Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 23, 2017 9:24 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Protestanckie kazania to stand-up'y i coaching 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestanckie kazania to stand-up'y i coaching
A wracając do tematu. Drodzy protestanci, jak już zwerbujecie do swoich szeregów jakiś kiepskich katolików, to jaką tematyke kazań serwujecie w swoich zborach?
Coś w rodzaju:
"30 dni do szcześcia z Jezusem"?

N sie 27, 2017 3:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Powiem więcej: Wujo & spółka (z o.o.) mają tu poważny problem - bo albo są w jakiś sposób kontynuatorami tego, co było przed Reformacją, albo zaczęli się w momencie Reformacji i nie mają nic wspólnego z apostołami (i Jezusem).
Tak źle i tak niedobrze... ;)

Na szczęcie mylisz się, bo z Reformacją mamy o tyle wspólnego, że np. wyznajemy zasadą Sola Scriptura, odrzucamy Tradycję, odłączamy się od ludzi, którzy tkwią z praktykach religijnych niezgodnych ze Słowem, co nie znaczy, że akceptujemy wszystko co Reformacja niosła ze sobą - złych, nieprawidłowych poglądów np. Lutra akceptować nie musimy.
Niestety dla ciebie Pismo potwierdza, że nie musi być żadna ciągłość, przykład Apostoła - św. Pawła jest tu doskonały - nie miał nic wspólnego z Apostołami, baaa wręcz ich zwalczał, ale Apostołem został. To Bóg powołuje, i żadna kontumacji nie jest konieczna.

N sie 27, 2017 8:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
przykład Apostoła - św. Pawła jest tu doskonały - nie miał nic wspólnego z Apostołami, baaa wręcz ich zwalczał, ale Apostołem został.
:mrgreen: Jaja sobie robisz.
Gal 2 bt5 "(...)udałem się ponownie do Jerozolimy (...)
Udałem się zaś w tę stronę na skutek otrzymanego objawienia. I przedstawiłem im Ewangelię, którą głoszę wśród pogan, osobno zaś tym, którzy cieszą się poważaniem, [by stwierdzili], czy nie biegnę lub nie biegłem na próżno. (...)
(...) Co się zaś tyczy stanowiska tych, którzy się cieszą jakimś poważaniem - jakimi oni dawniej byli, jest dla mnie bez znaczenia; u Boga nie ma względu na osobę - otóż ci, co są uznani za powagi, nie polecili mi dodawać czegokolwiek."

Tenże Paweł uczy, jak jest przekazywana sukcesja:
„Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez nałożenie rąk kolegium prezbiterów.”/1 Tm 4,14/
ostrzagając też:
„Na nikogo rąk pospiesznie nie wkładaj” /1 Tm 5,22a/

N sie 27, 2017 9:25 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Barney napisał(a):
Powiem więcej: Wujo & spółka (z o.o.) mają tu poważny problem - bo albo są w jakiś sposób kontynuatorami tego, co było przed Reformacją, albo zaczęli się w momencie Reformacji i nie mają nic wspólnego z apostołami (i Jezusem).

Na szczęcie mylisz się, bo z Reformacją mamy o tyle wspólnego, że np. wyznajemy zasadą Sola Scriptura, odrzucamy Tradycję, odłączamy się od ludzi, którzy tkwią z praktykach religijnych niezgodnych ze Słowem, co nie znaczy, że akceptujemy wszystko co Reformacja niosła ze sobą - złych, nieprawidłowych poglądów np. Lutra akceptować nie musimy.
Niestety dla ciebie Pismo potwierdza, że nie musi być żadna ciągłość, przykład Apostoła - św. Pawła jest tu doskonały - nie miał nic wspólnego z Apostołami, baaa wręcz ich zwalczał, ale Apostołem został. To Bóg powołuje, i żadna kontumacji nie jest konieczna.

I dokładnie o tym mówiłem. Powielacie schemat Lutra. Stawiacie siebie ponad nauczanie i buntujecie się przeciwko Bogu. Chociaż udajecie ze to ze względu na czystość wiary. Jednak jest to okłamywanie samych siebie. Dzięki Wujo ze udowodniłeś moje twierdzenie podając wlasnie przykład w jak szybki sposób się dzielicie i jak niebezpieczna dla jedności Ciała Chrystusa jest wasza postawa.

N sie 27, 2017 10:11 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Skoro usiłujecie wykazać swoją wyższość i ośmieszyć adwersarza, a nie szukacie porozumienia, to działacie w interesie szatana, a nie Boga. Każdy, kto adwersarza oskarża tylko dlatego, że ma inne zdanie, nie jest od Boga. Każde wyznanie na swoim podwórku ma dość bałaganu. Może niech każdy zajmie się swoim bałaganem, a nie krytyką innych. Jak z Bogiem każdy zacznie sprzątać własne podwórko, to na koniec może się okazać, że różnice są niewielkie i powrót do jedności jest możliwy. Niech się kłócą ci co w Kościołach kręcą własne interesy. Nasz interes jest taki żeby powrócić do jedności.

N sie 27, 2017 10:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I kto to pisze? ;)
Kolejny facet od belki...

Odnosimy się Krzysztofie do prawdy - i to prawdy biblijnej, a nie do swoich mniemań czy mniemanych objawień.
Szukasz jedności? Słuchaj przełożonych w wierze, a nie wymyślaj własnych wierzeń.
================================================
Wracając do tematu wątku - nie zgadzam się z nim. Protestanckie kazania (podobnie jak każde inne) bywają różne (rozumiem, że używamy tu słowa "protestantyzm" szeroko, nie tylko do luteranów).

Słyszałem wiele dobrych (i wiele fatalnych) kazań. I nie potrafiłbym przyporządkować jakości do wyznania.
Oczywiście, w protestanckim przepowiadaniu pewne tematy się nie pojawiają (nawet najważniejsze - to jest Eucharystia). Jako katolik wiem, że pojawiają się w nich też błędy (ale to wynika z błędnej teologii, a nie z tego że kazanie jest kiepskie).
Protestanccy pastorzy (i w ogóle kaznodzieje) mają też skłonność to skupiania się na niektórych, "ulubionych" cytatach z Pisma i pomijania "niewygodnych". W Kościele ten problem rozwiązano wpisując czytanie Pisma w 4-letni cykl.
Mają też swoje alergie - byłem kiedyś na ślubie u baptystów. Pastor mówił o małżeństwie z 5 rozdziału Efezjan. Jest tam fragment:
"Mężowie, miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, (27) aby samemu sobie przedstawić Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany. "
Gdy pastor omawiał ten fragment, i mówił o tym że Chrystus przygotował - tu się zająknął, nie mogło mu przejść przez gardło, że Chrystus przygotował i uświęcił Kościół - i... dokończył, zamieniając "Kościół" na "człowieka" ;)

Z drugiej strony w Polsce wspólnoty niekatolickie to stosunkowo niewielkie grupy, w dodatku wywodzące się w większości z konwertytów (z konwertytami możemy się nie zgadzac, ale z pewnością nie są to ludzie letni; nikt nie konwertuje, jeśli nie jest gorliwy, choćby była to gorliwość w błędzie). To powoduje, że pod względem zaangażowania można je porównać z małymi grupami pastoralnymi w Kościele (a nie z przeciętną parafią). Socjologicznie, kazania powinny być lepsze, podobnie jak lepsze są kazania w ruchach katolickich, niż w przeciętnej parafii.
Niestety, protestanci mieszają chwast z ziarnem.

Bywa też, że kaznodzieje próbują budować siebie nie na tym co powinni, lecz np. na deprecjonowaniu katolicyzmu (niekiedy całe kazanie to wieszanie psów na Kościele).

Tak czy owak, nie określałbym protestanckich kazań tak surowo, jak Autor wątku.

N sie 27, 2017 11:06 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Cytuj:
przykład Apostoła - św. Pawła jest tu doskonały - nie miał nic wspólnego z Apostołami, baaa wręcz ich zwalczał, ale Apostołem został.
:mrgreen: Jaja sobie robisz.
Gal 2 bt5 "(...)udałem się ponownie do Jerozolimy (...)
Udałem się zaś w tę stronę na skutek otrzymanego objawienia. I przedstawiłem im Ewangelię, którą głoszę wśród pogan, osobno zaś tym, którzy cieszą się poważaniem, [by stwierdzili], czy nie biegnę lub nie biegłem na próżno. (...)
(...) Co się zaś tyczy stanowiska tych, którzy się cieszą jakimś poważaniem - jakimi oni dawniej byli, jest dla mnie bez znaczenia; u Boga nie ma względu na osobę - otóż ci, co są uznani za powagi, nie polecili mi dodawać czegokolwiek."

Tenże Paweł uczy, jak jest przekazywana sukcesja:
„Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez nałożenie rąk kolegium prezbiterów.”/1 Tm 4,14/
ostrzagając też:
„Na nikogo rąk pospiesznie nie wkładaj” /1 Tm 5,22a/

Wiedzę, że problemy ze zrozumieniem tego co się czyta :P
Napisałeś :
Barney napisał(a):
... i nie mają nic wspólnego z apostołami (i Jezusem).
To jako przykład człowieka, który nie miał "nic wspólnego z Apostołami", nikt nie głosił mu Ewangelii, nikt nie nakładał na niego rąk, a jednak był Apostołem pokazałem ci przykład św. Pawła. Powołał go sam Pan Jezus i nie trzeba było do tego żadnego nakładania rąk ( żadnej ciągłości od Apostołów, ci nakładają ręce na innych, ci na których ręce nakładano przekazywali to z kolei swoim następcom, a ci z kolei nakładają ręce na innych .... i tak dochodzimy do czasów nam współczesnych, czyli do papieża :D ), czy też żadnych działań ze strony innych ludzi.
A nie, że św. Paweł już jako Apostoł, po swoim nawróceniu, nie miał żadnych kontaktów z dwunastoma ( no jedenastoma, bo Judasz już nie było) :P

Barney napisał(a):
Szukasz jedności? Słuchaj przełożonych w wierze, a nie wymyślaj własnych wierzeń.
Jedność wierze polega na szukaniu przełożonych ? No zapomniałeś dodać, że katolickich. Bajki opowiadasz, jedność to nie szukanie przełożonych.
Poczytaj o jednomyślności w Piśmie, na czym ona polega i do kogo i czego się odnosi, a nie wymyślasz i rozsiewasz reguły religii rzymskich-katolików:
Rz 15:5 bw "A Bóg, który jest źródłem cierpliwości i pociechy, niech sprawi, abyście byli jednomyślni między sobą na wzór Jezusa Chrystusa,"
1Kor 1:10 bw "A proszę was, bracia, w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście wszyscy byli jednomyślni i aby nie było między wami rozłamów, lecz abyście byli zespoleni jednością myśli i jednością zdania."
2Kor 13:11 bw "W końcu, bracia, bądźcie zdrowi; doskonalcie się, weźcie sobie napomnienie do serca, bądźcie jednomyślni, zachowujcie pokój, a Bóg miłości i pokoju będzie z wami."
Tobie się jednomyślność pomyliła z podległością.

Barney napisał(a):
Gdy pastor omawiał ten fragment, i mówił o tym że Chrystus przygotował - tu się zająknął, nie mogło mu przejść przez gardło, że Chrystus przygotował i uświęcił Kościół - i... dokończył, zamieniając "Kościół" na "człowieka"
A możesz nam wyjaśnić, dlaczego w świetle teologii baptystycznej nie mogło mu to przejść przez gardło ?

Barney napisał(a):
Bywa też, że kaznodzieje próbują budować siebie nie na tym co powinni, lecz np. na deprecjonowaniu katolicyzmu (niekiedy całe kazanie to wieszanie psów na Kościele).
To teraz podaj przykład takiego kazania, podaj link abyśmy go sobie odsłuchali.

N sie 27, 2017 3:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Barney napisał(a):

I dokładnie o tym mówiłem. Powielacie schemat Lutra. Stawiacie siebie ponad nauczanie i buntujecie się przeciwko Bogu. Chociaż udajecie ze to ze względu na czystość wiary. Jednak jest to okłamywanie samych siebie. Dzięki Wujo ze udowodniłeś moje twierdzenie podając wlasnie przykład w jak szybki sposób się dzielicie i jak niebezpieczna dla jedności Ciała Chrystusa jest wasza postawa.

Tzn. na czym polega powielanie schematu Lutra przez innych chrześcijan ? Możesz to wyjaśnić ? Czy ci się tylko tak powiedziało ?
Stawiamy siebie ponad nauczania, ale czyje, kogo ? Myśl niedokończona :mrgreen:
Na czym polega bunt przeciwko Bogu ?
Co do podziałów, ja już ci pokazałem jak wygląda "jedność wiary " wśród rzymskich-katolików, wystarczy poczytać wpisy na forum. Każdy wierzy jak chce i w co chce, ale spróbuj mu powiedzieć, że nie wierzy tak jak religia rzymskich-katolików :lol:

N sie 27, 2017 3:43 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze raz dla Wujo skoro sie tak dopytuje.
Jockey napisał(a):
To konsekwencje błędów buntowników Lutra i kolegów.
Podział rodzi podział. Aż dziwne ze protestant przyznaje racje ze protestantyzm pobłądził. A miało być tak pięknie. Tylko biblia i do przodu. A co mamy?

Nadal postępujecie według tego samego wzoru. Każdy z was uważa ze jest najmądrzejszy i nikogo nie musi słuchać i macie takie owoce jakie wydał Luter ROZŁAM. Spójrz na ilość denominacji i każda ma swoją reologie i każda ma 100% racji i każda stosuje zasadę tylko biblia i oazy prowadzi do dalszych podziałów i coraz większego rozłamu. Sekty biblijne to owoc protestantyzmu. To co dzieje sie na meetingach ewangelizacyjnych tez. Tak zwana ewangelia sukcesu to rownież owoc rotestantyzmu. Błogosławienie homoseksualnych związków to rownież owoc protestantyzmu. Spłycenie o którym mówi autor wątku to tez owoc protestantyzmu. Co siejecie to zbieracie. Ale dopóki żyjecie jest szansa na nawrócenie. Jezus czeka na każdego. Konfesjonały są wszędzie wystarczy tylko pokora i żal za grzechy.

N sie 27, 2017 6:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cały problem ze odrzuciliście to
2P 1,20-21
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. 21 Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie.

N sie 27, 2017 6:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Cały problem ze odrzuciliście to
2P 1,20-21
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. 21 Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie.

Ależ nic bardziej mylnego, nikt tego nie odrzucił, to są twoje konfabulacje.
Co innego, że ludzie się mogą do tego nie stosować, a to tak, ale nikt tego nie odrzucił. Jak twierdzisz, że ktoś odrzucił, to wykaż to, wskaż ten fakt.
Jockey napisał(a):
Każdy z was uważa ze jest najmądrzejszy i nikogo nie musi słuchać i macie takie owoce jakie wydał Luter ROZŁAM.
To ty tak uważasz. Jak jesteś w jakiejś grupie ludzi, a ta odrzuca nawrócenie, wymogi Pisma itd. to od tej grupy ludzi odstępujesz.
Jockey napisał(a):
Spójrz na ilość denominacji i każda ma swoją reologie i każda ma 100% racji
Spójrz na ilość rzymskich-katolików, wielu z nich ma swoją religię, poczytaj wpisy na tym forum, jak jeszcze nie czytałeś.
Jockey napisał(a):
Sekty biblijne to owoc protestantyzmu.
To nie owco protestantyzmy, tylko twojego nazewnictwa, które jest znane z Pisma
Dz 24:14 bw "To jednak wyznaję przed tobą, że służę ojczystemu Bogu zgodnie z tą drogą, którą oni nazywają sektą, wierząc we wszystko, co jest napisane w zakonie i u proroków,"
Jockey napisał(a):
Tak zwana ewangelia sukcesu to rownież owoc rotestantyzmu. Błogosławienie homoseksualnych związków to rownież owoc protestantyzmu. Spłycenie o którym mówi autor wątku to tez owoc protestantyzmu. Co siejecie to zbieracie.
To nie owoc protestantyzmu, bo to czym piszesz to owoc błędów, które wynikają z odrzucenia tego co mówi Pismo. No nie zrzucisz protestantom, że nie uznają zasady TYlko Pismo :)
Jockey napisał(a):
Ale dopóki żyjecie jest szansa na nawrócenie. Jezus czeka na każdego. Konfesjonały są wszędzie wystarczy tylko pokora i żal za grzechy.
Nawrócenie to "zmiana myślenia" a nie pójście do konfesjonału. Pewnie, że Jezus czeka, tylko nie w konfesjonale :)

N sie 27, 2017 6:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2