Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 22, 2017 12:00 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona
 Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
wujo44 napisał(a):
lekarstwo napisał(a):
Gregor napisał(a):
Bo chodziło o powszechność (katolickość) Kościoła, do którego Bóg włączał wszystkich nawróconych i wierzących w Jezusa: żydów, greków, niewolników, wolnych itd. Jak szybko z tego Kościoła wyłączył się kościół, który odpadł o wiary to już widać w Dz.Ap. i listach.
Wolność wyznania, która została dana chrześcijaństwu w III w. tylko przyspieszyła ten proces.
Dlatego termin 'katolicki' odnosi się dziś do konkretnej instytucji kościelnej - KRK.
Powszechność Kościoła nadal istnieje, ale jak mówi Biblia [II Tym.2.19]:Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma tę pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego.
Do tego Kościoła nie można być włączonym z automatu, z urodzenia, z tradycji czy wykonując jakiś obrzęd.
Można stać się częścią Kościoła tylko przez wiarę w Jezusa --> nawrócenie --> nowe narodzenie.

A według ciebie, w którym momencie katolicki Kościół pierwszych wieków, przekształcił się w ten mityczny powszechny niekatolicki Kościół, do którego można się "zapisać" tylko przez wiarę w Jezusa --> nawrócenie --> nowe narodzenie?
Jeśli mógłbyś sprecyzować jeszcze te ogólniki, to już w ogóle byłoby fajnie.

Od początku do Kościoła należeli ludzie, którzy w wyniku nawrócenia, wiary w Jezusa i nowegonarodzenia stają się częścią ciała Chrystusowego. To się nigdy nie zmieniło i nie zmieni.
I od początku byli fałszywi bracia
2Kor 11:13 bw "Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych."
2Kor 11:26 bw "… , w niebezpieczeństwach na morzu, w niebezpieczeństwach między fałszywymi braćmi."

Tak wujo, od poczatku byli falszywi bracia i przez 15 wiekow nie dawali rady, az w koncu zalozyli wlasny kosciol.

Pn wrz 11, 2017 10:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A ty szkoda, że nie chcesz uznać, że Bóg nie podlega ani ograniczeniom czasowym ani żadnym innym prawom fizycznym rządzącym światem materialnym zatem (tak jak pisałem wyżej) Odkupienie w konkretnym momencie czasu dokonało się dla ludzi przychodzących na świat i żyjących w rzeczywistości ziemskiej czyli w czasoprzestrzeni jednak swoim zasięgiem objęło całe stworzenie żyjące zarówno w czasie jak i poza nim, tak więc wybrańcy Boży jak Eliasz, Henoch czy Mojżesz nie żyjący już w rzeczywistości ziemskiej(czasoprzestrzeni) ale żyjący w rzeczywistości pozaczasowej (jej Panem jest Jezus - Alfa i Omega) czyli w Chrystusie, nie czekali na skutki wydarzeń w czasie(Odkupienie) ale doświadczali tychże w momencie przejścia do wieczności (zjednoczenia się z Chrystusem)...
To do jakiej rzeczywistości zostali przeniesieni ci ludzie to zupełnie inna kwestia gdyż Biblia jasno mówi, że tylko krew Jezusa gładzi grzechy.
Człowieku...ale przecież ja nie twierdzę, że Mojżesz czy Eliasz, których Apostołowie oglądali na Górze Tabor w chwale(patrz Pismo), nie zostali odkupieni krwią Chrystusa...Ja twierdzę, że istniejącego poza czasem Boga(Odkupiciela) ani czas ziemski ani żadne inne prawo stworzone przez Niego(ani tym bardziej Gregor) nie może ograniczać w tym żeby skutkami Jego zbawczego Dzieła mógł objąć kogo zechce i w czasie takim jaki On uważa za stosowny...
Cytuj:
I dopiero od tego momentu opisanego w [Hebr.9.12] odkupienie objęło wszystkich świętych ST i wierzących w Jezusa
Gregor...ale do ciebie ciągle nie dociera fakt, że Boga jego stworzenie(czyli także czas) nie ogranicza i On istniejac poza czasem nie musiał czekać na ten moment w czasie żeby skutkami swojego ponadczasowego/nieustannego odkupieńczego Dzieła objąć kogo zechciał i wtedy kiedy On uważał...
Cytuj:
Skoro jednak uważasz inaczej, tylko i wyłącznie na podstawie interpretacji pewnych zdarzeń, a nie na podstawie świadectwa Pisma, to Twoja sprawa.
Nie krętacz mi tutaj Gregorze, bo to właśnie świadectwo Pisma, tzn wniebowzięcie wcześniej wymienionych przeze mnie wybrańców Bożych i ukazanie ich Apostołom jako przebywających już w chwalebnej rzeczywistości jest dla mnie podstawą do tego żeby wierzyć, że Bóg(Odkupiciel) w swoim działaniu nie jest ograniczony przez to, co stworzył...

Pn wrz 11, 2017 10:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
A według ciebie, w którym momencie katolicki Kościół pierwszych wieków, przekształcił się w ten mityczny powszechny niekatolicki Kościół, do którego można się "zapisać" tylko przez wiarę w Jezusa --> nawrócenie --> nowe narodzenie?Jeśli mógłbyś sprecyzować jeszcze te ogólniki, to już w ogóle byłoby fajnie.

Raczej nie doczytałeś. Napisałem że powszechny Kościół ( nie KRK) funkcjonuje do dziś i do niego nie można być włączonym przez rzeczy zewnętrzne: urodzenie, tradycję, wiarę rodziców czy obrzędy.
Do tego Kościoła włącza człowieka sam Jezus na podstawie wiary w Niego-->nawrócenia-->nowego narodzenia.
Taka jest właśnie różnica miedzy Kościołem, a jakimkolwiek kościołem chrześcijańskim.
sapper napisał(a):
Gregor, to co Bog moze, a czego nie chce robic, i czego nie robi, to rozne insze inszosci. Ty natomiast nie zauwazasz ze Bog wszystko moze, ale ze jest sprawiedliwy to nie wszystko co moglby zrobic, robi.

To powyższe to tylko ogólniki, które nic tak na prawdę nie mówią.
Co to znaczy, że Bóg wszystko może?
Czy może kłamać, tylko wg Ciebie nie chce tego robić?

Pn wrz 11, 2017 11:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widzisz Gregor, tak jak pisalem, nie rozumiesz czym jest Swietosc.

A tak poza tym to ograniczasz Boga, wlasnie poprzez swoje nierozumienie co znaczy Swietosc.
Nie dociera do ciebie ze Bog moze wszystko, a to ze nie robi wszystkiego, a jedynie to co dobre, jest wlasnie Swietoscia.
Jesli niie rozumiesz znaczenia slowa Swietosc to jakim cudem wiesz ze masz zbawienie tak jak to protestanci twierdza?

Pn wrz 11, 2017 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Widzisz Gregor, tak jak pisalem, nie rozumiesz czym jest Swietosc.A tak poza tym to ograniczasz Boga, wlasnie poprzez swoje nierozumienie co znaczy Swietosc.Nie dociera do ciebie ze Bog moze wszystko, a to ze nie robi wszystkiego, a jedynie to co dobre, jest wlasnie Swietoscia.Jesli niie rozumiesz znaczenia slowa Swietosc to jakim cudem wiesz ze masz zbawienie tak jak to protestanci twierdza?

Święty (hebr. qodesz lub kodesz oznacza oddzielony)
Ja rozumiem świętość tak jak to opisałem ( pkt.1, 3-5)
Co do zbawienia to moja pewność wynika z pkt. 3,4

No, ale proszę napisz czym wg Ciebie jest świętość Pana Boga?
I co to znaczy, że On może wszystko?
Czy może postępować wbrew swojej naturze (pkt. 1-5)?

Pn wrz 11, 2017 11:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widzisz, Swietosc to brak zdolnosci do uczynienia jakiegokolwiek zla.
Kazdy ma wolna wole, i moze robic wszystko, a Swietosc to rozumienie czym jest zlo i nie czynienie go, choc ma sie taka mozliwosc.
Jesli nie ma sie mozliwosci uczynienia zla to nie ma sie jednoczesnie mozliwosci Swietosci, bycia Swietym.
Z tym scisle wiaze sie wolna wola i Bog tez Wolna Wole posiada, a nazywamy ja Wola Boga.
Nawet Jezus byl kuszony, i mogl zrobic to do czego go szatan kusil, ale nie zrobil tego.

Wt wrz 12, 2017 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Święty (hebr. qodesz lub kodesz oznacza oddzielony)

A wiesz do czego sie odnosi slowo "oddzielony" ?

Wt wrz 12, 2017 12:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Człowieku...ale przecież ja nie twierdzę, że Mojżesz czy Eliasz, których Apostołowie oglądali na Górze Tabor w chwale(patrz Pismo), nie zostali odkupieni krwią Chrystusa...Ja twierdzę, że istniejącego poza czasem Boga(Odkupiciela) ani czas ziemski ani żadne inne prawo stworzone przez Niego(ani tym bardziej Gregor) nie może ograniczać w tym żeby skutkami Jego zbawczego Dzieła mógł objąć kogo zechce i w czasie takim jaki On uważa za stosowny...

Skoro zostali odkupieni krwią Jezusa to znaczy, że wcześniej nie byli odkupieni, bo Syn Boży przelał swoją krew tylko raz, gdy przebywał na Ziemi.
I raczej nie rozumiesz, że zbawienie dokonało się w konkretnym czasie i miejscu. Ani wcześniej, ani później. Biblia jasno mówi, że odkupienie grzechów nastąpiło gdy Jezus wniósł swoją krew do świątyni w niebie.
Twierdzenie, że ktoś został wcześniej odkupiony jest zwyczajną nieprawdą.
sahcim napisał(a):
Gregor...ale do ciebie ciągle nie dociera fakt, że Boga jego stworzenie(czyli także czas) nie ogranicza i On istniejac poza czasem nie musiał czekać na ten moment w czasie żeby skutkami swojego ponadczasowego/nieustannego odkupieńczego Dzieła objąć kogo zechciał i wtedy kiedy On uważał...

Dociera do mnie fakt, że Bóg ustanowił konkretny czas, zwany w Biblii czasem ostatecznym, w którym zbawienie się dokonało.
Najpierw musiała być przelana krew Jezusa, aby zbawienie mogło objąć wszystkich bez względu na czas.
sahcim napisał(a):
Nie krętacz mi tutaj Gregorze, bo to właśnie świadectwo Pisma, tzn wniebowzięcie wcześniej wymienionych przeze mnie wybrańców Bożych i ukazanie ich Apostołom jako przebywających już w chwalebnej rzeczywistości jest dla mnie podstawą do tego żeby wierzyć, że Bóg(Odkupiciel) w swoim działaniu nie jest ograniczony przez to, co stworzył...

Fakty odnośne , Eliasza, Henocha czy Mojżesza można interpretować na różne sposoby.
Bez oparcia w tekście Pisma można sobie ułożyć dowolną interpretację czegokolwiek - co też zrobiłeś Ty i KRK.
Jak Biblia długa i szeroka nie ma ani jednego zadnia i nauki o tym co mówisz i o tym co sobie KRK uświadomił.

Dla mnie 'odkupienie przed odkupieniem' to tylko wolne wymysły w istocie swojej mające na celu umniejszenie zbawczej ofiary Jezusa, która dokonała się w konkretnym czasie.

Wt wrz 12, 2017 12:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Najpierw musiała być przelana krew Jezusa, aby zbawienie mogło objąć wszystkich bez względu na czas".

Wiec wyjasnij moze jak to co napiisales ma sie do Protestanckich twierdzen ze tylko nowonarodzeni maja zbawienie?
I jak ma sie tu grzesznosc nowonarodzonych do tego zbawienia?

Wt wrz 12, 2017 12:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
A wiesz do czego sie odnosi slowo "oddzielony" ?

Uważam, że odnosi się do Bożej natury.
Bóg ze swej natury jest święty, a więc oddzielony od zła, grzechu.
W Jego obecności żaden grzech nie może istnieć.
sapper napisał(a):
Wiec wyjasnij moze jak to co napiisales ma sie do Protestanckich twierdzen ze tylko nowonarodzeni maja zbawienie?

Nie są to protestanckie twierdzenia, tylko Biblia tak naucza: mówił o tym Jezus, Ap. Paweł.
Nowe narodzenie to obdarowanie nowym duchowym życiem, które otrzymujemy jako dar w wyniku oczyszczenia krwią Jezusa. Ap. Paweł nazywa to nowym stworzeniem. Ze stanu duchowej śmierci przechodzimy do duchowego życia/świętości, a to jest życie wieczne.
sapper napisał(a):
I jak ma sie tu grzesznosc nowonarodzonych do tego zbawienia?

Ma się tak, że choć nasz duch jest żywy to ciało, umysł jest nadal skażone grzechem i grzeszymy. Dlatego Biblia naucza, że mamy żyć wg Ducha i przemieniać swój umysł. Na tym polega uczniostwo.
Jednak chrześcijanie oczekują również odkupienia swojego ciała, które Bóg przygotował dla każdego swojego dziecka.

Wt wrz 12, 2017 1:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I uwazasz ze ta grzesznosc, tzn. swiadome czynienie zla, bo skoro narodzilismy sie w Duchu Sw. to mamy swiadomosc grzechu, to te grzechy ot tak sobie same sie ulatniaja bo jestesmy odkupieni?

Gregor, ja kiedy po nawroceniu pierwszy raz po 20-tu paru latach poszedlem do spowiedzi to plakalem jak male dziecko i nie moglem powstrzymac sie od placzu. Nawet samo wspomnienie tej spowiedzi powoduje u mnie placz.
Do dzis gdy wychodze z konfesjonalu to mam zalzawione oczy i przy jakiejkolwiek modlitwie nie jestem w stanie powstrzymac lez, zaczynam modlitwe i oczy od razu "przeciekaja".
To samo podczas Eucharystii i Komunii Sw. Gdybys zobaczyl Jezusa podczas Eucharystii i co sie wtedy dzieje w prezbiterium nie pisal bys tych bzdur ktore piszesz.
Nie wyobrazam sobie siebie jako Protestanta by byc wobec Boga tak bezczelnym i nic nie robic bo mam gwarantowane zbawienie.
Nawet chyba nie wiesz czym dla nas jest zbawienie.

Wt wrz 12, 2017 2:02 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
lekarstwo napisał(a):
A według ciebie, w którym momencie katolicki Kościół pierwszych wieków, przekształcił się w ten mityczny powszechny niekatolicki Kościół, do którego można się "zapisać" tylko przez wiarę w Jezusa --> nawrócenie --> nowe narodzenie?Jeśli mógłbyś sprecyzować jeszcze te ogólniki, to już w ogóle byłoby fajnie.

Raczej nie doczytałeś. Napisałem że powszechny Kościół ( nie KRK) funkcjonuje do dziś i do niego nie można być włączonym przez rzeczy zewnętrzne: urodzenie, tradycję, wiarę rodziców czy obrzędy.
Do tego Kościoła włącza człowieka sam Jezus na podstawie wiary w Niego-->nawrócenia-->nowego narodzenia.
Taka jest właśnie różnica miedzy Kościołem, a jakimkolwiek kościołem chrześcijańskim.

Ok, a rozumiesz różnicę pomiędzy pojęciami narodu a kraju czy państwa? Można być Polakiem, a mieszkać w Anglii. Czy będziesz wtedy jeździł po lewej czy po prawej stronie ulicy?

W tym wątku dyskusji mam na myśli pojęcie Kościoła w sensie takim jakim jest państwo. Państwo ustanawia prawo, edukuje, opiekuje się, tworzy ramy zachowań, itp. Na podobnej zasadzie Kościół Katolicki przekazuje naukę Chrystusa, edukuje, dba o prawidłowość rozumienia Pisma Świętego, rozstrzyga spory, mianuje kolejnych następców apostołów, itp.

Bez takiego instytucjonalnego poziomu Kościół nie mógłby istnieć, bo każdy tworzyłby sobie dowolne rozumienie pojęć, czyli wierzyłby tak jak mu pasuje. Sam sobie określałby jak należy wierzyć, jak się nawracać, jak na nowo rodzić.

I tak się właśnie dzieje. Ludzie, przez swoją próżność i pychę tworzą sobie własne prawa i własne kościoły, tak jak im pasuje. To tak, jakby każdy przy swoim domu w Polsce stawiał sobie znak "ruch lewostronny" lub "ruch prawostronny". Wyobrażasz sobie ten chaos? Tak nie może być. Dlatego potrzebny jest Kościół jako instytucja.

Kościół Katolicki od początku był instytucją, aby zachować porządek. Wszyscy, którzy odłączają się od Kościoła Katolickiego są najpierw złodziejami jego praw, a następnie mącicielami wprowadzającymi chaos i zamieszanie poprzez modyfikacje tych praw według swojego widzimisię.

Wt wrz 12, 2017 8:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Skoro zostali odkupieni krwią Jezusa to znaczy, że wcześniej nie byli odkupieni, bo Syn Boży przelał swoją krew tylko raz, gdy przebywał na Ziemi.
No oczywiście, że zanim zostali wzięci do nieba nie uczestniczyli jeszcze w chwale zbawionych ale opuszczeniu ziemskiej rzeczywistości stali się jej uczestnikami gdyż(jak pokazuje Autor biblijny) ukazali się Apostołom razem z Chrystusem w ciałach przemienionych(chwalebnych)...
Cytuj:
I raczej nie rozumiesz, że zbawienie dokonało się w konkretnym czasie i miejscu. Ani wcześniej, ani później. Biblia jasno mówi, że odkupienie grzechów nastąpiło gdy Jezus wniósł swoją krew do świątyni w niebie.
Skoro twierdzisz, że Biblia jasno mówi ci, że Pan Jezus wniósł swoją krew do świątni w Niebie, to jak możesz sugerować, że ta Jego krew podlegała takiemu skażeniu jak krew innych ludzi i musiała zostać unicestwiona aby Jezus mógł w nowostworzonym ciele wstąpić do Nieba...?
Cytuj:
Dociera do mnie fakt, że Bóg ustanowił konkretny czas, zwany w Biblii czasem ostatecznym, w którym zbawienie się dokonało.
Najpierw musiała być przelana krew Jezusa, aby zbawienie mogło objąć wszystkich bez względu na czas.
Ale ja przecież nie zaprzeczam, że Bóg ustanowił konkretny czas, czasem zbawienia, ale w rzeczywistości pozaczasowej nie czeka się na jakiś czas, bo "tam" wszystko dzieje się poza czasem...
Cytuj:
Fakty odnośne , Eliasza, Henocha czy Mojżesza można interpretować na różne sposoby.
Bez oparcia w tekście Pisma można sobie ułożyć dowolną interpretację czegokolwiek - co też zrobiłeś Ty i KRK.
Gregor...biblijny fakt ukazania się Eliasza i Mojżesza razem z Jezusem w ciałach przemienionych(chwalebnych) można interpretować na dwa sposoby: pierwszy to taki, że Apostołowie oglądali duchy zmarlych wywołane przez Jezusa, a drugi, to że Pan Jezus odsłonił(ukazał) Apostołom "rąbek" tej rzeczywistości, która w Niebie już jest...

Wt wrz 12, 2017 8:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Ja uwazam, ze takie rozumowanie jest niepoprawne poniewaz w jednej wypowiedzi mieszasz rzeczywistosc ziemska (czas i miejsce) oraz nadprzyrodzona (krew do swiatyni w niebie).

Wt wrz 12, 2017 4:12 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Prawdę powiedziałeś o źródle tego nauczania - to nauka KRK, która nie jest oparta o Biblię i nawet sam KRK to przyznaje w Katechizmie {491}:W ciągu wieków Kościół uświadomił sobie, że Maryja, napełniona "łaską" przez Boga (Łk 1, 28), została odkupiona od chwili swego poczęcia.
Uświadamiać sobie można wiele rzeczy...

To uświadamianie, jest wypełnieniem obietnicy danej Kościołowi przez Jezusa.Kościół katolicki ma rzeczywiście Ducha Świętego, Ducha Prawdy, który prowadzi Go do pełnego poznania Prawdy.

"Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe." (J 16:12,13)

Śr wrz 13, 2017 5:03 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona