Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 17, 2018 10:42 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Jak rozumieć 1Tm 2,5. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć 1Tm 2,5.
Sajmon napisał(a):
Kwestia pośrednictwa Maryi i nie tylko Jej, ma jak najbardziej podstawy w nauczaniu Pisma św. co zostało już wykazane i nie jest to żadna interpretacja, tylko fakt, zanotowany w Ewangelii według św.Jana.

No to przeczytaj ten tekst bez filtra kościelnej interpretacji.
Nikt tam nie prosił, ani nie modlił się do Marii o wino. :mrgreen:
Taki jest fakt.
Sajmon napisał(a):
Niebiblijne to jest twoje powyższe stwierdzenie.Bowiem werset J 2:1,5 jest dobitnym i jednoznacznym przykładem pośrednictwa do Jezusa, w tym wypadku pośrednictwa Maryi.

Jak wyżej. Nikt się do Marii nie zwracał i nie szukał u niej pośrednictwa.
Sajmon napisał(a):
Jezus wbrew temu co usiłujesz sugerować, nigdzie nie nauczał, jakoby Jego pośrednictwo w kwestii modlitwy do Boga było jedynym.I nie jest, bowiem Pismo święte nakazuje nam prosić innych o modlitwę za nas, oraz nakazuje nam modlić się za innych, co samo przez się, jest niczym innym jak pośrednictwem w modlitwie do Boga, a osoby te, stają się przez to naszymi pośrednikami.

Jego jedyne pośrednictwo wynika z całego przesłania NT. Biblia naucza o wstawiennictwie ludzi, ale żyjących obok nas, a nie o wstawiennictwie ludzi w zaświatach.
Kot odrzuca to nauczanie, tworzy sobie ludzkich wystawienników w zaświatach.
Sajmon napisał(a):
Prócz tego, Pismo naucza nas, że aniołowie pośredniczą w zanoszeniu naszych modlitw do Boga:

W tych fragmentach aniołowie za nikogo się nie wstawiają, ani nie modlą.
Adresatem modlitw jest Bóg, a nie Maria, święci czy aniołowie.
Sajmon napisał(a):
Rozumiem, że nie prosisz swojego pastora lub przyjaciela o modlitwę za ciebie ? skoro nie potrzeba żadnych ludzkich pośredników, to odrzuć też i to.

Proszę bo mogę z nimi rozmawiać i możemy się wzajemnie wspierać.
Proszenie zmarłych w zaświatach o modlitwę jest niebiblijne. Był tu wątek na ten temat, więc odsyłam do niego.

So sty 06, 2018 6:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
aniołowie za nikogo się nie wstawiają,

Taka personalna uwaga. Kazdy z nas ma swoje ulubione cytaty. Do moich ulubionych naleza:
"Niech Twoj swiety Aniol zaniesie te Ofiare na oltarz w niebie przed oblicze boskiego majestatu Twego..."
oraz
"do Twoich stop sle prosby moje a Ty je nies przed Boga tron..."

Gregor, raczej nie zaprzeczaj posrednictwu Maryi w Kanie. To wielu i wielokrotnie Ci powtarzalo i stac Cie na wyeliminowanie tego klamstwa.

So sty 06, 2018 6:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Taka personalna uwaga. Kazdy z nas ma swoje ulubione cytaty. Do moich ulubionych naleza:
"Niech Twoj swiety Aniol zaniesie te Ofiare na oltarz w niebie przed oblicze boskiego majestatu Twego..."
oraz
"do Twoich stop sle prosby moje a Ty je nies przed Boga tron..."

A skąd te cytaty?
robaczek2 napisał(a):
Gregor, raczej nie zaprzeczaj posrednictwu Maryi w Kanie. To wielu i wielokrotnie Ci powtarzalo i stac Cie na wyeliminowanie tego klamstwa.

Gdybym nie był kiedyś katolikiem, to bym trwał w niemym zdziwieniu, jak można tak bardzo uwierzyć w jakąś interpretację, która nie ma żadnych podstaw w tym na co się powołuje.
Byłem jednak katolikiem, więc Cię doskonale rozumiem, ale przyjrzyjmy się faktom wesela w Kanie.

Pośrednictwo ma to do siebie, że pośrednik komunikuje dwie strony. Tymczasem żaden z weselników, a zwłaszcza pan młody nie udał się do Marii z problemem braku wina.
W tej historii nikt nie zwraca się do Marii i o nic jej nie prosi. Pośrednictwo więc nie występuje.

Poza tym Jezus nie uczynił jeszcze żadnego cudu, więc ludzie na weselu nie mieli pojęcia, że może coś takiego uczynić. Maria też nie widziała żadnego cudu, więc nie miała podstaw aby o niego prosić.
Poza tym jej stwierdzenie: "wina nie mają" nie było żadną prośbą, ale stwierdzeniem faktu.
Tak więc cała ta teologia pośrednictwa Marii jest sprzeczna z faktami biblijnymi - jest zwyczajnie fałszywa.

So sty 06, 2018 7:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Na szczęście NMP nie przejmuje się Twoją teologią i skutecznie wstawia się za nami u Boga. Widać Bóg też nie ma nic przeciwko temu. :)

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

So sty 06, 2018 7:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Poza tym jej stwierdzenie: "wina nie mają" nie było żadną prośbą, ale stwierdzeniem faktu.
Tak więc cała ta teologia pośrednictwa Marii jest sprzeczna z faktami biblijnymi - jest zwyczajnie fałszywa.

To jest tylko Twoja subiektywna ocena co jest prawdziwe a co falszywe. Nie wydaje mi sie abys mial uprawnienia powolywania sie przy tym na Biblie - drugie przykazanie.
Sprytnie sobie tlumaczysz znaczenie "wina nie maja" jako stwierdzenie faktu tylko nie wydaje mi sie rozsadne stwierdzanie jakigokolwiek faktu bez oczekiwania nastepstw. Np robaczek jest pijany --> trzeba mu odebrac kluczyki aby nie wsiadl za kierownice.
Ladne cytaty - nieprawdaz?
Rowniez nie prosilem rodzicow aby mnie uczyli chodzic i mowic - nie przyjmuje Twojego argumentu o dwoch stronach.

So sty 06, 2018 8:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Na szczęście NMP nie przejmuje się Twoją teologią i skutecznie wstawia się za nami u Boga. Widać Bóg też nie ma nic przeciwko temu.

To nie moja teologia tylko nauka biblijna. Kiedyś też modliłem się do Marii i Bóg odpowiadał na modlitwy, ale z perspektywy biblijnej wiem, że patrzył na serce, gdyż nie znałem prawdy o Jezusie i o tym co Bóg przygotował tym, którzy uwierzą Jego Słowu.
Jezus jest pełnią wszystkiego, więc w zaświatach nikt inny nie jest potrzebny.
On w zupełności wystarcza.
robaczek2 napisał(a):
To jest tylko Twoja subiektywna ocena co jest prawdziwe a co falszywe. Nie wydaje mi sie abys mial uprawnienia powolywania sie przy tym na Biblie - drugie przykazanie.

Nie trzeba żadnych uprawnień tylko chęć dojścia do prawdy przy rozważaniu Pisma. Jeśli Ty wychodzisz z takiego stanowiska, to nie dziwi, że jesteś skazany na ślepe przyjmowanie tego co Ci inni powiedzą - szkoda.
robaczek2 napisał(a):
Rowniez nie prosilem rodzicow aby mnie uczyli chodzic i mowic - nie przyjmuje Twojego argumentu o dwoch stronach.

Może zastanów się na czym polega pośrednictwo i kto w nim musi uczestniczyć, aby miało sens.
Ale ok. przyjmuję Twoje zdanie do wiadomości. ;)

So sty 06, 2018 9:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nie trzeba żadnych uprawnień tylko chęć dojścia do prawdy przy rozważaniu Pisma.

Bardzo slusznie.

So sty 06, 2018 9:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Na szczęście NMP nie przejmuje się Twoją teologią i skutecznie wstawia się za nami u Boga. Widać Bóg też nie ma nic przeciwko temu.

To nie moja teologia tylko nauka biblijna.

Wobec tego dziwne, że w Biblii... jakoś jej jednak nie ma. Jest za to zachęta, aby się za sobą wstawiać u Boga. :)

Gregor napisał(a):
Kiedyś też modliłem się do Marii i Bóg odpowiadał na modlitwy, ale z perspektywy biblijnej wiem, że patrzył na serce, gdyż nie znałem prawdy o Jezusie i o tym co Bóg przygotował tym, którzy uwierzą Jego Słowu.

Wiesz tyle, co sobie wmówiłeś. Bóg odpowiadał, bo Matka Boża się za Tobą wstawiała na skutek twoich próśb do niej o to wstawiennictwo. Teraz to wstawiennictwo negujesz, bo Ci wmówiono, że jest ono złe.

Gregor napisał(a):
Jezus jest pełnią wszystkiego, więc w zaświatach nikt inny nie jest potrzebny.
On w zupełności wystarcza.

Na Ziemi też "w zupełności wystarcza", a mimo to jakoś Apostołowie nie poprzestawali na własnej modlitwie, tylko prosili chrześcijan o to, aby się za nimi wstawiali u Boga. Nie pleć więc głupot, że ci, którzy są w niebie, nie mogą lub nie wstawiają się za nami u Boga, bo Chrystus "w zupełności wystarcza", ponieważ tym samym negujesz sens próśb apostołów o taką modlitwę wstawienniczą do innych chrześcijan.

So sty 06, 2018 10:07 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
No to przeczytaj ten tekst bez filtra kościelnej interpretacji.
Nikt tam nie prosił, ani nie modlił się do Marii o wino. :mrgreen:
Taki jest fakt.

Faktem jest, że Maryja wstawiła się za nimi w Kanie Galilejskiej i swoim wstawiennictwem spowodowała początek znaków Jezusa jako Mesjasza,i tego się trzymaj.

Gregor napisał(a):
Jak wyżej. Nikt się do Marii nie zwracał i nie szukał u niej pośrednictwa.

To Ona wstawiła się za gospodarzami u swojego Syna, co jest niczym innym jak pośrednictwem/wstawiennictwem.

Maryja w Kanie Galilejskiej i dziś:

-zauważa nasze braki (J 2:3)

-wstawia się za nami (J 2:3)

-wskazuje nam Jezusa (J 2:5)

Gregor napisał(a):
Jego jedyne pośrednictwo wynika z całego przesłania NT. Biblia naucza o wstawiennictwie ludzi, ale żyjących obok nas, a nie o wstawiennictwie ludzi w zaświatach.
Kot odrzuca to nauczanie, tworzy sobie ludzkich wystawienników w zaświatach.

Nieprawda.Biblia naucza również o wstawiennictwie zmarłych świętych za żyjących, no ale jak się usunęło z Biblii księgi które przeczą waszej nauce, to trudno, abyś to wiedział.W Drugiej Księdze Machabejskiej znajduje się fragment opisujący widzenie Machabeusza mówiące wprost o tym że zmarli sprawiedliwi Oniasz i Jeremiasz modlą się i wstawiają za lud:

"Widzenie zaś jego było takie: Oniasz, dawny arcykapłan, człowiek największej dobroci, skromny w obejściu, łagodnych obyczajów, pełen godności w słowach, a od dziecka dbający o zachowanie każdej cnoty, on to właśnie wyciągał ręce i modlił się za cały naród żydowski. Potem w ten sam sposób ukazał się mąż, który wyróżniał się siwizną i majestatem, a otaczało go podziwu godne i wspaniałe dostojeństwo. Oniasz zabierając głos powiedział: To jest przyjaciel naszych braci, który wiele modli się za naród i za całe święte miasto, Jeremiasz, Boży prorok."(2 Mch 15:12,14)

Gregor napisał(a):
W tych fragmentach aniołowie za nikogo się nie wstawiają, ani nie modlą. Adresatem modlitw jest Bóg, a nie Maria, święci czy aniołowie.

W tych fragmentach, jest ukazane pośrednictwo aniołów i świętych w zanoszeniu naszych modlitw do Boga, skoro je zanoszą to muszą je od nas otrzymywać.Święci i aniołowie nie potrafią czytać w naszych myślach. Musimy mieć intencję i stworzyć w swoich głowach te modlitwy, by je mogli zanieść Bogu.

Po drugie, Bóg zawsze jest adresatem naszych modlitw, bo to do Niego kierujemy nasze modlitwy przez wstawiennictwo aniołów czy świętych, którzy jak mówią te wersety, zanoszą nasze modlitwy przed oblicze Boga.

Gregor napisał(a):
Proszę bo mogę z nimi rozmawiać i możemy się wzajemnie wspierać. Proszenie zmarłych w zaświatach o modlitwę jest niebiblijne. Był tu wątek na ten temat, więc odsyłam do niego.

Najpierw mi wykaż,gdzie Biblia naucza zasady że wszystko ma w niej być, a dopiero potem wysuwaj zarzuty, że coś jest "niebiblijne"

So sty 06, 2018 11:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wobec tego dziwne, że w Biblii... jakoś jej jednak nie ma. Jest za to zachęta, aby się za sobą wstawiać u Boga.

No właśnie. W Biblii nie ma słowa o tym, aby modlić się do ludzi w zaświatach.
Nauczanie o wstawianiu się za siebie dotyczy tylko ludzi żyjących na ziemi.
Wiesz tyle, co sobie wmówiłeś. Bóg odpowiadał, bo Matka Boża się za Tobą wstawiała na skutek twoich próśb do niej o to wstawiennictwo. Teraz to wstawiennictwo negujesz, bo Ci wmówiono, że jest ono złe.

Wstawia się za mną Jezus i Duch Św. - i o tym Biblia naucza. To jest pełnia wstawiennictwa i z tego korzystam.
Na Ziemi też "w zupełności wystarcza", a mimo to jakoś Apostołowie nie poprzestawali na własnej modlitwie, tylko prosili chrześcijan o to, aby się za nimi wstawiali u Boga. Nie pleć więc głupot, że ci, którzy są w niebie, nie mogą lub nie wstawiają się za nami u Boga, bo Chrystus "w zupełności wystarcza", ponieważ tym samym negujesz sens próśb apostołów o taką modlitwę wstawienniczą do innych chrześcijan.

Mieszasz ludzi żyjących na ziemi z tymi w zaświatach.
Po tamtej stronie jest Pan Jezus, który wstawia się za nami.
Jednak Jezus/Syn Boży jest za słaby co?
Mamy też drugiego wstawiennika Ducha Św. [Rzym.8.26]:Podobnie i Duch wspiera nas w niemocy naszej; nie wiemy bowiem, o co się modlić, jak należy, ale sam Duch wstawia się za nami w niewysłowionych westchnieniach.
Też za mało?

Podaj przykład kiedy apostołowie prosili jakiegoś zmarłego chrześcijanina o wstawiennictwo. Może któryś prosił Szczepana?
Szkoda, że uwierzyłeś w baśnie, a nie w biblijną prawdę, ale to Twoja sprawa w co wierzysz.

N sty 07, 2018 1:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Faktem jest, że Maryja wstawiła się za nimi w Kanie Galilejskiej i swoim wstawiennictwem spowodowała początek znaków Jezusa jako Mesjasza,i tego się trzymaj.

No jasne. Bez Marii Jezus nie mógłby uczynić żadnego cudu - taki słaby Jezus.
Oczywiście to co mówisz jest nieprawdą, gdyż podczas kuszenia na pustyni Szatan doskonale wiedział, co może uczynić Syn Boży: kamień w chleb.
Sajmon nie podważam Twojej szczerej wiary, ale więcej obiektywizmu. ;)
Sajmon napisał(a):
Maryja w Kanie Galilejskiej i dziś:
-zauważa nasze braki (J 2:3)
-wstawia się za nami (J 2:3)
-wskazuje nam Jezusa (J 2:5)

Maryja w Kanie Galilejskiej i dziś:- bez podstaw biblijnych
-zauważa nasze braki (J 2:3) - werset o tym nie mówi
-wstawia się za nami (J 2:3) - werset o tym nie mówi
-wskazuje nam Jezusa (J 2:5) - prawda

Zobaczmy co Biblia mówi o Jezusie:
[Hebr.13.8]: Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.
- podnosi nas gdy upadamy [Rzym.14.4]
- osobiście wstawia się za nami [Rzym.8. 34]
- każdy może przyjść do Niego bezpośrednio i uzyska pomoc [Mat.11.28]
- chroni zbawionych ludzi [I Piotra 1.5]

Taka jest różnica pomiędzy kościelną nauką a biblijną prawdą.
W kim więc warto szukać oparcia? Pozostawiam do rozważenia.

N sty 07, 2018 2:46 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
No jasne. Bez Marii Jezus nie mógłby uczynić żadnego cudu - taki słaby Jezus.Oczywiście to co mówisz jest nieprawdą, gdyż podczas kuszenia na pustyni Szatan doskonale wiedział, co może uczynić Syn Boży: kamień w chleb.

Niestety, ale polemizujesz z tym co mi przypisałeś, a nie z tym, co rzeczywiście napisałem.Nigdzie nie stwierdziłem, że Jezus nie mógłby uczynić żadnego cudy bez Maryi, ale że Maryja na weselu w Kanie, spowodowała początek znaków Jezusa.

Gregor napisał(a):
Maryja w Kanie Galilejskiej i dziś:- bez podstaw biblijnych
-zauważa nasze braki (J 2:3) - werset o tym nie mówi
-wstawia się za nami (J 2:3) - werset o tym nie mówi
-wskazuje nam Jezusa (J 2:5) - prawda

Ależ jak najbardziej mówi:

"A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: "Nie mają już wina". (J 2:3) Maryja zauważyła, że zabrakło wina gospodarzom, i wstawiła się za nimi u swojego Syna.

Gregor napisał(a):
Zobaczmy co Biblia mówi o Jezusie:
[Hebr.13.8]: Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.
- podnosi nas gdy upadamy [Rzym.14.4]
- osobiście wstawia się za nami [Rzym.8. 34]
- każdy może przyjść do Niego bezpośrednio i uzyska pomoc [Mat.11.28]
- chroni zbawionych ludzi [I Piotra 1.5]

Taka jest różnica pomiędzy kościelną nauką a biblijną prawdą.
W kim więc warto szukać oparcia? Pozostawiam do rozważenia.

I w żaden sposób nie przeczy to temu, co czytamy o Maryi w Ewangelii Jana.

N sty 07, 2018 3:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Wobec tego dziwne, że w Biblii... jakoś jej jednak nie ma. Jest za to zachęta, aby się za sobą wstawiać u Boga.

No właśnie. W Biblii nie ma słowa o tym, aby modlić się do ludzi w zaświatach.

No wybacz, ale to, że czegoś nie ma w Biblii, to jeszcze nie dowód, że jest to złe i nie wolno tego robić.

Cytuj:

Nie ma w Biblii takiego ograniczenia.

Cytuj:

Wstawia się za mną Jezus i Duch Św. - i o tym Biblia naucza.
To jest pełnia wstawiennictwa i z tego korzystam.

Wstawiennictwo Chrystusa nie oznacza, że nie można nikogo innego prosić o modlitwę w naszych sprawach do Boga, a Bóg takie prośby potępia. :D

Cytuj:

Mieszasz ludzi żyjących na ziemi z tymi w zaświatach.

Oni też żyją i nie widzę powodu, aby nie mogli się za nami wstawiać u Boga.

Cytuj:
Po tamtej stronie jest Pan Jezus, który wstawia się za nami.

Co nie oznacza, że osoby, które są w niebie, się za nami nie wstawiają.

Cytuj:
Jednak Jezus/Syn Boży jest za słaby co?

Dla tych, którzy są na Ziemi, Chrystus jest za słaby, że uważasz, iż można prosić żyjących o wstawiennictwie?

Cytuj:
Podaj przykład kiedy apostołowie prosili jakiegoś zmarłego chrześcijanina o wstawiennictwo.

Przykro mi, ale Biblia nie zawiera zapisu życia Apostołów minuta po minucie od narodzin, aż do śmierci.

Cytuj:
Szkoda, że uwierzyłeś w baśnie, a nie w biblijną prawdę, ale to Twoja sprawa w co wierzysz.

A czy ja neguję lub odrzucam wstawiennictwo Chrystusa i Ducha Świętego? Nie kłam więc, że nie wierzę w to, co przekazali Apostołowie.

Aha... Wbrew protestanckim naukom, chrześcijan obowiązuje całe nauczanie Chrystusa i Apostołów, a nie tylko to, co zapisali w Biblii.

N sty 07, 2018 8:34 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Nieprawda.Jak już pisałem ci wcześniej,w Drugiej Księdze Machabejskiej (którą wyrzuciliście ze swoich Biblii, bo przeczyła waszym naukom) znajduje się fragment opisujący widzenie Machabeusza mówiące wprost o tym że zmarli sprawiedliwi Oniasz i Jeremiasz modlą się i wstawiają za lud:

"Widzenie zaś jego było takie: Oniasz, dawny arcykapłan, człowiek największej dobroci, skromny w obejściu, łagodnych obyczajów, pełen godności w słowach, a od dziecka dbający o zachowanie każdej cnoty, on to właśnie wyciągał ręce i modlił się za cały naród żydowski. Potem w ten sam sposób ukazał się mąż, który wyróżniał się siwizną i majestatem, a otaczało go podziwu godne i wspaniałe dostojeństwo. Oniasz zabierając głos powiedział: To jest przyjaciel naszych braci, który wiele modli się za naród i za całe święte miasto, Jeremiasz, Boży prorok."(2 Mch 15:12,14)

Gregor napisał(a):
W Biblii nie ma słowa o tym, aby modlić się do ludzi w zaświatach.

A gdzie w Biblii podobna nauka "tylko Biblia" ?

Druga sprawa, wbrew temu co piszesz, w Biblii jest o tym "słowo" w I w. po Chrystusie. było praktykowane wzywanie świętych Starego Testamentu. Potwierdza Mk 15:35. Żydzi zrozumieli, że Jezus wzywa Eliasza i wcale ich to nie dziwiło. Natomiast wątpili w to, że on przyjdzie pomóc Jezusowi. O tym fragmencie napisano tak:

"Eliasz uchodził za osobę, do której Żydzi zwracali się w sytuacjach bez wyjścia. A stojący pod krzyżem mogli uważać, że Jezus modlił się w tej intencji do Eliasza" (komentarz KUL do Mk str. 349)

N sty 07, 2018 12:17 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Pośredniczka – Maryja

KKK 969 "To macierzyństwo Maryi w ekonomii łaski trwa nieustannie, poczynając od aktu zgody, którą przy Zwiastowaniu wiernie wyraziła i którą zachowała bez wahania pod krzyżem, aż do wiekuistego dopełnienia się zbawienia wszystkich wybranych. Albowiem wzięta do nieba, nie zaprzestała tego zbawczego zadania, lecz poprzez wielorakie swoje wstawiennictwo ustawicznie zjednuje nam dary zbawienia wiecznego... Dlatego to do Błogosławionej Dziewicy stosuje się w Kościele tytuły: Orędowniczki, Wspomożycielki, Pomocnicy, Pośredniczki" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 62).

N sty 07, 2018 4:24 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona