Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 21, 2018 7:43 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 844 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 57  Następna strona
 Jezus Chlebem z Nieba 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
@Barney - tak dla uzupełnienia powyższego mojego wpisu:
Zbawienie mamy zapewnieone. jest to niezasłużona łaska , dostajemy to za darmo ,każdy je dostaje kto tylko chce przyjsc do Jezusa po to zbawienie bo to on za nas poniósł karę należną nam za grzechy i tym samym my jesteśmy czyści, nie wisi nad nami kara wiec jesteśmy zbawieni i nie jacyś specjalni ludzi to dostali dostaliśmy wszyscy ,którzy tylko z tego skorzystaja zechcą isc za Jezusem tą droga co prowadzi do zycia wiecznego , Na to czy dostajemy to zbawienie nie ma wpływu nic ani nasze życie dotychczasowe ani nasze grzechy, ani nasze zasługi czy dobre uczynki każdy dokładnie każdy może skorzystać ze zbawienia w Jezusie on umarł za wszystkich .

1J 2:2 ubg "I on jest przebłaganiem za nasze grzechy, a nie tylko za nasze, lecz także za grzechy całego świata."

Iz 53:5 bw "Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni."

Wystarczy przyjsć do Jezusa i zgodzić się na jego warunki :

, a warunkiem jest to że Jezus jest dla ciebie od tej chwili najważniejszy

Mt 10:37 ubg "Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godny. I kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godny."

Co nie znaczy ze masz być zły dla rodziców a tylko to że jeśli rodzice będą przeciwko Jezusowi jak np u muzułman, Żydów to ty wybierasz Jezusa nie opuszczasz go żeby się przypodobać rodzinie czy znajomym nawet jak cię bedą wyśmiewac ze masz "kocia wiarę"
Wiele tłumów szło za nim ale jak przyszła konfrontacja z ich dotychczasową wiarą to opuścili Jezusa .

warunkiem jest też to ze jeśli czegos nie zrozumiesz , to nie zniechecisz się tak jak zniechęcili się słuchający Jezusa tzw "twardej mowy"

J 6:57-67 bw
(57) Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie.
(58) Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki.
(59) To mówił, gdy nauczał w synagodze w Kafarnaum.
(60) Wielu tedy spośród uczniów jego, usłyszawszy to, mówiło: Twarda to mowa, któż jej słuchać może? (61) A Jezus, świadom, że z tego powodu szemrzą uczniowie jego, rzekł im: To was gorszy? (62) Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej? (63) Duch ożywia.
Ciało nic nie pomaga.
Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem, (64) lecz są pośród was tacy, którzy nie wierzą.
Jezus bowiem od początku wiedział, którzy są niewierzący i kto go wyda.
(65) I mówił: Dlatego powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli mu to nie jest dane od Ojca.
(66) Od tej chwili wielu uczniów jego zawróciło i już z nim nie chodziło.
(67) Wtedy Jezus rzekł do dwunastu: Czy i wy chcecie odejść?

Wielu odeszło ale byli to tacy co ich nawet Jezus nazwał uczniami co zaa nim chodzili a jednak odeszli , teraz wielu jak weźmie biblię w rękę trochę poczyta tu troche tam niewiele rozumie i rezygnuje i powraca do swojej religii obrządków chodzi do koscioła ale nie są tacy ludzie zainteresowani żeby wiedzieć co Bóg do nich tak naprawde ma do powiedzenia, czego od nich wymaga i co oferuje, nie chce im sie zrobić wysilku żeby poczytać starać się zrozumieć poświecić temu czas , cociaż nie dla Boga a dla róóznych głupot czas mają, im wystarczy to co ogół czyli ci co idą szeroką drogą na zatracenie .

Mt 7:13-14 bw
(13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
(14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

szukaj zawsze Boga na wąskiej drodze

Warunkiem też jest nowonarodzenie , nie wystarczy żeby tak sobie powiedzieć akceptuje ze mnie Jezus zbawił i spocząć na laurach, trzeba sie na nowo narodzić i wzrastać w wierze , uświecac się , słuchac Ducha Bozego.

J 3:1-10 bw
(1) A był człowiek z faryzeuszów imieniem Nikodem, dostojnik żydowski.
(2) Ten przyszedł do Jezusa w nocy i rzekł mu: Mistrzu! Wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel; nikt bowiem takich cudów czynić by nie mógł, jakie Ty czynisz, jeśliby Bóg z nim nie był.
(3) Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.
(4) Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? (5) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.
(6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
(7) Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić.
(8) Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha.
(9) Odpowiedział Nikodem i rzekł do niego: Jakże to się stać może? (10) Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jesteś nauczycielem w Izraelu, a tego nie wiesz?
nowonarodzenie to jest pokuta, porzucenie starego życia , ukrzyżowanie starego człowieka, umierasz dla świata i starego życia a rodzisz sie na nowo do życia z Jezusem i życia wiecznego wtedy jesteś zbawiony. Bóg ci zbawienia nie odbiera bo chroni cię zawsze Krew Chrystusa , Jezus jest w swiątyni niebieskiej i wstawia się zawsze za nami , bo należymy do niego

1J 2:1 bw "Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy."
Hbr 9:11-14 bw
(11) Lecz Chrystus, który się zjawił jako arcykapłan dóbr przyszłych, wszedł przez większy i doskonalszy przybytek, nie ręką zbudowany, to jest nie z tego stworzonego świata pochodzący, (12) wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia.
(13) Bo jeśli krew kozłów i wołów oraz popiół z jałowicy przez pokropienie uświęcają skalanych i przywracają cielesną czystość, (14) o ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował samego siebie bez skazy Bogu, oczyści sumienie nasze od martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu.

Jak widzisz Jezus dokonał wiecznego odkupienia raz na zawsze .
Wiec jak juz jesteśmy zbawieni oczyszczeni staliśmy się dziećmi Bożymi to Bóg nie odbierze nam zbawienia dlatego ze zgrzeszymy , Natomiast jeśli grzeszymy z premedytacją to inna sprawa , jeśli mówimy sobie " jestem zbawiony , Jezus za mnie umarł i mogę sobie pogrzeszyć bo i tak się za mnie wstawi , zaplanowany grzech to wtedy to wszystko nie działa bo nie przyjęliśmy wielkiej Ifiary Chrystusa na poważnie to tak jak byś wcale z tej ofiary nie korzystał a używał ją do niecnych czynów

Hbr 10:26-27 bw
(26) Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, (27) lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników.

Można też samemu zrezygnować ze zbawienie odpaść od wiary w Jezusa wtedy już wrócić nie można , chyba ze osoba była niezbyt ugruntowana w wierze i nie wiedziała co robi nie miała Ducha Bożego i nie rozumiała wiele i nie miała Ducha Bożego .

Hbr 6:4-6 bw
(4) Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych - którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, (5) i zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz cudownych mocy wieku przyszłego - (6) gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko.

Mozna lekkomyślnie zrezygnować ze zbawienia w wypadku popełnienia grzechu jedynego który nigdy nie moze być wybaczony, to jest grzechowi przeciwko Duchowi Świętemu, aż 3 ewangelie o tym zawiadamiają jest to bardzo ważne zeby tego grzechu nie popełnić, bo to jedyny niewybaczalny grzech za który nie ma ofiary Jezusa.

Mt 12:32 bw "A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym."
Mk 3:29 bw "Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego."
Łk 12:10 bw "Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone."

Jeśli nie popełnisz tego niewybaczalnego grzechu, jeśli sam nie zrezygnujesz , jeśli uznasz poważnie ofiarę Jezusa a nie tak że może sobie ją zlekceważę ,wykorzystam, ze mnie zbawił i zgrzeszę to zbawienia nie będziesz mógł utracić bo po nowonarodzeniu stałeś sie na zawsze czystym świętym dzieckiem Bożym, i starasz się żyć już nie jako ty ale jako Jezus w tobie. Masz go w sercu na zawsze.

Pt mar 23, 2018 8:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Wybrana, ile można Ci tłumaczyć i powtarzać najbardziej oczywiste rzeczy?
Mylisz rzeczy oczywiste i w sposób oczywisty błędne.

Na przykład:
wybrana napisał(a):
Zbawienie mamy zapewnieone. jest to niezasłużona łaska , dostajemy to za darmo ,każdy je dostaje kto tylko chce przyjsc do Jezusa po to zbawienie bo to on za nas poniósł karę należną nam za grzechy i tym samym my jesteśmy czyści, nie wisi nad nami kara wiec jesteśmy zbawieni i nie jacyś specjalni ludzi to dostali dostaliśmy wszyscy ,którzy tylko z tego skorzystaja zechcą isc za Jezusem tą droga co prowadzi do zycia wiecznego

Pierwsze zdanie kłóci sie z drugim: zbawienie nie jest "zapewnione" skoro dostaje je ten, kto przychodzi do Jezusa. Zbawienie jest oferowane za darmo każdemu, ale to wcale nie oznacza że jest "zapewnione" - niestety sporo osób nie przychodzi po nie do Jezusa.

Cytuj:
Na to czy dostajemy to zbawienie nie ma wpływu nic ani nasze życie dotychczasowe ani nasze grzechy, ani nasze zasługi czy dobre uczynki każdy dokładnie każdy może skorzystać ze zbawienia w Jezusie on umarł za wszystkich .
To jest w sposób oczywisty sprzeczne z Pismem, które mówi:

„Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary.” /Jk 2,24/

nic dziwnego, że Luter chciał wyrzucić z Pisma tę księgę, nie? ;)

„Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne; tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie.”/Rz 2, 6-8/

„Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić?”/Jk 2,14/

„ Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie.”/Jk 2,17/

„Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?
Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? Widzisz, że wiara współdziała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała.”
/Jk 2,20-22/

„ Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.”/Jk 2,26/

Cytuj:
1J 2:2 ubg "I on jest przebłaganiem za nasze grzechy, a nie tylko za nasze, lecz także za grzechy całego świata."

Iz 53:5 bw "Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni."
To racja, ale ani trochę nie implikuje tezy, jakoby nasze uczynki nie mogły zniweczyć naszego zbawienia.

Zapamiętaj:
  • Przyczyną sprawczą, powodem naszego zbawienia jest Łaska pochodząca z Ofiary Jezusa - nasze uczynki nie są przyczyną naszego zbawienia
  • To bynajmniej nie znaczy, że uczynki nie mają znaczenia - przeciwnie, są z naszej strony kluczowe

Tak jak z żarówką :
  • Przyczyną sprawczą, powodem świecenia żarówki jest prąd. Wyłącznik nie jest źródłem energii zasilającej żarówkę
  • to bynajmniej nie znaczy, że położenie wyłącznika nie ma znaczenia - przeciwnie, jesli nie będzie włączony, światło nie zabłyśnie

I tak dalej i tym podobne. ..
Przyznam, ze nie chce mi się tłumaczyć, bo nie wczytujesz. Jeśli chcesz, przeczytaj analizę bibliją jaką na ten temat zrobiłem tu http://analizy.biz/marek1962/sf.pdf

Na wcześniejszego Twojego maila nie odpowiadam, bo nie zawiera on śladu merytorycznego argumentu, tylko tradycyjne międlenie bez żadnego konkretnego elementu.

Pt mar 23, 2018 10:00 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@Barney, te uczynki to akty naszej wiary.
Naszym życiem poświadczamy,czy mamy wiarę,czy nie.
A w co wierzymy? - w zbawienną moc krzyża i poświadczamy,że przyjmujemy to zbawienie z wiarą- z wiarą jaką nauczał nas Jezus Chrystus - czyli pragniemy uświęcać swoje życie z Jezusem i w Jezusie.
A czego nauczał Jezus? - to, ze podstawowe przykazania i najważniejsze jakie mamy wypełniać - to przykazania miłości, bo one pozwalają nam wzrastać w miłości i świętości Bożej.
Zastanawiam się, co chciałeś udowodnić zamieszczając w swoim powyższym poście cytaty dotyczące uczynków? i co według ciebie jest uczynkiem?
Czy chcesz udowodnić, ze ciągła ofiara Ołtarza jest tym wymagającym uczynkiem dla naszego zbawienia, które zostało nam ofiarowane na Golgocie?

Hbr 10:26-27 bw
(26) Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, (27) lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników.

Pt mar 23, 2018 11:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
A czego nauczał Jezus? - to, ze podstawowe przykazania i najważniejsze jakie mamy wypełniać - to przykazania miłości, bo one pozwalają nam wzrastać w miłości i świętości Bożej.

Ale po co nam to całe wzrastanie po uczynkach, skoro żaden rezultat naszych uczynków nie ma wg ciebie znaczenia dla naszego zbawienia?

So mar 24, 2018 5:55 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
wybrana napisał(a):

Ale po co nam to całe wzrastanie po uczynkach, skoro żaden rezultat naszych uczynków nie ma wg ciebie znaczenia dla naszego zbawienia?

Czym jest dla was wiara? Co ona wnosi w życie człowieka? do czego zobowiązuje? A może my tylko czujemy się wierzący i zarazem usprawiedliwieni. Bo przecież byłam w Kościele na mszy, bo przecież byłam u spowiedzi, więc wszystko ok - jestem wierząca, jestem usprawiedliwiona. To jak żyję w swojej rodzinie, jaką jestem matką, żoną, koleżanką, znajomą, nie ma znaczenia.Ma znaczenie, bo głównie świadectwem swojego zwykłego, codziennego życia zaświadczamy o swojej wierze. Nie wiara na pokaz ma wartość, ale wiara w naszych sercach jest nadrzędną wartością. Człowieka możemy oszukać, ale Boga nie oszukamy. Ta prawda jest w nas i ona ukazuje wartość naszej wiary. Jeżeli my ludzie sami nie będziemy starali się żyć zgodnie z wiarą, zgodnie z planem Bożym, to zło będzie gościło w naszych sercach, w naszym życiu, w naszych domach, w naszych rodzinach. Niestety prawda jest taka, że tego zła widać bardzo dużo i to na każdym kroku. Człowiek mówi, że jest wierzący, ale w sumie jego wiara jest bez wartości. Każdy indywidualnie musi zrobić własny rachunek sumienia i przyjrzeć się sobie - jaka jest moja wiara. Musi zadać sobie pytanie - jakie są owoce mojej wiary? Kim jestem w oczach Boga? Czy jestem jego dzieckiem tylko z nazwy, czy z miłości? W naszej wierze jak łatwo zapominamy o podstawowym przykazaniu - o miłości. Dla korzyści materialnych, dla pozycji społecznej, dla władzy - jesteśmy gotowi do czynienia wielkich obrzydliwości. To jest hipokryzja i zakłamanie w wierze. Taka wiara jest destrukcyjna i niszcząca człowieka - pociągająca w otchłań ciemności. Taką wiarą nie wielbimy Boga, a uwłaczamy Jego Świętości. Musimy Intronizować Jezusa w naszych sercach, by to serce otworzyło się na miłość Bożą.
Zakłamanie może tylko doprowadzić człowieka do zguby.

So mar 24, 2018 11:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I proszę, był jeden temat, przed chwilą inny, teraz jest całkiem inny.
Takie gadanie z osobą, która-wierzy-wg-własnego-pomysłu.

So mar 24, 2018 3:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie. To rozmowa z osobą, która nie potrafi zmierzyć się z przedstawionymi argumentami, więc zmienia temat w nadziei, że rozmówca się na to złapie i przestanie drążyć niewygodną kwestię.

So mar 24, 2018 3:13 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie. To rozmowa z osobą, która nie potrafi zmierzyć się z przedstawionymi argumentami, więc zmienia temat w nadziei, że rozmówca się na to złapie i przestanie drążyć niewygodną kwestię.

A jaką niewygodną kwestię masz na myśli?

So mar 24, 2018 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie udwaj greka. Każda kwestia, po której omówieniu na podstawie Biblii zmieniłaś temat, jest dla Ciebie niewygodna.

So mar 24, 2018 7:16 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie udwaj greka. Każda kwestia, po której omówieniu na podstawie Biblii zmieniłaś temat, jest dla Ciebie niewygodna.

Krzyczysz i awanturujesz się a nie piszesz w czym masz problem. To takie gówniarskie zachowanie.
Pytam jeszcze raz - w czym masz problem i o czym chcesz rozmawiać?

So mar 24, 2018 8:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Napisałem w czym jest problem z Tobą. Rozumiem, że niewygodna prawda o Twoich ucieczkach Ci nie pasuje, bo prawda boli, ale nie zmienisz tego faktu atakami na mnie.

So mar 24, 2018 8:29 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Napisałem w czym jest problem z Tobą. Rozumiem, że niewygodna prawda o Twoich ucieczkach Ci nie pasuje, bo prawda boli, ale nie zmienisz tego faktu atakami na mnie.

Wszedłeś w rozmowę w której nie brałeś udziału i zaatakowałeś mnie, że ci na coś nie odpowiedziałam, więc zadam ci pytanie po raz trzeci - w czym masz problem i co chcesz wiedzieć?
Czy potrafisz oprócz personalnych wycieczek, powiedzieć o o ci chodzi?
Czy moje pytanie jest dla ciebie za trudne?
O jaką prawdę pytasz?
To forum ma większy poziom kultury niż wiara.pl i nie jesteś tu moderatorem , by bezkarnie mnie atakować.

So mar 24, 2018 10:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):

Wszedłeś w rozmowę w której nie brałeś udziału i zaatakowałeś mnie, że ci na coś nie odpowiedziałam,

Mam prośbę: Najpierw przeczytaj co i do kogo napisałem, a potem ew. wylewaj swoje żale. Na ten moment znowu pokazujesz, że nie czytasz cudzych postów.

So mar 24, 2018 10:31 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):

Wszedłeś w rozmowę w której nie brałeś udziału i zaatakowałeś mnie, że ci na coś nie odpowiedziałam,

Mam prośbę: Najpierw przeczytaj co i do kogo napisałem, a potem ew. wylewaj swoje żale. Na ten moment znowu pokazujesz, że nie czytasz cudzych postów.

To proszę podaj argumenty do swojej oceny.
Co jest podstawą twojego wniosku.
Ja ostatnim postem dałam odpowiedz Wespecjanowi, który zadał mi konkretne pytanie.
A ty jak filip z konopi wskakujesz i twierdzisz, że piszę nie na temat.
Barney jak stracił argumenty do rozmowy, to zaczął atakować.

So mar 24, 2018 10:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
wybrana napisał(a):

To proszę podaj argumenty do swojej oceny.

Ot, chociażby ten post, w którym zupełnie od czapy w odpowiedzi na wypowiedź Barneya, iż Chrystus jest ostatnim i wiecznym barankiem paschalnym itd., Ty zmieniasz temat i przeskakujesz na kwestię zbawienia i głosisz nam tutaj protestanckie nauki jego dotyczące. Typowa zmiana tematu. Albo tutaj, gdzie w odpowiedzi na długie wyjaśnienia Barneya w wielu kwestiach, wyskakujesz jak filip z konopii z rządaniem, aby Ci wskazać zacytowanych fragmentach Biblii miejsca, w których jest mowa o dosłownym spożywaniu Ciała i Krwi Chrystusa, konieczności powtarzania tego itd.

Stawiam zakład, że na ten post też nie odpowiesz, tylko zaczniesz kolejny atak na mnie aby tylko zmienić temat i ominąć dowody, które potwierdzają prawdziwość mojej oceny twego sposobu "dyskutowania".

So mar 24, 2018 10:59 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 844 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 57  Następna strona