Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 18, 2017 2:06 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Koniec Świata 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Koniec Świata
Barney napisał(a):
pawel4323 napisał(a):
Takie może głupiutkie pytanie ale czy chcielibyście aby koniec świata nastąpił jeszcze za waszego ziemskiego życia?
Pewno ze bym chciał.

A dlaczego? Przecież nie trzeba końca świata, by po śmierci zobaczyć Jezusa, czy zostać męczennikiem.
Ja odetchnąłem gdy przestałem się lękać końca świata.

So cze 17, 2017 1:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Barney napisał(a):
pawel4323 napisał(a):
Takie może głupiutkie pytanie ale czy chcielibyście aby koniec świata nastąpił jeszcze za waszego ziemskiego życia?
Pewno ze bym chciał.

A dlaczego? Przecież nie trzeba końca świata, by po śmierci zobaczyć Jezusa, czy zostać męczennikiem.
Ja odetchnąłem gdy przestałem się lękać końca świata.

Jeśli o mnie chodzi to dlatego, że życie do śmierci, to jednak zagadka, niepewność, walka ze Złym, decyzje nie zawsze dobre. Przyjście Chrystusa, to rozwiązanie wszystkich wątpliwości, to autentyczna sprawiedliwość i miłosierdzie. Myślę że z tą chwilą życie stałoby się proste :-)

So cze 17, 2017 1:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie widzę różnicy. Życie po śmierci po Zbawieniu też stanie się "prostsze". Teraz jest "niepewność, walka ze Złym, decyzje nie zawsze dobre" a czy w czasie Wielkiego Ucisku było by lepiej, gdy bez znamienia bestii nie można by nic kupować a znamię oznacza potępienie?? Pytanie, czy chciałbyś zostać męczennikiem?, do tego nie potrzeba końca świata,"jeszcze nie opieraliście się aż do krwi"

So cze 17, 2017 1:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Nie widzę różnicy. Życie po śmierci po Zbawieniu też stanie się "prostsze". Teraz jest "niepewność, walka ze Złym, decyzje nie zawsze dobre" a czy w czasie Wielkiego Ucisku było by lepiej, gdy bez znamienia bestii nie można by nic kupować a znamię oznacza potępienie?? Pytanie, czy chciałbyś zostać męczennikiem?, do tego nie potrzeba końca świata,"jeszcze nie opieraliście się aż do krwi"

Chyba źle interpretujesz Apokalipsę.. Ludzie ze znamieniem Bestii, to ludzie którzy przyjęli naukę Bestii. Są po prostu wyznawcami takich czy siakich, złych ideologii. Bardzo fajnie opowiada o Apokalipsie o. Szustak - "Straszne rekolekcje", są na YouTubie - polecam

So cze 17, 2017 3:06 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Astro33 napisał(a):
Nie wiem dlaczego ale ja bym chciał, chciałbym zobaczyć Jezusa. Może nawet niedługo zacznie się apokalipsa? O ile już się nie zaczęła... 23 września ma być niewiasta obleczona w słońce... takie zjawiska mają się dziać na niebie tego dnia. Jest to biblijne wydarzenie.

Apokalipsa spełnia się cały czas, tak jak i to, że żyjemy w czasach ostatecznych -od 2000 lat. Niewiasta przyobleczona w Słońce, mająca u stóp Księżyc i 12 gwiazd na głowie w Apokalipsie oznacza albo/i Maryję, albo/i Kościół. Raczej nie ma to nic wspólnego z gwiazdozbiorem Panny..

Mi się wydaje, że gwiazdozbiór Panny ma coś z tym wspólnego.Gdzieś słyszałem, że ten gwiazdozbiór oznacza Maryje i to tego jeszcze Jowisz znajduję się aktualnie na wysokości łona i spędzi tam czas 41 tygodni czyli okres normalnej ciąży. Oczywiście Jowisz już od jakiegoś czasu znajduję się na wysokości łona Panny.
"I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd. A była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała."(Apokalipsa 12:1-2)

So cze 17, 2017 3:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja myślałem że to implanty podskórne, którymi płaci się "wygodniej" niż smartfonami. Z wieloma rzeczami Szustaka się nie zgadzam, zbyt uspokaja, a co mówią na ten temat Pawlukiewicz czy Dominik Chmielewski? W każdym razie, skoro kupować i sprzedawać mogą wyłącznie ci, którzy są wyznawcami ideologii to także nie jest dobrze.
Nie chcę żyć w ostatecznych czasach, wolę żyć w lepszych niż były np. w starożytnym Rzymie za Dioklecjana czy w Chinach za Mao. Nawiasem mówiąc, obecnie mamy świetne czasy, skoro GPU ludziom kojarzy się z kartą graficzną, ta z bitcoinami itd :-D

So cze 17, 2017 4:26 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Obrazek
Oto sreen który zrobiłem sam w programie stellarium. Przedstawia on właśnie niewiastę obleczoną w słońce, przy jej stopach widać księżyc, nad głową ma wieniec z gwiazd dziewięciu(gwiazdozbiór lwa) i z trzech planet Wenus, Mars i Merkury. Przyjrzyjcie się dokładnie i przeczytajcie jeszcze raz werset z bibli, a zobaczycie, że wszystko pasuje. :?

So cze 17, 2017 6:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale co pasuje? Dla mnie, ciemnego luda, nazwy gwiazdozbiorów i sylwetki je opisujące są dosyć abstrakcyjne. Inaczej - starożytni mieli baaardzo bujną wyobraźnię, nazywając taki czy inny zbiór gwiazd tak jak nazwali i do tego domalowali sylwetki..

So cze 17, 2017 6:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Może to wyjątkowy dzień będzie ale nie koniec świata

So cze 17, 2017 6:45 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Ale co pasuje? Dla mnie, ciemnego luda, nazwy gwiazdozbiorów i sylwetki je opisujące są dosyć abstrakcyjne. Inaczej - starożytni mieli baaardzo bujną wyobraźnię, nazywając taki czy inny zbiór gwiazd tak jak nazwali i do tego domalowali sylwetki..

Ale przecież Biblia była pisana pod natchnieniem Boga, więc gdy był pisany ten werset to pewnie chodziło o ten właśnie gwiazdozbiór. Przecież piszę w Piśmie Świętym: "Potem wielki znak się ukazał na niebie:..." wyraźnie piszę, że na niebie. Czyli chodziło tu najprawdopodobniej o gwiazdozbiór Panny. I wtedy wszystko pasuje.

So cze 17, 2017 7:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
PeterW napisał(a):

Ale przecież Biblia była pisana pod natchnieniem Boga, więc gdy był pisany ten werset to pewnie chodziło o ten właśnie gwiazdozbiór. Przecież piszę w Piśmie Świętym: "Potem wielki znak się ukazał na niebie:..." wyraźnie piszę, że na niebie. Czyli chodziło tu najprawdopodobniej o gwiazdozbiór Panny. I wtedy wszystko pasuje.

Oczywiście może istnieć i takie - fizyczne wyjaśnienie proroctwa - zobaczymy, ale cała Biblia, a zwłaszcza Apokalipsa, to księga pełna symboli i obrazów - niekoniecznie dająca się wytłumaczyć dosłownie. Inaczej - to pewien kod (byle nie Leonarda da' Vinci ;-) ), który opisuje rzeczywistość duchową. Jan został porwany do Nieba i dostał niebanalne zadanie opisania tego co tam doznał i widział. To co widział i doznał, mógł zapisać jedynie językiem symboli i obrazów.

So cze 17, 2017 7:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
23 września tego roku może być jakimś szczególnym dniem, ale do końca świata daleko.

So cze 17, 2017 7:40 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
A co sądzicie o księdze Daniela jest tam też dużo proroctw. I według niej koniec świata jest bliski

So cze 17, 2017 11:46 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
A co sądzicie o księdze Daniela jest tam też dużo proroctw. I według niej koniec świata jest bliski

Możesz dać jakieś konkretne cytaty?

N cze 18, 2017 11:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):

Księga Daniela = niesamowicie dokładne proroctwa odnośnie Jezusa a nie końca świata.

N cze 18, 2017 4:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona