Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 18, 2017 11:17 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sama biologia wystarczyłaby do uzasadnienia kultu Maryjnego 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Sama biologia wystarczyłaby do uzasadnienia kultu Maryjnego
Maryja będąc w ciąży z rozwijającym się Jezusem, była przez 9 miesięcy nasączana od środka przez płyny ciała rozwijającego się, wcielonego Boga. A Ciało i Krew Chrystusa są święte.

Mamy tu do czynienia ze zjawiskiem parabiozy, używanym np w badaniach do studiowania procesu gojenia się. Krótko: 2 żywe zwierzęta (jedno młode, drugie stare) zostają zszyte ze sobą w taki sposób, że w zasadzie dzielą układ krwionośny i limfatyczny. Zadajemy kontrolowany uraz starszemu zwierzeciu i okazuje się, że gdy jest zszyte z młodym, szybciej się goi rana na tym starszym, niż gdy starsze jest zszyte ze starszym.
A to przykład modelu:
https://justpaste.it/19w7o

W zasadzie ciąża jest zjawiskiem parabiozy. Istnieją medyczne dowody na to, że kobieta zachodząca w ciążę po 30-35 roku życia, jest odmładzana od środka przez rozwijające się dziecko ze względu na wydzielne przez nie czynniki wzrostu. Być może też dlatego kobiety żyją dłużej.

Chrystus powtarzał, by jeść jego Ciało i pić Jego Krew - by mieć życie. Nawet gdy protestanci nie wierzą, że Eucharystia w postaci chleba i wina jest prawdziwym Ciałem i prawdziwą Krwią Zbawiciela, nie mogą zaprzeczyć, że Ciało i Krew ziemskiego Chrystusa było święte, boskie. Ludzie doznawali uzdrowień od dotyka frędzli jego płaszcza a co dopiero mówić o Jego Krwi i Ciele.
I tą świętą "Krwią i Ciałem" Maryja Panna była nasączna przez 9 miesięcy 24/dobę.

Cz sie 10, 2017 4:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sama biologia wystarczyłaby do uzasadnienia kultu Maryjn
Wespecjan napisał(a):
Maryja będąc w ciąży z rozwijającym się Jezusem, była przez 9 miesięcy nasączana od środka przez płyny ciała rozwijającego się, wcielonego Boga. A Ciało i Krew Chrystusa są święte.

No proszę niedaleko trzeba było szukać. Czyli tzw. katolicka " matka boska" ( nie mylić z matką Pana) została "nasączona" od środka bogiem - co to ludzie nie wymyślą.
Barney napisał(a):
Nieoficjalnie też nikt tak nie naucza, a ewentualne nieporozumienia o jakich Wujo pisze, są udziałem wyłącznie Wujo-podobnych.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wobec tego, skoro nikt nie naucza, że NMP nazywa się Matką Bożą bo przekazała Chrystusowi boską naturę, to po co marnujesz nasz czas pisaniem polemik do wiary, której nikt nie wyznaje?
NIby masz rację, że nikt tak nie naucza, ale zobacz do czego prowadzi nauczanie o " matce boskiej". Że jak nie z tej strony, to z drugiej, mamy do czynienia z procesem stanowienia katolickiej Maryi istotą boską.

Czyli uderz w stół a nożyce się odezwą, tak jak pisałem:
wujo44 napisał(a):
[/b]Pytanie nie brzmi, czy ktoś tak naucza, ale czy to jest pogląd prawidłowy i co z tego określania tzw. " matki boskiej" ma wynikać. A wynikają różne sprawy, np. :
Oczywiście pojawiają się różne zastrzeżenia, że a to parafrazując, a to jakby itp., ale kierunek jest jeden - idziemy w kierunku boskości.
Czyli to nie Maryja przekazała JEzusowi boskość, ale on jej ( na to bym nie wpadł)- skutek jest TAKI SAM.
Niestety on :twisted: może powiedzieć : amen :(

Wespecjan napisał(a):

Mamy tu do czynienia ze zjawiskiem parabiozy, używanym np w badaniach do studiowania procesu gojenia się. Krótko: 2 żywe zwierzęta (jedno młode, drugie stare) zostają zszyte ze sobą w taki sposób, że w zasadzie dzielą układ krwionośny i limfatyczny. Zadajemy kontrolowany uraz starszemu zwierzeciu i okazuje się, że gdy jest zszyte z młodym, szybciej się goi rana na tym starszym, niż gdy starsze jest zszyte ze starszym.
A to przykład modelu:
https://justpaste.it/19w7o

W zasadzie ciąża jest zjawiskiem parabiozy. Istnieją medyczne dowody na to, że kobieta zachodząca w ciążę po 30-35 roku życia, jest odmładzana od środka przez rozwijające się dziecko ze względu na wydzielne przez nie czynniki wzrostu. Być może też dlatego kobiety żyją dłużej.

Chrystus powtarzał, by jeść jego Ciało i pić Jego Krew - by mieć życie. Nawet gdy protestanci nie wierzą, że Eucharystia w postaci chleba i wina jest prawdziwym Ciałem i prawdziwą Krwią Zbawiciela, nie mogą zaprzeczyć, że Ciało i Krew ziemskiego Chrystusa było święte, boskie. Ludzie doznawali uzdrowień od dotyka frędzli jego płaszcza a co dopiero mówić o Jego Krwi i Ciele.
I tą świętą "Krwią i Ciałem" Maryja Panna była nasączna przez 9 miesięcy 24/dobę.

Cz sie 10, 2017 7:53 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
[/b]Pytanie nie brzmi, czy ktoś tak naucza, ale czy to jest pogląd prawidłowy i co z tego określania tzw. " matki boskiej" ma wynikać. A wynikają różne sprawy, np. :
Oczywiście pojawiają się różne zastrzeżenia, że a to parafrazując, a to jakby itp., ale kierunek jest jeden - idziemy w kierunku boskości.
Czyli to nie Maryja przekazała JEzusowi boskość, ale on jej ( na to bym nie wpadł)- skutek jest TAKI SAM.

Wujo.. Może Ci się wydawać mało istotnym w tym sporze, ale my mówimy o Matce Bożej, a nie "Boskiej"..

Cz sie 10, 2017 8:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
wujo44 napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Wujo.. Może Ci się wydawać mało istotnym w tym sporze, ale my mówimy o Matce Bożej, a nie "Boskiej"..
Mi się nie wydaje, ja wiem, że to jest bez różnicy - boska, czy boża - określenie jest jednoznaczne. Tobie się zatem wydaje, że to ma znaczenie.
To co próbujesz zrobić, to rozmydlić sprawę, zaciemnić problem itp. itd.
http://www.kul.pl/matki-bozej-czy-matki ... 23338.html

Cz sie 10, 2017 9:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wujo, ty zwyczajnie polemizujesz ze swoimi wyobrazeniami wiary Katolickiej a nie z faktami tej wiary.
Caly czas starasz sie nam wmowic ze wierzymy w co innego niz wierzymy i wierzymy innaczej niz wierzymy, negujac jednoczesnie to co sam chcesz nam wmowic.

Z drugiej strony uwazasz ze protestanci wierza wlasciwie, bo pomijaja Milosc Blizniego ktora jest podstawa Wiary w Boga i dla was, inni ktorzy jeszcze nie doszli do zrozumienia Boga nie licza sie jako blizni.
To tak jak policjanci ktorzy pilnuja przestrzegania prawa lamiac je.

Cz sie 10, 2017 9:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
http://www.pch24.pl/szach-mat--protesta ... 0,pch.html
Cytuj:
Jest rzecz, która powinna przynosić katolikom szczególną satysfakcję intelektualną, mianowicie: gdy coraz to nowsze odkrycia naukowe pokazują – wprost czy nie wprost – że to, czego naucza od dwóch tysięcy lat Kościół katolicki, jest zwyczajnie prawdziwe. To samo tyczy się macierzyństwa, o którego roli tak wiele mówi się w okresie Bożego Narodzenia.

Jak choćby badania ujawniające niezwykłe, neurobiologiczne więzi między matką a dziećmi – zostały one opublikowane już trzy lata temu, jednak ich implikacje są na tyle ciekawe, że warto je przypomnieć.

Chodzi o zjawisko mikrochimeryzmu – czyli sytuacji, gdy niewielka liczba genetycznie odmiennych komórek obecna jest w organizmie danej osoby. W jaki sposób mogą się tam znaleźć? Na przykład, w czasie ciąży część komórek dziecka przedostaje się przez pępowinę do ciała matki. Zagnieżdżają się w różnych częściach organizmu, by spełniać rozmaite role. Stwierdzono, na przykład, ich leczniczy wpływ na różne zjawiska chorobowe występujące u rodzicielki. Komórki te pozostają obecne nawet wiele lat po ciąży.

Zjawisko badano już w przeszłości, jednak studium z roku 2012 (Chan WF, Gurnot C, Montine TJ, Sonnen JA, Guthrie KA, Nelson JL, Male microchimerism in the human female brain, PLoS One. 2012;7(9):e45592. doi: 10.1371) potwierdziło, że część komórek dziecka zagnieżdża się na stałe w mózgu matki. A zatem – uwaga, wszystkie mamy! – nasze potomstwo pozostaje z nami już na zawsze! Dotyczy to wszystkich dzieci, także tych, które zmarły przed porodem.

Piękne samo w sobie, prawda? Ale teraz dochodzimy do niezwykłych implikacji tego zjawiska. Dotyczy ono wszystkich matek – także Matki Bożej. Oznacza to, że sam fakt noszenia pod sercem Jezusa zmienił Ją. Komórki pochodzące od Chrystusa pozostały już na zawsze w Jej ciele. Maryja stała się zatem Żywym Tabernakulum.

Pomyślmy sobie teraz o biednych protestantach utrzymujących, że Maryja była taką, cóż, sympatyczną, pobożną panią, która urodziła Jezusa, co niewątpliwie liczy się Jej na plus, ale przecież w otoczeniu Chrystusa znajdowało się wiele innych kobiet, które też mogą być wzorcami pobożności, jak choćby Maria Magdalena, więc nie ma co specjalnie się na tej Maryi skupiać, bo przecież nie była szczególnie wyjątkowa…

Błąd! Maryja to Żywe Tabernakulum.

Szach-mat, protestanci!

Bogna Białecka

Cz sie 10, 2017 12:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i pewne, cyt. " Oznacza to, że sam fakt noszenia pod sercem Jezusa zmienił Ją. "
Wniosek z tego, że tzw. " matka boska" - skoro ma ( bo przecież wg poglądów religii rzymskiej została wzięta do nieba) w sobie komórki Jezusa jest "bogiem", no może nie tyle "bogiem", co boginią religii rzymskich-katolików.
A ponieważ wy macie z nią bezpośredni kontakt, bo się do niej modlicie, zatem wniosek jest prosty - można jej oddawać cześć "prawie" boską, no przecież jak ma w sobie komórki Jezusa to jest prawie częścią Trójcy.

Szkoda, że B. Białecka nie zdaje sobie sprawy jakimi rzeczami się zajmuje i w jakim duchu działa.
Szach mat :mrgreen: już nawet nie idziemy w kierunku boskości, my już tę boskość tzw. " matki boskiej" mamy.

Cz sie 10, 2017 12:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
No i pewne, cyt. " Oznacza to, że sam fakt noszenia pod sercem Jezusa zmienił Ją. "
Wniosek z tego, że tzw. " matka boska" - skoro ma ( bo przecież wg poglądów religii rzymskiej została wzięta do nieba) w sobie komórki Jezusa jest "bogiem", no może nie tyle "bogiem", co boginią religii rzymskich-katolików.

Wujo.. Normalny, inteligentny człowiek, wypowiada się na tematy które zna. Nie wypowiada się na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia i do tego jest z tego dumny..

Cz sie 10, 2017 12:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Wujo.. Normalny, inteligentny człowiek, wypowiada się na tematy które zna. Nie wypowiada się na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia i do tego jest z tego dumny..
Ale ja się nie wypowiadam n/t mikrochymeryzmu ( biologicznej strony zagadnienia), bo się na tym nie znam, ale nie odmawiaj mi prawa do wypowiadania się na temat skutków, które powoduje pisanie takich artykułów i stawianych tam tez.

Cz sie 10, 2017 1:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wpisy Wuja to taki już "klasyk". Odpowiadania sobie samemu, na własne tezy i przeświadczenia. Na podstawie artykułu napisz Wujo co z tego wynika, jeśli chcesz żeby traktował cię ktoś poważnie. Dla przykładu...

Opis ukrzyżowania Chrystusa mówi, że z przebitego serca Jezusa wypłynęła krew i woda. Ponieważ każde słowo Pisma Św. nie zostało spisane na próżno, ale ku budowaniu Kościoła, z powyższej prawdy powstało szereg wniosków, które zostały włączone do oficjalnej nauki Kościoła. Jak wszystko co w ewangelii napisane, także i z tego fragmentu wyłania się nauka, której sens i mądrość należy odczytywać w wymiarze duchowym. Jednak dla osób sceptycznych, wszystko to było i jest "bujdą na resorach", której nie ma sensu poświęcać czasu. I teraz...

W XXI wieku, badania patomorfologów dowiodły, że w sercu osoby poddanej przed śmiercią intensywnemu wysiłkowi fizycznemu, osocze oddziela się od krwi. Po śmierci denata osocze krzepnie i pozostaje w sercu w postaci białej zastygniętej grudy (nie wiem jak to opisać lepiej).

Nauka potwierdziła prawdziwość powyższego. Nauka nie stwierdziła, że krew poświadcza prawdziwość ofiary Baranka, ofiarowanego za zbawienie świata, natomiast woda to symbol Ducha Świętego. Nauka nie wskazuje na duchowe owoce tej ofiary, a jedynie potwierdza ich autentyczność.

W tym temacie jest podobnie. Autor postu,tak jak od wieków czynił to Kościół - nazywa Marię żywym tabernakulum, a ty Wujo nazywasz ją bogiem - twierdząc że to nasze nauczanie.

Przedstaw swoje kontrargumenty, wnioski, przemyślenia oparte na faktach, bo inaczej wyjdziesz (wychodzisz) na ignoranta.

Cz sie 10, 2017 1:43 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak więc widać tutaj nawet po tej dyskusji, protestanci nie wierzą, że tak unikalnie-bezpośredni, biologiczny kontakt Ciała Chrystusa-Boga z ciałem Maryi - mógł cokolwiek zmienić np, dać jej to Życie, o którym mówił Chrystus nakazując spożywanie swojego Ciała. Dla nich Maryja spełniła swoja szlachetną rolę wehikułu i może odejść na teologiczną emeryturę, pozostając najzwyklejszym człowiekiem, bo nie wierzą, że bycie w ciąży z Bogiem ma bezpośredni wpływ na ciało i duszę matki.

A nie wierzą, bo powątpiewają, że Ciało i Krew Chrystusa ma taką moc. I tutaj już nawet nie mówimy o Eucharystii, ale o Ciele i Krwi ziemskiego Chrystusa. To tak jakby zakwestionować potrzebę Wcielenia. W zasadzie to nie dziwne, bo protestantom wszystko podpowiada Duch Św, więc po co im Ciało Zabawiciela?

Cz sie 10, 2017 1:52 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W zasadzie kult Maryjny jest powiązany pośrednio z kultem Eucharystii - czyli tak naprawdę kultem Wcielenia czyl aktu gdzie Logos staje się Ciałem.
A u protestantów jak u żydów króluje tylko Duch, Duch, Duch.

Cz sie 10, 2017 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
W zasadzie kult Maryjny jest powiązany pośrednio z kultem Eucharystii - czyli tak naprawdę kultem Wcielenia czyl aktu gdzie Logos staje się Ciałem.

Wydaje się, że możesz mieć rację, bo na oba kulty, czy to "matki boskiej" czy to eucharystii uzasadnienia w Piśmie nie sposób znaleźć. Po prostu nikt tak nie wierzył.

Cz sie 10, 2017 5:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Pochlebiasz mi :-D ale tak ogólnie to przesadzasz, nie jest tak dobrze.

Cz sie 10, 2017 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Raczej litera.

Cz sie 10, 2017 6:18 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona