Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 19, 2017 4:05 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Uwaga do protestatntów udzielających się na tym forum. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
PeterW napisał(a):
Tak w sumie to mamy tu dziwnych protestantów wybrana (w profilu nadal ma że jest katoliczką, ale tylko chyba po to by łowić zagubionych w mętnej wodzie), Gregor i wujo.. Luteranie (żeby było zabawnie i zaskakujące dla nich) nie uznają wszystkich sakramentów jak katolicy, niemniej pozostawili sobie dwa: Chrzest i Eucharystię. Jeśli dobrze rozumiem doktrynę protestancką - uważają że Ciało i Krew Pańska jest tylko w chwili Przeistoczenia + czas na Ich rozdanie, przez co nie uważają za stosowne adorowanie Przenajświętszego Sakramentu. Nasi tu dzielni protestanci idą w zaparte - wymyślając sobie swoją autorską doktrynę - że nie ma chrztu (a jeśli, to tylko taki miły obrzęd najlepiej nad jeziorkiem lub w basenie - folklor bez znaczenia), a Eucharystia to już w ogóle bzdura, twierdząc że Chrystus nie powiedział tego co powiedział, a co powiedział to na opak, bo chciał inaczej. Najbardziej boki można zrywać, jak uważają słowa wypowiedziane przez Chrystusa za jedną wielką przenośnię i hiperbolę, a Apokalipsę usiłują interpretować dosłownie - dokładnie wiedząc czego dotyczą obrazy Wielkiej Nierządnicy (patrz - wątki obok).
Szanowna Damo, szanowni Panowie - weźcie się nie kompromitujcie, albo przejdźcie oficjalnie do Świadków Jechowy - oni mają mniejsze problemy interpretacyjne - bo jak jest taka potrzeba to po prostu zmieniają Biblię tak by im pasowała i gra gitara. Podpowiem Wam na ucho: oni "łamanie chleba" (co my interpretujemy jako Eucharystię) zamienili na "dzielenie się sobą i spożywanie posiłku" - więc śmiało! Następny "kamień milowy" dla Was to będzie stwierdzenie że Chrystus to nie Osoba Boska, a Duch Św. to taki sobie wietrzyk (ewentualnie taki sobie duch)..

Żeby nie było - to jest ironia (przynajmniej jeśli chodzi o te kamienie milowe) - ale zastanówcie się tak mocno nad tym do czego zmierzacie.

Szanowny Peterze W, nie czuję się damą i nigdy nie śmiałabym się tak nazwać.
My również spożywamy uroczyście chleb i pijemy wino. Czynimy to uroczyście jako pamiątkę symbolicznie.
Jezus Chrystus jest Bogiem, a Duch Święty jest duchem Chrystusowym i pomaga nam uświęcać nasze życie.
Obrzęd chrztu nawet dokonany nad jeziorkiem, oznacza, że świadomie pragniemy jedności z Jezusem i pragniemy w całości się zanurzyć, zjednoczyć z Nim oddając swoje życie i całą swoją osobę pod Jego władanie.
Robimy to świadomie potwierdzając własną nieprzymuszoną wolę.
Taki chrzest odbył sam Jezus Chrystus. Tak chrzcił Jan i inni apostołowie.
My nie zmieniamy Biblii, my tylko pragniemy, by uczeni w piśmie i faryzeusze ją nie zmieniali dla własnych jakże bezbożnych celów.
Kult Maryjny, kult świętych, bałwochwalstwo, inkwizycja, tortury, krucjaty, zbrojne zakony. Czy to wszystko zalecała Biblia? Nauczał o tym Jezus? w takim razie - odpowiedz - kto tak nauczał i kazał takie zbrodnie czynić?

Cz sie 31, 2017 12:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Tak czesto zastanawia mnie jakby tak mozna bylo sprawdzic drzewa genealogiczne Krzyzowcow, to w jakim wyznaniu znalazla by sie wiekszosc ich potomkow?

Cz sie 31, 2017 2:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Tak czesto zastanawia mnie jakby tak mozna bylo sprawdzic drzewa genealogiczne Krzyzowcow, to w jakim wyznaniu znalazla by sie wiekszosc ich potomkow?

Trochę z historii można wyczytać. Na pewno można się dowiedzieć jak skończył słynny zakon krzyżacki. To jeden z zakonów który brał udział w krucjatach

Cz sie 31, 2017 5:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale wiesz, że Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie istnieje do dzisiaj?

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Cz sie 31, 2017 5:09 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A tego nie wiedziałem. Historia to nie moją główna dziedzina a jedynie hobbistyczna. Matematyka to jest to co lubię najbardziej.

Cz sie 31, 2017 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja też kiedyś sądziłem, że sekularyzacja Prus oznaczała koniec Zakonu Krzyżackiego, ale potem trafiłem na informacje, że istnieje on do dzisiaj. Człowiek uczy się przez całe życie. ;)

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Cz sie 31, 2017 6:40 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
My również spożywamy uroczyście chleb i pijemy wino.
Niestety, najbardziej "uroczyste" spozywanie chleba czy wina nie pomoże.
Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie./J 6,53/

Cytuj:
Obrzęd chrztu nawet dokonany nad jeziorkiem, oznacza, że świadomie pragniemy jedności z Jezusem i pragniemy w całości się zanurzyć, zjednoczyć z Nim oddając swoje życie i całą swoją osobę pod Jego władanie.
Akurat chrzest oznacza znacznie więcej.

Cytuj:
Robimy to świadomie potwierdzając własną nieprzymuszoną wolę.
...a nieświadomi (małe dzieci) zbawione być nie mogą?
Cytuj:
Taki chrzest odbył sam Jezus Chrystus. Tak chrzcił Jan i inni apostołowie.
Przyrównywanie chrztu Janowego do Chrystusowego swiadczy, jak bardzo nie macie pojęcia o co w chrzcie chodzi.

Cytuj:
My nie zmieniamy Biblii, my tylko pragniemy, by uczeni w piśmie i faryzeusze ją nie zmieniali dla własnych jakże bezbożnych celów.
Wiesz że stronnictw "uczonych w Piśmie" i "faryzeuszów" nie ma już jakieś 1850 lat? ;)

Cytuj:
Kult Maryjny, kult świętych, bałwochwalstwo, inkwizycja, tortury, krucjaty, zbrojne zakony. Czy to wszystko zalecała Biblia?
Dlaczego mieszasz rzeczy święte i w sposób oczywisty apostolskie i biblijne z bałwochwalstwem?
Jesli idzie o Inkwizycję, to tam gdzie była, zamordowano 10 razy mnie "czarownic" niż tam, gdzie rządzili "oświeceni protestanci" (którzy mieli za to pretensje do papieża że niby "popiera czarownice").
Nie ma się czym chwalić, ale wypominać to katolikom z pozycji protestantki (bo to właśnie robisz) to groteska.
Jesli idzie o Krucjaty, to... dziękuj Bogu za krucjaty. I za ludzi, którzy poświęcali się by bronić innych.

Ale podejdźmy do tego z innej strony - załóżmy, że masz rację. Masz do wyboru: albo przyznać, ze Twoi przodkowie w wierze czynili TAKŻE zło (bo przeciez nie tylko zło tam było) albo odciąć się i uznać że nie masz ŻADNEJ ciagłości z chrześcijaństwem, z apostołami.

Po prostu wymysliliście sobie po wiekach wiarę (trochę tak jak reżyserzy filmowi, ktorzy twierdzą, że robią "adaptację" a naprawdę z książki biorą tylko imię bohatera), uprawiacie nasladownictwo "uroczyście jedząc chleb i pijąc wino"; nawet się w wodzie zanurzacie, bo coś tam słyszeliście o chrzcie - ale to tylko marne naśladownictwo.

Cz sie 31, 2017 8:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Dlaczego mieszasz rzeczy święte i w sposób oczywisty apostolskie i biblijne z bałwochwalstwem?Jesli idzie o Inkwizycję, to tam gdzie była, zamordowano 10 razy mnie "czarownic" niż tam, gdzie rządzili "oświeceni protestanci" (którzy mieli za to pretensje do papieża że niby "popiera czarownice"). Nie ma się czym chwalić, ale wypominać to katolikom z pozycji protestantki (bo to właśnie robisz) to groteska.Jesli idzie o Krucjaty, to... dziękuj Bogu za krucjaty. I za ludzi, którzy poświęcali się by bronić innych.
Nic nie miesza.
Ale to jest świetny przykład, który pokazuje, że bronisz organizacji religijnej rzymskich-katolików !!
Ludzie, którzy mordowali ( palili) na stosie kobiety, które były podejrzane o czary, nawet jak nazywali się protestantami, to z chrześcijaństwem nie mieli nic wspólnego. To nie są moim "bracia w wierze".
Oczywiście ty tego powiedzieć nie będziesz chciał, w dalszym ciągu ludzi, którzy palili innych na stosach, czy też wydawali na to zgodę, a byli z organizacji rzymskich-katolików, będziesz nazywał np. tzw. ojcem świętym.
Ty zamiast odciąć się od tych ludzi, będziesz ich bronił i się z nimi utożsamiał.
Bronisz ich m.in. w ten sposób, że argumentacją dla ich bezbożnych czynów, mają być czyny innych bezbożników ( po prostu chcesz ich usprawiedliwić).
Nie pleć bzdur, krucjaty to "morze" diabła :twisted: Lepiej sobie poczytaj, co w trakcie nich robili ludzie podający się np. za rzymskich-katolików Żydom.

Barney napisał(a):
Ale podejdźmy do tego z innej strony - załóżmy, że masz rację. Masz do wyboru: albo przyznać, ze Twoi przodkowie w wierze czynili TAKŻE zło (bo przeciez nie tylko zło tam było) albo odciąć się i uznać że nie masz ŻADNEJ ciagłości z chrześcijaństwem, z apostołami.
FAŁSZYWA alternatywa, żeby być wierzącym w ogóle nie muszę się powoływać na protestantów albo katolików. Z obiema grupami ludzi, którzy czynil zło nie muszę się utożsamiać.
Nie musi być żadna ciągłość, aby być chrześcijaninem samo Pismo pokazuje, że Apostołem, który nie miał żadnej ciągłości był św. Paweł. I dziękuje Bogu za Pismo, które pozwala nam się obronić przed diabelskimi zasadzkami Barneya.

Pt wrz 01, 2017 7:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Nie musi być żadna ciągłość, aby być chrześcijaninem samo Pismo pokazuje, że Apostołem, który nie miał żadnej ciągłości był św. Paweł. I dziękuje Bogu za Pismo, które pozwala nam się obronić przed diabelskimi zasadzkami Barneya.

Pogratulować. Twierdzisz że jesteś kimś w rodzaju św. Pawła.. Szaaacun.. Dobrze że nie uważasz się za Napoleona.. ;-)
Poza tym.. Hm.. O jakiej Ty Ciągłości mówisz?? Paweł nie miał ciągłości, a taki np. św. Piotr miał? Z kim lub czym? Przyznaję, że zafrapowałeś mnie tym stwierdzeniem..

Pt wrz 01, 2017 8:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Pogratulować. Twierdzisz że jesteś kimś w rodzaju św. Pawła.. Szaaacun.. Dobrze że nie uważasz się za Napoleona.. ;-)
Poza tym.. Hm.. O jakiej Ty Ciągłości mówisz?? Paweł nie miał ciągłości, a taki np. św. Piotr miał? Z kim lub czym? Przyznaję, że zafrapowałeś mnie tym stwierdzeniem..
No niestety tobie nie ma czego pogratulować, bo czytania ze zrozumieniem to ty nie posiadłeś.
Chodzi o zasadę. A nie, że ja robię z siebie Apostoła. Że można być Apostołem, a nie mieć "ciągłości" o której pisał Barney. Nikt na św. Pawła rąk nie nakładał, nikt mu Ewangelii nie głosił ( przynajmniej nic na ten temat nie wiemy), ale Bóg go powołał.

Pt wrz 01, 2017 10:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Chodzi o zasadę. A nie, że ja robię z siebie Apostoła. Że można być Apostołem, a nie mieć "ciągłości" o której pisał Barney. Nikt na św. Pawła rąk nie nakładał, nikt mu Ewangelii nie głosił ( przynajmniej nic na ten temat nie wiemy), ale Bóg go powołał.

Wszyscy Apostołowie (w tym i Paweł) zostali powołani bezpośrednio przez Chrystusa. Maciej został wybrany mniej bezpośrednio na podstawie losu (po modlitwie w której Jedenastu prosiło o wskazanie właściwego kandydata właśnie poprzez losowanie). Nikt na Apostołów nie nakładał rąk, ale owszem oni potem nakładali - na swoich następców. Więc nadal nie rozumiem o co Ci chodzi. Naprawdę uważasz że mógłbyś zostać Apostołem? Takim prawdziwym?
Nie chodzi mi tu o zwroty grzecznościowe, ani przenośnie.

Pt wrz 01, 2017 11:00 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jesli idzie o Krucjaty, to... dziękuj Bogu za krucjaty. I za ludzi, którzy poświęcali się by bronić innych.

Łał! szok!
I to pisze apologetik chrześcijański?
To może troszeczkę cię uświadomię, jak wygląda apologetyka chrześcijańska.
Biblia Warszawska:
Ewangelia Mateusza.

5:22A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny.

5:39A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
5:40A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.
5:41A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.

5:44A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,

5:46Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
5:47A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

[ciach.. I tak się robi oftop, ale jeśli już, to używaj cytatów z umiarem - nie przekopiowuj całego Pisma Św. bo robi się nieczytelnie i w ostateczności nie wiadomo o co Ci chodzi (PW)]

Mam nadzieję Marku Piotrowski, że przeczytałeś ze zrozumieniem nauki jakie głosił Jezus Chrystus, które tu wkleiłam.

Pt wrz 01, 2017 11:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Wszyscy Apostołowie (w tym i Paweł) zostali powołani bezpośrednio przez Chrystusa. Maciej został wybrany mniej bezpośrednio na podstawie losu (po modlitwie w której Jedenastu prosiło o wskazanie właściwego kandydata właśnie poprzez losowanie). Nikt na Apostołów nie nakładał rąk, ale owszem oni potem nakładali - na swoich następców. Więc nadal nie rozumiem o co Ci chodzi. Naprawdę uważasz że mógłbyś zostać Apostołem? Takim prawdziwym?
Nie chodzi mi tu o zwroty grzecznościowe, ani przenośnie.
No cała rzecz w tym, że można zostać Apostołem, bez nakładania rąk. Przykład św. Pawła pokazuje, że Pan Jezus już był w niebie, a św. Paweł został powołany.
Zatem to nie jest tak jak chciałby np. Barney, że musi być sukcesja Apostolska.
I co stoi na przeszkodzie, aby ciebie powołał Pan na Apostoła - i nie mówimy o żadnej przenośni ? Żaden biskup, żaden papież nie jest do tego potrzebny. Również żadna sukcesja nie jest do tego potrzebna.

So wrz 02, 2017 4:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
No cała rzecz w tym, że można zostać Apostołem, bez nakładania rąk. Przykład św. Pawła pokazuje, że Pan Jezus już był w niebie, a św. Paweł został powołany.
Zatem to nie jest tak jak chciałby np. Barney, że musi być sukcesja Apostolska.

Wujo - skup się. Ja wiem, że dla ciebie fucha Apostoła, jest bardzo atrakcyjna, marzysz o niej ale.. Apostołów oprócz tych wymienionych w Piśmie Św. więcej nie ma. Oni natomiast (skup się - mówimy o Apostołach i ich następcach), ponieważ nikt z nich nie uważał się za nieśmiertelnego, zaczęli wyznaczać swoich następców POPRZEZ NAKŁADANIE RĄK. Ci następcy mieli za zadanie rozwijać dzieło jakie powierzył Apostołom Chrystus. Ci następcy (także nie byli nieśmiertelni) wyznaczali następnych następców - UWAGA! POPRZEZ NAŁOŻENIE RĄK. Itd.. I trwa to do teraz w Kościele Katolickim i Prawosławnym. W Kościołach odszczepieńczych to tak już różnie - jeśli mieli w swoich szeregach biskupa odszczepieńca, to można by mówić, że mają ciągłość (anglikanie zdaje się mają).
Nie wiem skąd Twoja pycha, nakazująca Ci głosić, że i Ty możesz zostać Apostołem?

So wrz 02, 2017 5:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwaga do protestatntów udzielających się na tym forum.
Jeśli uświadamiamy sobie własne zmagania duchowe, to wiemy, że skutkiem grzechu
Adamowego była śmierć wszystkich ludzi. Księga Ezechiela 18,20:
Dusza, która grzeszy, ta umrze; i List do Rzymian 6,23:
. . . zapłata za grzech jest śmierć.

1List Piotra 1,18–19: mówi:
Wiedzac, iz nie skazitelnemi rzeczami, srebrem albo złotem, wykupieni jestescie od marnego
obcowania waszego, od ojców podanego. Ale droga krwia, jako baranka niewinnego
i niepokalanego, Chrystusa;
Ksiega Izajasza 53,5–6:
Lecz on zraniony jest dla wystepków naszych, starty jest dla nieprawosci naszych; kazn
pokoju naszego jest na nim, a sinoscia jego jestesmy uzdrowieni. Wszyscysmy jako owce
zbładzili, kazdy na droge swa obrócilismy sie, a Pan włozył nan nieprawosc wszystkich nas.
oraz 1List Jana 2,2:
A on jest ubłaganiem za grzechy nasze; a nie tylko za nasze, ale tez za grzechy wszystkiego
świata. Według Biblii zbawienie jest bezsprzecznie dziełem samego Jezusa
i tylko Jego. List do Hebrajczyków 1,3 podsumowuje:
. . . oczyszczenie grzechów naszych przez samego siebie uczyniwszy. . .

Prawdziwa istota zbawienia i odkupienia - to dokończone dzieło Jezusa Chrystusa.
Potwierdza to List do Rzymian 3,26 Bóg jest
"sprawiedliwym i usprawiedliwiajacym tego, który jest z wiary Jezusowej”.
Zbawienie człowieka to dzieło tylko samego Boga, dzieło niepojęte, lecz dokończone w pełni.

My otrzymaliśmy je łaską, za darmo. Mamy tylko w nie uwierzyć i żyć tak jak nauczał Jezus Chrystus.
To nie przynależność do danej wspólnoty wyznaniowej(Zboru, Kościoła) i praktykowanie w nich ustalonych rytuałów, uczynków, daje nam zbawienie, ale nasza wiara - wiara jaką mamy w sercu, - wiara jaką mamy w naszej duszy, - wiara z jaką żyjemy, bo ta wiara, to świadectwo nas samych, daje nam świadectwo naszego życia.

So wrz 02, 2017 6:09 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona