Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt paź 19, 2018 5:29 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Sens ludkiego cierpienia w naszym życiu -co mówi o tym Bóg ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sens ludkiego cierpienia w naszym życiu -co mówi o tym B
Natalia22 napisał(a):
Ja słuchałam kiedyś konferencji ks Marka Dziewięckiego który mówił że w dni sądu ostatecznego Boga nie będzie interesowało fakt czy człowiek wycierpiał wiele w czasie swojego życia tylko to czy kochał bliźnich i zarówno ten który przeszedł przez ten świat z niewielkimi zadrapaniami jak i ten który doświadczył wiele złego będę osądzani tak samo w Jego oczach ,

I to też buzi jakoś mój sprzeciw ,jakby miłowanie bliźnich mimo bólu i upokorzeń był takie same jak miłość ludzka pozbawiona tych aspektów.

Innymi słowy ks Dziewiecki chciał powiedzieć w tym kazaniu, że Boga nie obchodzą uwarunkwania ani przeszkody tylko liczy się efekt (rozliczanie z owoców miłości). A więc w ujęciu księdza Marka Dziewieckiego Bóg jest takim faraonem, który rozlicza hebrajczyków z liczby wyrobionych cegieł, ale nie obchodzi go czy mieli materiał (słomę), potrzebny do wyrobu tych cegieł.

Wygadywał bzdury by wzbudzić emocje. Trzeba zrozumieć, że jeśli ksiadz musi coś powiedzieć, bo ma kazane albo konferencję, to czasami klepie mu się, tak jak autorowi, który dostał zlecenie na książkę od wydawcy a nie pisze jej sam z siebie.

Cz wrz 14, 2017 6:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
I to też buzi jakoś mój sprzeciw ,jakby miłowanie bliźnich mimo bólu i upokorzeń był takie same jak miłość ludzka pozbawiona tych aspektów.

Nie ma życia bez cierpienia i nie ma prawdziwego miłowania bez cierpienia.
Cóż to za miłość, która nie posmakowała trudu przebaczenia czy innych wyzwań, na jakie w końcu godzimy się - decydując się kochać.
Także miłość małżeńska jako sielanka, o której na forum czasem się czyta, to kłamstwa, przechwałki, bądź akceptowana przez oboje, wygodna obojętność na siebie nawzajem udająca miłość.
Miłość bez cierpienia będzie w Niebie, bo tam nie będzie grzechu.

Pt wrz 15, 2017 8:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
dlaczego jeden człowiek doprowadzany jest do skraju rozpaczy a drugi przechodzi przez życie z niewielkimi zadrapaniem na czole?

Nie jestem pewien czy produkcja seryjna byla by lepszym rozwiazaniem.

Pt wrz 15, 2017 2:20 pm
Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
dlaczego jeden człowiek doprowadzany jest do skraju rozpaczy a drugi przechodzi przez życie z niewielkimi zadrapaniem na czole?

Wlasnie wielu mysli ze sprawiedliwosc to jak masowa produkcja, ze kazdy ma tak samo i to samo miec, ale pomijaja fakt ze kazdy popelnia inne, rozne bledy i ma rozne talenty, nie wspominnajac o wolnej woli, ktora wykozystujemy sami przeciw sobie.
Wydajac osady nie znamy w sumie czlowieka i ktos kto w naszych oczach nie cierpi, uwazamy ze ma lekko i z gorki, a ten ktos moze ma o wiele gorzej niz my, tylko tego nie widzimy, lub staramy sie nie widziec.
Z drugiej strony, ci ktorzy maja rzeczywiscie lekko i latwo wszystko im przychodzi, przyzwyczajaja sie do tego i gdy sytuacja u nich sie odwroci, beda mieli duzo ciezej niz ci ktorzy przyzwyczaili sie do trudnosci.
Najtrudniiej im bedzie zakceptowac Boga i wole Boza, bo do Nieba nie beda mogli nic zabrac, a za to co mieli i stracili na ziemi beda obwiniac Boga.

Pt wrz 15, 2017 3:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Wlasnie wielu mysli ze sprawiedliwosc to jak masowa produkcja.....

Mysle, ze to jest uproszczone myslenie, ktore wystepuje bardzo czesto i w wielu dziedzinach. Czesto trzeba po prostu glebiej wejsc w temat. Mysle, ze to jest podobne do rozumowania - odebrac kapitalistom (ktorzy nie maja dwoch zoladkow i zarobione pieniadze inwestuja dajac prace np robotnikom ktorzy wyprodukowali dla takiego zgnilego kapitalisty helikopter i luksusowy samochod). Jako wierzacy mamy przyklad zebraka i bogacza i rzeczywiscie "wydajac osady nie znamy w sumie czlowieka" bo tylko Bog zna serce czlowieka. Ktos powiedzial, ze dopiero czul sie szczesliwy gdy stracil wzrok.

Pt wrz 15, 2017 4:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Wlasnie wielu mysli ze sprawiedliwosc to jak masowa produkcja, ze kazdy ma tak samo i to samo miec, ale pomijaja fakt ze kazdy popelnia inne, rozne bledy i ma rozne talenty, nie wspominnajac o wolnej woli, ktora wykozystujemy sami przeciw sobie.

Nie zawsze cierpienie jest zawinione przez daną osobę. Na tym świecie są także choroby które spadają nieoczekiwanie, rujnując życie. Owszem, popełniamy błędy ale i tutaj ktoś może dostąpić wybaczenia tych błędów a inny nie, nie ma sprawiedliwości na świecie i to jest fakt, trudny do przyjęcia i zrozumienia. Nawet to że rodzimy się w danej płci nie jest sprawiedliwe tak do końca, bowiem dzieje się to poza naszym wyborem. Podobnie jak to że ktoś rodzi się w rodzinie patologicznej / toksycznej, ze rodzi się i wychowuje w trudnym kraju. I także cierpi z tego powodu.

Cytuj:
Ktos powiedzial, ze dopiero czul sie szczesliwy gdy stracil wzrok.

Ale wielu ludzi tak nie sądzi i tak nie ma. Utrata wzroku to tragedia dla zdecydowanej większości osób, jak Ty byś przyjął takie doświadczenie? Raczej na pewno nie byłbyś zdolny powiedzieć że czujesz się z tym szczęśliwy. To że jedna osoba tak czuje nie sprawia że każdy może tak poczuć. Cierpienie nie jest dobrem na tym świecie, cierpienie jest złem samo w sobie i przyszło na świat na skutek zła, jest owocem zła. To tylko my poprzez wiarę możemy uszlachetnić cierpienie a pewne osoby mogą wznieść się nawet na pewien poziom świętości poprzez doświadczanie cierpienia, ale to nie jest dostępne dla każdego.

Pt wrz 15, 2017 5:18 pm
Odpowiedz z cytatem
a jak myslisz, czym rozni sie urodzenie w rodzinie patologicznej od grzechu pierworodnego?

Pt wrz 15, 2017 5:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
a jak myslisz, czym rozni sie urodzenie w rodzinie patologicznej od grzechu pierworodnego?

Przede wszystkim urodzenie się i wychowywanie w rodzinie patologicznej jest efektem grzechu pierworodnego, bowiem poprzez ten grzech zło wkroczyło do rzeczywistości świata i życia człowieka.

Ale cierpienie samo w sobie dobrem nie jest, to działa tylko na takiej zasadzie że ofiarowanie cierpienia może przynieść dobre owoce, ponieważ Bóg potrafi wyprowadzić dobro nawet ze zła.

Pt wrz 15, 2017 5:59 pm
Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
sapper napisał(a):

Przede wszystkim urodzenie się i wychowywanie w rodzinie patologicznej jest efektem grzechu pierworodnego, bowiem poprzez ten grzech zło wkroczyło do rzeczywistości świata i życia człowieka.

Ale cierpienie samo w sobie dobrem nie jest, to działa tylko na takiej zasadzie że ofiarowanie cierpienia może przynieść dobre owoce, ponieważ Bóg potrafi wyprowadzić dobro nawet ze zła.

Wiec teraz podstaw to do swojej wczesniejszej wypowiedzi i znajdz w niiej sens.

Pt wrz 15, 2017 6:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Nawet to że rodzimy się w danej płci nie jest sprawiedliwe tak do końca, bowiem dzieje się to poza naszym wyborem.

?

Pt wrz 15, 2017 7:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Natalia22 napisał(a):

A ja nie jestem pewna czy w ogóle produkcja człowieka który żyje w ciągłym cierpieniu jest dobrym rozwiązaniem .Najlepiej by było gdyby w świecie tliła się jakaś sprawiedliwość. Nigdy nikomu źle nie życzyłam ale głównym powodem dla której kiedyś nazywałam się gorliwą ateistką był fakt czucia takiej niesprawiedliwość i głębokiego żalu wobec Boga .Ja do tej pory lepiej czuje się w towarzystwie ludzi których życie ulepiło podobnie jak mnie ,czuje że z tymi mam w ogóle o czym rozmawiać i będzie między nami jakaś płaszczyzna porozumienia. Szanuje każdego człowieka jednak utożsamiam się z takimi którzy znają ten smak .

Pt wrz 15, 2017 7:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Nawet to że rodzimy się w danej płci nie jest sprawiedliwe tak do końca, bowiem dzieje się to poza naszym wyborem.

?

Kobiety mają gorzej niż mężczyzni, więcej cierpią na tym świecie. Gdybym miała wybór nigdy nie wybrałabym dla siebie bycia kobietą i życia jako kobieta.

Pt wrz 15, 2017 7:34 pm
Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
equuleuss napisał(a):

?

Kobiety mają gorzej niż mężczyzni, więcej cierpią na tym świecie. Gdybym miała wybór nigdy nie wybrałabym dla siebie bycia kobietą i życia jako kobieta.

Dokladnie tak samo mzna powiedziec ze stolarze maja gorzej od murarzy, murarze gorzej od malarzy, malarze gorzej od hydraulikow, a hydraulicy gorzej od stolarzy. :-)
Jak jestes glodna i masz tylko bulke to jej nie zjesz, bo masz chec na kotleta?

Pt wrz 15, 2017 8:06 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
sapper napisał(a):

Nie zawsze cierpienie jest zawinione przez daną osobę. Na tym świecie są także choroby które spadają nieoczekiwanie, rujnując życie. Owszem, popełniamy błędy ale i tutaj ktoś może dostąpić wybaczenia tych błędów a inny nie, nie ma sprawiedliwości na świecie i to jest fakt, trudny do przyjęcia i zrozumienia. Nawet to że rodzimy się w danej płci nie jest sprawiedliwe tak do końca, bowiem dzieje się to poza naszym wyborem. Podobnie jak to że ktoś rodzi się w rodzinie patologicznej / toksycznej, ze rodzi się i wychowuje w trudnym kraju. I także cierpi z tego powodu.

Cytuj:
Ktos powiedzial, ze dopiero czul sie szczesliwy gdy stracil wzrok.

Ale wielu ludzi tak nie sądzi i tak nie ma. Utrata wzroku to tragedia dla zdecydowanej większości osób, jak Ty byś przyjął takie doświadczenie? Raczej na pewno nie byłbyś zdolny powiedzieć że czujesz się z tym szczęśliwy. To że jedna osoba tak czuje nie sprawia że każdy może tak poczuć. Cierpienie nie jest dobrem na tym świecie, cierpienie jest złem samo w sobie i przyszło na świat na skutek zła, jest owocem zła. To tylko my poprzez wiarę możemy uszlachetnić cierpienie a pewne osoby mogą wznieść się nawet na pewien poziom świętości poprzez doświadczanie cierpienia, ale to nie jest dostępne dla każdego.

Cięzko się z Tobą nie zgodzić .Twoje wypowiedź są dojrzałe i świadome głębi omawianego tematu . Sama urodziłam się i wychowywałam w patologicznym środowisku ,mój ojciec był lkoholikiem i dzisiaj mając 50 parę lat mogę powiedzieć że choroba wygrała z jego życiem .Pije dzień w dzień ,wpada w ciągi alkoholowe i wygląda gorzej niż menel chodzący po śmietnikach ,jak ostatnio szłam z nim jednym chodnikiem to kilka korków dalej od niego żeby przypadkiem nie spotkać jakiejś znanej mi osoby z pracy czy ze znajomych ,wstydziłam się go ..co jednak nie wyklucza mojej miłość do niego..

Oczywiście są pozytywne przejawy moich doświadczeń ,przede wszystkim doświadczenie Bożej obecność ,chęć bliskiej relacji z Nim ,mam poczucie że On bierze wszystko w swoje dłonie i ze zła które doświadczałam w życiu tworzy samo dobro dające niesamowite owoce ,mam świadomość tego jak mnie ukształtował i gdyby nie to wszystko to ja nigdy bym Go nie spotkała..ani nie zwróciła się w Jego stronę

Pt wrz 15, 2017 9:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):

Dokladnie tak samo mzna powiedziec ze stolarze maja gorzej od murarzy, murarze gorzej od malarzy, malarze gorzej od hydraulikow, a hydraulicy gorzej od stolarzy. :-)

Nie, nie tak samo, to nie jest tym samym. Nie jesteś kobietą i nie doświadczasz tego czym jest życie jako kobieta, w tej płci. Poza tym, malarz, hydraulik to jest zawód, coś co wybierasz i możesz zmienić jeśli ci się nie podoba, płci nie wybierasz i nie zmienisz.

Cytuj:
Jak jestes glodna i masz tylko bulke to jej nie zjesz, bo masz chec na kotleta?

Znów nietrafione porówanie. Płeć nie jest wyborem, a istnieje pewna niesprawiedliwość i nierówność pod tym względem, co tym bardziej wydaje się być niesprawiedliwe ponieważ przyjście na ten świat w określonej płci nie jest tym co sobie wybieramy. Dlaczego zatem mam doświadczać życia w gorszej płci skoro tego nie wybrałam dla siebie, życie kobiety jest trudniejsze niż życie mężczyzny. Tutaj jest to poczucie niesprawiedliwości z tym związanej. Ponieważ nie ma równości w zakresie płci.

Natalia22 napisał(a):
Oczywiście są pozytywne przejawy moich doświadczeń ,przede wszystkim doświadczenie Bożej obecność ,chęć bliskiej relacji z Nim ,mam poczucie że On bierze wszystko w swoje dłonie i ze zła które doświadczałam w życiu tworzy samo dobro dające niesamowite owoce ,mam świadomość tego jak mnie ukształtował i gdyby nie to wszystko to ja nigdy bym Go nie spotkała..ani nie zwróciła się w Jego stronę

To jest właśnie to o czym również piszę iż Bóg jest w stanie wyprowadzić dobro nawet ze złych sytuacji.

So wrz 16, 2017 3:38 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona