Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 23, 2017 9:32 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Skąd się bierze moc ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd się bierze moc ?
Jaśminowa ma racje. Jako rodzice mamy obowiązek dać jak najlepszy przykład oraz wychować jak najlepiej potrafimy nasze pociechy.
To mus!!!
Natomiast również prawdą jest że czasem te nasze pociechy mimo naszych największych poświęceń i wzorców schodzą na manowce chociażby poprzez niewłaściwe towarzycho w którym się znaleźli gdzieś tam po drodze.
Szatan nie wybiera - atakuje każdego - i tego z dobrej jak i tego ze złej rodziny.
Jak w przypowieści o synu marnotrawnym do nas rodziców należy wybaczenie jak i pomoc do końca.

Tak ja to widzę.

N kwi 10, 2016 5:08 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
I mówił: Abba, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty [niech się stanie]!

Tak w mega telegraficznym skrócie ,ten fragment świadczy także i o tym ,że i my nie jesteśmy w stanie przyjąć naszego codziennego krzyża ,który najczęściej zakładają nam na ramiona bliscy ,ze względu na naszą miłość do nich.Nie da się np. w pełni przebaczyć zdrady męża ,ze względu na miłość do niego ,ale da się przebaczyć jemu ,ze względu na miłość do Boga Ojca. Dlatego rozwijanie i rozważanie pierwszego przykazania ,prowadzi właśnie do świętości,poprzez miłość do Boga.Moje trzy zdania w temacie ,są jednak kropelką w oceanie Bożej tajemnicy miłości. ;)

Śr kwi 27, 2016 10:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Cytuj:
I mówił: Abba, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty [niech się stanie]!

Tak w mega telegraficznym skrócie ,ten fragment świadczy także i o tym ,że i my nie jesteśmy w stanie przyjąć naszego codziennego krzyża ,który najczęściej zakładają nam na ramiona bliscy ,ze względu na naszą miłość do nich.Nie da się np. w pełni przebaczyć zdrady męża ,ze względu na miłość do niego ,ale da się przebaczyć jemu ,ze względu na miłość do Boga Ojca. Dlatego rozwijanie i rozważanie pierwszego przykazania ,prowadzi właśnie do świętości,poprzez miłość do Boga.Moje trzy zdania w temacie ,są jednak kropelką w oceanie Bożej tajemnicy miłości. ;)

Pełnienie Woli Bożej nade wszystko. Uciec przed krzyżem chce każdy. Cytat to prośba o oddalenie krzyża, ale potem zaraz jest zgoda. To jest wskazówka dla nas, jakie mamy mieć podejście do trudnych zdarzeń: Prośba o oddalenie i zgoda. Prośba i zgoda.
Posłuszeństwo nade wszystko.
Rozumiem dobrze ten telegraficzny skrót :-)

Cz kwi 28, 2016 10:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
:)

Cz kwi 28, 2016 11:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Szum tego świata.
Jak najlepiej kontemplować Boga? Zauważyłem, że jak bardziej zagłębię się w ten świat, tzn zaczynam się zajmować sprawami tego świata, to mój żywy kontakt z Bogiem coraz bardziej zaczyna kuleć. Znowu, jak wyłączam się ze spraw tego świata, odcinam telewizję ( lubię oglądać sport) , nawet kontakty rodzinne, i przez jakiś czas mam taką pustelnię, to obserwuję coraz częstsze natchnienia, coraz bardziej otwieram się na Boga. Może to jest swego rodzaju post od tego świata? Generalnie, to nie poszczę, nie umartwiam się, no chyba że ktoś potraktuje tą moją okresową pustelnię w ten sposób. Bardzo cenię sobie takie okresy mojej pustelni. Kiedyś to były tylko rekolekcje RRN ale teraz coraz częściej tęsknię za pustelnią i coraz częściej ją wybieram.

Pn wrz 04, 2017 11:36 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
Co dalej jednak nie zmienia faktu, ze sama jestem grzesznikiem i też pewnie powinnam dostać w gębę za swoje zachowania i połowy z nich nie mieć przebaczone tak od razu beztrosko. A trafiam na takich pobłażliwych księży, że już naprawdę nie wiem jak ma być. Nie umiem tak spojrzeć jak Jezus na grzesznika i na siebie, no niestety.

dość ciekawa poza.
Jakże autentyczny i dla wielu zaskakujący jest fakt, że gdy nam zostanie dane znaleźć się w rzeszy świętych to obecni razem z nami śpiewający Święty Święty mogą być osoby, które my grubą kreska skreśliliśmy na wieczne potępienie (Rudolf Hess wraz ze swoimi ofiarami na przykład)

Śr wrz 06, 2017 3:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4