Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 25, 2018 1:59 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 734 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 49  Następna strona
 Pytania do protestantów 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Maxik napisał(a):
Jockey napisał(a):
Czyli nie jesteś również chrześcijaninem. A jako taki nie mieścisz się w widełkach pisania w tym dziale

Mieszczę, jeżeli:

.
2. Jest możliwość uczestniczenia w dyskusjach userów nie spełniających tych warunków. User taki powinien prezentować pewną kulturę dyskusji, wykazywać zainteresowanie teologią lub wiarą jako taką. Nie może np mieć stanowiska wrogiego wobec chrześcijaństwa.
.

Mogę, czy nie mogę?

Pt sty 05, 2018 6:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz na moje pytanie:

W ilu Bogów wierzysz?

Pt sty 05, 2018 6:18 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Odpowiedz na moje pytanie:

W ilu Bogów wierzysz?

Już odpowiadam.

1 Tym 2:5

5 Albowiem Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus.

Zgodnie z tym wersem JEDEN.

Pt sty 05, 2018 6:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja Ciebie nie pytam o to, ilu Bogów jest wg 1 Tym 2:5. Moje pytanie dotyczy Twojej wypowiedzi:
Maxik napisał(a):
Jedno pytanie: Czy Chrystus wg Ciebie jest Bogiem?

Nie uznaje Jezusa jako Boga w tym samym sensie co Jego Ojca.

W ilu Bogów wierzysz?

Pt sty 05, 2018 6:52 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ja Ciebie nie pytam o to, ilu Bogów jest wg 1 Tym 2:5. Moje pytanie dotyczy Twojej wypowiedzi:
Maxik napisał(a):
Jedno pytanie: Czy Chrystus wg Ciebie jest Bogiem?

Nie uznaje Jezusa jako Boga w tym samym sensie co Jego Ojca.

W ilu Bogów wierzysz?

W jednego w poniższym sensie:

Bóg z dużej litery jest tylko jeden.To Ojciec.
Dlatego Jezus jest tylko bogiem, panem, itd.

Wszelkie atrybuty, typu:wszechwiedza, nadrzędność itp:odnoszą się tylko do Ojca.

Pt sty 05, 2018 7:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):
P524 napisał(a):
Maxik napisał(a):

Protestanci brali za punkt odniesienia już istniejący kanon Pisma i na tej podstawie stworzyli zasadę "Tylko Pismo" w opozycji do Tradycji KK.Teraz jasne?

To oczywiście nie jest prawda. Jak zwykle antyprotestancki stek bzdur.
Może w Waszych rzymskokatolickich dysputach odczepicie od nas? Nie możecie nic o sobie napisać bez odwoływania się do Waszych bajek o protestantach?

A jaka jest Twoja prawda?

Jeśli napiszesz że księżyc jest z sera to nie jest kwestia "mojej" czy "Twojej" "prawdy" tylko pisanie banialuk.
Wyjaśniałem już tu kilka razy - jest wyszukiwarka. Jeśli czegoś nie wiesz a chcesz się dowiedzieć, możesz pytać. To nie dział "insynuacje wobec protestantów" lecz "pytania do protestantów".

Pt sty 05, 2018 7:14 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
P524 napisał(a):
Jeśli napiszesz że księżyc jest z sera to nie jest kwestia "mojej" czy "Twojej" "prawdy" tylko pisanie banialuk.
Wyjaśniałem już tu kilka razy - jest wyszukiwarka. Jeśli czegoś nie wiesz a chcesz się dowiedzieć, możesz pytać. To nie dział "insynuacje wobec protestantów" lecz "pytania do protestantów".

Skończysz te mantry w końcu?
Konkrety poproszę.

Pt sty 05, 2018 7:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie Maxik. Ty dostałeś zakaz pisania w działach chrześcijańskich. W działach dolnych jak najbardziej możesz pisać. Następny Twój post zakończy się wyciachaniem i karą regulaminową.

Pt sty 05, 2018 7:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
P524 napisał(a):
Maxik napisał(a):

Protestanci brali za punkt odniesienia już istniejący kanon Pisma i na tej podstawie stworzyli zasadę "Tylko Pismo" w opozycji do Tradycji KK.Teraz jasne?

To oczywiście nie jest prawda. Jak zwykle antyprotestancki stek bzdur.
Może w Waszych rzymskokatolickich dysputach odczepicie od nas? Nie możecie nic o sobie napisać bez odwoływania się do Waszych bajek o protestantach?

Eeee.. No ale kolega Maxik katolikiem nie jest.

Z tego co pisze, nie wygląda by nie był.

Cytuj:
Raczej przedstawia swoje autorskie poglądy na wiarę. Pisząc tu, cały czas w opozycji do Kościoła Katolickiego, niejako automatem określa się jako protestant lub osoba "protestanckopodobna" ;-)

Żartowniś ;)

Cytuj:
W każdym razie to co pisze w żadnym przypadku rzymskokatolickie nie jest...

W tym co pisze o protestantach to narracja rzymskokatolicka; fakt, że przeterminowana, bo od VatII zarówno Wasze badania historyczne, teologiczne jak i nauczanie kościelne zmieniły perspektywę, ale "przedsoborowych" u Was nie brakuje. Co i po tym forum widać.
NB. Żeby nie było, "lefebvrystów" zresztą każdy ma swoich, jak się dobrze poszuka, to i nas też można znaleźć.

Pt sty 05, 2018 8:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):
Bóg z dużej litery jest tylko jeden.To Ojciec.
Dlatego Jezus jest tylko bogiem, panem, itd.

W takim razie jesteś politeistą, bo wierzysz w Boga z dużej i małej litery.

Maxik napisał(a):
Wszelkie atrybuty, typu:wszechwiedza, nadrzędność itp:odnoszą się tylko do Ojca.

Kłamstwo.Jezus jest Bogiem i jest wszechwiedzący:

"Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham" (J 21:17).

"W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte." (Kol 2:3)

W Ap 5:6, Jezus jest ukazany jako Ten, który ma siedmioro oczu, a one są stmbolem wszechwiedzy.

Pt sty 05, 2018 9:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Jezus jest Bogiem i jest wszechwiedzący

Dobrze, ze ja nie uznaje Sola Scriptura bo bym sie spieral w oparciu o
- niezupelnie wszechwiedzacy w oparciu o "o dniu owym nikt nie wie"
lub "Ojciec wiekszy jest ode Mnie".

Pt sty 05, 2018 11:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale mówił tez Ja i Ojciec jedno jesteśmy.

So sty 06, 2018 1:48 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Dobrze, ze ja nie uznaje Sola Scriptura bo bym sie spieral w oparciu o
- niezupelnie wszechwiedzacy w oparciu o "o dniu owym nikt nie wie"
lub "Ojciec wiekszy jest ode Mnie".

Skoro byś się spierał, to i na ten zarzut, trzeba odpowiedzieć :)

a) W przypadku takiej argumentacji, wpada się w pułapkę, bo w ten sam sposób można udowodnić brak wiedzy Boga Ojca:

"Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto [je] otrzymuje."(Ap 2:17)

Czy według tego wersetu tylko ci, który otrzymują nowe imię na kamieniu znają to imię i tym samym nie zna go już Bóg Ojciec ? W Piśmie można znaleźć także wersety mówiące o tym, że jest coś, co wie tylko Syn i coś, co wie tylko Duch Święty:

"Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego." (Ap 19:12)

Czy zanegujesz poprzez ten werset wiedzę Boga Ojca ?

"Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży." (1 Kor 2:11)

No, wychodzi na to, że Bóg Ojciec nie zna nawet tego, co Boskie.

b) Nie za bardzo rozumiem, jak słowa "Ojciec większy jest ode Mnie" miałyby świadczyć o tym, że Jezus nie jest wszechwiedzący.

So sty 06, 2018 2:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Jasne, o nowinkach protestanckich które powstaną za XVI stuleci, apostołowie nic nie wiedzieli.

To są "nowinki" z Biblii, a nie z książek protestanckich. ;)
Cytuj:
Nieprawda.Pismo mówi jasno, kto jest tą Niewiastą: "I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną."(Ap 12,5) Mężczyzna pasący narody rózgą żelazną to Jezus,o czym jest napisane w Ps 2:7,9 oraz w w Ap 19:11,16 - o rózdze żelaznej jest mowa w 15 wersecie.Ponieważ zaś nie znamy żadnej innej kobiety która by urodziła Jezusa, tą Niewiastą musi być Maryja.

Jest kilka wizji niewiast, łączenie ich z jedną osobą nie ma podstaw biblijnych.
Cytuj:
Rozumiem że Ewangelia Jana w której mamy zawarte słowa Jezusa który czyni Maryję naszą duchową Matką i Apokalipsa Jana to nie nauczanie Jezusa i apostołów ? Nie kłam.Matka istnieje i jest nią Maryja (J 19:26,27; Ap 12:17)

To tylko nauka katolicka. Nauczanie apostolskie jest inne i nie mówi nic o Marii w tym względzie - kolejny przykład [I Kor.8.6]:Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.
Cytuj:
Dlatego cześć należną tylko Bogu (latria) oddajemy tylko Bogu, a cześć należną świętym czy obrazom (dulia) oddajemy świętym czy obrazom.

Bo KRK wywalił drugie przykazanie z dekalogu, a ostanie podzielił na dwa.
Cytuj:
Owszem, mieli objawione.I Jezus był i jest Bogiem, ty zaś stwierdziłeś, że oczekiwali człowieka.

Bo mesjasz/król miał pochodzić z rodu Dawida, a Bóg nie pochodzi z żadnego rodu, gdyż nie jest człowiekiem.
Cytuj:
Gregor napisał(a):
Przyjęcie takiego postrzegania Marii to odrzucenie Boga jako jedynego i prawdziwego Ojca, od którego pochodzi życie wieczne.
Sajmon:
Skąd tą rewelacje wytrzasnąłeś ? Prawda o Bożym rodzicielstwie Maryi mówi o tym, że Jezus jest prawdziwym Bogiem.

Te rewelacje masz w Biblii.
Jezus był Bogiem bez Marii. I Biblia mówi, że On jest Stwórcą wszystkiego, również Marii, która była naczyniem, stworzonym w konkretnym celu tak jak inni, którymi Bóg się posłużył.

So sty 06, 2018 4:06 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
To są "nowinki" z Biblii, a nie z książek protestanckich. ;)

Te nowinki powstały w pysznych umysłach XVI wiecznych tzw." reformatorów" i z Biblią nie mają nic wspólnego.

Gregor napisał(a):
Jest kilka wizji niewiast, łączenie ich z jedną osobą nie ma podstaw biblijnych.

Ja piszę o Niewieście obleczonej w słońce z 12 rozdziału apokalipsy,która jak piszę Jan " porodziła Syna - Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną" (Ap 12:5) Mężczyzną który pasie narody żelazną rózgą jest Chrystus, dlatego tą Niewiastą jest Maryja, ponieważ nie znamy innej kobiety która porodziła Jezusa.

Gregor napisał(a):
To tylko nauka katolicka. Nauczanie apostolskie jest inne i nie mówi nic o Marii w tym względzie - kolejny przykład [I Kor.8.6]:Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Kiedy przyjmiesz do wiadomości fakt, że nauczanie zawarte w J 19:26,27 i Ap 12:17 które mówi o tym, że Maryja jest duchową Matkę chrześcijan, a oni są Jej duchowym potomstwem jest nauczaniem apostolskim ?

Gregor napisał(a):
Bo KRK wywalił drugie przykazanie z dekalogu, a ostanie podzielił na dwa.

Jest to kłamstwo.

Po pierwsze, Kościół nie "wywalił" żadnego przykazania.W Katechizmie Kościoła Katolickiego na stronach 481 i 482 jest zamieszczony pełny tekst przykazań zarówno z Księgi Wyjścia, jak i z Księgi Powtórzonego Prawa (w tym pierwszego o którym mowa).

Przykazania od I do IV: http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm

Po drugie, gdzie znalazłeś numerację Dekalogu? W Biblii nie ma podziału Wj 20,2-17 na Dziesięć Przykazań, dlatego nie masz żadnego prawa twierdzić, że Kościół "podzielił ostatnie przykazanie na dwa"

Gregor napisał(a):
Bo mesjasz/król miał pochodzić z rodu Dawida, a Bóg nie pochodzi z żadnego rodu, gdyż nie jest człowiekiem.

Zapomniałeś, że Jezus jest Bogiem i człowiekiem.

Gregor napisał(a):
Te rewelacje masz w Biblii.
Jezus był Bogiem bez Marii. I Biblia mówi, że On jest Stwórcą wszystkiego, również Marii, która była naczyniem, stworzonym w konkretnym celu tak jak inni, którymi Bóg się posłużył.

Te rewelacje są twoimi wymysłami,a nie nauką zawartą w Biblii.Kiedy przebije się do was informacja, że bycie Matką Bożą odnosi się tylko i wyłącznie do Wcielenia, nie do odwiecznego istnienia Jezusa ?

So sty 06, 2018 7:21 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 734 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 49  Następna strona