Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 22, 2017 5:15 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna strona
 Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A krew nie jest składnikiem ciała...?

Tylko w pewnym zakresie. Ma ona również aspekt duchowy.
A to która krew (ta dziedziczona po matce czy ta inna, nie dziedziczona po matce ale po istocie duchowej/świętej/niewinnej) została przelana tylko raz na Ziemi na odkupienie grzechów wszystkich ludzi, a następnie wniesiona została do świątyni w Niebie...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A skąd w żyłach Jezusa wzięła się niewinna(nieskażona) krew jeśli odziedziczył ją po Matce...hę

Ta niewinność leży w sferze duchowej, a nie cielesnej/materialnej , bo Jezus został poczęty z Ducha Św.
Fizjologicznie miał krew taką jak każdy człowiek, ale duchowo była ona święta.
Czyli wg tego co mówisz Jezus nie był w pełni takim samym człowiekiem jak ty czy inni ludzie, bo Jego ludzka natura od poczęcia nie była taka sama gdyż posiadała w sobie coś, czego nie posiadała(i nie posiada) żaden inny człowiek...

So wrz 16, 2017 10:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
A to która krew (ta dziedziczona po matce czy ta inna, nie dziedziczona po matce ale po istocie duchowej/świętej/niewinnej) została przelana tylko raz na Ziemi na odkupienie grzechów wszystkich ludzi, a następnie wniesiona została do świątyni w Niebie...

Chyba nie zrozumiałeś.
Biblia nie mówi o dwóch rodzajach krwi. Raczej wskazuje na dwie natury: fizyczną i duchową. Biblia zaś zwraca uwagę bardziej na aspekt duchowy krwi Jezusa [Hebr.12.24]:I do pośrednika nowego przymierza, Jezusa, i do krwi, którą się kropi, a która przemawia lepiej niż krew Abla
[I Piotra 1.2]:Według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca, poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą.

Uważam, że Jezus wniósł tą krew, którą posiadał, ale w sferze duchowej to jej duchowa natura jest istotna.
sahcim napisał(a):
Czyli wg tego co mówisz Jezus nie był w pełni takim samym człowiekiem jak ty czy inni ludzie, bo Jego ludzka natura od poczęcia nie była taka sama gdyż posiadała w sobie coś, czego nie posiadała(i nie posiada) żaden inny człowiek...

Może źle zrozumiałeś, bo jam cały czas mówię, że Jezus w ciele był taki sam jak my - posiadał takie samo skażone/śmiertelne ciało - Ty zaś twierdzisz inaczej.
Biblia mówi, że upodobnił się do ludzi we wszystkim z wyjątkiem grzechu. A to było wynikiem tego, że jego natura duchowa była święta, gdyż Jezus począł się z Ducha Św.
W jaki sposób Bóg połączył te dwie natury w jednym ciele to już Jego tajemnica.

N wrz 17, 2017 1:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
To uświadamianie, jest wypełnieniem obietnicy danej Kościołowi przez Jezusa.Kościół katolicki ma rzeczywiście Ducha Świętego, Ducha Prawdy, który prowadzi Go do pełnego poznania Prawdy.

"Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe." (J 16:12,13)

W przytoczonym przez Ciebie fragmencie Jezus nie mówi, że Duch Św. cokolwiek komuś uświadomi. Będzie wprowadzał w prawdę i oznajmiał to co ma nastąpić. Z resztą Biblia nigdzie nie naucza, aby człowiek cokolwiek sobie uświadamiał, tylko aby uwierzył w to co napisane.
Nawet jeśli mielibyśmy coś sobie uświadamiać, to i tak trzeba to poddać pod ocenę Słowa Bożego, czy ta świadomość czegoś jest prawdziwa czy fałszywa.

Ostatnio edytowano N wrz 17, 2017 1:59 pm przez Gregor, łącznie edytowano 1 raz

N wrz 17, 2017 1:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Chyba nie zrozumiałeś.
Biblia nie mówi o dwóch rodzajach krwi. Raczej wskazuje na dwie natury: fizyczną i duchową.
Skoro wg ciebie Biblia wskazuje na dwie natury krwi(bo o krwi jest mowa), to krew o naturze duchowej musi być innym rodzajem krwi niż ta o naturze fizycznej, bo przecież fizyczne ciało i krew nie może dziedziczyć Królestwa Bożego, no nie ?
Cytuj:
Uważam, że Jezus wniósł tą krew, którą posiadał, ale w sferze duchowej to jej duchowa natura jest istotna.
Skoro wniósł tą krew, którą odziedziczył z Maryi, to musiała ona być niewinna już przed przyjęciem jej, bo inaczej nie byłby wg krwi potomkiem Adama, no nie ?
Cytuj:
Może źle zrozumiałeś, bo jam cały czas mówię, że Jezus w ciele był taki sam jak my - posiadał takie samo skażone/śmiertelne ciało - Ty zaś twierdzisz inaczej.
Biblia mówi, że upodobnił się do ludzi we wszystkim z wyjątkiem grzechu. A to było wynikiem tego, że jego natura duchowa była święta, gdyż Jezus począł się z Ducha Św.
Skoro wynikiem świętości natury ludzkiej(tej duchowej) było to iż począł się z Ducha Św. to chyba logicznym jest, że otrzymał przy poczęciu coś, czego nie otrzymał zdałem inny człowiek po Adamie...
Ps...a wracając do Eliasza i Henocha, to możesz wyjasnić dlaczego raz twierdzisz, że wg. wyjaśnienia Ap. Pawła ich ciała uległy przeobrażeniu, bo ziemskie skażone ciało nie może być w Królestwie Niebios, a innym razem, że nie mogli oni zostać wyniesieni w ciałach(chwalebnych) przeobrażonych, bo nie byli odkupieni...?

N wrz 17, 2017 1:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Skoro wg ciebie Biblia wskazuje na dwie natury krwi(bo o krwi jest mowa), to krew o naturze duchowej musi być innym rodzajem krwi niż ta o naturze fizycznej, bo przecież fizyczne ciało i krew nie może dziedziczyć Królestwa Bożego, no nie ?

Raczej na to wygląda. Krew w wymiarze duchowym woła,przemawia i gładzi grzechy.
sahcim napisał(a):
Skoro wniósł tą krew, którą odziedziczył z Maryi, to musiała ona być niewinna już przed przyjęciem jej, bo inaczej nie byłby wg krwi potomkiem Adama, no nie ?

Jezus pochodził z cielesnej linii Adama i odziedziczył po nim skażoną cielesność. Już pisałem, że krew fizjologicznie miał taką samą, ale nie to jest najważniejsze. Ważna była duchowa natura krwi, a tą odziedziczył po swoim Ojcu.
sahcim napisał(a):
Skoro wynikiem świętości natury ludzkiej(tej duchowej) było to iż począł się z Ducha Św. to chyba logicznym jest, że otrzymał przy poczęciu coś, czego nie otrzymał zdałem inny człowiek po Adamie...

Nie Jego ludzka natura była święta, tylko duchowa. Pamiętasz te słowa: Bóg z Boga, światłość ze światłości. To sfera duchowa, która zamieszkała w ludzkim ciele. Jezus/człowiek był z natury duchowej Bogiem.
Jezus urodził się więc jako potomek Adama, który nie posiadał upadłej/martwej natury duchowej, bo Jezus w duchu był święty.
sahcim napisał(a):
Ps...a wracając do Eliasza i Henocha, to możesz wyjasnić dlaczego raz twierdzisz, że wg. wyjaśnienia Ap. Pawła ich ciała uległy przeobrażeniu, bo ziemskie skażone ciało nie może być w Królestwie Niebios, a innym razem, że nie mogli oni zostać wyniesieni w ciałach(chwalebnych) przeobrażonych, bo nie byli odkupieni...?

To co Ap. Paweł pisze o przeobrażeniu ciał i otrzymaniu ciał z nieba przez wszystkich wierzących dotyczy czasu po odkupieniu gdy Jezus przyjdzie po swój Kościół. Jako pierwszy nowe ciało otrzymał Jezus.

Skoro Henoch i Eliasz zostali zabrani przed odkupieniem, to w swoich grzesznych ciałach nie mogli wstąpić do żadnego nieba czy pierwszego czy trzeciego. Więc albo przebywali w postaci duchowej albo otrzymali ciała takie jakie materializowali aniołowie i czekali na swoje odkupienie.

N wrz 17, 2017 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Raczej na to wygląda.
Zatem Jezus posiadając takową duchową krew w swoim ciele nie miał takiej samej natury cielesnej jak ty czy inni, bo miał to, czego ty(i inni) ludzie nie posiadają, no nie ?
Cytuj:
Jezus pochodził z cielesnej linii Adama i odziedziczył po nim skażoną cielesność. Już pisałem, że krew fizjologicznie miał taką samą, ale nie to jest najważniejsze. Ważna była duchowa natura krwi, a tą odziedziczył po swoim Ojcu.
Chcesz powiedzieć, że Bóg(duch) Ojciec, ma krew...?
Cytuj:
Nie Jego ludzka natura była święta, tylko duchowa. Pamiętasz te słowa: Bóg z Boga, światłość ze światłości. To sfera duchowa, która zamieszkała w ludzkim ciele. Jezus/człowiek był z natury duchowej Bogiem.
Jezus urodził się więc jako potomek Adama, który nie posiadał upadłej/martwej natury duchowej, bo Jezus w duchu był święty.
No więc sam przyznajesz, że Jezus w swojej naturze ludzkiej nie był takim samym człowiekiem jak ty czy inni, bo od poczęcia nie posiadał tego, co ty czy inni ludzie...
Cytuj:
Skoro Henoch i Eliasz zostali zabrani przed odkupieniem, to w swoich grzesznych ciałach nie mogli wstąpić do żadnego nieba czy pierwszego czy trzeciego.
No proszę...a jeszcze nie tak dawno twierdziłeś, że dostąpili Niebios...(cyt): "Wg. wyjaśnienia Ap. Pawła ich ciała uległy przeobrażeniu, bo ziemskie skażone ciało nie może być w Królestwie Niebios."
viewtopic.php?p=1078010#p1078010

N wrz 17, 2017 4:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Zatem Jezus posiadając takową duchową krew w swoim ciele nie miał takiej samej natury cielesnej jak ty czy inni, bo miał to, czego ty(i inni) ludzie nie posiadają, no nie ?

Nie. Biblia nie mówi nic o duchowej krwi, o której powiedziałeś, ale przedstawia duchową naturę krwi, a to jest różnica.
I właśnie ze względu na duchową naturę Jezus miał to czego ludzie z natury nie mają gdy się rodzą: duchowe życie.
sahcim napisał(a):
Chcesz powiedzieć, że Bóg(duch) Ojciec, ma krew...?

Nic takiego nie twierdzę. Mówiłem o duchowej naturze.
sahcim napisał(a):
No więc sam przyznajesz, że Jezus w swojej naturze ludzkiej nie był takim samym człowiekiem jak ty czy inni, bo od poczęcia nie posiadał tego, co ty czy inni ludzie...

To przeczytaj jeszcze raz co mówiłem. Jezus był taki sam po względem cielesnym - miał takie same śmiertelne ciało, bo odziedziczył je po skażonym człowieku - Marii. To co różniło Go od ludzi to jego duchowa święta natura, która pochodziła od Ojca.
Poza tym powiedzieliśmy tu razem dużo więcej o krwi Pana Jezusa niż mówi Biblia, więc bezpieczniej będzie zostawić ten temat, aby nie zapędzić się za daleko. Ja więc odpuszczam tą kwestię.
sahcim napisał(a):
Cytuj:
Skoro Henoch i Eliasz zostali zabrani przed odkupieniem, to w swoich grzesznych ciałach nie mogli wstąpić do żadnego nieba czy pierwszego czy trzeciego.
No proszę...a jeszcze nie tak dawno twierdziłeś, że dostąpili Niebios...(cyt): "Wg. wyjaśnienia Ap. Pawła ich ciała uległy przeobrażeniu, bo ziemskie skażone ciało nie może być w Królestwie Niebios."

Wszystko się zgadza. Przy wstąpieniu do nieba ziemskie ciała odpadają - są skażone, więc albo wstąpili w postaci duchowej, albo w innych ciałach zmaterializowanych - jak to czynili aniołowie. Sednem jest jednak fakt, że nie byli odkupieni, aż do [Hebr.9.12].
Tak to widzę.

N wrz 17, 2017 6:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nie. Biblia nie mówi nic o duchowej krwi, o której powiedziałeś, ale przedstawia duchową naturę krwi, a to jest różnica.
Na moje słowa: Skoro wg ciebie Biblia wskazuje na dwie natury krwi(bo o krwi jest mowa), to krew o naturze duchowej musi być innym rodzajem krwi niż ta o naturze fizycznej, bo przecież fizyczne ciało i krew nie może dziedziczyć Królestwa Bożego, no nie ? odpowiedziałeś na to wygląda, zatem potwierdziłeś, że krew o naturze duchowej(podkreśliłem dla ciebie specjalnie) musi być innym rodzajem krwi, a teraz wyskakujesz z zaprzeczeniem tego co sam stwierdziłeś...
Cytuj:
I właśnie ze względu na duchową naturę Jezus miał to czego ludzie z natury nie mają gdy się rodzą: duchowe życie.
No więc widzisz, że sam wykazujesz iż Jezus nie był takim samym człowiekiem jak ty czy inni, bo posiadał od poczęcia duchową naturę(krwi), której ani ty, ani nikt inny z ludzi nie posiadał...
Cytuj:
Nic takiego nie twierdzę. Mówiłem o duchowej naturze.
Tak...mówiłeś o duchowej naturze krwi, a czy krew o duchowej naturze nie jest krwią...? ? (no chyba, że nie jest, ale wtedy czym jest krew o naturze duchowej :D )
Cytuj:
To przeczytaj jeszcze raz co mówiłem. Jezus był taki sam po względem cielesnym - miał takie same śmiertelne ciało, bo odziedziczył je po skażonym człowieku - Marii. To co różniło Go od ludzi to jego duchowa święta natura, która pochodziła od Ojca.
Gregorze...ale ty twierdzisz przecież, że owa duchowa natura nie jest naturą stworzoną(jak w przypadku każdego człowieka) ale iż jest ona poczęta z Ducha Świętego, a przecież wiadomo, że Bóg(duch) "poczyna"("rodzi") Boga(ducha) zatem wg twojego tłumaczenia natura duchowa nie jest ludzką(stworzoną) naturą ale naturą, której żaden człowiek nie może posiadać, bo wtedy już nie jest człowiekiem(stworzeniem) ale Bogiem...
Cytuj:
Wszystko się zgadza. Przy wstąpieniu do nieba ziemskie ciała odpadają
To twoje kolejne wymyślone dziwadło, bo jeszcze nie tak dawno twierdziłeś, że to fizyczne ciało zostaje przemienione w duchowe...

N wrz 17, 2017 7:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Na moje słowa: Skoro wg ciebie Biblia wskazuje na dwie natury krwi(bo o krwi jest mowa), to krew o naturze duchowej musi być innym rodzajem krwi niż ta o naturze fizycznej, bo przecież fizyczne ciało i krew nie może dziedziczyć Królestwa Bożego, no nie ? odpowiedziałeś na to wygląda, zatem potwierdziłeś, że krew o naturze duchowej(podkreśliłem dla ciebie specjalnie) musi być innym rodzajem krwi, a teraz wyskakujesz z zaprzeczeniem tego co sam stwierdziłeś...

Nie zaprzeczam tylko wskazuję na dwoistość natury. To jak Bóg widzi krew w kontekście życia i jej duchowy charakter to już leży poza naszym poznaniem. Biblia podaje pewne fakty, ale nie wyjaśnia jak to jest.
Najważniejsze dla nas jednak jest to, że krew Jezusa ma moc gładzić nasze grzechy. I postańmy przy tym dziękując Bogu.
sahcim napisał(a):
No więc widzisz, że sam wykazujesz iż Jezus nie był takim samym człowiekiem jak ty czy inni, bo posiadał od poczęcia duchową naturę(krwi), której ani ty, ani nikt inny z ludzi nie posiadał...

Na tym polega tajemnica wcielenia. Syn Boży stał się człowiekiem, ale duchowo nie przestał być Synem Bożym/Bogiem. I ta natura duchowa czyni go kimś innym od ludzi w aspekcie duchowym.
sahcim napisał(a):
Tak...mówiłeś o duchowej naturze krwi, a czy krew o duchowej naturze nie jest krwią...? ? (no chyba, że nie jest, ale wtedy czym jest krew o naturze duchowej :D )

To wie tylko Bóg.
sahcim napisał(a):
Cytuj:
Wszystko się zgadza. Przy wstąpieniu do nieba ziemskie ciała odpadają
To twoje kolejne wymyślone dziwadło, bo jeszcze nie tak dawno twierdziłeś, że to fizyczne ciało zostaje przemienione w duchowe...

A co dziwnego jest w tym co powiedziałem?
Biblia przecież mówi, że ziemskie ciało nie odziedziczy Królestwa Bożego, a Ap. Paweł wskazuje na nowe/inne ciało [I Kor.15.44]:Sieje się ciało cielesne, bywa wzbudzone ciało duchowe. Jeżeli jest ciało cielesne, to jest także ciało duchowe.
Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz?

Pn wrz 18, 2017 12:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widze ze juz zaczynacie obaj odlatywac nawet poza Boska i duchowa rzeczywistosc, nie tylko ziemska.

Pn wrz 18, 2017 3:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nie zaprzeczam tylko wskazuję na dwoistość natury. To jak Bóg widzi krew w kontekście życia i jej duchowy charakter to już leży poza naszym poznaniem. Biblia podaje pewne fakty, ale nie wyjaśnia jak to jest.
Najważniejsze dla nas jednak jest to, że krew Jezusa ma moc gładzić nasze grzechy. I postańmy przy tym dziękując Bogu.
No nie tak prędko uciekaj od tego tematu Gregorze, bo to ty napisałeś, że Jezus przy poczęciu z Ducha Świętego otrzymał jakąś inną krew o naturze duchowej, która nie jest tą odziedziczoną po swojej Rodzicielce dlatego staram się dociec skąd to wiesz(jakie masz ku temu podstawy), bo ja jeszcze takiej teorii(o naturze duchowej krwi) nie słyszałem, a ciekawi mnie ona bardzo w kontekście słów Jezusa z Ew. Jana 6:53 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.

A zatem czym jest owa natura duchowa krwi i czy to właśnie to Ciało i Krew(o naturze duchowej) spożywali Apostołowie podczas Ostatniej Wieczerzy przyjmując pokarm i napój podawany im przez Chrystusa...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Na tym polega tajemnica wcielenia. Syn Boży stał się człowiekiem, ale duchowo nie przestał być Synem Bożym/Bogiem. I ta natura duchowa czyni go kimś innym od ludzi w aspekcie duchowym.
Rozumiem, że nie zgłębimy tego jak Słowo będące Bogiem wcieliło się w łonie Maryi ale wiemy jedno, że wydane na świat przez Maryję Słowo Boże przed poczęciem ogołociło same Siebie ze swojej boskości i przyjęło w pełni postać(naturę) ludzką, a zatem duchowa natura u Syna Człowieczego(tak jak i u każdego innego człowieka będącego jednością natur duchowej i cielesnej) musiała być stworzona, bo w przeciwnym razie Jezus nie byłby w pełni człowiekiem...
Cytuj:
sahcim napisał(a):
To wie tylko Bóg.
Aha...czyli nie wiesz czym jest owa wymyślona przez ciebie natura krwi ale mimo to coś tam zmyślasz na ten temat...
Cytuj:
A co dziwnego jest w tym co powiedziałem?
No wiesz...zmyślać o jakimś tam odpadaniu ciała przy wstąpieniu do nieba może tylko bajkopisarz o nieprzeciętnie wybujałej wyobraźni, który ma gdzieś nie tylko to, co jest napisane w Biblii ale także to, co sam pisze(cyt ze str 1 post 15 w temacie "Jak działa Ofiara Jezusa/wydz/) - nie umrę fizycznie gdyż zdarzy się tak, że za mojego życia Jezus
przyjdzie po swoich i moje śmiertelne ciało zostanie przemienione w nieśmiertelne
...
Cytuj:
Biblia przecież mówi, że ziemskie ciało nie odziedziczy Królestwa Bożego, a Ap. Paweł wskazuje na nowe/inne ciało [I Kor.15.44]:Sieje się ciało cielesne, bywa wzbudzone ciało duchowe. Jeżeli jest ciało cielesne, to jest także ciało duchowe.
Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz?
Zmierzam do tego co naucza Kościół, a mianowicie że to ziemskie(śmiertelne) ciała odkupionych zostają przemieniane w chwalebne(nieśmiertelne), a nie jak ty wymyślasz...

Ps...pominąłeś to:
sahcim napisał(a):
Gregorze...ale ty twierdzisz przecież, że owa duchowa natura nie jest naturą stworzoną(jak w przypadku każdego człowieka) ale iż jest ona poczęta z Ducha Świętego, a przecież wiadomo, że Bóg(duch) "poczyna"("rodzi") Boga(ducha) zatem wg twojego tłumaczenia natura duchowa nie jest ludzką(stworzoną) naturą ale naturą, której żaden człowiek nie może posiadać, bo wtedy już nie jest człowiekiem(stworzeniem) ale Bogiem...

Pn wrz 18, 2017 2:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No nie tak prędko uciekaj od tego tematu Gregorze, bo to ty napisałeś, że Jezus przy poczęciu z Ducha Świętego otrzymał jakąś inną krew o naturze duchowej, która nie jest tą odziedziczoną po swojej Rodzicielce dlatego staram się dociec skąd to wiesz(jakie masz ku temu podstawy), bo ja jeszcze takiej teorii(o naturze duchowej krwi) nie słyszałem, a ciekawi mnie ona bardzo w kontekście słów Jezusa z Ew. Jana 6:53

No dobrym tropem idziesz. ;)
sahcim napisał(a):
A zatem czym jest owa natura duchowa krwi i czy to właśnie to Ciało i Krew(o naturze duchowej) spożywali Apostołowie podczas Ostatniej Wieczerzy przyjmując pokarm i napój podawany im przez Chrystusa...?
Jezus wraz z apostołami spełnił wieczerzę paschalną zgodnie z przepisami Prawa, a w nim Bóg zakazał spożywania jakiejkolwiek krwi. Jezus więc nie dał im swojej krwi od picia.
Chleb i wino - prosty przekaz symboliczny tego co miało się wydarzyć w nadchodzących godzinach. Jezus przelał swoją krew nie przy stole, ale począwszy od biczowania a skończywszy na krzyżu.
I znów kłania jest chronologia wydarzeń.
Jeśli chodzi o naturę duchową krwi to zna ją Bóg. Biblia tylko na nią wskazuje.
W tym temacie nie mam nic więcej do powiedzenia.
sahcim napisał(a):
Rozumiem, że nie zgłębimy tego jak Słowo będące Bogiem wcieliło się w łonie Maryi ale wiemy jedno, że wydane na świat przez Maryję Słowo Boże przed poczęciem ogołociło same Siebie ze swojej boskości i przyjęło w pełni postać(naturę) ludzką, a zatem duchowa natura u Syna Człowieczego(tak jak i u każdego innego człowieka będącego jednością natur duchowej i cielesnej) musiała być stworzona, bo w przeciwnym razie Jezus nie byłby w pełni człowiekiem...

A zastanawiałeś się w jakim zakresie Syn Boży wyparł się swojej boskości, a w jakim zakresie nie?
Żaden człowiek nie rodzi się święty, lecz rodzi się z upadłą naturą ducha. Wyjątek stanowił Jezus [Łk.1.35]: I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym. Chyba za dużo kombinujesz. ;)
sahcim napisał(a):
No wiesz...zmyślać o jakimś tam odpadaniu ciała przy wstąpieniu do nieba może tylko bajkopisarz o nieprzeciętnie wybujałej wyobraźni, który ma gdzieś nie tylko to, co jest napisane w Biblii ale także to, co sam pisze

sahcim spokojnie. To był skrót myślowy. To że 'odpada' znaczyło, że nie będzie mogło dostąpić nieba ( proch ziemi nie wstąpi do nieba) - musi zostać przemienione i tylko tyle.
sahcim napisał(a):
Zmierzam do tego co naucza Kościół, a mianowicie że to ziemskie(śmiertelne) ciała odkupionych zostają przemieniane w chwalebne(nieśmiertelne), a nie jak ty wymyślasz...

A co jak takiego wymyśliłem? :-D
Zaledwie zacytowałem Ci to czego nauczał Ap.Paweł.
Ale ok. trzymaj się swojego. Ja zaś trzymam się tego czego naucza Biblia, a skoro mamy różne zdania, to albo inaczej rozumiemy pojęcia, albo któreś źródło nauczania się myli.
Pozostawiam do rozważenia i ze swojej strony wyczerpałem temat.

Pn wrz 18, 2017 5:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
I znów Gregorze czytasz Biblię jak tekst współczesny, napisany "po grecku" - czyli twierdzeniami.Retoryka żydowska jest zupełnie inna (trochę trudna przez nas do wyobrażenia), stąd Żydów starożytnych nie raziły "sprzeczności" (te sprzeczności sa tylko, gdy myslimy "po grecku").

Wg mnie tu wcale nie chodzi o myślenie greckie czy żydowskie, o 'sola scriptura' czy "brak wiedzy", bo w ST mamy również takie wypowiedzi Boga:
[II Mojż.33.20,23]:20. Nadto powiedział: Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.23 A gdy usunę dłoń moją, ujrzysz mnie z tyłu, oblicza mojego oglądać nie można.
[V Mojż.4.15]:Strzeżcie usilnie dusz waszych gdyż nie widzieliście żadnej postaci, gdy Pan mówił do was na Horebie spośród ognia,
I te fragmenty są w pełni zgodne z tym co mówił Jezus czy Ap. Paweł, a zarazem "sprzeczne" z tymi, które Ty przytoczyłeś ze ST.

A zatem stawiam pytania:
1. Kogo tak na prawdę widzieli Jakub czy Mojżesz, Aaron, Nadab, Abihu i 70 starszych Izraela na Horebie?
2. O Kim jest mowa w ST i NT w przypadku niemożności oglądania Boga?
Barney jak uważasz?

viewtopic.php?p=971278#p971278

Pn wrz 18, 2017 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
No dobrym tropem idziesz.
No to cieszę się bardzo...zatem powiedz mi czy ta duchowa natura Syna Człowieczego jest tym, co zostało stworzone przez Boga czy jest ona niestworzona...?
Cytuj:
Jezus wraz z apostołami spełnił wieczerzę paschalną zgodnie z przepisami Prawa, a w nim Bóg zakazał spożywania jakiejkolwiek krwi. Jezus więc nie dał im swojej krwi od picia.
No jeśli nie mówił o swojej, to czyją nakazał spożywać(pić) skoro masz jak byk napisane w Ewangelii(języku oryginalnym w jakim została napisana), iż chociaż o ciało(mięso) i krew...?
Cytuj:
Jeśli chodzi o naturę duchową krwi to zna ją Bóg. Biblia tylko na nią wskazuje.
Skoro zatem Biblia wskazuje ci, że istnieje takowa natura duchowa krwi, to możesz powiedzieć czy jest ona czymś stworzonym czy nie...?
Cytuj:
A zastanawiałeś się w jakim zakresie Syn Boży wyparł się swojej boskości, a w jakim zakresie nie?
Żaden człowiek nie rodzi się święty, lecz rodzi się z upadłą naturą ducha. Wyjątek stanowił Jezus [Łk.1.35]: I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym. Chyba za dużo kombinujesz.
Ja nie kombinuje Gregorze tak jak ty sugerując, że to tylko natura duchowa Jezusa była święta, tylko zgodnie z nauczaniem Kościoła(Biblii) twierdzę, że biblijny Autor pisząc to co się narodzi będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym mówi o Człowieku- naturze ludzkiej Jezusa gdyż to przecież w Nim(Człowieku) była Pełnia, bóstwo na sposób ciała...
Cytuj:
sahcim spokojnie. To był skrót myślowy. To że 'odpada' znaczyło, że nie będzie mogło dostąpić nieba ( proch ziemi nie wstąpi do nieba) - musi zostać przemienione i tylko tyle.
Ha, ha...krętaczysz, aż dym idzie...wystarczy tylko pozbierać(przypomnieć) twoje wypowiedzi na ten temat z wcześniejszych wpisów i widać jak na dłoni, że zmyślasz co rusz to coś innego...
Cytuj:
A co jak takiego wymyśliłem?
Co wymyśliłeś...wymyśliłeś sobie, że Chrystus oraz ci, którzy zostali wzięci do nieba, nie weszli do niebiańskiej rzeczywistości w swoich ciałach, które zostały przemienione ze śmiertelnych w nieśmiertelne ale że Bóg stworzył dla nich zupełnie inne ciała, niezwiązane z tymi, w których przebywali na ziemi...

Pn wrz 18, 2017 8:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Gregor:A zatem stawiam pytania:
1. Kogo tak na prawdę widzieli Jakub czy Mojżesz, Aaron, Nadab, Abihu i 70 starszych Izraela na Horebie?
2. O Kim jest mowa w ST i NT w przypadku niemożności oglądania Boga?
Barney jak uważasz?

Jozek: viewtopic.php?p=971278#p971278

Dzięki Jozek za podanie Twojego tekstu. Nie chcąc jednak niewłaściwie go zrozumieć vs to co chciałeś w nim przekazać to czy sugerujesz, że nie należy dosłownie czytać zwrotów "twarzą w twarz" itp?

Wt wrz 19, 2017 12:51 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna strona