Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 19, 2018 2:59 am

Czy Bog mnie opuscil? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Czy Bog mnie opuscil?
Witam tak jak napisalem w temacie.

Nazywam sie Martin i mam zaraz 25 lat. W wieku 14 lat wyprowadzilem sie zagranice. I odkad skonczylem 17 lat nic ale to nic mi w zyciu nie wychodzi.Mam takie wrażenie ze Bog nie chce mnie znac i pozwala mi tylko cierpiec. Powiem ze naprawde staralem sie miec staly kontakt z Bogiem i dodam ze potrafilem sie modlic nawet po 8 godzin dziennie w pracy (w myslach) zawsze staralem sie byc dobry i pomocny innym, ale za to mialem tylko same problemy ZAWSZE. Moje problemy zaczely sie od tego ze moj tata mial wypadek w pracy i prawie polamal sobie kregoslup . To byl w ogole cud ze tata moze chodzic. Na poczatku panstwo placilo tacie pieniadze za to ze byl na chorobowym, ale po okolo 4 miesiecach przestali mu placic i kazali mu wracac do pracy. Oczywiscie tata nie byl w stanie pracowac (nawet wtedy nam powiedzieli ze zawsze mozemy wrócic do polski) i do bylo rownoznaczne z tym ze musialem skonczyc swoja edukacje i isc do pracy (dodam ze pracy nie nawidzilem z calego serca) ale coz musialem. Potem tracilem prace za praca ze wzgledu ze nie znalem sie na pracy, choć naprawde sie staralem. Do 23 roku zycia mieszkalem z rodzicami tylko po to by im pomóc finansowo. Niedlogo rodzi mi sie dziecko, dokladnie za tydzien i wiecie co? stracilem prace. Panstwo nie chce mi pomóc, nie wiem co robic. Nawet ostatnio zaczelem myslec o tym zeby podpisac cyrograf. Jezeli Bog nie chce mi pomoc , to moze szatan wezmie moja bezwartosciowa dusze za troche szczescia i pieniedzy.

PS; przepraszam za bledy.

Pozdrawiam Martin

Litości! Oczy mi powypadały. Rozumiem, że będąc za granicą zapomniałeś ortografii, ale chyba w każdym języku stosuje się znaki przestankowe i zwykle po kropce zaczyna od wielkiej litery, nie? Poza tym imię Boga zawsze piszemy z wielkiej litery. (PW)

Śr mar 07, 2018 1:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Bog mnie opuscil?
Może tak zacznę od końca.
Szatan nie pomaga, on podjudza, podburza.
To komuś nie zdecydowanemu dodaje skrzydeł. Jest to na marazm życia jakiś sposób. Tylko że jest w tym taki chaczyk. Za wszystko co po takich relacjach uczynisz, trzebą będzie słono zapłacić. Zwykle nie starcza nam na wyrównanie szkód. Co już definitywnie, przekreśla nam nasze życie i jego sens. A nawet nie mamy na czym się oprzeć, bo idąc za kłamstwem, nic trwałego nie osiągnęliśmy. Jest to przekreślenie sobie możliwości uzyskania pomocy, i to wtedy gdy ona jest ratunkiem dla nas. Kto kłamstwem żyje, zbiera owoc kłamstwa później. Tu nawet ludzie dobrej woli nie pomogą. Bo taki zaradny kłamca, jest postrzegany jako ten, który spada zawsze na cztery łapy. Więc nie uwierzą takiej osobie że to co mówi o sobie, że czegoś potrzebuje. Jest jemu ratunkiem niebędnym, jako dar od innych. Będą to brać jako zwykłe wygadywanie się, by dodać sobie animuszu.

Nie trzeba wtedy mówić co to oznacza, gdy potrzeba nagli i woła o ratunek. Podam przykład, pijak postrzegany jest gdy leży jako wynik jego upojenia alkocholem. Zwykle omijany jest z daleka, bo upojenie roboi z niego odrażającego, brzydzą się nim ludzie.
Lecz i pijak lub zwłaszcza pijak, ulega wypadkom i chorobom. Nie da się tego odrużnić z daleka, czy się upił czy zasłabł.

Tak jest i z kłamcą, nawet po kilku kłamstwach bardzo ukrytych. Wychodzą one na jaw, więc już na poważnie nie może być traktowane jego słowo. Takie są konsekfencje życia w fałszu.
Jeśli takie masz myśli, to tylko pogratulować głupoty. Zamiast ratunku pogrążysz się jeszcze bardziej. Nie ma biblii kłamstwa, bo by mogło ono istnieć. Nie mogą być spisane jego przykłady i konsekfencje. Nie ma świadectw typu, jak to dalej się dzieje w życiu kłamstwem. Trzeba improwizować. Taki kierunek to totalna niepewność tego co nas czeka. Jeśli teraz masz źle, to w kłamstwie, po tysiąckroć jest to jeszcze gorzej. A że widzisz że kłamcy szczerzą zęby w uśmiechu, to niby co mają robić, jak nie udawać że im jest dobrze. Tak się przecierz maskują.

Czyż byś tego chciał?
Dużo już napisałem, więc na razie nie pociągnę wątku, walenia się spraw w naszym życiu.
Mam nadzeję że w miarę czytelnie to napisałem.

Cz mar 08, 2018 9:41 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Bóg Ciebie nie opuścił to my raczej opuszczamy gdy od razu wstajemy nad ranem. Cierpienie nie daje nam Bóg. Ofiaruj to wszystko Panu Bogu, a dostaniesz nagrodę. Zobacz na przykłady świętych. Swiety Fracinszek sprzedał swój majątek i oddał biednym.Ja mam od dziecka chorobę i mam lat 28, Też nie mam pracy, przyjaciół i jakoś żyje. A powiem Ci nawet, ze jak ktoś mnie nie lubi to i tak wychodzę i zawsze muszę się przypominać ,że jestem ,ale dzięki temu pamiętają o mnie. Bo trzeba samemu też wyciągnąć rękę. Każdy z nas ma podobną sytuację. Nie podpisuj cyrografu bo dostaniesz pakiet z dodatkowymi innymi rzeczami. Nie wiesz co się w plączesz. To Tak jakbyś wział kredyt i nie spłacał długu ,a potem nagle mafia do Ciebie przyjeżdża i chcą od Ciebie jeszcze więcej. Diabeł jest zawsze kłamliwy niezależnie od czego chcemy.Pan Bóg Ci może. Naprawdę jedni mają jeszcze gorzej uwierz. Trzeba się modlić za wszystkich.

Ratunkiem dla Ciebie może być http://bractwokrolowejpolski.pl/. Pojedz na Jasną Górę ,są cuda. Matka Boża pomoże.

Przepraszam za błędy, Co do pracy to mam ,ale mam dopiero będę miał ,bo czekam na specjalny program, firma mnie chcę zatrudnić, ale muszą dostać dofinansowanie do stanowiska, tak dla wyjaśnienia :)

Ostatnio edytowano Cz mar 08, 2018 3:41 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty

Cz mar 08, 2018 2:50 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Martin ja bym poradził Ci czytać Dzienniczek św. Faustyny. Ona pięknie tam wyjaśnia sens cierpienia. W skrócie: ofiaruj całe cierpienie Jezusowi, bo tym będziesz ratował dusze ludzi, które są na drodze ku potępieniu, ofiaruj cierpienia za dusze konające, módl się, różaniec, koronka do Bożego miłosierdzia. Jeżeli mówisz, że dużo się modlisz, to te cierpienia i różne przeszkody powoduje szatan, bo nie podoba mu się to co robisz. Poza tym, jak mówi Pan Jezus do Faustyny: cierpienia czynią naszą duszę czystszą, mówi też, że cierpienie jest ceną, za którą kupuje się dusze, aby je zbawić. Najbardziej podobamy się Panu Bogu wypełniając Jego wolę.

N mar 11, 2018 3:05 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
„Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie” (Łk 12,39-48 ...

Te słowa można jeszcze inaczej rozumieć. Kiedy Bóg daje nam wiele, ale nie tego czego oczekujemy, lecz daje nam cierpienie i ból, to oznacza, że wiele od nas oczekuje, a to z kolei oznacza, że ma względem nas jakiś szczególny plan. On nie zapomni o tym...

Wt mar 20, 2018 4:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zb1024 napisał(a):
Martin ja bym poradził Ci czytać Dzienniczek św. Faustyny. Ona pięknie tam wyjaśnia sens cierpienia. W skrócie: ofiaruj całe cierpienie Jezusowi, bo tym będziesz ratował dusze ludzi, które są na drodze ku potępieniu, ofiaruj cierpienia za dusze konające, módl się, różaniec, koronka do Bożego miłosierdzia. Jeżeli mówisz, że dużo się modlisz, to te cierpienia i różne przeszkody powoduje szatan, bo nie podoba mu się to co robisz. Poza tym, jak mówi Pan Jezus do Faustyny: cierpienia czynią naszą duszę czystszą, mówi też, że cierpienie jest ceną, za którą kupuje się dusze, aby je zbawić. Najbardziej podobamy się Panu Bogu wypełniając Jego wolę.

Myślę, że chrześcijanin trynitarny nie uznaje tych objawień.

Śr mar 21, 2018 12:07 am
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Weź się do roboty i nie traktuj boga jak supermarketu, typu jak się pomodlisz to dostaniesz to co chcesz, jak pójdziesz na mszę to dostaniesz fajną pracę itd. Zwalanie nieszczęsliwego wypadku czy zwykłego przypadku na Boga nie ma sensu. Gdyby Bóg wszystko w 100% kontrolował to, gdzie byłaby wolna wola? Weź się do roboty zamiast się nad sobą użalać. Prawda jest taka, że jak nic z sobą nie zrobisz to nigdzie nie dojdziesz. Chcesz dostawać wszystko od tak, bo się kilka razy pomodliłeś. Kształć się, pracuj, szukaj innych ludzi zamiast jęczeć.

N mar 25, 2018 11:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Martin nie odpisuje na założonym wątku, czyli nie jest zainteresowany.

Pn mar 26, 2018 6:48 pm