Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 20, 2017 4:12 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wielka nierządnica (Obj 17) 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Wielka nierządnica (Obj 17)
Witam,

Jaka jest wasza interpretacja tego rozdziału z Biblii?

Pt sty 20, 2017 6:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wielka nierządnica (Obj 17)
Uważam że:

Dla naszych czasów, są to zachodnie ideologie i kultura, prowadząca do demoralizacji i odchodzenia od wiary w Boga.

Pt sty 20, 2017 10:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Uważam że:

Dla naszych czasów, są to zachodnie ideologie i kultura, prowadząca do demoralizacji i odchodzenia od wiary w Boga.

wydawało mi się, że niezależnie od jakichkolwiek czasów, od Boga oddziela nas grzech, a nie kultury i ideologie. Gdyby to "ideologie i kultura" prowadziły do "demoralizacji i odchodzenia od wiary" wówczas nie potrzebowalibyśmy Chrystusa tylko Kulturkampfu.

Co do Nierządnicy z Apokalipsy - był nią dla autora tekstu ówczesny cesarski Rzym, i jego władze prześladujące chrześcijan.

Pn sty 23, 2017 4:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A skąd się bierze grzech ? Grzech się zrodził na świecie wówczas, kiedy wąż nazwał dobro złem, a zło dobrem. Stąd też mamy obecnie do czynienia z ideologią wyzwolenia, albo z lewicowymi trędami, które na zachodzie tworzą prawdziwą już kulturę.Założyłem, że każdy w domyśle wie o czym pisze. Posłużyłem się ogólnikami nie wchodząc w zagadnienie głębiej, ale w gruncie rzeczy sprowadza sie to do tego, o czym napisałeś.

Pn sty 23, 2017 9:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
A skąd się bierze grzech ?

"Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd , kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym".

Cytuj:
Grzech się zrodził na świecie wówczas, kiedy wąż nazwał dobro złem, a zło dobrem. Stąd też mamy obecnie do czynienia z ideologią wyzwolenia, albo z lewicowymi trędami, które na zachodzie tworzą prawdziwą już kulturę.

Mam swoje poglądy, natomiast utożsamianie zbawienia z opcją polityczną, ekonomiczną, społeczną czy narodową jest błędne. Niezależnie od tego czy trend nazwiemy lewicowym, prawicowym, centrowym czy jakimś tam jeszcze, człowiek tak samo potrzebuje Chrystusa i jego zbawienia. Zbawienia od grzechu, a nie od moich aktualnych politycznych oponentów.

Cytuj:
Założyłem, że każdy w domyśle wie o czym pisze. Posłużyłem się ogólnikami nie wchodząc w zagadnienie głębiej, ale w gruncie rzeczy sprowadza sie to do tego, o czym napisałeś.

IMHO ogólniki nie usprawiedliwiają politycznej instrumentalizacji tekstów z Biblii.

Wt sty 24, 2017 7:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem dlaczego jednym prawdą przeciwstawiasz inne. Odnoszę wrażenie, że usilnie dążysz do sztucznego sporu. Wolał bym, abyś w prost napisał z czym się nie zgadzasz, bo takie kluczenie do niczego nie prowadzi. To, że się w sercu człowieka rodzi grzech, nie wyklucza przecież działania diabła, który od początku czasu zwodzi człowieka. To on inspiruje wszystkie, sprzeczne z Bożym planem i pedagogiką myśli i działania.Koniec i kropka. Tu nie ma czego komentować.

Co do reszty, to bez urazy, ale mam w ostatnim czasie na forum dziwne "szczęście", do wypowiedzi których autorzy mają problem sami ze sobą. Nie wiem, czym sobie na to zasłużyłem. Często głoszą jedno, aby za chwilę napisać coś zupełnie przeciwstawnego.

Cytuj:
utożsamianie zbawienia z opcją polityczną, ekonomiczną, społeczną czy narodową jest błędne. Niezależnie od tego czy trend nazwiemy lewicowym, prawicowym, centrowym czy jakimś tam jeszcze,

Cytuj:
Co do Nierządnicy z Apokalipsy - był nią dla autora tekstu ówczesny cesarski Rzym, i jego władze prześladujące chrześcijan.

Dlatego poprosiłem, abyś najpierw się zastanowił nad tym, jaki chcesz mi zarzut uczynić.

Dla nas trędy i nurty zwolenników aborcji, eutanazji, sodomii, gendler i wielu, wielu innych, krzywdzących człowieka ideologii, które na swych sztandarach nosi Rzymski Cesarz, tfu zachodnia lewica, znajdująca naśladowców także w Polsce, jest Nierządnicą z Apokalipsy.

Wt sty 24, 2017 3:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O nierządnicy mówił swego czasu Kennedy a nie dawno Trump.
Porównanie -Juzka o Zachodzie na miejscu.
Sprawa Rzymian z Biblii też na miejscu.

Bo jest sprawa nierządnicy wiecznie aktualna.
Takie są prawa życia na tym świecie, że jest wymiana pokoleń.
A co za tym idzie możliwość popełniania dokładnie takich samych błędów, jest oczywista.
Jakie są wyszczególnione w Biblii.

A wcześniejsze wpisy świadczą o trwaniu przy swoim.
Tyle że jedno drugiego nie wyklucza.

Nierząd - czyli rządy niewłaściwe do zadań stojących przed rządzącymi, będą obecne tak długo jak długo taki rodzaj koordynacji pomiędzy ludźmi będzie stosowany.
Z mniejszymi bądź większymi dysproporcjami.

Wt sty 24, 2017 3:44 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witam,
Niewiasta, oblubienica, kobieta to w biblii symbol kościoła. Ten kościół, który jest wierny Chrystusowi tak jest przedstawiany, dlatego też w biblii jest mowa o weselu baranka kiedy Pan powróci.
Wg mnie, nierządnica to kościół niewierny Chrystusowi, który uprawia nierząd z bogami tego świata

Wt sty 24, 2017 4:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Należy i to brać pod uwagę, jeśli by dochodziło do systemowej zmiany zachowań całej grupy wyznaniowej określanej jako Kościół.
Którzy to zajęli się nie równym traktowaniem każdego człowieka, a szukaniem ważniejszych od pozostałych.

Jednak takie odchyłki są zwykle ukryte pośród innych dobrze wypełniających swą powinność.

Nierządnica Rzymu to ukryty opis, gdzie wskazówką jest to że się ta nierządnica rozsiadła miedzy wodami.
To tak by wprost nie wskazywać, nie dając powodu do większych prześladowań ze strony tej nierządnicy.

No bo zagrożeniem dla siebie, jest powiedzieć bandycie prawdę prosto w oczy że nim on jest.

Wt sty 24, 2017 10:00 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jednak takie odchyłki są zwykle ukryte pośród innych dobrze wypełniających swą powinność

Nie do końca wiem co masz na myśli, ale dobrze wypełniających powiność jest zawsze mniej, bo to wąska droga i "niewielu jest takich, którzy ją znajdują".

Cytuj:
No bo zagrożeniem dla siebie, jest powiedzieć bandycie prawdę prosto w oczy że nim on jest.

To bylo wielkim zagrożeniem dla Jezusa, ze strony bardzo religijnych ludzi.

Cz sty 26, 2017 9:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
adam5 napisał(a):
Witam,
Niewiasta, oblubienica, kobieta to w biblii symbol kościoła
W Biblii kobieta (porządna lub nie, także matka, siostra, córka itd) to z reguły symbol miasta.

Cz sty 26, 2017 9:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
adam5
Cytuj:
Nie do końca wiem co masz na myśli,

Dobrze myślisz wśród ludzi jest wielu idących tą wąska drogą.
Są też t.zw. czarne owce.
Które jak łyżka dziegciu psuje całą potrawę, psuje cały Kościół.
Nie znaczy że wszyscy w nim są zepsuci.
Tak jest nie tylko z Kościołem, ale z każdą inną instytucją przeznaczoną do służby ludziom.

Cz sty 26, 2017 10:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
To bylo wielkim zagrożeniem dla Jezusa, ze strony bardzo religijnych ludzi.
Kogo masz na myśli? Świętego Jakuba? Bo on pisał o religii. Tyle że coś zupełnie innego niż Ty...

Cz sty 26, 2017 10:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja to w ogóle myślałem, że Apokalipsa wypadła z kanonu ustalanego przez Lutra.

„Nie znajduję nic apostolskiego ani prorockiego w tej księdze. Apostołowie bowiem nie zwykli przemawiać przenośniami. Prorokują w słowach jasnych i zrozumiałych. Niech każdy myśli o tym, co doradza jego rozum. Co do mnie, mój rozum czuje wstręt do tego i to jest dla mnie dostatecznym powodem do odrzucenia”.

Pt sty 27, 2017 2:25 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Kogo masz na myśli? Świętego Jakuba? Bo on pisał o religii. Tyle że coś zupełnie innego niż Ty...

"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą. Biada wam uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami. (...) Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości. Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości. Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia. (...) Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?" (Mat. 23:13)

Jozek napisał(a):
A ja to w ogóle myślałem, że Apokalipsa wypadła z kanonu ustalanego przez Lutra.

„Nie znajduję nic apostolskiego ani prorockiego w tej księdze. Apostołowie bowiem nie zwykli przemawiać przenośniami. Prorokują w słowach jasnych i zrozumiałych. Niech każdy myśli o tym, co doradza jego rozum. Co do mnie, mój rozum czuje wstręt do tego i to jest dla mnie dostatecznym powodem do odrzucenia”.

Nie znam dobrze historii reformacji ani wypowiedzi Lutra, ale z tego co zacytowałeś to dopuszczał on do siebie myśl, że może się mylić - "Niech każdy myśli o tym, co doradza jego rozum.". Któż jest nieomylny poza samym Bogiem?

Pt sty 27, 2017 2:40 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona