Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 21, 2018 11:39 am

Boski plan a Jan Paweł I 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Boski plan a Jan Paweł I
Mam taką teorię chociaż nie wiem czy słuszną o tym że Jan Paweł I zmarł 33 dni po objęciu swojego pontyfikatu dlatego że nie był to papież którego Pan Bóg chciałby w tym momencie w Watykanie, ponieważ ważne było to aby to właśnie Jan Paweł 2 został papieżem bo miał ważną misję mianowicie obalenie komunizmu i Bóg wiedział że będzie to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu ale nie wiem czy dobrze myśle czy Bóg aż tak chciałby ingerować w świat chociaż swoją drogą ma to sens co o tym myślicie.

So gru 23, 2017 7:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Boski plan a Jan Paweł I
Wątpię żeby posłaniem Jana Pawła II było obalanie komunizmu. Papież miał o wiele ważniejsze zadawania. A obalanie komunizmu wyszło tak przez przypadek. Ważniejsze było to co mówił na pl w Warszawie. Wzywał Ducha Świetego żeby ten odnowił oblicze ziemi. Posłannictwem papieża jakim wszystkich duchownych jest głoszenie Ewangelii. Upadek komunizmu bez odnowy moralnej nic nie zmieniają. Ważniejsze jest nawrócenie ludzkości i to była misja JPII. Ukazywanie Boga z nami, Pierwsze słowa jako namiestnika Chrystusa mówiły o otwieraniu drzwi Chrystusowi i to było głównym zadaniem.

So gru 23, 2017 8:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Boski plan a Jan Paweł I
Ja uważam że gdy się przyglądniemy na pontyfikat św, Jana Pawła II, to jest On tą iskrą o której powiedział Pan Jezus do Św, Faustyny Kowalskiej. CYTAT: ( Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje – mówił Jezus Chrystus do . Faustyny Kowalskiej) KONIEC CYTATU . Św. Jan Paweł II oraz Św. Faustyna byli bowiem wielkimi orędownikami Miłosierdzia Bożego, które za ich pośrednictwem dociera dziś do ludzi na całym świecie. Ich świętość jest wyraźnym przykładem tego, iż iskra, która miała wyjść z Polski, aby przygotować świat na przyjście Jezusa już się tli. Najważniejsze więc, abyśmy jej nie zgasili, lecz z pomocą Ducha Świętego rozniecili ogień i zanieśli go światu.

Św. Jan Paweł II beatyfikował św. Faustynę 18 kwietnia 1993 roku, a kanonizował ją 30 kwietnia 2000 roku. Obydwie uroczystości odbyły się w II niedzielę wielkanocną, która od 2000 roku decyzją św. Jana Pawła II jest obchodzona właśnie, jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. W 2002 roku św. Jan Paweł II w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zawierzył zaś świat Bożemu Miłosierdziu. Pontyfikat papieża Polaka był wyraźnie związany zarówno z orędziem Bożego Miłosierdzia, ale także z Matką Bożą Fatimską. Św. Jan Paweł II został beatyfikowany 1 maja 2011 roku, a kanonizowany 27 kwietnia 2014 roku. Obie uroczystości miały miejsce w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Bóg zabrał zaś do siebie św. Jana Pawła II, 2 kwietnia 2005 roku w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

To jest prawda że św Jan Paweł II, komunę zwalczał, wystarczy zapoznać się chociażby z budową kościoła w Nowej Hucie. To był wyjątkowy ksiądz, potem Biskup, i Kardynał. Gdy pracowałem w dużym przedsiębiorstwie Krakowskim, był taki zwyczaj że co roku na święto rodziny, była odprawiana Msza Święta. Odprawiał ją zawsze sam metropolita , krakowski, W tamtych czasach Kardynał Wojtyła. Komuniści nie mogli tego przeboleć, raziło ich strasznie w oczy, a zwłaszcza to że brała w niej udział orkiestra zakładowa. Gy ŚW , Jan Paweł II został papieżem , Mszę odprawiał Jego następca, Kardynał Macharski. Do dzisiaj pamiętam ten list napisany przez św, Jana Pawła II, który odczytał Jego następca na pierwszej Mszy Świętej. On nie zapomniał , o zakładzie, znalazł czas na napisanie listu. Wszyscy pracownicy którzy brali udział w tych spotkaniach otrzymali błogosławieństwa, które przyszły z Rzymu, podpisane osobiście przez papieża Jana Pawła II. Na to też znalazł czas.

Pt gru 29, 2017 10:14 am