Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 18, 2017 1:56 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Koniec Świata 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Koniec Świata
Robur napisał(a):
Astro33 napisał(a):
Ja uważam, że przyjście Pana Jezusa Chrystusa jest bliskie z wielu powodów. Jednym z nich jest drastyczny rozwój techniki. Co za tym idzie, coraz więcej ludzi jest niewierzących. Niestety! Jeszcze ta islamizacja, która się nasila... Do tego jeszcze Papież Franek nie klęka przed Najświętszym sakramentem, popiera homoseksualizm, uważa że ateiści też mogą iść do nieba i tak dalej...

Uprasza się o bardziej poprawne odnoszenie się do papieża jak i formułowanie opinii. Tu nie Hyde Park.

No przepraszam, ale mi jest smutno z tego powodu, że papież Franciszek nie klęka przed Najświętszym sakramentem itp..

Śr cze 28, 2017 1:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
Robur napisał(a):
Astro33 napisał(a):
Ja uważam, że przyjście Pana Jezusa Chrystusa jest bliskie z wielu powodów. Jednym z nich jest drastyczny rozwój techniki. Co za tym idzie, coraz więcej ludzi jest niewierzących. Niestety! Jeszcze ta islamizacja, która się nasila... Do tego jeszcze Papież Franek nie klęka przed Najświętszym sakramentem, popiera homoseksualizm, uważa że ateiści też mogą iść do nieba i tak dalej...

Uprasza się o bardziej poprawne odnoszenie się do papieża jak i formułowanie opinii. Tu nie Hyde Park.

No przepraszam, ale mi jest smutno z tego powodu, że papież Franciszek nie klęka przed Najświętszym sakramentem itp..

A nie przyszło Ci do głowy, że nie klęka nie dlatego że tak mu się podoba, a dlatego że ma problemy zdrowotne (nogi)?

Śr cze 28, 2017 2:19 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Tylko, że ludziom gdy mył im nogi jakoś klękał, a przed Najświętszym Sakramentem już nie. Dlaczego? Niewiem.

Śr cze 28, 2017 2:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
sapper napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Też chętnie widziałbym samo przyjście Jezusa, tylko te wcześniejsze apokaliptyczne wydarzenia...

Jak masz silna wiare i ufasz Bogu to nic ci sie nie stanie.

Nic z wyjątkiem prześladowań, sprzedawczyki przyjmujące na siebie znak bestii będą mogli kupować i sprzedawać i my nie, jak przeżyjemy te 3.5 roku?

Dlatego trzeba sie uczyc zyc z ziemi, jak ptaki ktore nie sieja.

Śr cze 28, 2017 3:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
Obrazek
Oto sreen który zrobiłem sam w programie stellarium. Przedstawia on właśnie niewiastę obleczoną w słońce, przy jej stopach widać księżyc, nad głową ma wieniec z gwiazd dziewięciu(gwiazdozbiór lwa) i z trzech planet Wenus, Mars i Merkury. Przyjrzyjcie się dokładnie i przeczytajcie jeszcze raz werset z bibli, a zobaczycie, że wszystko pasuje. :?

Dr. Michael Heiser twierdzi, że taki układ na niebie przypadł na 11 września 3 BC. Potencjalnie może to być data urodzenia Jezusa (tutaj filmik do dłuższego wywodu: https://www.youtube.com/watch?v=O44nNzRa81Q). Wtedy poczęcie mogło być w grudniu :).

(Inne argumenty przeciw końcu świata we wrześniu na str.: https://en.wikipedia.org/wiki/Revelation_12_Sign)

So sie 26, 2017 6:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Slowa "Christus natus est nobis, venite adoremus " nie sa tekie jednoznaczne iodnosza sie nie tylko do narodzin ale i ponownego przyjscia.

So sie 26, 2017 11:15 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
W telewizji coś był, że islamiści planują zamach na papieża... Niech Bóg Go broni.

So sie 26, 2017 12:37 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Nie chcę tutaj snuć teorii spiskowych jak z filmu kod da vinci i możecie mi wierzyć lub nie ale 15 w wniebowzięcia NMP do kościoła w mojej parafii przed mszą (zawsze jestem już w kościele tak 15 min przed mszą) przyszedł bezdomny (tak mi się wydaje), miał brudne ubranie był bez butów włosy miał długie zadbane i dość ładną brodę miał koło 30 lat wyszedł na ołtarz położył na nim jakaś kartkę jakiś list albo coś takiego chyba do księży tego nie wiem. Potem stanął przed stołem ołtarzowym i zaczął mówić że zbliża się koniec abyśmy szanowali ziemię i miłowali się nawzajem i że przejmuje wszystkie swoje grzechy na siebie ogólnie mówił on ładnie chociaż mój tata powiedział później że to pewnie wariat (mi się tak nie wydawało chociaż nie wiem co o nim myśleć). Jego mowa trwała jakieś 5 minut potem wyszedł bezpośrednio z kościoła jeszcze przed rozpoczęciem się mszy, sam ten fakt to jeszcze nic bo potem ksiądz rozpoczął mszę czytaniem właśnie o niewieście obleczonej w słońce i może to i nic może to tylko przypadek ale coś mnie tknęło. Nie wiem co o tym myśleć pewnie powiecie mi że to takie nastoletnie szukanie sensacji albo że sobie to wymyśliłem ale nie nie wymyśliłem sobie tego ta sytuacja miała miejsce naprawdę, i może to nic nie znaczy a może coś jednak.

Pn sie 28, 2017 6:35 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
pawel4323 napisał(a):
Nie chcę tutaj snuć teorii spiskowych jak z filmu kod da vinci i możecie mi wierzyć lub nie ale 15 w wniebowzięcia NMP do kościoła w mojej parafii przed mszą (zawsze jestem już w kościele tak 15 min przed mszą) przyszedł bezdomny (tak mi się wydaje), miał brudne ubranie był bez butów włosy miał długie zadbane i dość ładną brodę miał koło 30 lat wyszedł na ołtarz położył na nim jakaś kartkę jakiś list albo coś takiego chyba do księży tego nie wiem. Potem stanął przed stołem ołtarzowym i zaczął mówić że zbliża się koniec abyśmy szanowali ziemię i miłowali się nawzajem i że przejmuje wszystkie swoje grzechy na siebie ogólnie mówił on ładnie chociaż mój tata powiedział później że to pewnie wariat (mi się tak nie wydawało chociaż nie wiem co o nim myśleć). Jego mowa trwała jakieś 5 minut potem wyszedł bezpośrednio z kościoła jeszcze przed rozpoczęciem się mszy, sam ten fakt to jeszcze nic bo potem ksiądz rozpoczął mszę czytaniem właśnie o niewieście obleczonej w słońce i może to i nic może to tylko przypadek ale coś mnie tknęło. Nie wiem co o tym myśleć pewnie powiecie mi że to takie nastoletnie szukanie sensacji albo że sobie to wymyśliłem ale nie nie wymyśliłem sobie tego ta sytuacja miała miejsce naprawdę, i może to nic nie znaczy a może coś jednak.

U mnie także jak i w każdym innym kościele w tym dniu było czytanie z Księgi objawienia rozdział 12. Ale ten człowiek może mówić prawdę choć datę końca zna tylko Bóg. Samo to proroctwo nie zapowiada końca świata, ale początek boleści... Prawie każdy mówi, że Ten ów werset to czysta symbolika. Może tak być, ale nie musi czym bardziej, że na początku piszę "Potem wielki znak się ukazał na niebie..." Właśnie piszę wielki znak na niebie. Czyli może być to dosłowne wyjaśnienie choć nie MUSI. Pozdrawiam w Chrystusie!

Pn sie 28, 2017 7:42 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc pisze tutaj. Czy mi jako Katolikowi wypada wierzyć w 1000-letnie Królestwo Jezusa Chrystusa na ziemi? Dosłowne czy symbolika? Bo Księga objawienia charakteryzuje się symboliką, ale nie wszędzie..
A co sądzicie o tym filmie?
https://youtu.be/4num9Kh1184

Pt wrz 15, 2017 8:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc pisze tutaj. Czy mi jako Katolikowi wypada wierzyć w 1000-letnie Królestwo Jezusa Chrystusa na ziemi? Dosłowne czy symbolika? Bo Księga objawienia charakteryzuje się symboliką, ale nie wszędzie..

Nie wiem, jak można dosłownie odczytywać Apokalipsę.. To jest opis czegoś nieopisywalnego, to są symbole i obrazy mające wiele warstw znaczeniowych, dotyczące zarówno czasów przeszłych, jak i teraźniejszych, jak i przyszłych.

Cytuj:

Napisano: "ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują" więc wszelka wyobraźnia może być zbyt ograniczona i prymitywna..

Pt wrz 15, 2017 8:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc pisze tutaj. Czy mi jako Katolikowi wypada wierzyć w 1000-letnie Królestwo Jezusa Chrystusa na ziemi?
Wypada ci wierzyć w to co prawdziwe, a czy to będzie katolickie, czy nie będzie, to już inna sprawa.
PeterW napisał(a):
Nie wiem, jak można dosłownie odczytywać Apokalipsę.
A dlaczego nie można odczytać tego 1000 letniego Królestwa dosłownie ? Bo niby czemu nie ? Ja rozumiem, że Objawienie jest księgą pełną symboli, ale to akurat da się odczytać wprost. Ma być 1000 letnie Królestwo.
Cytuj:
Film jest błędny ( fałszywy), rzecz w tym, że nie da się przewidzieć Pochwycenia, to jest wydarzenie, którego przewidzieć nie sposób. Właśnie na tym polega sprawa z Pochwyceniem.
Oczywiście może ono nastąpić w każdej chwili, ale nie będzie to związane z datą, układem gwiazd itp. itd. Nie zawracaj sobie tym głowy.

Pt wrz 15, 2017 9:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Astro33 napisał(a):
Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc pisze tutaj. Czy mi jako Katolikowi wypada wierzyć w 1000-letnie Królestwo Jezusa Chrystusa na ziemi?
Wypada ci wierzyć w to co prawdziwe, a czy to będzie katolickie, czy nie będzie, to już inna sprawa.
PeterW napisał(a):
Nie wiem, jak można dosłownie odczytywać Apokalipsę.
A dlaczego nie można odczytać tego 1000 letniego Królestwa dosłownie ? Bo niby czemu nie ? Ja rozumiem, że Objawienie jest księgą pełną symboli, ale to akurat da się odczytać wprost. Ma być 1000 letnie Królestwo.
Cytuj:
Film jest błędny ( fałszywy), rzecz w tym, że nie da się przewidzieć Pochwycenia, to jest wydarzenie, którego przewidzieć nie sposób. Właśnie na tym polega sprawa z Pochwyceniem.
Oczywiście może ono nastąpić w każdej chwili, ale nie będzie to związane z datą, układem gwiazd itp. itd. Nie zawracaj sobie tym głowy.

Wujo,, to co piszesz mialo by sens jedyniie wtedy gdyby mozna bylo dokladnie ustalic co jest co i co oznacza w slowach Apokalipsy.
Pierwsza czesc jakko listy do kosciolow jest uzupelnieniem znaczennia slow Biblii, by mozna bylo zweryfikowac jej interpretacje, gdyz uwagi dotyczace poszczegolnych Kosciolow sa weryfikacja ich dzialalnosci, osiagniec wiary i bledow, co rzuca swiatlo na wlasciwe rozumienie Biblii w kontekscie poszczegolnych Kosciolow postepowania.
To swiadczy o tym ze przynajmniej ta czesc odnosi sie do czasow przeszlych, choc nie jest to jednoznaczne z tym ze kolejne rozdzialy sa o terazniejszosci, czy przyszlosci.
Zwlaszcza gdy wezmie sie pod uwage fakt ze "historia lubi sie powterzac".
Istotnym elementem jest wlasciwe rozumienie wiary, z ktorego mozna wyprowadzic pewne zaleznosci, odpowiadajace proroctwu.
Dopiero wtedy mozna ocenic w jakim czasie znajdujemy sie wzgledem proroctwa.
Kazdemu chodza po glowie daty, a te maja sie nijak do wiecznosci i nie objetego czasem Nieba i Boga.
Ludzie potrafiia sobie nawymyslac roznych teorii i zamiast Bogu wierzyc teoriom.
Slyszalem juuz od podobnych tobie o tzw. noowej ziemi itp. a nie maja oni pojecia co znaczy okreslenie "Nowa ziemia".
Umyslili sobie ze bedzie to nowa planeta itp. bo wszystko bedzie spalone i nie doppuszczaja nawet mysli ze to moze byc ta sama ziemia i ta sama pllaneta tylko oczyszczona z wszelkich skazen ktore uczynila ludzkosc.
Jesli to moglo by komus pomoc ( choc watpie, bo jedynie spowoduje kolejnne spekulacje) to dodam ze powiedziano mi " zobaczysz wszystko do konca", co swiadczylo by o tym ze koniec jest blisko bo w zasiegu lat ktore mi potencjalnie pozostaly, ale tez wiem ze koniec nie nastapi w czasie jaki wskazuja tzw. astrolodzy, bo nie beda to znaki ogolnie uznawane za naturalne, czyli takie ktore cyklicznie wystepuja w kosmosie, bo chocby te ktore beda jednoczesnie widoczne na calej ziemi nie moga byc naturalnymi zjawiskami, bo naturalne byly by widooczne tylko z jednej strony ziemi w danym czasie, a nie wszedzie jednoczesnie.
Poza tym w rzeczywistosci Bozej 1000lat moze byc jednym dniem, albo milionami lat, wiec nie ma co tutaj wymyslac teorii jak dlugo i co bedzie trwalo, i kiedy nastapi. Podstawowy blad to poczatek odliczania kalendarza i dzisiejszy kalendarz niewiele ma wspolnego z odmierzaniem czasu. Kilkadziesiat lat roznicy.
Tu wyraznie mowi o tym wszystkim cytat podany przez Petera, ale nie wszyscy go rozumieja.

So wrz 16, 2017 12:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odnośnie 1000 letniego królestwa.
Wystarczy sobie tylko uzmysłowić ile to jest tysiąc lat wobec życia jednego człowieka. A z takiej perspektywy powinien patrzeć każdy z nas na to proroctwo. Bo jest ono skierowane do każdego z nas. Więc będzie to ogromnie długo trwające królestwo, przekraczające bardzo znacznie nasze indywidualne zapotrzebowanie na to królestwo. Jest ono bowiem ponad czasowe. Chodzi tu o tą skalę która pozbawia nas złudzeń, że zabraknie tego królestwa komukolwiek z żyjących ludzi. Dlatego nie ma jakiejś szczególnej daty jego trwania. Liczba stanowi jednak skończoną rzeczywistość, że nadejdzie kres tego królestwa. I tego tylko powinniśmy się trzymać, by nie spekulować i tak zwodzić innych. Znak końca się pojawi, to wystarczy by uczciwie pokazać co ma nastąpić. Tyle do tej części proroctwa.

N wrz 17, 2017 10:48 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5