Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 22, 2018 2:50 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Sens ludkiego cierpienia w naszym życiu -co mówi o tym Bóg ? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sens ludkiego cierpienia w naszym życiu -co mówi o tym B
Wydaje mi się, że każdy przechodzi lub będzie przechodził jakieś cierpienie. Czasem fizyczne - choroba, kalectwo, czasem psychiczne - choroby umysłowe, ale także i żałoba, poczucie straty, jak i uczucie niedostatku, lęk o siebie, kogoś. Różne są wymiary cierpienia, dla kogoś cierpienie, wielki żal, dla innego to samo będzie co najwyżej małą niedogodnością.

Pn sty 08, 2018 12:38 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Śmierć
Jak przygotować się na śmierć?

Pt sty 19, 2018 9:24 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć
anonim188 napisał(a):

Duchowo najlepiej być czysty, bez grzechu.

So sty 20, 2018 12:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Śmierć
anonim188 napisał(a):

Można odmawiać Różaniec Serwicki, zwany też Różańcem lub Koronką do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Ostatnio przeczytałam, że odmawianie tego różańca prosiła Matka Boża w objawieniach w Kibeho. Z odmawianiem tej modlitwy wiążą się pewne obietnice Jezusa dot. śmierci:

Cytuj:
1.Kto będzie wzywał Matkę Bożą przez jej cierpienia, ten przed śmiercią zasłuży na to, że odprawi prawdziwą pokutę za wszystkie swoje grzechy.
2.Będę strzegł tych czcicieli w utrapieniach, które nawiedzać ich będą, a zwłaszcza w chwili śmierci.
3.Wyryję w nich pamięć o Mojej męce, a w niebie dam im za to nagrodę.
4.Czcicieli takich umieszczę w rękach Mojej Matki Maryi, żeby Ona nimi dysponowała według swej woli i żeby im wyprosiła wszystkie łaski, których pragnie dla nich.
ze str.

Jak odmawiać tę modlitwę można przeczytać tutaj:
http://kibeho-sanctuary.com/index.php/pl/liturgia/roaniec-siedmiu-boleci

lub tutaj:
https://gloria.tv/article/aUTQENHzwEbo6qkucSYjGfyAT

Są też podobno jakieś obietnice dane przez Matkę Bożą najprawdopodobniej wizjonerce Marie Claire z Kibeho. Nie mam do nich odnośnika, ale jeśli ktoś je ma, to proszę o podanie obietnic wraz z odnośnikiem.
---------------------------------
Przeczytałam tekst o objawieniach w Kibeho. Bardzo mnie poruszył, zwłaszcza fakt, że objawienia z 15 sierpnia 1982 r. przedstawiały okropną rzeź na ludziach. Najprawdopodobniej było to proroctwo dotyczące ludobójstwa w Rwandzie w 1994 r. Jeśli tak, to proroctwo spełniło się bardzo szybko. Możliwe, że można było go uniknąć, gdyby ludzie odpowiedzieli na prośby Matki Bożej dotyczące skruchy, postu, pokuty, i modlitwy. Z opisu objawień wynika, że były bardzo gruntownie monitorowane przez lokalny Kościół, i badane. Wizjonerki zostały zabrane przez Matkę Bożą w zaświaty (wydaje się, że widziały niebo, czyściec, i piekło). Wszystko działo się na terenie, gdzie świat czarów był mocno obecny w życiu ludzi, i dlatego ocena objawień wymagała szczególnej ostrożności ze strony Kościoła.

So sty 20, 2018 3:08 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5