Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 23, 2017 9:35 am

Krzyżyk celebrytki? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Krzyżyk celebrytki?
Co sądzicie o dziwnym używaniu symboli religijnych, takich jak wspomniany w tytule, krzyżyk celebrytki, który jest zawieszony na łańcuszku poziomo i jest chyba traktowany tylko jako ozdoba?

Pt wrz 08, 2017 1:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzyżyk celebrytki?
Krzyż wygląda jak krzyż skandynawski https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_skandynawski. Pisałam w innym poście, że zaprojektowała go Kathy Rose. Jakiś czas temu napisałam do niej (lub sklepu, który promuje ją) i zapytałam, co dla niej oznacza takie zawieszenie krzyża na łańcuszku, co chciała pokazać takim projektem. Odpowiedzi nie dostałam. Osobiście nie zakupiłabym takiej "biżuterii" ani sobie, ani nikomu innemu.

So wrz 09, 2017 4:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzyżyk celebrytki?
No wlaśnie, CHYBA tylko dla ozdoby. Sęk w tym, że nie wiemy, jakie motywacje decydują o wyborze takiego krzyżyka. Czy dla ozdoby. Ja nie wiem. A nosi go wielu ludzi, raczej młodszych niz starszych. Ktoś ma dane, dane a nie przypuszczenia, które pozwalają określić, dlaczego konkretni ludzie noszą takie a nie inne krzyżyki? To byłoby ciekawe.
Nie byłoby dobrze zaocznie przypisywać intencje.

Sama bym nie kupiła ani nie nosiła. No ale od lat noszę tzw. obrączkę rozańcową - no i na niej, ze wzgl. na miejsce, krzyżyk jest poziomy, co mi w niczym nie przeszkadza. Nawet nie zwróciłam uwagi przy kupnie. Miałam kiedyś inną (zrobiła się za mała), z krzyżykiem równoramiennym, i wtedy nie było sprawy, która oś jest tradycyjna pionową. Gdy dłuższa belka jest właśnie dluższa, jej ulokowanie pionowe w wąskim rożańcu na palec zapewne przeszkadzałoby w noszeniu.

So wrz 09, 2017 11:59 pm