Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 15, 2018 7:42 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
 stosowny ubiór dla chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: stosowny ubiór dla chrzescijanki
Batkonto napisał(a):
Tylko o tyle, o ile istnieje "stosowny kształt podpaski dla chrześcijanki". :wink:

Cały ten wątek generalnie trąci kultem ciała. Niepotrzebna (i niezdrowa) fiksacja na własnym obrazie - narcyzm i nerwica pozostaną narcyzmem i nerwicą nawet w odcieniu religijnym.

To chyba zazdrość, że nikt nie zajmuje się stosownym strojem chrześcijanina :P . Coś dla narcyzów:

Obrazek

a poważnie rzecz ujmując, tu mamy odpowiednie wskazówki, jak ubrać sie do kościoła:
http://www.piotrskarga.pl/tarcza-kroles ... 597,p.html
http://archiwumchn.kz.pl/index.php?id=a ... iajmy.html

Cz paź 01, 2015 9:39 am
Odpowiedz z cytatem
Myślę, że jeśli jakakolwiek kobita zastanawia się, czy może do kościoła założyć czerwoną miniówę i podarte pończochy, to ma znacznie poważniejsze problemy od niewyrobionej intuicji odzieżowej... :wink:

Cz paź 01, 2015 9:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Czy jest coś takiego jak 'stosowna fryzura' dla chrześcijanki? Co z długością włosów?

Batkonto napisał(a):
Tylko o tyle, o ile istnieje "stosowny kształt podpaski dla chrześcijanki". :wink:

Cały ten wątek generalnie trąci kultem ciała. Niepotrzebna (i niezdrowa) fiksacja na własnym obrazie - narcyzm i nerwica pozostaną narcyzmem i nerwicą nawet w odcieniu religijnym.

Batkonto napisał(a):
Myślę, że jeśli jakakolwiek kobita zastanawia się, czy może do kościoła założyć czerwoną miniówę i podarte pończochy, to ma znacznie poważniejsze problemy od niewyrobionej intuicji odzieżowej... :wink:

Czyż zatem chrześcijanki w walce z próżnością nie powinny mieć krótkich włosów? Długie włosy wymagają pieniędzy i czasu, by o nie zadbać :-D Z drugiej strony, pamiętam, że gdy moja koleżanka z czasów studiów przycięła włosy tak, by miały długość do połowy pleców, narzeczony obraził się na nią, na tyle skutecznie (lubił dłuższe włosy), że koleżnka myślała, że narzeczony z nią zerwie. To mi podsuwa myśl, że to nie kobiety maja fiksację na punkcie wyglądu, tylko ktoś inny :D :PPPP

Batlogin, mam nadzieję, że nie wysadzisz tematu w powietrze jakąś 'zgrabną' uwagą (poprzednią mam ochotę skomentować, ale poza forum....tylko że się nie da)

Cz paź 01, 2015 1:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(poprzednią mam ochotę skomentować, ale poza forum....tylko że się nie da)

Da się.

Cz paź 01, 2015 1:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kto czytał od początku i śledził ten wątek, ktory co jakiś czas odżywa, ten wie że lwią częśc zajmowała tu batalia niejakiej Soni700, następnie zrobiło się wesoło i dowcipnie, potem mniejsza batalia o jakieś haremki itp. no a teraz to Brandi pyta o długośc włosów bo chyba chciała trochę pożartowac.... ;)

Batmobil 8) jakoś tak zgorzkniale pisze (BTW jak to się robi żeby ustawic profil bez PW??) :| :roll: Cie choroba! ;) 8)

No więc wedle mnie kobieta nie powinna miec włosów na jeżyka jak wojak bo głupio wtenczas wygląda, o! :mrgreen: :PPPP

A chrzescijaństwo na szczęscie mimo wszystko nie zaszło tak daleko aby takie detale jak długośc włosów okreslac.

Cz paź 01, 2015 3:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
:D :D :D :D

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=296&slowa=w%B3osy

...chyba chrześcijaństo już odeszło od zwracania uwagi na ubiór i fryzurę...zwłaszcza kobiet... :-D

Jeśli chodzi o mnie, to preferuję długie włosy, i takie najczęściej widzę w moim otoczeniu :)

Cz paź 01, 2015 3:39 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Derayes, ale prawdziwy wojak ma dlugie wlosy: Aragorn, Achilles, Thor... mozna by dlugo wymieniać :D
Do kompletu broda, umięśniona klata i mniam mniam

Cz paź 01, 2015 4:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Każdy wie (chyba :lol: ), że w długich włosach kryje się siła.......... :-D

http://images.amcnetworks.com/ifc.com/w ... l-Bill.gif

Cz paź 01, 2015 5:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://www.google.pl/search?q=aragorn&client=ms-unknown&source=lnms&hl=pl-PL&prmd=ivn&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIusnAk9ihyAIVwjsUCh2U5wFa&biw=320&bih=455#imgrc=iAVjKKklXGEfaM%3A
wole taki :-)

Cz paź 01, 2015 6:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koteczek napisał(a):
Derayes, ale prawdziwy wojak ma dlugie wlosy: Aragorn, Achilles, Thor... mozna by dlugo wymieniać :D
Do kompletu broda, umięśniona klata i mniam mniam

Mnie chodziło o współczesnych wojów :mrgreen: ;)

BRODA???? :roll:

A pfeeeeee, ohyda :no: :|

'Osądźcie zresztą sami!
Czy wypada, aby kobieta z odkrytą głową modliła się do Boga?
Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy, podczas gdy dla kobiety jest właśnie chwałą?
Włosy bowiem zostały jej dane za okrycie.
Może ktoś uważa za właściwe spierać się nadal, my jednak nie jesteśmy takiego zdania, ani my, ani Kościoły Boże'

Cz paź 01, 2015 7:18 pm
Odpowiedz z cytatem
Nie jestem zgorzkniały! Proponujecie mi dwubiegunowość - albo spędzać całe godziny w Google grafice w poszukiwaniu nowych fryzur, albo nie myć kudłów w ogóle, to co ja mam mówić... :wink: A jest tyle pięknych stopni między narcyzem i fleją.

Cz paź 01, 2015 7:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skąd wzięła się moda (zwyczaj) na tonsurę wśród np. franciszkanów? Włosy chyba golono, a nie było to naturalne wypadanie włosów wskutek nabywania mądrości ;) ? Dlaczego takiej 'mody', czy raczej zwyczaju nie widzimy w ostatnich latach? Podobno święty Franciszek obciął włosy św. Klarze, gdy ta opuściła rodzinny dom i zanim dołączyła do benedyktynek. Dlaczego te obrzędy z włosami miały taką istotność w przeszłości? Czy obecnie taka praktyka jeszcze ma miejsce?

Obrazek

Pt paź 02, 2015 3:39 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Samson okrył sie hańba majac długie włosy?
We wszystkich wizurunkach Jezus też jest przedstawiany z długimi.

Co do kobiet to uwazam, że każda powinna mieć staranna schludna fryzurę dopasowana do jej twarzy i urody. Zła fryzura może łatwo oszpecić kobietę niezaleznie od długości włosów.

Pt paź 02, 2015 9:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skąd wzięła się moda (zwyczaj) na tonsurę wśród np. franciszkanów? Włosy chyba golono, a nie było to naturalne wypadanie włosów wskutek nabywania mądrości ? Dlaczego takiej 'mody', czy raczej zwyczaju nie widzimy w ostatnich latach? Podobno święty Franciszek obciął włosy św. Klarze, gdy ta opuściła rodzinny dom i zanim dołączyła do benedyktynek. Dlaczego te obrzędy z włosami miały taką istotność w przeszłości? Czy obecnie taka praktyka jeszcze ma miejsce?

"Tonsura

(łac. „strzyżenie”) Usunięcie włosów z czyjejś głowy, aby wyrazić, że jest on oddzielony od świata i całkowicie oddany Bogu; jest to symbol, który odnajdujemy nie tylko w chrześcijaństwie, ale także w innych religiach, np. w buddyzmie. Podczas udzielania święceń niższych (akolity, egzorcysty, lektora i ostiariusza) biskup obcinał trochę włosów z głowy kandydata — w ostatnich latach tej praktyki — zaledwie niewielki krąg na szczycie głowy. W Kościele katolickim tonsura została zniesiona w roku 1972 razem ze zniesieniem święceń niższych. W niektórych zakonach jednak — przeważnie kontemplacyjnych — opat nadal dokonuje ceremonii obcięcia włosów. W obrządku bizantyńskim bezpośrednio po chrzcie odbywa się ceremonia zwana trichokuria (gr. „obcięcie włosów”), podczas której obcina się włosy na głowie w czterech miejscach, żeby pokazać, że neofita całkowicie należy do Boga. Na Wschodzie klerycy do dzisiejszego dnia otrzymują tonsurę przed przyjęciem święceń niższych, tak jak mnisi przed wstąpieniem do monasteru. Zob. akolita, duchowny, egzorcyzm, lektor, święcenia, życie monastyczne."

http://www.opoka.org.pl/slownik/ltk/tonsura.html#
Dlaczego te obrzędy z włosami miały taką istotność w przeszłości? Czy obecnie taka praktyka jeszcze ma miejsce?

Postrzyżyny były symbolem przyjęcia do wspólnoty i poddania się władzy.

Pt paź 02, 2015 10:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziekuję Małgosiu. :) Nie wiedziałam, że ten Leksykon jest częściowo dostępny w internecie :)

Znalazłam jeszcze w Kpł 19, 27:

"Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody.",

a w inym miejscu, że zwyczaj pochodzi od św. Piotra (ogolono go na pośmiewisko, a Jezus pobłogosławil głowę apostoła - z korony pośmiewiska uczynił koronę chwalebną).

Odnośnie Samsona, anioł powiedział do jego matki:

Sdz 13, 5:

"Oto poczniesz i porodzisz syna, a brzytwa nie dotknie jego głowy, gdyż chłopiec ten będzie Bożym nazirejczykiem od chwili urodzenia."

Może to takie specyficzne oznaczenie? Ale nie wiem....

Pt paź 02, 2015 11:04 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona