Jezusie, który siedzi po prawicy Ojca. On nie jest dogmatem, teologią tylko Osobą.
Zacznijmy praktykować Jego słowa [Mt.18.20]:Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.
To jest obietnica jedności, która może stać się naszym udziałem, jeśli On stanie się najważniejszy na tym forum.

No i oczywiście pozostaje modlitwa, aby Duch Św. ożywił tą prawdę w naszych sercach.
Tak to widzę, ale może ktoś widzi tą sprawę jeszcze inaczej?

Pt paź 12, 2018 12:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie udawaj Greka, Gregor. Fragment jasno wskazuje co jest filarem i podporą prawdy. Tyle, że to Tobie nie pasuje, więc będziesz teraz jak zwykle się wymigiwał i udawał, że ten cytat nie ma znaczenia.

Co ma piernik do wiatraka? Tu nie chodzi o filar i podporę, ale o Prawdę, a nią jest Jezus.
Chrześcijaństwo opiera się na całej wierze i nauczaniu, które przekazali nam Apostołowie, a nie dwóch fragmentach Ewangelii,

Niewiele jak widzę wiesz o fundamentalnych prawdach wiary. Może więc niech o jednej z nich przypomni Ci Ap.Paweł [I Kor.15.14,17]:14. A jeśli Chrystus nie został wzbudzony, tedy i kazanie nasze daremne, daremna też wasza wiara;17. A jeśli Chrystus nie został wzbudzony, daremna jest wiara wasza; jesteście jeszcze w swoich grzechach.
Rozumiesz to? To jest fundament wiary chrześcijańskiej. Bez zmartwychwstania nie ma usprawiedliwienia i nie ma chrześcijaństwa.
To, co zrobiłeś, to jest okrawanie Ewangelii (nie mówiąc już o całej Biblii) i dopasowywanie jej sobie do poglądów.

Po tym co piszesz to raczej treść Ewangelii nie jest dla Cibie do końca oczywista. Może jakiś ksiądz wyłoży ci treść Dobrej Nowiny?
To jest: Wierzymy we wszystko, co objawił i uczynił Bóg dla naszego zbawienia.

Czyli w co? Bo na razie to tylko pustosłowie. Konkrety Yarpen.

Pt paź 12, 2018 12:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Cytuj:
To jest: Wierzymy we wszystko, co objawił i uczynił Bóg dla naszego zbawienia.

Czyli w co? Bo na razie to tylko pustosłowie. Konkrety Yarpen.

To już jest rżnięcie głupa na totalnego chama. Nawet nie będę prosił o wybaczenie, że przerywam rozmowę, bo to już jest dużo po niżej poziomu, który toleruję. Mam, zaraza, Biblię przepisać na forum?

Pt paź 12, 2018 7:51 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
feelek napisał(a):
Tylko w jaki sposób czerpać naukę z tego źródła, przecież Jezus nie chodzi dzisiaj po świecie?

Dobre pytanie.
Miejsce Pana Jezusa zajął Duch Św., który naucza i objawia prawdę.

Tylko czy Duch Św. może prowadzić do wielu prawd?

Pt paź 12, 2018 8:22 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona