Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn gru 10, 2018 11:24 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Niepewność 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niepewność
Mściwość i pragnienie zemsty to niezbyt ładne cechy charakteru.

Cz gru 07, 2017 8:52 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Dlatego całe życie mogę być kanalią, ale wystarczy że przed śmiercią się nawrócę, powiem że żałuję i nie czeka mnie żadne zadośćuczynienie. Dlatego wasze nauki nie mają wartości

No cóż Pan Jezus na krzyżu miał inne podejście do łotra. :mrgreen:
Nie zawsze zadośćuczynienie vs człowiek jest możliwe i nie o to tu chodzi. Poza tym Panu Bogu nie możesz w żaden sposób zadośćuczynić, bo nie posiadasz nic, co by mogło zrównoważyć Twój grzech.

Pan Bóg już dawno określił w tym względzie swoją wolę:[Ez.18.32]:Gdyż nie mam upodobania w śmierci śmiertelnika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się więc, a żyć będziecie!
Tak więc twoja opinia jest nietrafiona.

Cz gru 07, 2017 11:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Dlatego człowiek zbawiony wie.

Metoda Goebbelsa tutaj nie dziala. Chocbys wybral tysiac cytatow (swoja droga to chyba nie w porzadku wobec "nie bedziesz uzywal ...")
"tylko" nie bedzie tym samym co "nie tylko".
Poza tym schodzisz w tym watku coraz nizej klamiac:
"To u Was nie potrzeba nawrócenia - wystarczy zostać ochrzczonym jako niemowlę i załatwione."

Na marginesie doskonale wiemy, ze nasz osad moze byc falszywy i moze nam sie zdaje, ze stoimy a nie stoimy naprawde. W zwiazku z tym zastanawiam sie
co jest latwiej zrozumiec:"komu się zdaje, że stoi" w jednym przekladzie czy "kto mniema, że stoi" w innym.
Tzn wiemy wszyscy oprocz wynalazcow, ktorzy wiedza ze stoja.

Cz gru 07, 2017 2:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Dlatego całe życie mogę być kanalią, ale wystarczy że przed śmiercią się nawrócę, powiem że żałuję i nie czeka mnie żadne zadośćuczynienie. Dlatego wasze nauki nie mają wartości

Uważasz, że nauka Jezusa jest jakąś abstrakcją, która tylko utrudnia życie, a po śmierci jesteśmy oceniani na podstawie przestrzegania jakichś bezsensownych zasad?
Tylko nieszczęśliwa osoba może być przez całe życie kanalią.

Cz gru 07, 2017 6:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Metoda Goebbelsa tutaj nie dziala. Chocbys wybral tysiac cytatow (swoja droga to chyba nie w porzadku wobec "nie bedziesz uzywal ...")

Jeśli w stosunku do świadectwa Pisma twierdzisz, że to metoda Goebbelsa, to Ci współczuję. :(
robaczek2 napisał(a):
Poza tym schodzisz w tym watku coraz nizej klamiac:
"To u Was nie potrzeba nawrócenia - wystarczy zostać ochrzczonym jako niemowlę i załatwione."

Czyżby?
A niby jak działa u was "chrzest" wodny? Działa jak automat.
Biblia naucza, że tylko krew Jezusa gładzi grzechy na podstawie świadomego wyznania grzechów przez człowieka i jego prośby o usprawiedliwienie.
Najprościej zarzucić kłamstwo - ale słabe to.
robaczek2 napisał(a):
Na marginesie doskonale wiemy, ze nasz osad moze byc falszywy i moze nam sie zdaje, ze stoimy a nie stoimy naprawde. W zwiazku z tym zastanawiam sie
co jest latwiej zrozumiec:"komu się zdaje, że stoi" w jednym przekladzie czy "kto mniema, że stoi" w innym.

Myślę, że ważniejsze jest ostatnie stwierdzenie: niech baczy, aby nie upadł. - czyli swoista autokontrola i weryfikacja ze wzorcem [I Piotra 1-11]

Pt gru 08, 2017 12:28 am
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
1. Podstawowym przesłaniem Jezusa i apostołów była Ewangelia, również nazwana w Biblii Ewangelią zbawienia. Jeśli masz wątpliwości w tej kwestii (prawie każdy katolik je ma) to znaczy, że uwierzyłeś w fałszywą ewangelię.

Owa "pewność zbawienia" jest niebiblijna.Powiedz mi,masz pewność, że dochowasz wierności? Masz gwarancję, że nie stracisz wiary i nie wyprzesz się Jezusa? nie masz. Nikt nie ma gwarancji, że nie stanie się coś, co go oddzieli od Boga i będzie potępiony. Dlatego o zbawieniu decyduje sąd po śmierc.Biblia opisuje przypadki odpadnięcia chrześcijan od wiary.Np w Liście do Hebrjaczyków czytamy o tych "zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, a [jednak] odpadli” (Hbr 6:4,6)

Tak samo w Liście do Tymoteusza: "Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów."(1 Tm 4,1)

Gregor napisał(a):
2. W wielu miejscach Biblia mówi wprost o pewności zbawienia;
[II Kor.6.2]:Mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, A w dniu zbawienia pomogłem ci; Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia.
[I Jana 5.13]:To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.
Każdy kto narodzi się na nowo staje się dzieckiem Bożym i jest obdarowany zbawieniem. Jako poręczenie tego faktu człowiek zbawiony otrzymuje Duch Św., który daje świadectwo zbawienia.

W kilku miejscach, (np. w tych które podałeś) Pismo mówi o naszym zbawieniu jako o czymś, co już się dokonało.Ale...Biblia zdecydowanie częściej mówi o zbawieniu jako o czymś, na co dopiero czekamy.Św. Paweł pisze na przykład o życiu chrześcijanina jako o czekaniu na chwilę zbawienia: "teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli" (Rz 13: 11) Jak widzisz, jest tutaj mowa o dwóch różnych momentach. Jeden z nich to uwierzenie, czyli przyjęcie wiary w Jezusa, należy on do przeszłości i od niego zaczęło się życie wiary. Drugi moment to zbawienie, należy on do przyszłości i wszyscy musimy na ten moment dopiero czekać. Zbawienie dopiero się do nas zbliża. Jest to zbawienie w sensie oczekiwanej przyszłości w chwili naszej śmierci albo w chwili powtórnego przyjścia Jezusa.

Dlatego właśnie św.Paweł pisał do Filipian: "A przeto, umiłowani moi, skoro zawsze byliście posłuszni, zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem nie tylko w mojej obecności, lecz jeszcze bardziej teraz, gdy mnie nie ma" (Flp 2, 12) Te słowa mają oczywiście sens tylko wtedy, kiedy na zbawienie dopiero oczekują. To samo Paweł piał do Koryntian "Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którąście przyjęli i w której też trwacie. Przez nią również będziecie zbawieni" (1 Kor 15:1, 2)

Wt sty 02, 2018 3:02 am
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
A niby jak działa u was "chrzest" wodny? Działa jak automat. Biblia naucza, że tylko krew Jezusa gładzi grzechy na podstawie świadomego wyznania grzechów przez człowieka i jego prośby o usprawiedliwienie.

Piszesz nieprawdę.Biblia naucza także, że chrzest odpuszcza grzechy:

"przyjmij chrzest, by uwolnić się z twoich grzechów wzywając Jego imienia" (Dz 22:16)

" niech każdy z was ochrzci się na odpuszczenie grzechów..." (Dz 2:38)

Naucza również, że chrzest zbawia: " W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę. Ona jest obrazem chrztu, który teraz i was zbawia" (1 P 3:19,21)

To teraz jeszcze zacytuj fragment pisma w którym zapisano, że "tylko krew Jezusa gładzi grzechy na podstawie świadomego wyznania grzechów przez człowieka i jego prośby o usprawiedliwienie"

Wt sty 02, 2018 3:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Owa "pewność zbawienia" jest niebiblijna.Powiedz mi,masz pewność, że dochowasz wierności? Masz gwarancję, że nie stracisz wiary i nie wyprzesz się Jezusa? nie masz.

Nie znasz przyszłości, więc takie pytania nie mają sensu. Dla Boga liczy się tu i teraz. Nawet nie wiesz czy dożyjesz jutra, dlatego Biblia jasno stwierdza [II Kor.6.2]:Mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, A w dniu zbawienia pomogłem ci; Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia.

Takiej gwarancji nie ma człowiek, który polega na swoich uczynkach i staraniach.
Pewność, że nie utracisz zbawienia, którym Bóg obdarza ma swoje oparcie w Bogu i Jego obietnicach:
[Jana 3.16]:Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
[Rzym.14.4]:Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.
[Rzym.10.9-11]:9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
10. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
11. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.

[I Jana 5.12-13]:12. Kto ma syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.
13 To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.

Sajmon napisał(a):
W kilku miejscach, (np. w tych które podałeś) Pismo mówi o naszym zbawieniu jako o czymś, co już się dokonało.Ale...Biblia zdecydowanie częściej mówi o zbawieniu jako o czymś, na co dopiero czekamy.

Słuszna uwaga.
Tak, czekamy aby nasze zbawienie objawiło się w sposób widzialny [Kol. 3.4]:Gdy się Chrystus, który jest życiem naszym, okaże, wtedy się i wy okażecie razem z nim w chwale.
Sajmon napisał(a):
Piszesz nieprawdę.Biblia naucza także, że chrzest odpuszcza grzechy:

Raczej wezwanie imienia Pańskiego. W domu Korneliusza chrzest wodny był ostatnią rzeczą, którą przyjęli jego domownicy wraz z nim. Najpierw zostali zbawieni na podstawie wiary w zwiastowanie Piotra, potem zostali ochrzczeni Duchem Św. i obdarzeni darem języków i na końcu Piotr powiedział [Dz.10.47]:Czy może ktoś odmówić wody, aby ochrzcić tych, którzy otrzymali Ducha Świętego jak i my?
Sajmon napisał(a):
To teraz jeszcze zacytuj fragment pisma w którym zapisano, że "tylko krew Jezusa gładzi grzechy na podstawie świadomego wyznania grzechów przez człowieka i jego prośby o usprawiedliwienie"

[I Jana.1.9]:Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.
[I Jana 1.7]:Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.
Innego rozwiązania nie ma.

So sty 06, 2018 3:02 am
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nie znasz przyszłości, więc takie pytania nie mają sensu.

No właśnie, nie znasz przyszłości, dlatego nigdy nie będziesz miał pewności, czy dochowasz wierności, oraz że nie stracisz wiary i nie wyprzesz się Jezusa.

Gregor napisał(a):
Pewność, że nie utracisz zbawienia, którym Bóg obdarza ma swoje oparcie w Bogu i Jego obietnicach:
[Jana 3.16]:Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
[Rzym.14.4]:Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.
[Rzym.10.9-11]:9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
10. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
11. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.

[I Jana 5.12-13]:12. Kto ma syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.
13 To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.

Nie ma czegoś takiego jak pewność że nie utracisz zbawienia, bo tak jak pisałem wcześniej, nigdy nie będzisz miał gwarancji, że nie stracisz wiary i nie wyprzesz się Jezusa, dlatego jak pisze św.Paweł mamy o swoje zbawienie zabiegać bojaźnią i drżeniem (Flp 2:12)

Tak po za ty, to proponuję ci wrócić do mojego poprzedniego postu, bo dalej widzę, że nic nie zrozumiałeś.

Gregor napisał(a):
Słuszna uwaga.
Tak, czekamy aby nasze zbawienie objawiło się w sposób widzialny [Kol. 3.4]:Gdy się Chrystus, który jest życiem naszym, okaże, wtedy się i wy okażecie razem z nim w chwale.

Czekamy na zbawienie, a nie czekamy na to, żeby jak to napisałeś "nasze zbawienie objawiło się w sposób widzialny"

Gregor napisał(a):
Raczej wezwanie imienia Pańskiego.

Będziesz zaprzeczał Biblii dla swojego widzimisię, czy uznasz zawarte w niej nauczanie, że grzechy odpuszcza chrzest, a nie jak to sobie wymyśliłeś "wezwania imienia Pańskiego"

"niech każdy z was ochrzci się na odpuszczenie grzechów..." (Dz 2:38)

"przyjmij chrzest, by uwolnić się z twoich grzechów wzywając Jego imienia" (Dz 22:16)

Gdyby było tak jak piszesz czyli że to "wezwania imienia Pańskiego" odpuszcza grzechy, to Ananiasz powinien powiedzieć: "wezwij imienia Pańskiego bo uwolnić się z twoich grzechów" jednak nic takiego nie powiedział,wręcz przeciwnie, dlatego jest to twój wymysł, a nie nauka Pisma.Ananiasz mówi jasno, że Paweł ma przyjąć chrzest po to, żeby uwolnić się ze swoich grzechów.

Gregor napisał(a):
W domu Korneliusza chrzest wodny był ostatnią rzeczą, którą przyjęli jego domownicy wraz z nim.

Natomiast w domu Lidii, to chrzest był pierwszą rzeczą jaką przyjęli jej domownicy (Dz 16:13,15)

Gregor napisał(a):
Najpierw zostali zbawieni na podstawie wiary w zwiastowanie Piotra, potem zostali ochrzczeni Duchem Św. i obdarzeni darem języków i na końcu Piotr powiedział [Dz.10.47]:Czy może ktoś odmówić wody, aby ochrzcić tych, którzy otrzymali Ducha Świętego jak i my?

Chwila chwila, w opisie chrztu Korneliusza i jego domowników, nie ma ani słowa, że "Najpierw zostali zbawieni na podstawie wiary w zwiastowanie Piotra" to jest po raz kolejny twój wymysł, a nie nauka Pisma św. nigdzie w opisie chrztu Korneliusza i jego domu nie ma mowy o tym, że zostali oni najpierw zostali oni zbawieni na podstawie wiary, a nie ma z tego powodu, że o zbawieniu decyduje sąd po śmierci, a nie sam fakt uwierzenia w Chrystusa.

Gregor napisał(a):
[I Jana.1.9]:Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.
[I Jana 1.7]:Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.
Innego rozwiązania nie ma.

Nie na temat.Ja prosiłem o werset który mówi o tym, że "tylko krew Jezusa gładzi grzechy na podstawie świadomego wyznania grzechów przez człowieka i jego prośby o usprawiedliwienie" jak ostatnio stwierdziłeś.W powyższych zacytowanych przez ciebie fragmentach, nie ma ani słowa o tym, że tylko krew Jezusa gładzi grzechy na podstawie świadomego wyznania grzechów.Co po raz kolejny dowodzi, że jest to twój wymysł, a nie nauka Pisma świętego.

So sty 06, 2018 7:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
No właśnie, nie znasz przyszłości, dlatego nigdy nie będziesz miał pewności, czy dochowasz wierności, oraz że nie stracisz wiary i nie wyprzesz się Jezusa.

Pewność nie wynika z wiedzy o przyszłości tylko z wiary w Boże obietnice i dokończone dzieło zbawienia.
Sajmon napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak pewność że nie utracisz zbawienia, bo tak jak pisałem wcześniej, nigdy nie będzisz miał gwarancji, że nie stracisz wiary i nie wyprzesz się Jezusa, dlatego jak pisze św.Paweł mamy o swoje zbawienie zabiegać bojaźnią i drżeniem (Flp 2:12)

Tak mamy o nie dać, bo otrzymaliśmy zbawienie jako dar. To czy utracisz czy nie to kwestia Twojej decyzji.
Sajmon napisał(a):
Czekamy na zbawienie, a nie czekamy na to, żeby jak to napisałeś "nasze zbawienie objawiło się w sposób widzialny"

Zbawienie dokonuje się dziś, i Biblia w wielu miejscach o tym mówi, a objawi się tak ja to opisał Ap. Paweł Kol.3.4].
Sajmon napisał(a):
Gdyby było tak jak piszesz czyli że to "wezwania imienia Pańskiego" odpuszcza grzechy, to Ananiasz powinien powiedzieć: "wezwij imienia Pańskiego bo uwolnić się z twoich grzechów" jednak nic takiego nie powiedział,wręcz przeciwnie, dlatego jest to twój wymysł, a nie nauka Pisma.Ananiasz mówi jasno, że Paweł ma przyjąć chrzest po to, żeby uwolnić się ze swoich grzechów.

Tylko przed chrzetm miał zwiastowaną Ewangelię przez samego Jezusa. Najpierw jest zwiastowanie, potem wiara słuchającego, nawrócenie, prośba o usprawiedliwienie, a na końcu chrzest świadomego człowieka.
Zbawia Bóg, a nie woda.
Sajmon napisał(a):
Nie na temat.Ja prosiłem o werset który mówi o tym, że "tylko krew Jezusa gładzi grzechy na podstawie świadomego wyznania grzechów przez człowieka i jego prośby o usprawiedliwienie" jak ostatnio stwierdziłeś.W powyższych zacytowanych przez ciebie fragmentach, nie ma ani słowa o tym, że tylko krew Jezusa gładzi grzechy na podstawie świadomego wyznania grzechów.

Te wersety właśnie o tym mówią. W Starym Przymierzu krew zwierząt przykrywała grzechy. w Nowym Przymierzu krew Jezusa doskonale oczyszcza z grzechów - takie jest nauczanie biblijne - innego nie ma.

So sty 06, 2018 5:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
w Nowym Przymierzu krew Jezusa doskonale oczyszcza z grzechów - takie jest nauczanie biblijne - innego nie ma.

A gdzie: "na podstawie świadomego wyznania grzechów przez człowieka i jego prośby o usprawiedliwienie"?
Masz jakis przyrzad do mierzenia "swiadomego"?

So sty 06, 2018 6:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
A gdzie: "na podstawie świadomego wyznania grzechów przez człowieka i jego prośby o usprawiedliwienie"?
Masz jakis przyrzad do mierzenia "swiadomego"?

A Ty do konfesjonału idziesz nieświadomy po co tam idziesz i z czego się chcesz wyspowiadać?
Przyrządem do mierzenia "świadomego" jest sumienie i serce.
W życiu odrodzonego chrześcijanina to skuteczne narzędzia miernicze, kalibrowane przez Ducha Św.

So sty 06, 2018 7:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aha... I to Duch Święty skalibrował Ci sumienie i serce w ten sposób, że wbrew temu, co zapisano w Biblii, brak posłuszeństwa przełożonym w wierze, odstępstwo i rozłam uznałeś za rzeczy, które nie są niczym złym?

So sty 06, 2018 7:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Aha... I to Duch Święty skalibrował Ci sumienie i serce w ten sposób, że wbrew temu, co zapisano w Biblii, brak posłuszeństwa przełożonym w wierze, odstępstwo i rozłam uznałeś za rzeczy, które nie są niczym złym?

Ocenę mojego serca i sumienia zostaw Panu Bogu - tylko On sprawiedliwie oceni.
Poza tym istnieje granica posłuszeństwa vs przełożeni w wierze - Biblia ją przestawia. Nie zostaliśmy powołani do ślepego podążania za innymi ludźmi.
Wystąpiłem z KRK z konkretnych powodów, ale nikogo za sobą nie pociągnąłem, więc w tym aspekcie Twój "rozłam" to pusty frazes.

So sty 06, 2018 9:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):

Ocenę mojego serca i sumienia zostaw Panu Bogu - tylko On sprawiedliwie oceni.

Ja Ciebie nie pytam o ocenę, tylko o to, kto Ci skalibrował sumienie tak, że postąpiłeś wbrew temu, co zapisano w Biblii. Rozumiem, że ciężko jest Ci przyznać, iż to nie Duch Święty nauczył cię nieposłuszeństwa wobec przełożonych, posłuchu odstępstwom i rozłamom, ale nic nie zdoła tego zmienić.

Cytuj:
Poza tym istnieje granica posłuszeństwa vs przełożeni w wierze - Biblia ją przestawia. Nie zostaliśmy powołani do ślepego podążania za innymi ludźmi.

Jakoś tak się składa, że nie znalazłem w Biblii zastrzeżenia, iż nasze posłuszeństwo przełożonym zależy od tego, czy ich nauczanie pokrywa się z tym, co sami sobie wymyślimy. Może mi wskażesz ten fragment?

Cytuj:
Wystąpiłem z KRK z konkretnych powodów, ale nikogo za sobą nie pociągnąłem, więc w tym aspekcie Twój "rozłam" to pusty frazes.

Nie, to nie jest "pusty frazes", bo dokonałeś jednosobowego rozłamu w Kościele. Nie unikniesz również, o ile się nie nawrócisz i nie uzyskasz odpuszczenia tego grzechu, odpowiedzialności za ten czyn. Wiecznej odpowiedzialności:

Ga 5,19-21
19. Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie,
20. uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy,
21. zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.

So sty 06, 2018 10:02 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona