Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 20, 2018 10:33 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Jak rozumieć 2 Kor 6:14? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć 2 Kor 6:14?
Gregor napisał(a):
Tora, ST i NT - czyli cała Biblia została podyktowana przez Boga [II Tym.3.6]:Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
Bóg o zbawieniu mówi już w Edenie, Mojżesz prorokuje o Jezusie.

Ja to wszystko wiedziałem i wiem . Tylko dlaczego jeżeli Tora pozostała podyktowana przez Boga, i gdy Mojżesz prorokował o Jezusie , to ci którzy wierzyli w Torę ze ja Bóg podyktował, to dlaczego ukrzyżowali Pana Jezusa? O to mi chodziło? Możesz to wyjaśnić jak się to stało? Przecież wyraźnie mówi Ewangelista:  Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.

Gregor napisał(a):
Tak mówi Koran o Jezusie, ale to inny Jezus, gdyż jednocześnie Koran mówi, że Bóg nie ma syna[Sura 4.171]: Bóg-Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna”!, a więc przedstawia fałszywego Boga i Jezusa.
Skoro tak, to został Koran podyktowany w duchu antychrysta o czym pisał Ap. Jan [I Jana 2.22]:Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna

Allach to bóstwo pogańskich plemion arabskich, które Mahomet uczynił jedynym bogiem. Allach nie ma nic wspólnego z Bogiem Biblii.

Jana mówi, (22) Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus. I NIC WIĘCEJ. Takie pytanie jak się to stało ze dopiero uwierzyli po zmartwychwstaniu . Przed zmartwychwstaniem nie wierzyli że zmartwychwstanie. Natomiast bandyta który wisiał obok Jezusa na krzyżu uwierzył. Przecież Pan Jezus powiedział do Nich że: Mesjasz i Syn Boży - będzie cierpiał i zostanie zabity, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie. Nawet Jan który do końca stał wiernie pod Krzyżem , uwierzył dopiero gdy zobaczył puste płótna.

Gregor napisał(a):
Biblia zaś jasno mówi, że Jezus umarł na krzyżu. Bez tej śmierci nie ma zbawienia, więc Koran to demoniczna księga.

A Paweł Apostoł naucza, że Chrystus "jest Zbawcą wszystkich, a zwłaszcza wierzących" (1 Tm 4,10) --

Gregor napisał(a):
Twierdzenia, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga to zwykłe kłamstwo/zwidzenie w duchu antychrysta.

Nigdy tak nie twierdziłem .

N sty 07, 2018 9:14 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Zadaj to pytanie Ap. Pawłowi, który stwierdził [II Tym.3.6]:Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
Pomijam księgi apokryficzne doklejone przy powstawaniu Septuaginty.

(22) gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał. (Ks. Powt. Prawa 18:22)

N sty 07, 2018 9:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czyżbys sugerował Gregorze, że każde zdanie w Biblii pochodzi bezpośrednio od Boga, tzn napisane zostało pod Jego dyktando, a nie pod „dyktando” ludzi...?

Zadaj to pytanie Ap. Pawłowi, który stwierdził [II Tym.3.6]:Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
Ale dlaczego ja mam zadawać to pytanie Apostołowi Pawłowi skoro ten nigdzie nie napisał, że Biblia została podyktowana przez Boga...
Ja się pytam ciebie Gregorze, bo to ty sugerujesz, że każde zdanie w Biblii (nawet takie które jest sprzeczne z wolą Boża wobec człowieka) zostało podyktowane przez Boga, a zatem ?

Piza tym nie odpowiedziałeś viewtopic.php?p=1093622#p1093622

N sty 07, 2018 11:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Ja się pytam ciebie Gregorze, bo to ty sugerujesz, że każde zdanie w Biblii (nawet takie które jest sprzeczne z wolą Boża wobec człowieka) zostało podyktowane przez Boga, a zatem ?

Odpowiedź Ci podałem [II Tym.3.6] - i tyle w temacie.
Cytuj:
a zatem którą z tych trzech wybierasz Gregorze...? (no chyba, że masz jeszcze jakieś inne wyjaśnienie co do znaczenia określenia Maryi przez Elżbietę „Matka mojego Pana”)

Wyjaśnienie mam ciągle to samo.
Dla mnie dopiero proroctwo Zachariasza, gdy mógł mówić, wyraźnie wskazuje kim będzie Pan.
Tak to widzę.

Wt sty 09, 2018 12:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Podałeś cytat o natchnieniu Pisma z którego nie wynika, że Pismo zostało podyktowane...zresztą Pan Jezus wyraźnie obala taką tezę dowodząc, że są w Piśmie zapisane rzeczy, które znalazły się w nim ze względu na uległość Mojżesza wobec zatwardziałości serc Izraela pomimo, że nie są zgodne z zamysłem Bożym, no ale wyglada na to, że Gregor wie lepiej niż Pana Jezus...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
a zatem którą z tych trzech wybierasz Gregorze...? (no chyba, że masz jeszcze jakieś inne wyjaśnienie co do znaczenia określenia Maryi przez Elżbietę „Matka mojego Pana”)
Wyjaśnienie mam ciągle to samo.
Dla mnie dopiero proroctwo Zachariasza, gdy mógł mówić, wyraźnie wskazuje kim będzie Pan.
Tak to widzę.
Jeżeli tobie proroctwa Izajasza i innych starotestamentalnych nie mówią nic o tym kim będzie Pan, to sam wystawiasz sobie świadectwo, że dajesz się prowadzić innemu duchowi niż ten z którego natchnienia mówiły Elżbieta i Matka Pana...
Przykro patrzeć jak przez swój upór staczasz się Gregorze coraz głębiej w przepaść zamiast nawrócić się i przyjąć za swojego Pana TEGO, którego Elżbieta wyznawała swoim Panem...

Wt sty 09, 2018 9:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

W tym wersie zapisano, że Pismo Święte jest natchnione przez Boga, a nie, jak twierdzisz, podyktowanie.

Wt sty 09, 2018 9:57 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Przykro patrzeć jak przez swój upór staczasz się Gregorze coraz głębiej w przepaść zamiast nawrócić się i przyjąć za swojego Pana TEGO, którego Elżbieta wyznawała swoim Panem...

Dzięki za troskę.
[II Tym.2.19]:Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma tę pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego

Cz sty 11, 2018 3:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Dzięki za troskę.
[II Tym.2.19]:Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma tę pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego
Tak Gregorze, zna Pan tych, którzy wzorem św Elżbiety wyznają swoim Panem samego tylko Boga, problem Gregorze jednak w tym, że ty nie mając ku temu żadnych podstaw ni dowodów twierdzisz, że ta pełniąca wolę Bożą i natchniona Jego Duchem Elżbieta podczas spotkania z Matką Pana, nie Boga wyznawała swoim Panem ale kogoś innego... :x dociera to do ciebie czy nue ?
Taki zarzut wobec św Elżbiety z twojej strony nie świadczy dobrze o tobie więc lepiej zapamiętaj Boże ostrzeżenie: Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (Mt 7:21) i zastanów się dobrze czy taki zarzut wobec św Elżbiety może być zgodny z wolą Ojca ??

Cz sty 11, 2018 1:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
Tylko dlaczego jeżeli Tora pozostała podyktowana przez Boga, i gdy Mojżesz prorokował o Jezusie , to ci którzy wierzyli w Torę ze ja Bóg podyktował, to dlaczego ukrzyżowali Pana Jezusa? O to mi chodziło? Możesz to wyjaśnić jak się to stało?

Bo tak naprawdę nie wierzyli w Torę - Jezus to wyraźnie im powiedział [Jana 5.46-47]:Gdybyście bowiem wierzyli Mojżeszowi, wierzylibyście i mnie. O mnie bowiem on napisał.47 A jeśli jego pismom nie wierzycie jakże uwierzycie moim słowom?
sahcim napisał(a):
i zastanów się dobrze czy taki zarzut wobec św Elżbiety może być zgodny z wolą Ojca ??

To żaden zarzut - nie przesadzaj. Ja nie mam nic do Elżbiety tylko mam odmienne zdanie od Twojego. ;)

So sty 13, 2018 5:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
i zastanów się dobrze czy taki zarzut wobec św Elżbiety może być zgodny z wolą Ojca ??
To żaden zarzut - nie przesadzaj. Ja nie mam nic do Elżbiety tylko mam odmienne zdanie od Twojego. ;)
To nie ja przesadzam Gregorze tylko ty masz problem ze zrozumieniem prostej zależności...skoro ty w kwestii tytułowania Maryi Matką Pana będącego Bogiem masz zdanie inne od mojego, tzn że albo zarzucasz św Elżbiecie, iż ta tytułując Maryję Matka swojego Pana nie wiedziała, że jej Panem jest Bóg i Mesjasz w osobie Syna Maryi albo sugerujesz wbrew biblijnym faktom, że Maryja jest matką(rodzicielką) wcielonego Słowa Bożego(Boga - J 1:1)...a zatem ?

So sty 13, 2018 2:16 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Bo tak naprawdę nie wierzyli w Torę - Jezus to wyraźnie im powiedział [Jana 5.46-47]:Gdybyście bowiem wierzyli Mojżeszowi, wierzylibyście i mnie. O mnie bowiem on napisał.47 A jeśli jego pismom nie wierzycie jakże uwierzycie moim słowom?

I nadal większość Żydów dzisiaj nie wie, co to znaczy iść za Jezusem. Wielu wierzy, że Jezus był założycielem nowej religii zwanej Chrześcijaństwem – bałwochwalczej religii dla pogan, w której czci się trzech bogów zamiast jednego. Żydzi często postrzegają Go jako fałszywego proroka, pozamałżeńskiego syna stolarza, jako założyciela nowej religii, przez którą wielu Żydów prześladowano i zabijano.

So sty 13, 2018 4:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
To nie ja przesadzam Gregorze tylko ty masz problem ze zrozumieniem prostej zależności...skoro ty w kwestii tytułowania Maryi Matką Pana będącego Bogiem masz zdanie inne od mojego, tzn że albo zarzucasz św Elżbiecie, iż ta tytułując Maryję Matka swojego Pana nie wiedziała, że jej Panem jest Bóg i Mesjasz w osobie Syna Maryi albo sugerujesz wbrew biblijnym faktom, że Maryja jest matką(rodzicielką) wcielonego Słowa Bożego(Boga - J 1:1)...a zatem ?

A zatem nie uznaję dogmatu z V w. , o którym biblijni chrześcijanie nic nie wiedzieli bo apostołowie tego nie nauczali, gdyż dla nich istotą wiary był zmartwychwstały Jezus Chrystus/Zbawiciel.
To co miała na myśli Elżbieta, jest jak widać kwestią interpretacji, u podłoża której leży właśnie wiara w ten dogmat.
lajkonik.2 napisał(a):
I nadal większość Żydów dzisiaj nie wie, co to znaczy iść za Jezusem. Wielu wierzy, że Jezus był założycielem nowej religii zwanej Chrześcijaństwem – bałwochwalczej religii dla pogan, w której czci się trzech bogów zamiast jednego. Żydzi często postrzegają Go jako fałszywego proroka, pozamałżeńskiego syna stolarza, jako założyciela nowej religii, przez którą wielu Żydów prześladowano i zabijano.

Dziś Żydzi to w zdecydowanej większości ateiści. Ci zaś, którzy wierzą wciąż czekają na Mesjasza gdyż odrzucili Jezusa. Nadejdzie człowiek, którego uznają za mesjasza, ale będzie to fatalna pomyłka.
Jednak Bóg przygotował czas, w którym Izrael się nawróci gdyż jest on nadal Narodem Wybranym.

So sty 20, 2018 6:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
A zatem nie uznaję dogmatu
A kto i gdzie mówi ci o uznawaniu dogmatu...my rozmawiamy o zasadności tytułowania Rodzicielki tego, którego tytułujesz(wyznajesz) swoim Panam i Bogiem Matką Boga...a ta(zasadność) wynika z wiary jaką prezentujesz w stosunku do osoby Jezusa Chrystusa.
Cytuj:
To co miała na myśli Elżbieta, jest jak widać kwestią interpretacji, u podłoża której leży właśnie wiara w ten dogmat.
Błąd kolego...to nie wiara w ten dogmat ale wiara w Bóstwo i Człowieczeństwo Jezusa Chrystusa przebywającego w łonie Maryi podczas Jej wizyty u Elżbiety jest podstawą do interpretacji wyznania wiary Elżbiety...
Dogmat wynika z tej własnie wiary, Gregorze, a nie odwrotnie...
Ty kwestionując prawdę o objawieniu otrzymanym z natchnienia Ducha przez Elżbietę nt Pana Jezusa jako Boga i Mesjasza zaprzeczasz Biblii, bo to właśnie w niej masz wyraźnie napisane, że Elżbieta znała słowa powiedziane Maryi od Pana...

So sty 20, 2018 9:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
A kto i gdzie mówi ci o uznawaniu dogmatu...my rozmawiamy o zasadności tytułowania Rodzicielki tego, którego tytułujesz(wyznajesz) swoim Panam i Bogiem Matką Boga...a ta(zasadność) wynika z wiary jaką prezentujesz w stosunku do osoby Jezusa Chrystusa.

No więc tytułowanie Marii tak jak to jest robione od V w. uważam za nie zasadne w oparciu o nauczanie Jezusa i nauczanie apostolskie.
I tyle w tym temacie.
sahcim napisał(a):

Dogmat wynika z odpadnięcia od wiary i przypisania Marii roli pogańskich bogini matek.
Miejsce ogłoszenia tego dogmatu też nie jest przypadkowe - Efez - miasto potężnego kultu bogini Artemidy Efeskiej, którą czczono jako:boginię, panią, dziewicę i królową.
sahcim napisał(a):
Ty kwestionując prawdę o objawieniu otrzymanym z natchnienia Ducha przez Elżbietę nt Pana Jezusa jako Boga i Mesjasza zaprzeczasz Biblii, bo to właśnie w niej masz wyraźnie napisane, że Elżbieta znała słowa powiedziane Maryi od Pana...

Ty tak to interpretujesz, bo czytasz ewangelię z perspektywy poznanego objawienia. Ja to odczytuję z perspektywy tajemnicy Bożej odnośnie osoby Mesjasza.

Pn sty 22, 2018 1:21 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Dogmat wynika z odpadnięcia od wiary i przypisania Marii roli pogańskich bogini matek.
Miejsce ogłoszenia tego dogmatu też nie jest przypadkowe - Efez - miasto potężnego kultu bogini Artemidy Efeskiej, którą czczono jako:boginię, panią, dziewicę i królową.

Gregor - ochłoń i nie pisz bzdur. Nie wciskaj nam swoich projekcji. Równie prawdziwe jak to że w zasadzie w tym czy tamtym kościele czczą szatana, dlatego, że sataniści używają jako swego symbolu odwrócony krzyż, a to że krzyż na wieży nie jest odwrócony - to pewnie tak architektowi wyszło. A.. i św. Piotr też został przed śmiercią satanistą bo prosił o powieszenie do góry nogami..
Nie widzisz własnego bełkotu, pleplanego tylko po to by być "kontra"?

Pn sty 22, 2018 9:01 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona