Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 24, 2018 9:28 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Niepewność 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niepewność
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ja Ciebie nie pytam o ocenę, tylko o to, kto Ci skalibrował sumienie tak, że postąpiłeś wbrew temu, co zapisano w Biblii. Rozumiem, że ciężko jest Ci przyznać, iż to nie Duch Święty nauczył cię nieposłuszeństwa wobec przełożonych, posłuchu odstępstwom i rozłamom, ale nic nie zdoła tego zmienić.

I znowu Twoja ocena - daruj sobie.
Be urazy, ale Twoje zdanie na mój temat jest dla mnie bez znaczenia.
Jakoś tak się składa, że nie znalazłem w Biblii zastrzeżenia, iż nasze posłuszeństwo przełożonym zależy od tego, czy ich nauczanie pokrywa się z tym, co sami sobie wymyślimy. Może mi wskażesz ten fragment?

Mówi o innej zależności niż ta, którą sobie tu wymyśliłeś.
Nie, to nie jest "pusty frazes", bo dokonałeś jednosobowego rozłamu w Kościele. Nie unikniesz również, o ile się nie nawrócisz i nie uzyskasz odpuszczenia tego grzechu, odpowiedzialności za ten czyn. Wiecznej odpowiedzialności:

Jednoosobowy rozłam - ciekawy termin. :D
A na co ma się nawrócić - na katolicyzm?
Wiary w Jezusa nie porzuciłem więc nie ma o czym mówić.

Powinieneś się raczej martwić o swoich współwyznawców, bo ostatnie dane pokazują, że tylko 36% katolików chodzi w niedziele do kościoła, a zaledwie 16% przyjmuje komunię.
Takie macie efekty "prawdziwego" nauczania.

So sty 06, 2018 10:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Ja Ciebie nie pytam o ocenę, tylko o to, kto Ci skalibrował sumienie tak, że postąpiłeś wbrew temu, co zapisano w Biblii. Rozumiem, że ciężko jest Ci przyznać, iż to nie Duch Święty nauczył cię nieposłuszeństwa wobec przełożonych, posłuchu odstępstwom i rozłamom, ale nic nie zdoła tego zmienić.

I znowu Twoja ocena - daruj sobie.
Be urazy, ale Twoje zdanie na mój temat jest dla mnie bez znaczenia.

Moje? To Apostołowie nakazali posłuszeństwo przełożonym czy przekazali naukę, że za rozłamy jest przewidziana kara piekła. Skoro uznajesz te rzeczy za dobre, to nie wmawiaj nam, iż to Duch Święty kalibrował Ci sumienie, bo Bóg sam sobie nie zaprzecza.

Cytuj:
Jakoś tak się składa, że nie znalazłem w Biblii zastrzeżenia, iż nasze posłuszeństwo przełożonym zależy od tego, czy ich nauczanie pokrywa się z tym, co sami sobie wymyślimy. Może mi wskażesz ten fragment?

Mówi o innej zależności niż ta, którą sobie tu wymyśliłeś.

Innej? Jaką to inną zależność masz na myśli?

Cytuj:
Nie, to nie jest "pusty frazes", bo dokonałeś jednosobowego rozłamu w Kościele. Nie unikniesz również, o ile się nie nawrócisz i nie uzyskasz odpuszczenia tego grzechu, odpowiedzialności za ten czyn. Wiecznej odpowiedzialności:

Jednoosobowy rozłam - ciekawy termin.

Normalny. Skoroś poszedłeś za swoimi naukami, a nie Kościoła Chrystusa, i odrzuciłeś tenże Kościół, to dokonałeś rozłamu.

Cytuj:

Okłamuj się dalej. Przypomnę Ci coś:

Ga 1,8-9
8. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!
9. Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Odrzucając Kościół odrzuciłeś Chrystusa i Jego Ewangelię.

So sty 06, 2018 10:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Po co Ci to wiedzieć?
Ciebie obowiązuje ślepe posłuszeństwo i tego się trzymaj.

I tak dalej i tak dalej...... :dokitu:

So sty 06, 2018 10:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Po co Ci to wiedzieć?

Bo mnie intryguje ta informacja, albowiem ja takiej nauki w Biblii nie znalazłem.
Cytuj:
Ciebie obowiązuje ślepe posłuszeństwo i tego się trzymaj.

Cobyś wiedział, że i Ciebie obowiązuje:
Hbr 13,17
17. Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne.

Jak widzisz, nie ma tu żadnych wyjątków, a od rozstrzygania, czy jakiś przełożony źle naucza, to są biskupi:

Dz 20,28-31
28. Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.
29. Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada.
30. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów.
31. Dlatego czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami upominać każdego z was.

No, ale znając życie, to jak każdy odstępca będziesz te dwa fragmenty negował lub ignorował, bo pokazują, że sprzeniewierzyłeś się nauczaniu przekazanemu przez Apostołów.

Cytuj:

I tak dalej i tak dalej...... :dokitu:

Faktów nie zmienisz.

So sty 06, 2018 10:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

"tylko On zna prawdę, więc ocenę został Panu Bogu"
Porzuciles czy nie to "ocene zostaw Panu Bogu".
Moze sie okazac ze kazdy z nas uslyszy "nigdy was nie znalem" i nie widze powodu abys byl wyjatkiem. Chocby ze wzgledu na Twoje lawirowanie w sprawie posrednictwa w Kanie.

So sty 06, 2018 10:47 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Pewność nie wynika z wiedzy o przyszłości tylko z wiary w Boże obietnice i dokończone dzieło zbawienia.

Skoro mamy wolną wolę, i możemy stracić wiarę lub zaprzeć się Jezusa, to nie ma żadnej pewności.

Gregor napisał(a):
Tak mamy o nie dać, bo otrzymaliśmy zbawienie jako dar. To czy utracisz czy nie to kwestia Twojej decyzji.

Jak sam przyznałeś, zbawienie można utracić, wobec tego faktu, nie ma żadnej pewności zbawienia, jak twierdziłeś kilka postów wcześniej.

Gregor napisał(a):
Zbawienie dokonuje się dziś, i Biblia w wielu miejscach o tym mówi, a objawi się tak ja to opisał Ap. Paweł Kol.3.4].

"Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale." (Kol 3:4)

W powyższym wersecie, nie ma nic na temat tego, że "zbawienie dokonuje się dziś"

Gregor napisał(a):
Tylko przed chrzetm miał zwiastowaną Ewangelię przez samego Jezusa. Najpierw jest zwiastowanie, potem wiara słuchającego, nawrócenie, prośba o usprawiedliwienie, a na końcu chrzest świadomego człowieka.

Zmieniasz temat, bo wyszło na to, że głosisz coś przeciwnego niż Pismo święte.W poprzednim poście stwierdziłeś, że grzechy odpuszcza wezwanie imienia Pańskiego, a nie chrzest, co jak wykazałem, jest oczywistą nieprawdą.

Gregor napisał(a):
Zbawia Bóg, a nie woda.

" Były one nieposłuszne wtedy, gdy za dni Noego Bóg cierpliwie czekał i budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem osób, zostało ocalonych przez wodę. Była ona obrazem tej (wody), która zbawia was również teraz przez chrzest." (1 P 3:19,21)

Gregor napisał(a):
Te wersety właśnie o tym mówią. W Starym Przymierzu krew zwierząt przykrywała grzechy. w Nowym Przymierzu krew Jezusa doskonale oczyszcza z grzechów - takie jest nauczanie biblijne - innego nie ma.

Nie.W tych wersetach nie ma nawet słowa o tym, że "tylko krew Jezusa gładzi grzechy na podstawie świadomego wyznania grzechów przez człowieka i jego prośby o usprawiedliwienie"

So sty 06, 2018 11:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No, ale znając życie, to jak każdy odstępca będziesz te dwa fragmenty negował lub ignorował, bo pokazują, że sprzeniewierzyłeś się nauczaniu przekazanemu przez Apostołów.

I tego się trzymaj.
robaczek2 napisał(a):
Moze sie okazac ze kazdy z nas uslyszy "nigdy was nie znalem" i nie widze powodu abys byl wyjatkiem. Chocby ze wzgledu na Twoje lawirowanie w sprawie posrednictwa w Kanie.

Wiara w kościelną interpretację Kany nie ma nic do zbawienia.
Sajmon napisał(a):
Jak sam przyznałeś, zbawienie można utracić, wobec tego faktu, nie ma żadnej pewności zbawienia, jak twierdziłeś kilka postów wcześniej.

Fakt zbawienia wynika z wiary w Ewangelię:
[Jana 3.16]: Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
[I Jana 5.13]: To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.
Możliwość jego utracenia zależy od decyzji człowieka.
Sajmon napisał(a):
W powyższym wersecie, nie ma nic na temat tego, że "zbawienie dokonuje się dziś"

Ale ja nie pisałem, że on mówi o tym.
O zbawieniu dziś Biblia mówi jasno [II Kor.6.2]:Mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, A w dniu zbawienia pomogłem ci; Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia.
Sajmon napisał(a):
Zmieniasz temat, bo wyszło na to, że głosisz coś przeciwnego niż Pismo święte.W poprzednim poście stwierdziłeś, że grzechy odpuszcza wezwanie imienia Pańskiego, a nie chrzest, co jak wykazałem, jest oczywistą nieprawdą.

Wezwać imienia Pańskiego to wezwać Jezusa, aby oczyścił Cię z grzechów.
Sajmon napisał(a):
" Były one nieposłuszne wtedy, gdy za dni Noego Bóg cierpliwie czekał i budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem osób, zostało ocalonych przez wodę. Była ona obrazem tej (wody), która zbawia was również teraz przez chrzest." (1 P 3:19,21)

Pamiętaj, że słowo 'chrzest' oznacz zanurzenie i nie odnosi się tylko do wody.
Tak woda jest tylko obrazem duchowego chrztu/zanurzenia w śmierć Jezusa, o czym pisał Ap. Paweł [Rzym.6.3-4]:.3 Czyż nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni?
4. Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili.

Temat zbawienia przez wodę był poruszany w innym wątku - odsyłam do niego.
Sajmon napisał(a):
Nie.W tych wersetach nie ma nawet słowa o tym, że "tylko krew Jezusa gładzi grzechy na podstawie świadomego wyznania grzechów przez człowieka i jego prośby o usprawiedliwienie"

Wcale nie musi być użyte słowo 'tylko', bo ta prawda wynika z całej Biblii, a zwłaszcza z NT np. [Hebr.9.22]:A według zakonu niemal wszystko bywa oczyszczane krwią, i bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia.
[Hebr.9.12]:Wszedł/Jezus/ raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia.
Odkupienie i oczyszczenie z grzechów odbywa się właśnie tak.

N sty 07, 2018 4:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

I tego się trzymaj.

Typowe dla Ciebie rżnięcie głupa kiedy okazało się, że Biblia przeczy Twoim przekonaniom lub praktykom. Był czas przywyknąć do tego, że "zdrowej nauki nie zniesiesz", a zamiast tego będziesz z uporem trwał przy swoich wymysłach.

N sty 07, 2018 8:54 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Typowe. Postawiliście pod ściana Gregora i nie ma za bardzo ruchu. Pokazaliście mu oparcie katolickie w nauczaniu biblijnym. W zasadzie musiałby się nawrócić i wrócić do katolicyzmu ale on jak widać woli trwać w błędzie. Co mu pozostało drwienie i obrażanie oraz adpersonam jakie uprawia od pewnego momentu. Wiadomo ze jako były katolik cieżko mu przyznać się do tego ze zbłądził odchodząc od Kościoła. I wątpię żeby był gotów powrócić. Teraz nastąpi kolejne oszukiwanie się ze dobrze zrobił odchodząc od katolicyzmu. Wielokrotnie to widziałem i naprawdę wiele odwagi potrzeba aby wrócić do Kościoła.
Gregor dopóki będziesz pisał i argumentował to masz prawo wyrażać swoje opinie, ale adpersonam jakiego dopuszczasz się w tym wątku skończy się kara regulaminowa. Ostrzegam.

N sty 07, 2018 6:10 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Fakt zbawienia wynika z wiary w Ewangelię:
[Jana 3.16]: Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
[I Jana 5.13]: To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.
Możliwość jego utracenia zależy od decyzji człowieka.

Widzę, że dalej nie rozumiesz.Skoro człowiek może utracić zbawienie, na skutek swojej wolnej decyzji, to nie można mówić, o żadnej pewności, gdyż jej po prostu nie ma.

Gregor napisał(a):
Ale ja nie pisałem, że on mówi o tym.

Pisałeś: "Zbawienie dokonuje się dziś, i Biblia w wielu miejscach o tym mówi, a objawi się tak ja to opisał Ap. Paweł Kol.3.4."

Jak wykazałem, wspomniany przez ciebie werset Kol 3:4, nie "objawia" że "zbawienie dokonuje się dziś"

Gregor napisał(a):
Wezwać imienia Pańskiego to wezwać Jezusa, aby oczyścił Cię z grzechów.

Nie rżnij głupa.Stwierdziłeś że chrzest nie odpuszcza grzechów tylko wezwania imienia Pańskiego, co jak wykazałem jest twoją nauką, a nie Pisma św.

Gregor napisał(a):
Tak woda jest tylko obrazem duchowego chrztu/zanurzenia w śmierć Jezusa, o czym pisał Ap. Paweł [Rzym.6.3-4]:.3 Czyż nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni?
4. Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili.

Temat zbawienia przez wodę był poruszany w innym wątku - odsyłam do niego.

Wody potopy były obrazem tej wody która zbawia nas w Chrzcie.Nie ma czegoś takiego jak "duchowy chrzest" werset który zacytowałeś, mówi o jednym ze skutków chrztu wodnego, jakim jest wkroczenie w nowe życie.Po co odsyłasz mnie do wątku na ten temat, skoro w 1 P 3:21 jak byk stoi, że chrzest zbawia:

Biblia Warszawska: "Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu,które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę. Ona jest obrazem chrztu, który teraz i was zbawia" (1 P 3:18,21)

Gregor napisał(a):
Wcale nie musi być użyte słowo 'tylko', bo ta prawda wynika z całej Biblii, a zwłaszcza z NT np. [Hebr.9.22]:A według zakonu niemal wszystko bywa oczyszczane krwią, i bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia.
[Hebr.9.12]:Wszedł/Jezus/ raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia.
Odkupienie i oczyszczenie z grzechów odbywa się właśnie tak.

Musi być, gdyż miałeś podać werset który potwierdza twoją tezę która głosi że TYLKO krew Jezusa oczyszcza z grzechów, ale oczywiście nie podasz takiego wersetu, bo takowy nie istnieje, a to słowo "tylko" jest twoim wymysłem, a nie nauką Pisma św.

Ale ja się zgadzam,że to przede wszystkim krew Jezusa oczyszcza nas z grzechów, ale wyrazem wiary w moc tej krwi jest przyjęcie chrztu, który właśnie realizuje zapowiedź słów 1J 1:7. Bez przyjęcia chrztu na nic przyda się zatwardziałym grzesznikom przelana krew Jezusa. Z żadnego grzechu nie będą oczyszczeni.Bo to właśnie chrzest został ustanowiony na odpuszczenie grzechów.

N sty 07, 2018 9:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Jak wykazałem, wspomniany przez ciebie werset Kol 3:4, nie "objawia" że "zbawienie dokonuje się dziś"

Podałem Ci konkretny werset [I Kor.6.2], który mówi o "dziś", ale jak widzę zignorowałeś go.
Sajmon napisał(a):
Stwierdziłeś że chrzest nie odpuszcza grzechów tylko wezwania imienia Pańskiego, co jak wykazałem jest twoją nauką, a nie Pisma św.

Skoro nie rozumiesz co znaczy 'wezwać imienia Pańskiego' to trudno.
Sajmon napisał(a):
Wody potopy były obrazem tej wody która zbawia nas w Chrzcie.Nie ma czegoś takiego jak "duchowy chrzest" werset który zacytowałeś, mówi o jednym ze skutków chrztu wodnego, jakim jest wkroczenie w nowe życie.Po co odsyłasz mnie do wątku na ten temat, skoro w 1 P 3:21 jak byk stoi, że chrzest zbawia

Nauczanie Ap. Pawła o chrzcie (zanurzeniu) w śmierć Chrystusa wyjaśnia kwestię chrztu zbawienia.
Sajmon napisał(a):
Ale ja się zgadzam,że to przede wszystkim krew Jezusa oczyszcza nas z grzechów, ale wyrazem wiary w moc tej krwi jest przyjęcie chrztu

I o to chodzi. Chrzest wodny to tylko symbol duchowego odrodzenia.
Grzech ma naturę duchową i jest gładzony w sposób duchowy krwią Jezusa, a nie przez H₂O.
Sajmon napisał(a):
Bez przyjęcia chrztu na nic przyda się zatwardziałym grzesznikom przelana krew Jezusa.

Bez wiary chrzest jest martwym obrzędem.
Sajmon napisał(a):
Skoro człowiek może utracić zbawienie, na skutek swojej wolnej decyzji, to nie można mówić, o żadnej pewności, gdyż jej po prostu nie ma.

Jeśli chlubienie się niepewnością zbawienia i bronienie jej jest ok., to trzymaj się tego.
Tylko z czego ma wypływać Twoja radość jako chrześcijanina? Bo raczej nie z niepewnej przyszłości.

Na szczęście Bóg w Biblii daje taką pewność przez swoje obietnice i ona jest podłożem radości bez względu na wszystko. I o tym mówił Jezus do uczniów, którzy przecież uciekli podczas Jego pojmania, a Piotr zaparł się Go publicznie [Łk.10.20]:Wszakże nie z tego się radujcie, iż duchy są wam podległe, radujcie się raczej z tego, iż imiona wasze w niebie są zapisane.
Ich imiona były zapisane w niebie dzięki wierze w Jezusa, a nie w oparciu o chrzest.
Jockey napisał(a):
Gregor dopóki będziesz pisał i argumentował to masz prawo wyrażać swoje opinie, ale adpersonam jakiego dopuszczasz się w tym wątku skończy się kara regulaminowa. Ostrzegam

Podaj przykład proszę jeśli coś takiego miało miejsce i może przypatrz się poniższym wypowiedziom:
Typowe dla Ciebie rżnięcie głupa kiedy okazało się, że Biblia przeczy Twoim przekonaniom lub praktykom.

Sajmon napisał(a):
Nie rżnij głupa.

To coś innego? - i jest ok?

Wt sty 09, 2018 1:52 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Podałem Ci konkretny werset [I Kor.6.2], który mówi o "dziś", ale jak widzę zignorowałeś go.

Pisałeś o Kolosan 3:4, i stwierdziłeś, że św.Paweł mówi tam "zbawienie dokonuje się dziś" Druga sprawa, to że w 1 Kor 6:2 jest napisane, że dziś jest dzień zbawienia, nie oznacza, że już teraz, w tym momencie jesteś zbawiony, gdyż Biblia mówi zbawieniu jako o czymś, na co dopiero czekamy.Św. Paweł pisze o życiu chrześcijanina jako o czekaniu na chwilę zbawienia.

Gregor napisał(a):
Skoro nie rozumiesz co znaczy 'wezwać imienia Pańskiego' to trudno.

Rozumiem, co dalej nie zmienia faktu, że twoje stwierdzenie że chrzest nie odpuszcza grzechów tylko wezwanie imienia Pańskiego jest twoim wymysłem.

Gregor napisał(a):
Nauczanie Ap. Pawła o chrzcie (zanurzeniu) w śmierć Chrystusa wyjaśnia kwestię chrztu zbawienia.

Św.Paweł pisał, że chrzest powoduje wkroczenie w Nowe życie, natomiast Piotr jasno i jednoznacznie pisał, że chrzest zbawia.

Gregor napisał(a):
I o to chodzi. Chrzest wodny to tylko symbol duchowego odrodzenia.
Grzech ma naturę duchową i jest gładzony w sposób duchowy krwią Jezusa, a nie przez H₂O.

Szkoda że pominąłeś dalszą część mojej wypowiedzi.Chrzest nie jest żadnym symbolem, ale w chrzcie rzeczywiście następuje duchowe odrodzenie.A grzech gładzony jest poprzez Chrzest.

Gregor napisał(a):
Bez wiary chrzest jest martwym obrzędem.

To jest twoja opinia, a nie nauk Pisma św.

Gregor napisał(a):
Jeśli chlubienie się niepewnością zbawienia i bronienie jej jest ok., to trzymaj się tego.
Tylko z czego ma wypływać Twoja radość jako chrześcijanina? Bo raczej nie z niepewnej przyszłości.

Bronie tego, ponieważ rzekoma "pewność zbawienia" zwyczajnie niebiblijna, jest to wymysł protestancki.

Gregor napisał(a):
Na szczęście Bóg w Biblii daje taką pewność przez swoje obietnice i ona jest podłożem radości bez względu na wszystko. I o tym mówił Jezus do uczniów, którzy przecież uciekli podczas Jego pojmania, a Piotr zaparł się Go publicznie [Łk.10.20]:Wszakże nie z tego się radujcie, iż duchy są wam podległe, radujcie się raczej z tego, iż imiona wasze w niebie są zapisane.
Ich imiona były zapisane w niebie dzięki wierze w Jezusa, a nie w oparciu o chrzest.

Nie, Bóg w Biblii nie daje takiej pewności, znowu przypisujesz Bogu coś, co sobie wymyśliłeś."Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota" (Ap 3:5)

Z tego fragmentu jasno wynika, że imię może być wymazane z księgi żywota.

Wt sty 09, 2018 2:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Pisałeś o Kolosan 3:4, i stwierdziłeś, że św.Paweł mówi tam "zbawienie dokonuje się dziś" Druga sprawa, to że w 1 Kor 6:2 jest napisane, że dziś jest dzień zbawienia, nie oznacza, że już teraz, w tym momencie jesteś zbawiony, gdyż Biblia mówi zbawieniu jako o czymś, na co dopiero czekamy.Św. Paweł pisze o życiu chrześcijanina jako o czekaniu na chwilę zbawienia.

"Dziś" oznacza dokładnie to co oznacza - DZIŚ.
Ale uważaj jak chcesz - Twoja sprawa.

Sajmon napisał(a):
Bronie tego, ponieważ rzekoma "pewność zbawienia" zwyczajnie niebiblijna, jest to wymysł protestancki.

Tak więc trwaj w tej niepewności.
Taka postawa niczym nie różni się od wyznawców innych religii, którzy mają ukazany cel: zbawienie, oświecenie, nirwanę tylko nie mają żadnej pewności czy to osiągną. Dlaczego? -bo to fałszywe religie.
Biblijne chrześcijaństwo na szczęście jest inne. :-D
Sajmon napisał(a):
Nie, Bóg w Biblii nie daje takiej pewności, znowu przypisujesz Bogu coś, co sobie wymyśliłeś."Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota" (Ap 3:5)

I w tym kontekście Ap Jan napisał do zbawionych chrześcijan [I Jana 2.13-14]:13. Piszę wam, ojcowie, gdyż znacie tego, który jest od początku. Piszę wam, młodzieńcy, gdyż zwyciężyliście złego.
14. Napisałem wam, dzieci, gdyż znacie Ojca. Napisałem wam, ojcowie, gdyż znacie tego, który jest od początku. Napisałem wam, młodzieńcy, gdyż jesteście mocni i Słowo Boże mieszka w was, i zwyciężyliście złego

[I Jana 4.4]:Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie.
Pisał o faktach, a nie o niepewnej przyszłości.
Sajmon napisał(a):
Z tego fragmentu jasno wynika, że imię może być wymazane z księgi żywota.

Wynika coś innego w kontekście tego fragmentu [Obj.20.15]: I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.
Z księgi życia się nie wymazuje, tylko Bóg może do niej nie wpisać.
W księdze życia jest każdy, kto przyjął dar zbawienia, który czyni go dzieckiem Bożym, a Bóg chroni swoje dzieci [I Piotr 1.5]:Którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym.
Dziś życie wieczne zbawionych jest niewidzialne, ale wyjdzie na jaw w swoim czasie [Kol.3.3-4]:3. Umarliście bowiem, a życie wasze jest ukryte wraz z Chrystusem w Bogu;
4. Gdy się Chrystus, który jest życiem naszym, okaże, wtedy się i wy okażecie razem z nim w chwale.

Tu jest mowa o faktach, a nie o niepewności.

Ci, którzy znają Ojca i Jezusa mogą zwyciężać w Jego mocy i mają pewność.
Skoro Ty jej nie masz, to Biblia zachęca - poznaj Pana, a On obdarzy Cię dziś zbawieniem i pewnością i nikt nie odbierze Ci płynącej z tego radości. :)

Wt sty 09, 2018 3:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Biblijne chrześcijaństwo na szczęście jest inne.
Jeżeli biblijne chrześcijaństwo w twoim rozumieniu, to wierzenia wyznawców Chrystusa zapisane w NT, to dlaczego ty wzórem tychże biblijnych chrześcijan nie wyznajesz, że Matka Pana porodzila Syna posiadające naturę odwiecznego Boga...?

Wt sty 09, 2018 10:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Sajmon napisał(a):

"Dziś" oznacza dokładnie to co oznacza - DZIŚ.

Aha... To dlaczego św. Paweł przestrzega nas w 1 Liście do Koryntian:
1 Kor 10,12
Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł.

Wt sty 09, 2018 10:38 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona