Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 19, 2018 11:32 am

Jak rozumieć (Pwt 14, 26) 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Jak rozumieć (Pwt 14, 26)
Kupisz tam za srebro wszystko, czego pragnie twoja dusza: większe i mniejsze bydło, wino, sycerę, wszystko, czego życzy sobie twoja dusza, i spożyjesz tam w obliczu Pana, Boga swego. Będziesz się cieszył ty i twoja rodzina. (Pwt 14, 26)

Wielu fundamentalistów chrześcijańskich uczy, że Biblia zakazuje spożywania alkoholu , jak sie okazuje nie mają racji. Biblii jest jednoznaczna. Nie tylko picie alkoholu nie jest zakazane, ale wręcz polecane, a nawet nakazywane w niektórych sytuacjach. Ja zawsze uważałem że lampka wina do obiadu, likier, czy nalewka do kawy i ciastka na spotkaniu z przyjaciółmi, butelka chłodnego piwa w upalny dzień, czy kieliszek czegoś mocniejszego na zabawie z przyjaciółmi nie są złą rzeczą.

Śr sty 03, 2018 7:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć (Pwt 14, 26)
Alkohol to dar Boga dla ludzi.

Śr sty 03, 2018 8:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Alkohol to dar Boga dla ludzi.

Oczywiście, jeżeli jest to kieliszek, nie butelka i oczywiście tylko wtedy, gdy sami nie siadamy za kierownicą auta. Biblia bardzo wyraźnie rozróżnia picie alkoholu w umiarze od pijaństwa. Wyraźnie uczy, że nadużywanie alkoholu jest grzechem i to grzechem ciężkim. Pisze o tym wprost Święty Paweł. Alkohol Tak samo jak inne rzeczy które dal nam Bóg, w nadmiarze i w przesadzie są trucizną dla ciała i dla duszy.

Śr sty 03, 2018 9:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
Wielu fundamentalistów chrześcijańskich uczy, że Biblia zakazuje spożywania alkoholu
Podasz jakiś przykład takowegoż fundamentalisty i namiary na jego nauczanie oparte na Biblii...?

Śr sty 03, 2018 9:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
Wielu fundamentalistów chrześcijańskich uczy, że Biblia zakazuje spożywania alkoholu
Podasz jakiś przykład takowegoż fundamentalisty i namiary na jego nauczanie oparte na Biblii...?

A mało było i jest takich Abstynentów którzy złożyli śluby,że nie będą spożywali alkoholu przez cale swoje życie. Miałem szczęście z takim pracować, osobiście ich znałem i nadal znam takich. Nawet na swoim ślubie sie nie napił nawet szampana. A powód to usłyszałem taki: że chrześcijanie, którzy zdecydowali się nie pić alkoholu, są zazwyczaj mocnymi i oddanymi chrześcijanami a chrześcijanie którzy piją alkohol nie wydają się być takimi mocnymi i oddanymi chrześcijanami.

Z Biblijnych przykładów to podał przykład Jana Chrzciciela że nie pił wina. Albo Moj. 6:2-3 Przemów do synów izraelskich i powiedz im: Jeżeli mężczyzna lub kobieta złoży szczególny ślub, ślub nazyreatu, aby się poświęcić Panu, To niech powstrzyma się od wina i napoju odurzającego. Nie będzie pił octu winnego i octu z napoju odurzającego, nie będzie pił żadnego soku z winogron i nie będzie jadł winogron ani świeżych, ani suszonych. Albo : Rzym. 14:21 Dobrze jest nie jeść mięsa i nie pić wina ani nic takiego, co by twego brata przyprawiło o upadek.

Cz sty 04, 2018 6:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Czy Chrystus wodził na pokuszneie gości na weselu w Kanie Galilejskiej, zamieniając dla nich wodę w wino?

Cz sty 04, 2018 7:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Czy Chrystus wodził na pokuszneie gości na weselu w Kanie Galilejskiej, zamieniając dla nich wodę w wino?

Na pewno nie wodził gości na pokuszenie. Raczej zaczął zbawiać od złego,a to dlatego że gdy podczas uroczystości weselnych, w pewnym momencie spostrzegła Matka Jego Maryja, zakłopotanie gospodarzy, bo zabrakło wina, zwróciła się więc do Syna ze słowami „Wina nie mają”, a do pozostałych mówi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Tu w Kanie Galilejskiej po raz pierwszy tak widocznie i czytelnie objawił Chrystus swoją Boską Moc przemieniając wodę w wino. Uczynił to na prośbę i przez wstawiennictwo swojej Matki. Ukazał przez to, że nie jest mu obojętny ludzki niepokój i gotów jest zaradzać także potrzebom przyziemnym, aby otworzyć ludzkie oczy na prawdę wiary. Chrystus w Kanie objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Pt sty 05, 2018 7:20 am