Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 21, 2018 11:35 am

Wątpliwości - jak sobie z nimi radzić [PRZYKŁAD UFO] 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Wątpliwości - jak sobie z nimi radzić [PRZYKŁAD UFO]
Witajcie, nie wiem czy istnieje podobny wątek, a przynajmniej nie mogłem się takiego nigdzie doszukać.

Otóż zaznaczyłem w temacie przykład UFO (cywilizacji pozaziemskiej, wiecie, te różne latające spodki, doświadczenia na ludziach i jakieś takie zielone ludki), ponieważ wielu przeciwników wiary podaje to za koronny przykład, obalający prawdziwość naszej wiary.

Głównym argumentem są obrazy religijne i różne inne dewocjonalia, gdzie rzekomo widać jakiś statek UFO i tym podobne rzeczy. Przykładowo :

https://mynzahosiris.files.wordpress.co ... ntings.jpg

Pytanie na ile tego typu obrazy są autentyczne, bo tego nie wiem, natomiast zasiewa to pewne ziarno niepewności, za które jest mi wstyd. Bo przyznam się tu i teraz - przed wszystkimi, że trochę to mną wstrząsnęło.

Wiem, że nie powinienem zawierzać tego typu publikacjom, dlatego jest mi z tym źle, ale gdy ktoś pokazuje mi coś takiego, to trudno mi się wyzbyć jakiegoś ,chociażby ułamka, zwątpienia.

Pt gru 15, 2017 9:15 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wątpliwości - jak sobie z nimi radzić [PRZYKŁAD UFO]
Przecież te obrazki nie mogą być rzeczywiste - są stworzone przez ich autorów. Autor sobie coś wyobraził, namalował, a współcześni wymyślają jakieś niestworzone rzeczy.

Pt gru 15, 2017 10:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pomijając to, że artysta może wymyślać, co tylko uważa,
oraz to, że być może nie umiemy dziś interpretować znaczenia lub symboliki tego, co kiedyś namalowano (i niektórzy dopatrują się np. UFO :) , a twórca miał na myśli coś innego )
- to przepraszam, ale nie rozumiem, dlaczego istnienie innych form życia niż te, które już znamy, miałoby być powodem do wątpliwości religijnych. Pan Bóg może stwarzać, co uzna za stosowne. Gdyby zechciał, to i zielone ludziki. Co to zmienia w Ewangelii? Nic.

Pt gru 15, 2017 10:56 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Przecież te obrazki nie mogą być rzeczywiste - są stworzone przez ich autorów. Autor sobie coś wyobraził, namalował, a współcześni wymyślają jakieś niestworzone rzeczy.

Zgoda.

Terremoto napisał(a):
Pomijając to, że artysta może wymyślać, co tylko uważa,
oraz to, że być może nie umiemy dziś interpretować znaczenia lub symboliki tego, co kiedyś namalowano (i niektórzy dopatrują się np. UFO :) , a twórca miał na myśli coś innego )
- to przepraszam, ale nie rozumiem, dlaczego istnienie innych form życia niż te, które już znamy, miałoby być powodem do wątpliwości religijnych. Pan Bóg może stwarzać, co uzna za stosowne. Gdyby zechciał, to i zielone ludziki. Co to zmienia w Ewangelii? Nic.

Również zgoda, ale bardziej mi chodziło o to, że obecność obiektów przypominających statki kosmiczne UFO (tak sobie je mniej więcej wyobrażamy), znajdowała się na bardzo starych obrazach i skąd one się tam wzięły?

Pt gru 15, 2017 10:59 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
SaiyanPrince napisał(a):
... bardziej mi chodziło o to, że obecność obiektów przypominających statki kosmiczne UFO (tak sobie je mniej więcej wyobrażamy), znajdowała się na bardzo starych obrazach i skąd one się tam wzięły?

Nie wiem, nie jestem historykiem sztuki (czasem szkoda, pozostaje małe hobby), analiza dawnego malarstwa wymaga dużych kompetencji, profesjonalizmu, nie zaś gdybania.
Niemniej pisałeś coś innego:
SaiyanPrince napisał(a):
ponieważ wielu przeciwników wiary podaje to za koronny przykład, obalający prawdziwość naszej wiary.

I tylko ten motyw wydobywam. Cokolwiek jest na tych obrazach, nie rozumiem, jak ma być metodą na obalanie katolicyzmu. I czym tu się przejmować.

So gru 16, 2017 12:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
SaiyanPrince napisał(a):
Wiem, że nie powinienem zawierzać tego typu publikacjom, dlatego jest mi z tym źle, ale gdy ktoś pokazuje mi coś takiego, to trudno mi się wyzbyć jakiegoś ,chociażby ułamka, zwątpienia.

Najlepiej nie chodzić po takich stronach, typu doktor Pająk,totalizm itp.

So gru 16, 2017 12:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Również zgoda, ale bardziej mi chodziło o to, że obecność obiektów przypominających statki kosmiczne UFO (tak sobie je mniej więcej wyobrażamy), znajdowała się na bardzo starych obrazach i skąd one się tam wzięły?
Warto zagłębić się w symbolikę (bogatą) dawnego malarstwa. To że nam się coś kojarzy z tym lub owym (np. UFO) to BARDZO kiepski argument.

So gru 16, 2017 3:39 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wątpliwości są twoje, sam je usuniesz.
Wystarczy tylko spojrzeć w prawdzie zwłaszcza tej z Ewangelii.
Jest jeden nasz stwórca i jedno jego dzieło także my.
Jeden jedyny stwórca tworzy według swego.
Więc wszystko co tworzy ma Jego podpis.
Więc wszystko co jest dla nas obce i nie zrozumiałe nie jest Jego.
A jeśli tak to ani obawiać się ani szukać czegoś poza tym nie ma sensu.
W naszym świecie zależności jakie się pojawiają, są przez jednego stwórcę uczynione. One wspólłwystępują i współtworzą ten świat.
Inne jakiekolwiek nawet jeśli istnieją nie mają wpływu na nas, są nie stąd.
Nie potrafią na nas wpłynąć, nie ma się czego obawiać. Także zaciekawienie nimi, niczego nam nie da, nic z tym nie zrobimy. Dla szpanu coś tam o tym powiemy i to wszystko.
Natomiast zbieżność obrazów z przeszłości, ma tyle wspólnego z nami na ile my z nimi.
Jeśli temat abstrakcyjny nie rzeczywisty, to co w tym da grzebanie?

Natomiast jest ten świat na tyle złożony i do końca nie poznany, że warto poznawać to co dotyka nas. A nie coś z wyobraźni.
Ja jestem tego pewien że te wszystkie UFA to różna postać technologi ziemskiej, ukrywana na etapie konstrukcyjnych badań.
Na to wskazują ujawniane dokumenty z badań starszych. Zwłaszcza z okolic wojennych. Jakie niesamowite pomysły były wtedy realizowane. A co dopiero teraz. UFO a zwłaszcza popularyzacja go, jest na rękę utajnianiu nowych technologii. A żyjemy w szczycie technologicznym.
W czasie podpatrywania sienie wzajemnego by czerpać aspiracje, bądź wprost wykradać już gotowe projekty.

Wracając do nas interesującego wątku wiary. To co nas dotyczy jest nam dostępne. To co nie dotyczy zwłaszcza w pewnym etapie naszego rozwoju, nie powinno być naszą spekulacją. Bo czyż skorzystał by człowiek z czasuw kieratu, z możliwości jakie daje choćby samolot?
Wszystko co dla nas jest istotne, to to na naszą miarę. Z ukierunkowaniem na poznanie nowego. A z tym jest tak że trzeba to poznać wystarczająco dobrze, byśmy mogli mieć z tego pożytek.
Ja wiem że jest teraz moda przechodzenia samego siebie.
No ale to wymaga jednak ciężkiej pracy, by coś nowego osiągnąć. Tak wynika z Ewangelii.
Łatwe nowe dla nas rzeczy są po prostu wykradaniem czyjejś pracy.
To co uczynił Bóg dla nas łatwym, mamy to za darmo, bądź z naszym wkładem pracy na naszą miarę.
Wszystko inne nie jest nasze, nie powinniśmy na to patrzeć łakomym wzrokiem. To patrzenie jest zwodnicze. Bo stawiamy się na pastwę naszych porządań, co jest zwodnicze.
Bo to czego porządamy, zwykle jest dla nas za drogie, dajemy nie raz cały na to dorobek. A użytek z tego zwykle nie wart tego naszego dorobku.
Takich właśnie konsekwencji spodziewajmy się, patrząc łakomym wzrokiem na tematykę UFO.

So gru 16, 2017 10:53 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odnośnie tych konkretnych wątpliwości (rzekome UFO na obrazach) polecam artykuł:
https://ciekawe.org/2016/06/22/ufo-w-sz ... niowiecza/

Jak trudna bywa interpretacja malarstwa, pokazuje inny artykuł https://ciekawe.org/2015/05/16/8-slynny ... znaliscie/

So gru 16, 2017 12:13 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
SaiyanPrince napisał(a):
Witajcie, nie wiem czy istnieje podobny wątek, a przynajmniej nie mogłem się takiego nigdzie doszukać.

Otóż zaznaczyłem w temacie przykład UFO (cywilizacji pozaziemskiej, wiecie, te różne latające spodki, doświadczenia na ludziach i jakieś takie zielone ludki), ponieważ wielu przeciwników wiary podaje to za koronny przykład, obalający prawdziwość naszej wiary.

Głównym argumentem są obrazy religijne i różne inne dewocjonalia, gdzie rzekomo widać jakiś statek UFO i tym podobne rzeczy. Przykładowo :

https://mynzahosiris.files.wordpress.co ... ntings.jpg

Pytanie na ile tego typu obrazy są autentyczne, bo tego nie wiem, natomiast zasiewa to pewne ziarno niepewności, za które jest mi wstyd. Bo przyznam się tu i teraz - przed wszystkimi, że trochę to mną wstrząsnęło.

Po przeczytaniu tego rozdziału i zawartych w nim dowodów naukowych, raz na zawsze sam się przekonasz, że UFO nie jest prawdą!

http://www.wiara.us/co_z_tym_ufo

N gru 17, 2017 2:30 pm