Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 16, 2018 11:31 pm

Pomoc 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Pomoc
Kiedy On mi w koncu pomoze? Tyle rzeczy mi sie tak bardzo sypie.. prosze Go o pomoc chociaz w drobnej sprawie i nic. Tyle gadaniny "powierz mu swoje problemy" no i super, i nic. Jest to samo. Czemu Bog w ogole nie reaguje? Nie wyrabiam juz czasem i najchetniej to bym to wszytsko skonczyl.

So gru 09, 2017 8:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomoc
Mnie też się sypie, wszystko się sypie i rozsypuje. I też zadaję sobie pytania. I Bogu zadaję pytania. To odwieczne pytanie - dlaczego, samo się ciśnie, chociaż wiem że nie powinniśmy pytać - dlaczego, ale raczej - bądz wola Twoja.

Bóg po prostu zna czas. Zna Ciebie, zna okoliczności, wie kiedy, co i jak. My tego nie wiemy, my jesteśmy przyzwyczajeni do tego że mamy mieć już, teraz i natychmiast, na srebrnej tacy podane.

Wiem że łatwo pisać, łatwo powiedzieć, ale ja także doświadczam wiele trudności i niecierpliwe jest serce człowieka.

So gru 09, 2017 9:01 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Powiem swoim przykładem pamiętam jak miałem koło 12 lat i modliłem się chyba z rok o to aby Bóg jakoś sprawił żeby się cofnąć w czasnie i żebym się urodził jeszcze raz bo nie chce żyć w Polsce, dziś widzę jakim byłem głupkiem kiedy mam 25 lat i doceniam to życie które dostałem bo wiem że Bóg chcę dla mnie najlepiej, gdyby powiedzmy jakimś cudem Bóg by mnie wtedy wysłuchał i cofnąłbym się w czasie i żył sobie w tej kalifornii to pewnie nie byłbym aż tak blisko z nim jeśli w ogóle był bym wierzący (sami wiecie jaka kalifornia jest laicka) po kilku latach modliłem się do Boga dziękując mu że mnie wtedy nie wysłuchał :wink: wnioskując chodzi mi o to że nie zawsze to o co się modlimy jest dla nas dobre i nie zawsze się to z Boskimi planami krzyżuje. Ale oczywiście każdy przypadek jest inny nie wiem jaka jest twoja intencja jeśli wierzysz że jest dobra to nie przestawaj się modlić ani wierzyć że się w koncu uda pozdrawiam :)

Ostatnio edytowano So gru 09, 2017 9:22 pm przez pawel4323, łącznie edytowano 3 razy

So gru 09, 2017 9:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zależy o jaką pomoc tobie chodzi. Podejżewam że nie ma człowieka na ziemi, by się jemu coś nie sypało. Do takich i ja nalężę. Jest tylko fluktuacja tego sypania się ludziom. Jednemu w tym innemu w innym okresie, szczyt nieszczęść skupia się najbardziej. I co zapytasz? A to że pomoc konkretną możesz uzyskać od konkretnej fizycznej osoby. Możesz użyć autorytetu Boga, by powołując się na Niego, uskutecznić pomoc od dowolnego człowieka.
Jednak to zależy gdzie i kiedy szukasz, oraz jak. Nie jest to nic pewnego. Jednym dopisuje szczęście można tak powiedzieć, bo żadna to miara ich mądrości, czy dowolnego innego przymiotu. Powoduje skuteczną pomoc. Nie będę truł że to czy to sprawia że ta pomoc nadchodzi. W wierze wierzymy w taką pomoc, bo to ostatnia deska ratunku by nie zwariować. Lepiej wierzyć aniżeli trwać w beznadziei, bo to jeszcze pogarsza nasz stan.
Pomoc uzyskasz tylko wtedy, gdy znajdziesz kogoś kto ramię w ramię z tobą będzie ten sam trud ponosił.
We dwojga raźniej. Bywa że trzeba dużo więcej w to samo osób zaangażować, by były efekty o które nam chodzi.
Bywa że wśród wierzących z racji wspólnego obcowania, znajdzie się dobra dusza która może pomóc. Jeśli szukasz pomocy u Boga, to On będzie szukał osób dobrej woli, wysyłał do nich odpowiednie sygnały. Posłuchają to pomoc od Boga będzie skuteczna. Wiesz jednak że nie wszyscy nawet Boga słuchają, inni są zobojętnieni. Bo sami gdy potrzebowali pomocy jej nie otrzymali, bądź dowolna inna przeszkoda im nie pozwala na przyjście z pomocą. Takie jest nasze życie pełne niepewności trudów, często beznadziei.
Z własnych przeżyć to wiem, że sam sobie najskuteczniej pomagam. Że nie jest sielanka, no to trudno. Ale przynajmniej w ogóle posuwam sprawy na przód.
Wszelkiej maści pomoce o jakich słyszymy, są przereklamowane, bo świat lubi stawiać się w korzystnym świetle. Tu prawda jest brutalna, każdy jest kowalem swego losu.

No ale dość tego otrzeźwiającego prysznica.
Szukaj blisko i cierpliwie, dobieraj znajomości tak by osoby rozumiały ciebie. Szansa wtedy na pomoc wzrasta.

So gru 09, 2017 9:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dev napisał(a):
Nie wyrabiam juz czasem i najchetniej to bym to wszytsko skonczyl.

To znaczy CO wszystko?

Pn gru 11, 2017 5:08 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Bo Bóg nie jest maszynką do spełniania życzeń. Nawet cuda za życia Jezusa miały konkretny cel - gdyby jedynym celem było uzdrawianie samo w sobie, to za jednym zamachem by uzdrowił całą ludzkość. A to były tylko przykłady. Cierpienia na tym świecie były, są i będą aż do końca i nie na tym polega "boża pociecha", by Bóg rozwiązał wszystkie ziemskie problemy.

Pn gru 11, 2017 8:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Przecież nawet w Kanie Galilejskiej Jezus nie od razu spełnił prośbę swojej Matki, aby zorganizował wino dla gości weselnych, tylko powiedział, że zrobi to kiedy nadejdzie Jego godzina, a konkretnie kiedy Ojciec Mu wyznaczy czas na to. To nie to, że pomodlisz się i już masz. Bóg patrzy na Ciebie i obserwuje, czy czasem nie zwątpisz i poddasz się Złemu.

Śr gru 13, 2017 5:13 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dev napisał(a):
Kiedy On mi w koncu pomoze? Tyle rzeczy mi sie tak bardzo sypie.. prosze Go o pomoc chociaz w drobnej sprawie i nic. Tyle gadaniny "powierz mu swoje problemy" no i super, i nic. Jest to samo. Czemu Bog w ogole nie reaguje? Nie wyrabiam juz czasem i najchetniej to bym to wszytsko skonczyl.

To nie jest postawa chrześcijańska. Patrz co św. Faustyna pisze w swoim dzieniku: DZ 1484 "O Hostio żywa, podtrzymuj mnie w tym wygnaniu, abym mogła iść wiernie śladami Zbawiciela. Nie proszę, abyś mnie, Panie, zdjął z krzyża, ale błagam, abyś mi dał siłę wytrwać na nim. Pragnę być rozciągnięta tak, jak Ty, Jezu, na krzyżu, pragnę wszystkich mąk i boleści, któreś Ty wycierpiał, pragnę wypić kielich goryczy do dna."
Trochę więcej wiary i ufności życzę;) Im więcej cierpienia na ziemi, tym większa nagroda w niebie. Przeczytaj sobie również Mt 5,3-12. Pozdrawiam!

Śr gru 13, 2017 5:45 pm