Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 16, 2018 11:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Gdyby bliski trafił do piekła 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby bliski trafił do piekła
Andy72 napisał(a):
Gorzej gdy trafimy do piekła, czy wtedy będziemy doceniać Bożą Sprawiedliwość?
W momencie w którym potępiony zaczął by doceniać Bożą Sprawiedliwość, przestał by być potępionym...

Pn lis 27, 2017 10:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli potępionemu będzie wydawało się że Bóg jest zły i trąca go niesprawiedliwie do piekła?

Pn lis 27, 2017 11:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Czyli potępionemu będzie wydawało się że Bóg jest zły i trąca go niesprawiedliwie do piekła?
Potępionemu nie będzie się nic wydawało...potępiony dokonując wyboru swojego potępienia będzie w stanie pełnej świadomości (tak jak szatan/upadłe anioły)

Pn lis 27, 2017 11:37 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Ja myślę że do piekła trafiają osoby których nikt nie kocha. Gdy osoba jest kochana przez inne, to do piekła nie trafia.

Przecież Bóg kocha. :P

Cz gru 14, 2017 4:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Ja myślę że do piekła trafiają osoby których nikt nie kocha. Gdy osoba jest kochana przez inne, to do piekła nie trafia.

Dlaczego? Najbardziej kocha Bóg. Do piekła nie trafia osoba, która sama kocha. Być kochaną to zaledwie krok w kierunku, żeby nauczyć się kochać.

Jagoda56 napisał(a):
Nie można przestać kochać swojego syna czy wnuka. Obojętnie jakim jest człowiekiem

Moja babcia zawsze mówiła ,że piekła nie ma bo piekło jest na ziemi a rodziny się nie wybiera tylko kocha się taką jaką się ma.

Twoja babcia musiała doświadczyć w życiu wiele zła, mimo to, nie miała racji.

Ostatnio edytowano N gru 17, 2017 6:41 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

kolor

Cz gru 14, 2017 11:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Milkman333 napisał(a):
Witam wszystkich. Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jestem pewien czy to dobry dział, oraz czy nie ma już takiego wątku. Szukałem dłuuugo i nic nie znalazłem więc postanowiłem stworzyć nowy wątek.
Tak jak w temacie Co gdyby nasz bliski trafił do nieba? Przykładowy Marek ma braci i siostry wierzących, mocno wierzącą matkę i sam jest człowiekiem głębokiej wiary. Jednak jego ojciec mimo że katolik to jednak pijak i grzesznik, bije matkę Marka. Mimo modlitw, płaczu i ofiar ojciec Marka umiera 2 razy. Najpierw fizycznie (wątroba się upomniała) a potem duchowo (trafia do piekła).
Mijają lata, cała rodzinka odchodzi w różnych czasach i wszyscy (oprócz ojca oczywiście) trafiają do nieba gdzie cieszą się wraz z ze wszystkimi świętymi, aniołami i Bogiem w Trójcy jedynym prawdziwym.
Tu pojawia się ALE. Czy fakt i myśl, że ojciec trafił do piekła nie jest przerażająca? Mimo wszystko Marek mocno go kochał? Co wtedy?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :D

Do piekła trafiają ludzie którzy świadomie i dobrowolnie odwrócili się od Boga. Niestety, stan zbawienia, jak i stan potępienia są konsekwencją naszych wyborów. Albo wybieramy Boga, albo odwracamy się od Niego. Jedno i drugie jest nieodwracalne po śmierci.

So gru 16, 2017 9:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Milkman333 napisał(a):
Tu pojawia się ALE. Czy fakt i myśl, że ojciec trafił do piekła nie jest przerażająca? Mimo wszystko Marek mocno go kochał? Co wtedy?

Odpowiem ci pytaniem...czy Bóg, który jest źródłem miłości, nie miłuje całe swoje stworzenie, że pozwala mu wybierać to, co ono dobrowolnie chce(rzeczywistość bezbożną) pomimo iż Wszechwiedzący wie, że nie jest to dla Jego stworzenia dobre...?

Odpowiem ci co opisała św Faustyna po tym jak Jej dane było widzieć to co przezywają dusze w czyśćcu: Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam tych dusz, jakie jest ich największe cierpienie. I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. (…) [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: »Miłosierdzie Moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe«” (20).

N gru 17, 2017 2:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2