Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 18, 2017 11:12 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Protestanci to krypto-żydzi 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Protestanci to krypto-żydzi
w ujęciu teologicznym.
-zrywają z tradycją Kościoła powszechnego i za autorytet uznają jedynie co mówią księgi tak jak w judaiźmie rabinicznym
-choć niektóre zbory są częścią większego Kościoła w sensie organizacyjnym, to w praktyce jednak, nie wiąże ich żadna oficjalna wykładnia Pism
-pastor to jak rabin: żona, dzieci, stoi na czele jakieś lokalnej kongregacji/zboru
-w protestantyźmie duży nacisk kładzie się na obcowanie z Duchem Św., a wg Tory w judaiźmie Bóg to Duch, twierdzą, że Chrystus działa tylko jako Duch (odrzucenie kultu Eucharystycznego)
-wśród dużej części protestantów tak jak u żydów panuje przekonanie, że sukces materialny to błogosławieństwo Boga
-w protestantyźmie lubują się w studiowaniu Starego Testamentu, często nazywają swoje dzieci imionami z postaci starotestamentowych, niektóre denominacje kwestionują niedziele na rzecz sobotniego szabatu itp
-często (szególnie u protestantów w USA) gorąco popierają działania państwa Izrael i żydów ogólnie
-wielu protestantów i ich całe denominacje uznaje rozwody i powtórne małżeństwa jak w judaiźmie
-protestanckie kościoły w środku wyglądają bardziej jak synagogi niż jak katolickie kościoły (surowość, mało sztuki, obrazów i figur)

"Spełniło się na nich to, o czym słusznie mówi przysłowie: Pies powrócił do tego, co sam zwymiotował, a świnia umyta - do kałuży błota." 2P 2, 22

Pt sie 18, 2017 4:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestanci to krypto-żydzi
Oczywiście teza w temacie fałszywa ( z pozostałymi tezami nie będę dyskutował), wystarczy poczytać Słowo:
Rom 11:13-26 bw "(13) Do was zaś, którzy jesteście z pogan, mówię: Skoro już jestem apostołem pogan, służbę moją chlubnie wykonuję; (14) może w ten sposób pobudzę do zawiści rodaków moich i zbawię niektórych z nich. (15) Jeśli bowiem odrzucenie ich jest pojednaniem świata, to czym będzie przyjęcie ich, jeśli nie powstaniem do życia z martwych? (16) A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie. (17) Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego, (18) to nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie. (19) Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony. (20) Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż. (21) Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie. (22) Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty. (23) Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. (24) Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą. (25) A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba."
I jeszcze żeby zrozumieć skąd korzenie Jezusa i nas:
J 4:22 bw "Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów."

Pt sie 18, 2017 7:14 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Oczywiście teza w temacie fałszywa ( z pozostałymi tezami nie będę dyskutował), wystarczy poczytać Słowo:
Rom 11:13-26 bw "(13) Do was zaś, którzy jesteście z pogan, mówię: Skoro już jestem apostołem pogan, służbę moją chlubnie wykonuję; (14) może w ten sposób pobudzę do zawiści rodaków moich i zbawię niektórych z nich. (15) Jeśli bowiem odrzucenie ich jest pojednaniem świata, to czym będzie przyjęcie ich, jeśli nie powstaniem do życia z martwych? (16) A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie. (17) Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego, (18) to nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie. (19) Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony. (20) Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż. (21) Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie. (22) Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty. (23) Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. (24) Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą. (25) A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba."
J 4:22 bw "Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów."

Mocno ci się chłopie myli judaizm rabiniczny (do którego to upodabnia się protestantyzm, a o czym właśnie był mój otwierający post) - z judaizmem biblijnym, o którym pisze Apostoł.
Jakolwiek religia śmiąca się uważać za wypełnienie judaizmu biblijnego (wszczepiona w szlachetne drzewo oliwne) musi mieć Świątynię, kapłaństwo i ofiarę. Dzisiejszy judaizm rabiniczny nie ma nic z tego, a Kościół Katolicki ma to wszystko. Chrystus jest Świątynią, są kapłani i jest bezkrwawa Ofiara na mszy.

Pt sie 18, 2017 7:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Mocno ci się chłopie myli judaizm rabiniczny (do którego to upodabnia się protestantyzm, a o czym właśnie był mój otwierający post) - z judaizmem biblijnym, o którym pisze Apostoł.
Jakolwiek religia śmiąca się uważać za wypełnienie judaizmu biblijnego (wszczepiona w szlachetne drzewo oliwne) musi mieć Świątynię, kapłaństwo i ofiarę. Dzisiejszy judaizm rabiniczny nie ma nic z tego, a Kościół Katolicki ma to wszystko. Chrystus jest Świątynią, są kapłani i jest bezkrwawa Ofiara na mszy.
Nic mi się nie pomyliło, bo ja pisałem o judaizmie bibiijnym.

W przypadku chrześcijan:
- świątynią są nasze ciała, w których mieszka DŚ, 1Kor 6:19 bw "Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?"
- nie potrzebujemy budynków, do tego, aby mieszkał w nich Bóg:
Dz 17:24 bw "Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych"
- kapłanamiwszyscy wierzący 1P 2:5 bw "I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa."
1P 2:9 bw "Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości;"

- ofiara została złożona, raz na zawsze i ciągle jest aktualna Hbr 9:12 bw "wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia." Hbr 10:10 bw "mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze."
Hbr 10:12 bw "lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,"

Zatem chrześcijanie "wszystko mają", to co nam próbujesz mi wmówić i pokazać, to twierdzenia religii rzymskich-katolików.
PS.
Tylko bardzo proszę o poparcie twoich tez Pismem, bo z manifestami katolickimi dyskutować nie zamierzam :P

Pt sie 18, 2017 7:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
W przypadku chrześcijan:
- świątynią są nasze ciała, w których mieszka DŚ,

To prawda, ale to nie oznacza,że nie istnieją świątynie chrześcijańskie i katolickie. Kościół to też jest świątynia.
wujo44 napisał(a):
[/color]- nie potrzebujemy budynków, do tego, aby mieszkał w nich Bóg:

Bóg nie mieszka w budynku, lecz jest ukryty w Ciele i Krwi w tabernakulum.Jezus sam mówi o sobie,że jest pokarmem, chlebem żywym który zstąpił z nieba.
wujo44 napisał(a):
- kapłanamiwszyscy wierzący [color=#0000FF]1P 2:5 bw "I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa."

Oczywiście, w jakimś sensie istnieje kapłaństwo wszystkich wierzących w Chrystusa na mocy chrztu świętego. Istnieje oprócz tego kapłaństwo urzędowe. Pismo Święte mówi o tym,że istnieją diakoni, prezbiterzy i biskupi. Istnieje wreszcie sakrament święceń przez nałożenie rąk.Msza Święta (Eucharystia=dziękczynienie) jest ofiarą przebłagalną za grzechy żywych i umarłych (pozostające w czyśćcu dusze). Msza Święta nie jest powtarzaniem ofiary Chrystusa, lecz jej uobecnieniem (czyni obecną Msza Św. ofiarę Chrystusa). Polecam włączyć Radio Maryja.

Pozdrawiam ! :)

Pt sie 18, 2017 8:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
istnieją świątynie chrześcijańskie i katolickie. Kościół to też jest świątynia.
W świetle Słowa istniała świątynia w Jerozolimie, już nie istnieje, istnieje świątynia w Niebie, nasze ciała są świątynią, a budynki religii rzymiskich-katolików, na gruncie biblijnej wiary świątyniami nie są. Jak uważasz, że są to podaj werset z Pisma.
Mały Książę napisał(a):
Bóg nie mieszka w budynku, lecz jest ukryty w Ciele i Krwi w tabernakulum.
Czyli nie mieszka, a jest ukryty - :mrgreen:
Mały Książę napisał(a):
Oczywiście, w jakimś sensie istnieje kapłaństwo wszystkich wierzących w Chrystusa
Istnieje w biblijnym sensie - i to wystarczy.

Zaprezentowałeś nam twierdzenia religii rzymiskich-katolików, a miało być tak:
wujo44 napisał(a):
PS.Tylko bardzo proszę o poparcie twoich tez Pismem, bo z manifestami katolickimi dyskutować nie zamierzam

Mały Książę napisał(a):
Polecam włączyć Radio Maryja.
A niech Bóg broni.

Pt sie 18, 2017 8:32 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Nic mi się nie pomyliło, bo ja pisałem o judaizmie bibiijnym.

Krótko bo off-topujesz. Jest jedna Świątynia z dużej Ś gdzie się czci Boga tak jak była jedna Świątynia w judaiźmie biblijnym. Chrystus to powiedział o sobie expresis verbis. Jest jedna Ofiara, którą oubecnia na pamiętkę ta kasta, której powiedział i pokazał jak to robić (a nie np tysięczny lud który nakarmił chlebem). To tyle, i nie bede wracał do tego wątu.

Do tematu: protestanci to chrześcijanie, którzy chcą być żydami. To judeizowanie wypływa naturalnie z protestanckiej zasady "sola scriptura". Jeśli Biblia jest jedynym przewodnikiem, jest dosyć naturalne, że Stary Testament będzie dominował w większości zagadnień, bo po prostu jest więcej ksiąg w Starym Testamencie a i z ziemskiego punktu widzenia te księgi są również o wiele bardziej interesujące.

So sie 19, 2017 4:24 am
Milczek
Milczek

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
protestanci to chrześcijanie, którzy chcą być żydami. To judeizowanie wypływa naturalnie z protestanckiej zasady "sola scriptura". Jeśli Biblia jest jedynym przewodnikiem, jest dosyć naturalne, że Stary Testament będzie dominował w większości zagadnień, bo po prostu jest więcej ksiąg w Starym Testamencie a i z ziemskiego punktu widzenia te księgi są również o wiele bardziej interesujące.

Już dawno bardziej absurdalnej wypowiedzi nie czytałam.
Tak na marginesie, czy czytałeś NT? Chrześcijanie to przede wszystkim ludzie, którzy idą za Chrystusem, wierzą w Niego. Pełne objawienie Chrystusa jest w Nowym Testamencie.
Ap.Paweł pisze też, że dla chrześcijan wszystko jest nowe, więc skąd porównanie do judeizowania?!(śmiesznie to brzmi :lol: ).
Uważam, że w ogóle nie masz rozeznania w co wierzą protestanci, a uzasadnianie wiary protestanckiej za pomocą judaizmu, bo ci się "sola scriptura" nie podoba zupełnie deprecjonuje cię.

So sie 19, 2017 1:34 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Helena napisał(a):
Tak na marginesie, czy czytałeś NT? Chrześcijanie to przede wszystkim ludzie, którzy idą za Chrystusem, wierzą w Niego. Pełne objawienie Chrystusa jest w Nowym Testamencie.
Ap.Paweł pisze też, że dla chrześcijan wszystko jest nowe, więc skąd porównanie do judeizowania?!(śmiesznie to brzmi :lol: ).
Uważam, że w ogóle nie masz rozeznania w co wierzą protestanci, a uzasadnianie wiary protestanckiej za pomocą judaizmu, bo ci się "sola scriptura" nie podoba zupełnie deprecjonuje cię.

Protestantyzm choć jest denominacją chrześcijańską (kult Jezusa Chrystusa), to jednak mocno dryfuje w kierunku religii księgi jak w judaiźmie rabinicznym. Ma to swoje konsekwencje, które przykłdaowo ująłem w tych punkatch na początku.

N sie 20, 2017 2:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
W świetle Słowa istniała świątynia w Jerozolimie, już nie istnieje, istnieje świątynia w Niebie, nasze ciała są świątynią, a budynki religii rzymiskich-katolików, na gruncie biblijnej wiary świątyniami nie są. Jak uważasz, że są to podaj werset z Pisma.

Nasze ciała są świątynią Ducha Świętego, ale również świątynia jestm miejscem modlitwy. Nie mamy zborów, lecz Kościół. Wiara chrześcijańska i katolicka opiera się na Piśmie Świętym i Tradycji Apostolskiej. Pierwsi chrześcijanie nie mieli ustalonego kanonu Biblii, lecz Kościół który ich nauczał.

Pozdrawiam!

N sie 20, 2017 11:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Nasze ciała są świątynią Ducha Świętego, ale również świątynia jestm miejscem modlitwy. Nie mamy zborów, lecz Kościół. Wiara chrześcijańska i katolicka opiera się na Piśmie Świętym i Tradycji Apostolskiej. Pierwsi chrześcijanie nie mieli ustalonego kanonu Biblii, lecz Kościół który ich nauczał.

Pozdrawiam!

wujo44 napisał(a):
PS.
Tylko bardzo proszę o poparcie twoich tez Pismem, bo z manifestami katolickimi dyskutować nie zamierzam :P

N sie 20, 2017 3:20 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Helena napisał(a):

Protestantyzm choć jest denominacją chrześcijańską (kult Jezusa Chrystusa), to jednak mocno dryfuje w kierunku religii księgi jak w judaiźmie rabinicznym. Ma to swoje konsekwencje, które przykłdaowo ująłem w tych punkatch na początku.

Wobec tego popatrzmy.
Piszesz, że: " zrywają z tradycją Kościoła powszechnego i za autorytet uznają jedynie co mówią księgi tak jak w judaiźmie rabinicznym"
Tradycja to nie Słowo Boże. Tradycja to ludzkie wymysły, które zawsze muszą być na drugim miejscu po prawdach zawartych w Biblii. Ty robisz z tego zarzut, my Bogu dziękujemy za Jego Słowo.

Piszesz: "-choć niektóre zbory są częścią większego Kościoła w sensie organizacyjnym, to w praktyce jednak, nie wiąże ich żadna oficjalna wykładnia Pism"
Łączy je wiara w Boga, Jezusa i Jego Słowo zawarte w Piśmie Świętym. "Łaską zbawieni jesteśmy, przez wiarę". Poznajemy Jezusa objawionego w Pśw. tak, jak nakazano.
Łączy te Zbory 5Sola (tak wyśmiewane przez wielu).

Piszesz:" -pastor to jak rabin: żona, dzieci, stoi na czele jakieś lokalnej kongregacji/zboru"
Tak nakazuje Pismo Święte. Doczytaj, proszę i głupotami nie karm niezorientowanych.

Piszesz:"-w protestantyźmie duży nacisk kładzie się na obcowanie z Duchem Św., a wg Tory w judaiźmie Bóg to Duch, twierdzą, że Chrystus działa tylko jako Duch (odrzucenie kultu Eucharystycznego)"
Kto obiecał, że wierzących będzie prowadził Duch Święty po Wniebowstąpieniu Jezusa? Czy nie sam Jezus? Kolejny zarzut bez żadnego uzasadnienia. W judaizmie Bóg to Duch, ale czy tego samego nie mówi Pan Jezus w Nowym Testamencie? Poducz się, kolego. Naprawdę, radzę czytać Biblię. Nigdy taki "zarzut" nie pojawiłby się u człowieka znającego Słowo Boże.
Piszesz:"
-wśród dużej części protestantów tak jak u żydów panuje przekonanie, że sukces materialny to błogosławieństwo Boga"
Nie wiem skąd masz takie informacje. Jest wypaczony, potępiany przez protestantów tzw.Ruch Wiary, który głosi różne dziwolągi.
W ST sporo Bóg mówi o błogosławieństwach, także tych materialnych, ale protestanci się nie skupiają na powodzeniu. Na pewno dla nikogo nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem fakt, czy się posiada pieniądze czy nie. Pracujesz - masz, lenisz się - cóż...nie trzeba być katolikiem, protestantem, ateistą...aby wiązać kasę z Bogiem. Według twoich pomysłów to Bóg bardzo przyklaskuje wszelkim cwaniakom i bogaczom....Myśl tak dalej, a zajdziesz...

:-(

Piszesz:"-w protestantyźmie lubują się w studiowaniu Starego Testamentu, często nazywają swoje dzieci imionami z postaci starotestamentowych, niektóre denominacje kwestionują niedziele na rzecz sobotniego szabatu itp :mrgreen: :PPPP Nie wiem, czy się śmiać czy ręce załamać...
"Całe Pismo przez Boga jest natchnione", jak to Apostoł zauważył nieskromnie. Stary Testament jest zapowiedzią Jezusa-Mesjasza. Cały ST mówi o NIM. Dlaczego takie głupoty wypisujesz?
A z tymi imionami nadawanymi dzieciom...ratunku. Moja znajoma z pracy ma córkę o imieniu Damroka. Była to legendarna księżniczka starosłowiańska. Mam znajomą Jowitę - pogańskie imię. Mąż pracował z Mściwojem. Wszyscy tu wymienieni i ich rodziny to katolicy. Czyżbym musiała wysnuć wniosek, że katolicy to poganie?
Gratuluję ci wnioskowania. :-D
Piszesz:"-często (szególnie u protestantów w USA) gorąco popierają działania państwa Izrael i żydów ogólnie"
Tutaj to już nie wiem co napisać. Rozumiem, że jesteś antysemitą :-( , a z takimi nie dyskutuję. Czy tolerujesz cyklistów i masonów?
Piszesz:"wielu protestantów i ich całe denominacje uznaje rozwody i powtórne małżeństwa jak w judaiźmie"
Katolicy też tolerują rozwody, ale nazywa się to unieważnieniem małżeństwa. Masz kasę - możesz unieważnić, jesteś biedny - masz kochankę, zakładasz inną rodzinę bez oglądania się, co powie proboszcz. :P ;)
Piszesz:"-protestanckie kościoły w środku wyglądają bardziej jak synagogi niż jak katolickie kościoły (surowość, mało sztuki, obrazów i figur)"
W Zborach jest krzyż, zawsze. I to wystarczy. Nie mam zamiaru wszczynać tu debaty na "czynieniu podobizn", które Bóg potępia i nawet nazywa to dosadnie. :-D

Piszesz:""Spełniło się na nich to, o czym słusznie mówi przysłowie: Pies powrócił do tego, co sam zwymiotował, a świnia umyta - do kałuży błota." 2P 2, 22

Wolę być protestanckim psem i świnią i trzymać się Bożego Słowa, niż karmić się złudzeniami, że ktoś inny coś za mnie załatwi w sprawie zbawienia i wiary oraz życia po śmierci.
Serdecznie cię pozdrawiam i namawiam, z otwartym sercem i umysłem do studiowania Biblii.

"

Pn sie 21, 2017 11:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Helena napisał(a):
Wobec tego popatrzmy.
Piszesz, że: " zrywają z tradycją Kościoła powszechnego i za autorytet uznają jedynie co mówią księgi tak jak w judaiźmie rabinicznym"
Tradycja to nie Słowo Boże. Tradycja to ludzkie wymysły, które zawsze muszą być na drugim miejscu po prawdach zawartych w Biblii. Ty robisz z tego zarzut, my Bogu dziękujemy za Jego Słowo.

Wszystkie Kościoły chrześcijańskie opierają się na Tradycji Apostolskiej: katolicyzm, prawosławie i kościoły "niekatolickie", tzn. mi .in. przedchalcedońskie. Kanon Pisma Świętego został ustalony kilkaset lat po śmierci Chrystusa na Soborach i Synodach. Gdyby nie one, to nawet nie wiedzielibysmy które księgi należą do kanonu Biblii. Pozdrawiam

Pn sie 21, 2017 8:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Helena, częściowo przyznałaś mi rację mojemu opisowi usprawiedliwiając to na swój sposób, częściowo kłamiąc o katolikach, a częściowo zaprzeczyłaś wynajdując jakieś pojedyncze rzeczy. Ale nie zmienia to faktu, że protestanci to chrześcijanie, którzy ze współczesną religią żydowską mają dużo wspólnego. Przemyśl to, czy to dobra droga, bo żyd dzisiaj znaczy ten, który wyparł się Chrystusa.
W krajach protestanckich ateizm się pleni, daleko bardziej niż w tradycyjnie katolickich. Pomyśl o czym to świadczy, bo Chrystus powiedział, że drzewo poznaje sie po owocach.

Wt sie 22, 2017 4:13 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan, jeśli uważasz, że protestanci wypierają się Chrystusa, to nie mamy o czym rozmawiać. Mam wrażenie, że mówię ze ślepym o kolorach i z głuchym o Mozarcie.
To wszystko z mojej strony.
Miłego życia.

Wt sie 22, 2017 12:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona