Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 15, 2017 8:14 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
 Pytania do protestantów 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Cytuj:
A kto ustala normy co jest przekręceniem, a co nie - Twój kościół? - więc się tego trzymaj
Trzymam się - bo to, w przeciwieństwie do poglądu, że to Gregor ustala - biblijne stanowisko.

"Przez to teraz wieloraka w przejawach mądrość Boga poprzez Kościół stanie się jawna Zwierzchnościom i Władzom na wyżynach niebieskich"/Ef 3,10/

"Gdybym zaś się opóźniał, [piszę,] byś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy."/1 Tm 3,15/

"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest do prywatnego wyjaśniania."/2P 1:20/

Pt lis 17, 2017 11:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Gregorze...toż stanowisko jakie prezentujesz, to sprzeczność... 8O
Jak żyjący dla Pana święci, którzy wyprzedzili nas w drodze do Niego, mogą być dla ciebie jednocześnie żyjącymi i martwymi skoro w rzeczywistości Nieba, w której wg ciebie oczywiście przebywają, nie ma przystępu nic co jest martwe...?

Biblia to w prosty sposób wyjaśnia.
Rzeczywistość niebiańska to jeszcze nie jest pełnia, którą Bóg przygotował dla swoich. Jezus mówił o tym kilkukrotnie np. [Jana 6.44]:Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
Jak można wskrzesić kogoś kto wg Ciebie ciągle żyje?
Ap.Paweł tak to przedstawił [I Tes.4.16]:Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie
Jak widzisz Jezus i Ap. Paweł mówią o tym samym - o wskrzeszeniu/przywróceniu do życia tych, którzy umarli, choć żyją po tamtej stronie. I nie ma w tym żadnej sprzeczności.

Ci, którzy są już z Jezusem są jednocześnie nazwani "umarłymi w Chrystusie".
I taki jest biblijny/właściwy punkt widzenia. Ignorowanie tego to odrzucanie prawdy.

So lis 18, 2017 1:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Trzymam się - bo to, w przeciwieństwie do poglądu, że to Gregor ustala - biblijne stanowisko.

I tu się mylisz, bo nie Gregor ustala:
[II Tym.2.7]:Rozważ, co mówię, a Pan da ci właściwe zrozumienie wszystkiego
[I Jana 2.27]:Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie.

Ty ufasz KRK, a ja ufam tak jak chrześcijanie, do których Ap. Jan napisał - Duchowi Św., który jest Duchem prawdy. - zachęcam.

So lis 18, 2017 1:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
αναστας (anastas) - (Strong 450) oznacza tyle co "wstać"
Mat 9:9 bt5 "(9) Odchodząc stamtąd, Jezus ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: Pójdź za Mną! A on wstał i poszedł za Nim."

czasem powstać
Mat 12:41 bt5 "(41) Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je, ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili; a oto tu jest coś więcej niż Jonasz."
i stąd dopiero bywa używane w kontekście zmartwychwstania
Mat 17:9 bt5 "(9) A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc: Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie."

Jak widzisz, nie ma tego odcienia znaczeniowego, na który stawiasz na podstawie polskiego tłumaczenia.

Cytuj:
Rzeczywiście. I o nich właśnie czytamy:
„A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju.”/Mdr 3,1-2/

Dlatego własnie czytamy:
„To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.”/J 6,50/
„Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?”/J 11,26/
I jak tam Twoje sola scriptura, hę? ;)

Aż się prosi:
„ Nie jest On Bogiem umarłych, lecz żywych. Jesteście w wielkim błędzie.” /Mk 12,27/
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):

I tu się mylisz, bo nie Gregor ustala:
[II Tym.2.7]:Rozważ, co mówię, a Pan da ci właściwe zrozumienie wszystkiego
[I Jana 2.27]:Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie.

Ty ufasz KRK, a ja ufam tak jak chrześcijanie, do których Ap. Jan napisał - Duchowi Św., który jest Duchem prawdy. - zachęcam.
Jaasne, i dlatego są dziesiątki tysięcy różnych denominacji niekatolickich, z których każda mówi co innego.
Uciekłeś od pytania : Czy zatem każdemu z Was Duch Święty mówi co innego? :roll:

So lis 18, 2017 1:37 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Rozważ, co mówię, a Pan da ci właściwe zrozumienie wszystkiego.

Bardzo slusznie. Zawsze podziwialem Swietych Kosciola, ze Pan dawal im zawsze wlasciwe zrozumienie wszystkiego. Wielu bylo prostymi ludzmi bez zadnego wyksztalcenia teologicznego.
Nie sposob nie zwrocic uwagi na Jana Marie Vianney, ktory po ludzku sadzac nie mial zadnych talentow a Pan dal mu dokladnie to co cytujesz. Swietne cytaty Gregor. Dzieki.

So lis 18, 2017 1:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Uciekłeś od pytania : Czy zatem każdemu z Was Duch Święty mówi co innego?

Nie zauważyłem, abyś mi je zadał wcześniej.
Tym, którzy należą do Jezusa Duch Św. mówi to samo udzielając poznania stosownie do duchowego wzrostu. Są też tacy dla których ważniejsza jest ich kościelna teologia i ich "prawda".
Ale w KRK jest podobnie. Są na tym forum katolicy, którzy mają odmienne zdanie od reszty - u Was kościół naucza innych czegoś odmiennego? ;)

So lis 18, 2017 2:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Uciekłeś od pytania : Czy zatem każdemu z Was Duch Święty mówi co innego?

Nie zauważyłem, abyś mi je zadał wcześniej.
Tym, którzy należą do Jezusa Duch Św. mówi to samo udzielając poznania stosownie do duchowego wzrostu.
To znaczy którym z tych dziesiątków tysięcy denominacji które tak uważają?
Cytuj:
Są też tacy dla których ważniejsza jest ich kościelna teologia i ich "prawda".
Ale w KRK jest podobnie. Są na tym forum katolicy, którzy mają odmienne zdanie od reszty - u Was kościół naucza innych czegoś odmiennego? ;)
Nie. Oni mają różne zdania, ponieważ NIE słuchają Kościoła, którego Bóg kazał słuchać - czyli postępują WBREW nauce Kościoła.
Wy macie rozbieżne zdania, PONIEWAŻ postępujecie według złudzenia, że każdemu Bóg daje osobne poznanie w sprawach, które już raz Objawił Kościołowi.

Krótko mówiąc: to co głosisz, nie jest od Boga, bo NIE DZIAŁA.
A Boże metody działają.

So lis 18, 2017 3:07 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Rzeczywistość niebiańska to jeszcze nie jest pełnia, którą Bóg przygotował dla swoich. Jezus mówił o tym kilkukrotnie np. [Jana 6.44]:Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
Jak można wskrzesić kogoś kto wg Ciebie ciągle żyje?
Oczywiście, że można...patrz w Biblii przyklad Syna Człowieczego zrodzonego z Maryi...żyjąc wg ducha Bożego nawet po obumarciu ciała nie przestał żyć/działać dla Boga(i wierzących Słowu Bożemu), a po wykonaniu wyznaczonej Mu przez Ojca misji ten Syn żyjący dla Boga mocą Ducha został wskrzeszony i ukazywał się wybranym... :-)
Zatem jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.
Rozumiesz czego dotyczy wskrzeszenie czy dalej jesteś niewidzący...?

Cytuj:
Ap.Paweł tak to przedstawił [I Tes.4.16]:Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie
Jak widzisz Jezus i Ap. Paweł mówią o tym samym - o wskrzeszeniu/przywróceniu do życia tych, którzy umarli, choć żyją po tamtej stronie. I nie ma w tym żadnej sprzeczności.
Gregorze...dla Ap.Pawła nie ma sprzeczności w tym co pisze w 1Tes 4:16 gdyż on rozumie o czym mówi pisząc o powstaniu żyjących, którzy umarli w Chrystusie, a ty niestety nie rozumiesz tego przytaczanego przez siebie tekstu „po myśli Pawła”, bo ty nie wierzysz, że Bóg przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha ale ubzdurałeś sobie, że Bóg będzie stwarzał nowe ciała, tzn nie mające nic wspólnego z tymi o których mówi Paweł w Rz 8:11
Cytuj:
Człowieku...ale ty chyba nie rozumiesz(albo nie przyjmujesz do wiadomości), że owi „umarli W Chrystusie”, to nie są nie żyjący dla Chrystusa/Kościoła święci Pańscy ale że to są ci, którzy z Boga(wody i Ducha Świetego) się narodzili i są dla świata/grzech umarli, a nie dla narodzonych z Boga więc nie wciskaj mi tutaj swoich dziwnych interpretacji jako biblijnej prawdy...

So lis 18, 2017 2:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):

A to już inne pytanie. W poprzednim zapytałeś:
Barney napisał(a):
Czy zatem każdemu z Was Duch Święty mówi co innego?

Ja odpowiedziałem mając na myśli poszczególnych ludzi - ich pytaj.
Jeśli pytasz o denominacje, to może roześlij do wszystkich ankietę z pytaniem, bo ja nie reprezentuję tutaj żadnej.
Barney napisał(a):
Wy macie rozbieżne zdania, PONIEWAŻ postępujecie według złudzenia, że każdemu Bóg daje osobne poznanie w sprawach, które już raz Objawił Kościołowi.

O i odpowiedziałeś sobie sam. Nie wysyłaj więc ankiety :mrgreen:
Barney napisał(a):

To, że w Twoim życiu nie działa nie jest podstawą do uogólniania.
W moim działa i dlatego o tym mówię, a Ty zwyczajnie nie masz w tym udziału - szkoda.

N lis 19, 2017 2:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):

Doskonale rozumiem, i dlatego do czasu zmartwychwstania Biblia określa wierzących jako "umarłych w Chrystusie" z punku doczesności, w której żyjemy. Ignorowanie tego to odrzucenie biblijnego nauczania.
sahcim napisał(a):
a ty niestety nie rozumiesz tego przytaczanego przez siebie tekstu „po myśli Pawła”, bo ty nie wierzysz, że Bóg przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha ale ubzdurałeś sobie, że Bóg będzie stwarzał nowe ciała, tzn nie mające nic wspólnego z tymi o których mówi Paweł w Rz 8:11

Trzeba sahcim czytać dalej, bo Rzym.8.11 to nie koniec nauczania Ap. Pawła w tej kwestii.
Ap. Paweł kontynuuje nauczanie w [I Kor. 15.45-47]:47. Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.
48. Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebieski człowiek, tacy są i niebiescy.
49. Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebieskiego człowieka.

Jeśli się z powyższym nie zgadzasz to Twoja sprawa.
sahcim napisał(a):
Człowieku...ale ty chyba nie rozumiesz(albo nie przyjmujesz do wiadomości), że owi „umarli W Chrystusie”, to nie są nie żyjący dla Chrystusa/Kościoła święci Pańscy ale że to są ci, którzy z Boga(wody i Ducha Świetego) się narodzili i są dla świata/grzech umarli, a nie dla narodzonych z Boga więc nie wciskaj mi tutaj swoich dziwnych interpretacji jako biblijnej prawdy...

Niczego Ci nie wciskam tylko wyrażam swoje zdanie, które uważam za właściwe choćby na podstawie tego, ze Biblia nigdzie nie mówi, że wierzący "zasnęli dla świata".
Paweł zaś zamiennie używa zwrotów "umarli w Chrystusie" i "zasnęli w Chrystusie" aby ukazać fakt, że do czasu zmartwychwstania fizyczna śmierć panuje nad wszystkimi. Tak więc Ci, którzy są już z Panem są jednocześnie zmarłymi, bo śmierć odebrała im życie w ciele. I dlatego nie osiągnęli oni jeszcze tej pełni, którą Bóg przygotował dla swoich.

Jedynie Jezus Chrystus ją osiągnął i jest żyjącym w całej pełni.
Dlatego Biblia wskazuje tylko na Niego jako tego, u którego mamy szukać wszelkiej pomocy, gdyż tylko Jezus Chrystus osiągną pełnię doskonałości.
Skoro Ty szukasz pomocy u nie w pełni doskonałych, to Twoja sprawa.

N lis 19, 2017 3:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):

A to już inne pytanie. W poprzednim zapytałeś:
Barney napisał(a):
Czy zatem każdemu z Was Duch Święty mówi co innego?

Ja odpowiedziałem mając na myśli poszczególnych ludzi - ich pytaj.
Ślizgasz się.
Skoro ileś-tam tysięcy denominacji stosuje tę zasadę którą zaproponowałeś (że Bóg każdemu rzekomo ponownie objawia to, co już objawił Kościołowi i tak nalezy dochodzić do prawdy biblijnej), i mają oni zupełnie INNY pogląd wyniku jej stosowania, to znaczy, że w przytłaczającej większości, stosowanie tej reguły prowadzi do fałszu.
Czyli zaproponowany przez Ciebie sposób jest funta kłaków warty - czyli nie może pochodzić od Boga.
Tyle.
Cytuj:
Barney napisał(a):

To, że w Twoim życiu nie działa nie jest podstawą do uogólniania.
W moim działa i dlatego o tym mówię, a Ty zwyczajnie nie masz w tym udziału - szkoda.
Znowu ślizg - nie działa w przytłaczającej większości denominacji (skoro są rozbieżne).
Skąd więc mniemanie, że taka nic nie warta metoda działa u Ciebie?

N lis 19, 2017 1:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Skoro ileś-tam tysięcy denominacji stosuje tę zasadę którą zaproponowałeś (że Bóg każdemu rzekomo ponownie objawia to, co już objawił Kościołowi i tak nalezy dochodzić do prawdy biblijnej), i mają oni zupełnie INNY pogląd wyniku jej stosowania, to znaczy, że w przytłaczającej większości, stosowanie tej reguły prowadzi do fałszu.
Czyli zaproponowany przez Ciebie sposób jest funta kłaków warty - czyli nie może pochodzić od Boga.

Ja to widzę odwrotnie.
Odrzucenie indywidualnego poznania prowadzi do powstawania rozbieżności i/lub fałszywych nauk\teologii.
Podstawowy błąd w Twoim myśleniu, to założenie, że Bóg objawia coś denominacjom.
Bóg objawia prawdę swoim dzieciom, a nie organizacjom kościelnym.
Skąd więc rozbieżności? Bo istotą chrześcijaństwa jest nowe narodzenie i osobiste poznwanie Jezusa Chrystusa, a nie nauczenie się czegoś Nim.
O osobistym prowadzeniu każdego odrodzonego chrześcijanina pisał Ap.Jan właśnie do chrześcijan w [I Jana 2.27].

Osobiście uważam, że każda denominacja ( wbrew temu co twierdzą) została założona nie na Jezusie tylko na człowieku:
1. KRK - na Piotrze
2. Prawosławny - historycznie Patriarcha Konstantynopola
2. Luteranizm - na Lutrze
3. Kalwinizm - na Kalwinie
3. Bapyzm - na Helwys/Smyth
3. Zielonoświątkowy - Ch.F.Parham/W.J. Seymour
itd.
Kościół zaś zbudowany jest na Chrystusie - i właśnie Kościół nie jest denominacją gdyż jest on duchową budowlą [Ef.2.20-22].
Barney napisał(a):
Znowu ślizg - nie działa w przytłaczającej większości denominacji (skoro są rozbieżne).

Tu zgoda - nie działa w denominacjach - dlaczego, to napisałem powyżej.
Barney napisał(a):
Skąd więc mniemanie, że taka nic nie warta metoda działa u Ciebie?

To nie mniemanie tylko fakt/realne życie w Chrystusie.
- szczerze polecam :)

N lis 19, 2017 9:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Kościół zaś zbudowany jest na Chrystusie - i właśnie Kościół nie jest denominacją gdyż jest on duchową budowlą [Ef.2.20-22]

Idź i powiedz Bogu, że się pomylił kiedy powiedział, iż zbuduje swój Kościół na św. Piotrze.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

N lis 19, 2017 9:29 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Doskonale rozumiem, i dlatego do czasu zmartwychwstania Biblia określa wierzących jako "umarłych w Chrystusie" z punku doczesności, w której żyjemy.
Jeżeli twierdzisz, że doskonale rozumiesz czego dotyczy wskrzeszenie, to wytłumacz mi proszę CO w tych żyjących dla Pana świętych(którzy wyprzedzili nas w drodze do Niego) jest dla/wg ciebie umarłe(pozbawione ducha życia) skoro wg twojej wiary wskrzeszenie nie polega na przywróconiu do życia mocą mieszkającego w świętych Ducha ich śmiertelnych ciał ale że ich ciała będą zupełnie inne - nowostworzone...?
Cytuj:
Trzeba sahcim czytać dalej, bo Rzym.8.11 to nie koniec nauczania Ap. Pawła w tej kwestii.
Ap. Paweł kontynuuje nauczanie w [I Kor. 15.45-47]:47. Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.
48. Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebieski człowiek, tacy są i niebiescy.
49. Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebieskiego człowieka.

Jeśli się z powyższym nie zgadzasz to Twoja sprawa.
Ty mi nie wciskaj, że to ja się z powyższym nauczaniem Pawła nie zgadzam, bo to ty nie wierzysz, że owymi niebieskimi ciałami będą te wcześniej śmiertelne ciała, które zostaną przywrócone do życia mocą Ducha Świętego już jako nieśmiertelne...
Cytuj:
Niczego Ci nie wciskam tylko wyrażam swoje zdanie, które uważam za właściwe choćby na podstawie tego, ze Biblia nigdzie nie mówi, że wierzący "zasnęli dla świata".
A gdzie tak napisałem kłamczuszku...?
Cytuj:
Paweł zaś zamiennie używa zwrotów "umarli w Chrystusie" i "zasnęli w Chrystusie" aby ukazać fakt, że do czasu zmartwychwstania fizyczna śmierć panuje nad wszystkimi.
Człowieku...ale nad czym w tych świętych należących do Pana, ta śmierć niby panuje jeśli nie przebywają już w ciałach skłonnych/dążących ku śmierci...?

Pn lis 20, 2017 12:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jeżeli twierdzisz, że doskonale rozumiesz czego dotyczy wskrzeszenie, to wytłumacz mi proszę CO w tych żyjących dla Pana świętych(którzy wyprzedzili nas w drodze do Niego) jest dla/wg ciebie umarłe(pozbawione ducha życia)

Umarłe są ich pierwsze ciała z powodu skażenia grzechem, w których przebywali za życia na ziemi. Człowiek to integralna całość: duch + ciało.
sahcim napisał(a):
Ty mi nie wciskaj, że to ja się z powyższym nauczaniem Pawła nie zgadzam, bo to ty nie wierzysz, że owymi niebieskimi ciałami będą te wcześniej śmiertelne ciała, które zostaną przywrócone do życia mocą Ducha Świętego już jako nieśmiertelne...

Przeczytaj jeszcze raz ten fragment, bo Ap .Paweł wyraźnie robi rozróżnienie:
1. pierwszy człowiek jest z prochu ziemi
2. drugi człowiek jest z nieba

3. nosimy obraz ziemskiego człowieka
4. będziemy nosić obraz niebiańskiego człowieka

I, używając Twojego zwrotu: "nie wciskaj" tutaj, że to co będzie pochodzić z nieba jest tym samym co z prochu ziemi, bo Ap. Paweł o niczym takim nie pisze - wykrzywiasz jego nauczanie.
sahcim napisał(a):
A gdzie tak napisałem kłamczuszku...?

napisałeś:
sahcim napisał(a):
to są ci, którzy z Boga(wody i Ducha Świetego) się narodzili i są dla świata/grzech umarli

Piszesz to w kontekście zwrotu "umarli w Chrystusie". A ten zwrot mówi to samo co "zasnęli w Chrystusie" więc są tożsame i nie mówią o tym co twierdzisz w tych wypowiedziach Ap. Pawła.
Owszem w Biblii jest mowa o tym, że mamy umrzeć dla świata, ale mowa o tym jest w zupełnie innym kontekście i w inny sposób.
sahcim napisał(a):
Człowieku...ale nad czym w tych świętych należących do Pana, ta śmierć niby panuje jeśli nie przebywają już w ciałach skłonnych/dążących ku śmierci...?

Właśnie panowanie śmierci polega na tym, że zostały im odebrane ( jak wszystkim ludziom) ich ziemskie ciała. Jeszcze śmierć odniosła tu zwycięstwo.
Pełnia zbawienia, doskonałości polega na posiadaniu odrodzonego ducha i nieśmiertelnego ciała. Tego oprócz Jezusa nikt nie osiągnął, gdyż nikt poza nim nie zmartwychwstał.

Poza tym wałkowaliśmy już ten temat i każdy pozostał przy swoim zdaniu i teraz niech też tak będzie, bo ta dyskusja prowadzi donikąd.

Pn lis 20, 2017 8:54 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona