Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 19, 2017 4:10 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Uwaga do protestatntów udzielających się na tym forum. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwaga do protestatntów udzielających się na tym forum.
wybrana napisał(a):
To nie przynależność do danej wspólnoty wyznaniowej(Zboru, Kościoła) i praktykowanie w nich ustalonych rytuałów, uczynków, daje nam zbawienie, ale nasza wiara - wiara jaką mamy w sercu,

Slusznie.
Skad sie bierze wiara jaka mamy w sercu?

So wrz 02, 2017 6:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wybrana napisał(a):
To nie przynależność do danej wspólnoty wyznaniowej(Zboru, Kościoła) i praktykowanie w nich ustalonych rytuałów, uczynków, daje nam zbawienie, ale nasza wiara - wiara jaką mamy w sercu,

Slusznie.

Przykazania miłości.

So wrz 02, 2017 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Skąd wiesz, że Twoja wiara jest prawidłowa i da Ci zbawienie? Wszak nie każdy, kto woła "Panie, Panie" do Chrystusa, będzie zbawiony.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

So wrz 02, 2017 6:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
wybrana napisał(a):

Slusznie.

Przykazania miłości.

?

So wrz 02, 2017 6:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wybrana napisał(a):

Slusznie.
Otóż niesłusznie i to bardzo.
Wiarę można mieć różna, a i z sercem sprawa wygląda nieciekawie.
Jk 2:19 bw "Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą."
Mt 15:19 bw "Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa."
Zbawienie nie opieramy na tym w co my wierzymy, ani na tym w co wierzy nasze serce, ale na tym co obiecał Bóg.

So wrz 02, 2017 7:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Skąd wiesz, że Twoja wiara jest prawidłowa i da Ci zbawienie? Wszak nie każdy, kto woła "Panie, Panie" do Chrystusa, będzie zbawiony.

Jeżeli będziesz kochał Boga - wielbił Go i bliźniego swego jak siebie samego, to wiara w tobie będzie najprawdziwsza.
Nie zrozum mnie jednak źle, że ja jestem przeciwna , by wspólnie z innymi razem wielbić imię Pana. Takie uwielbienie nas jednoczy w wierze.
Ale to głównie nasza miłość do Boga i bliźniego świadczy o naszej wierze.
Nie ilość zanoszonych modlitw, ale ich wartość, to znaczy, co chcemy i pragniemy w nich wyrazić. Modlitwa to łączność, to nić porozumienia między człowiekiem a Bogiem. To, co wyrażamy słowami na modlitwie, to powinniśmy potwierdzać świadectwem własnego życia. A miłość jest kluczem wszelkiego dobra.

So wrz 02, 2017 7:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
PeterW napisał(a):
wujo44 napisał(a):
No cała rzecz w tym, że można zostać Apostołem, bez nakładania rąk. Przykład św. Pawła pokazuje, że Pan Jezus już był w niebie, a św. Paweł został powołany.
Zatem to nie jest tak jak chciałby np. Barney, że musi być sukcesja Apostolska.

Wujo - skup się. Ja wiem, że dla ciebie fucha Apostoła, jest bardzo atrakcyjna, marzysz o niej ale.. Apostołów oprócz tych wymienionych w Piśmie Św. więcej nie ma. Oni natomiast (skup się - mówimy o Apostołach i ich następcach), ponieważ nikt z nich nie uważał się za nieśmiertelnego, zaczęli wyznaczać swoich następców POPRZEZ NAKŁADANIE RĄK. Ci następcy mieli za zadanie rozwijać dzieło jakie powierzył Apostołom Chrystus. Ci następcy (także nie byli nieśmiertelni) wyznaczali następnych następców - UWAGA! POPRZEZ NAŁOŻENIE RĄK. Itd.. I trwa to do teraz w Kościele Katolickim i Prawosławnym. W Kościołach odszczepieńczych to tak już różnie - jeśli mieli w swoich szeregach biskupa odszczepieńca, to można by mówić, że mają ciągłość (anglikanie zdaje się mają).
Nie wiem skąd Twoja pycha, nakazująca Ci głosić, że i Ty możesz zostać Apostołem?

Skupiłem się i teraz ty się skup. Podaj mi i nam werset z Pisma, który mówi, że cyt. co napisałeś powyżej, a mianowicie - Apostołów oprócz tych wymienionych w Piśmie Św. więcej nie ma.
Ja wiem, że tak może i wierzą wyznawcy religii rzymskich-katolików, bo to jest im potrzebne, ale mnie interesuj poparcie ww. poglądu Pismem, nie pisz mi co wiesz, co ci się wydaje że wiesz, czy też w co ty wierzysz, pokaż to w Piśmie.
Bo ja ci pokazałem, i to z Pisma, że Apostoł Paweł był Apostołem, i został powołany już po wstąpieniu do nieba Pana, i nie nakładał na niego rąk nikt z ludzi, a teraz ty mi pokaż ten pogląd w Piśmie, że Pan nie powołał już innych Apostołów i pokaż mi w Piśmie. Jako rzymski-katolik możesz sobie wierzyć w różne rzeczy, ale nie mów, że to w co wierzysz ma oparcie w Piśmie ( że tak wierzył pierwszy Kościół).
Tak na marginesie to ww. cytowane twoje zdanie oznacza, że w religii rzymskich-katolików nie ma apostołów - no i z tym bym się i może zgodził :D
Trzeba mieć świadomość, że greckie słowo " apostolos" oznacza po prostu posłany, i np. w piśmie mamy tego przykład Dz 14:14 bw "Gdy to usłyszeli apostołowie Barnaba i Paweł, rozdarli szaty swoje i wpadli między tłum, krzycząc"
czy też:
1Tes 1:1 bw "Paweł, Sylwan i Tymoteusz do zboru Tesaloniczan w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie: Łaska wam i pokój." ...
1Tes 2:7 bw "chociaż jako apostołowie Chrystusa mogliśmy być w wielkim poważaniu; przeciwnie, byliśmy pośród was łagodni jak żywicielka, otaczająca troskliwą opieką swoje dzieci."

So wrz 02, 2017 7:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):

Jeżeli będziesz (...)

Jak już się wygadałaś, to teraz odpowiedz na moje pytanie:

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

So wrz 02, 2017 8:23 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):

Bo ja ci pokazałem, i to z Pisma, że Apostoł Paweł był Apostołem, i został powołany już po wstąpieniu do nieba Pana, i nie nakładał na niego rąk nikt z ludzi,

Tak w sumie Ci dziękuję, że zmusiłeś mnie do wnikliwszego przeczytania. Ot po prostu szukałem wystąpienia słowa "Barnaba", jedno z wyników:

Dz 13
1 W Antiochii, w tamtejszym Kościele, byli prorokami i nauczycielami1: Barnaba i Szymon zwany Niger, Lucjusz Cyrenejczyk i Manaen1, który wychowywał się razem z Herodem tetrarchą, i Szaweł. 2 Gdy odprawili publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: «Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem». 3 Wtedy po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rąk, wyprawili ich2. 4 A oni wysłani przez Ducha Świętego zeszli do Seleucji3, a

Przyznam się, że myślałem że rzeczywiście na Pawła nie nałożono rąk, a jednak.. przypadkiem wyszło (czytaj pogrubione)..

Mówiłem, że nie liczą się tytuły grzecznościowe, czy przenośnia..

So wrz 02, 2017 8:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Peter, zawaliles protestantom cala misterna ukladanke ktora sobie zrobili z Pism, a podpierali Sw. Pawlem.
Pamietam ilez to razy wymieniali Sw. Pawla i na tym wlasnie ze twierdzili ze nikt nie nakladal na niego rak, tlumaczyli swoje naciagania Pism.
Teraz pewnie beda musieli zwolac jakis sobor protestancki i od nowa sklecic te swoje ukladanki, jak SJ.

So wrz 02, 2017 9:44 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Dz 13
1 W Antiochii, w tamtejszym Kościele, byli prorokami i nauczycielami1: Barnaba i Szymon zwany Niger, Lucjusz Cyrenejczyk i Manaen1, który wychowywał się razem z Herodem tetrarchą, i Szaweł. 2 Gdy odprawili publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: «Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem». 3 Wtedy po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rąk, wyprawili ich2. 4 A oni wysłani przez Ducha Świętego zeszli do Seleucji3, a

[na chwilkę stałem się protestantem] Hhahaha, ale my mówimy o nakładaniu rąk (to praktykuje kościół rzymsko katolicki!) a tam jest napisane o włożeniu na nich rąk, tak więc [nasza] protestancka krytyka tzw sukcesji apostolskiej nadal jest ważna

N wrz 03, 2017 12:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Bo ja ci pokazałem, i to z Pisma, że Apostoł Paweł był Apostołem, i został powołany już po wstąpieniu do nieba Pana, i nie nakładał na niego rąk nikt z ludzi,

Tak w sumie Ci dziękuję, że zmusiłeś mnie do wnikliwszego przeczytania. Ot po prostu szukałem wystąpienia słowa "Barnaba", jedno z wyników:

Dz 13

Przyznam się, że myślałem że rzeczywiście na Pawła nie nałożono rąk, a jednak.. przypadkiem wyszło (czytaj pogrubione)..

Mówiłem, że nie liczą się tytuły grzecznościowe, czy przenośnia..
No i widzisz nie skupiłeś się :mrgreen:
Wiary w to, że cyt. " Apostołów oprócz tych wymienionych w Piśmie Św. więcej nie ma." na bazie Pisma nie uzasadniłeś. Wierzysz tak, bo tak ci przekazali, tak cię nauczyli ale z biblijną wiarą nie ma to nic wspólnego. Religia rzymskich-katolików wyznaje taką wiarę bo to jest potrzebne dla funkcjonowania ich organizacji i poglądów, które wyznajecie tj. m.in. utrzymywania np. urzędu papieża.

Pisałeś o nakładaniu rąk, przez które to nakładanie " ... zaczęli wyznaczać swoich następców POPRZEZ NAKŁADANIE RĄK." . viewtopic.php?p=1082381#p1082381
I naprawdę uważasz, że w ww. fragmencie jest mowo o nakładaniu rąk na św. Pawła aby wyznaczyć go jako następcę Apostołów :D
Albo kłamiesz, ale strasznie głupio, bo w żywe oczy, albo jesteś niedouczony.
W momencie kiedy nakładano ręce, o czym mowa w Dziejach 13 Paweł już był prorokiem i nauczycielem, zresztą co wynika wprost z tego tekstu, a zatem nie mogło być mowy o tym, aby on został powołany na Apostoła, bo powołany został już wcześniej. I druga sprawa, która wynika wprost z tekstu, nakładanie rąk było w tym przypadku związane z dziełem, do którego zostali powołani " ... rzekł Duch Święty: «Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem ... A oni wysłani przez Ducha Świętego zeszli do Seleucji ".

N wrz 03, 2017 9:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wujo, znow pomijasz to co istotne by po swojemu interpretowac.
Dzialania Ducha Sw. doswiadcza wielu, ale wcale to nie oznacza ze kazdy kto tego doswiadczyl jest prorokiem czy apostolem.
Wiekszosc doswiadcza dzialania Ducha Sw. jedynie po to by sie nawrocili, a nie glosili "swoje Ewangelie".
Tak jak bylo z Pawlem, ze pozoostali uznali ze to co glosi jest zgodne z Naukami Jezusa, przyjeli go do swojego grona i jak swiadczy fragment cytowany przez Petera uczynili go oficjalnie Apostolem, zgodnie ze slowami Jezusa "cokolwiek zwiazecie..........".
Te slowa Jezusa sa nadaniem Apostolom wladzy ktora stanowi tez o sukcesji apostolskiej, oraz pelnomocnictwo w zatwierdzaniu-potwierdzaniu dzialania Ducha Sw. wlasnie po to by nie bylo samozwanczych Apostolow, ktorzy doznajac dzialania Ducha Sw. uznali sie sami za Apostolow i nauczycieli.
To tez jest glowny powod odejscia Protestantow od Kosciola, bo nie chciano zatwierdzic ich Apostolstwa, ktore jest falszywe, bo samozwancze.

N wrz 03, 2017 10:22 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Niby jeden Duch Święty i wszyscy wierzący go maja a w każdej denominacji ten sam Duch Święty inaczej każde interpretować tekst Pisma Świetego. Czyli albo mamy więcej niż jednego Ducha Świetego albo protestantom się wydaje ze to co mówią jest z Ducha Świetego. Innego logicznego wniosku nie da się z tego wyciągnąć.

N wrz 03, 2017 12:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Slusznie.
Otóż niesłusznie i to bardzo.
Wiarę można mieć różna, a i z sercem sprawa wygląda nieciekawie

My z Wybrana mamy na mysli wiare prawdziwa. Aczkolwiek roznimy sie w szczegolach.

N wrz 03, 2017 12:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona