Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lis 19, 2018 8:32 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Protestancka postawa zatwardziałego łotra 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestancka postawa zatwardziałego łotra
Luteranin, jedno pytanie czcisz Szabat?

Cytuj:
to co jest tak silnie akcentowane w kościele katolickim czyli kult Maryjny i kult świętych jest nie do przyjęcia dla innych Chrześcijan znających dobrze pismo św

Super, A teraz wykaż że katolicy oddają boską cześć Maryi

Poza tym, skąd wiesz które księgi Bibli są natchnione, skoro nigdzie w Biblii nie ma takiej informacji?

Pn lip 30, 2018 5:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luteranin napisał(a):
To ciekawe jak udało się komuś wysmażyć taka interpretację tej sytuacji.
Nie rozumiem co według was ma wspólnego ów zatwardziały łotr z protestantyzmem?
Dokładnie, z ust mi to wyjąłeś.
Choć trudno mnie posądzać o sympatię dla luteranizmu...

Pn lip 30, 2018 5:25 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Jak widzę dość dokładnie przeczytałeś moją wypowiedź. Oczywiście masz absolutna rację, że wszystkie denominacje mają swoje poglądy na praktyki i zwyczaje religijne. Ja oczywiście nie mam zamiaru na forum przekonywać lub "ewangelizować"do wejścia na jedyną słuszną drogę wiodąca do Chrystusa.
Dróg jest wiele i nie mi sądzić kto jaką powinien iść. Smutne jest to, że kiedy spotykają się chrześcijanie z dwóch odmiennych kościołów zaczyna się przepychanka lub wyciąganie "dowodów". Kiedyś byłem katolikiem, a po moim nawróceniu wybrałem protestantyzm. Studiowałem teologię i choć teologiem dzisiaj nie jestem, mam przeświadczenie, że idę właściwą drogą którą wybrał mi Chrystus. Dobrze, że wspomniałeś, że niektórzy tutaj widzą to co chcą widzieć, ale to smutne kiedy ktoś twierdzi nie znając mnie i moich poglądów, że tkwię w błędzie. Będę jednak stosował poprawkę mając na myśli twoją wypowiedź. pozdrawiam

Pn lip 30, 2018 7:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jak by ktoś nie wiedział, to może przeczytać, że w Kościele sposób mówienia o zasługach , uczynkach i zbawieniu, zmienił się, dzięki dialogowi z Luteranami.

Albo że: Już dawno przestaliśmy w Kościele mówić o jedności w kategoriach "nawracania" innych. Trzeba nawracać siebie.

Lub: Kiedy mówimy, że wszystkie elementy Kościoła są i trwają w Kościele katolickim, nie oznacza to wcale, że nie ma ich w pozostałych Kościołach chrześcijańskich i że nie możemy się od siebie nawzajem uczyć ich przeżywania. Musimy pamiętać, że jest to efekt działania Ducha Świętego, a nie tylko tego, że gdzieś jest mądry pastor.

Więcej z linku można się dowiedzieć.

https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/wd ... dnosc.html

Pn lip 30, 2018 7:47 pm
Odpowiedz z cytatem
A więc zaczyna się przepychanka, dogryzanka...?
Pozwólcie, że odniosę się do waszych pytań..
Poniżej droga Qiunque zamieszczam cytaty z dziejów apostolskich,
Spróbuj się do nich odnieść.
· 2 Tm 3,16: „Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany”.
· Ga 1,8: „Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!”.
· Ap 22,18. 19: „Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze”.

Co do kultu maryjnego nie stwierdziłem, że katolicy oddają Boską część Marii, niemniej jakąś jednak oddają i nie jest to zwykły szacunek należny tak zasłużonej dla królestwa Bożego osobie.
Mój znajomy Norweg odwiedził Polska prowincję koło Krakowa i zapytał mnie w co dokładnie wierzą Polacy, bo sądząc po tym co widział w maju to chyba matka Jezusa jest w Polsce najważniejsza.
Ja sam pamiętam wiele lat temu, w konkatedrze w Kwidzynie, odwiedziny figury Matki Bożej Fatimskiej, te kilkutysięczne tłumy walące do kościoła, ten drżący szept ”,jest .., już jest, przyjechali..,ludzie,,..na kolana” . Żadne nabożeństwo do serca Jezusowego nie gromadziło takiej ilości ludzi.
Pamiętam też siostrę katechetkę która z usmiechem na ustach, nam dziatwie w salce katechetycznej tłumaczyła ” módlcie się do matki Bożej, ona zawsze was wysłucha, bo to matka, ojciec jest surowy a matka zawsze litościwa..”
Kult maryjny jest trudny.., więc moi dzielni wojownicy, gdzie według was leży granica między tym co właściwe, a tym co nie, między bałwochwalstwem a szacunkiem, bo jak widać na wielu przykładach kult maryjny wprowadza w głowach szczególnie średnio zaawansowanych chrześcijan niezły zamęt i dezorientację ”bo jak wiadomo matka was zawsze wysłucha a Ojciec surowy nie”.
Poniżej podaję również cytat z dziejów apostolskich :|” Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus. (1 List apostoła Pawła do Tymoteusza 2/5” Napiszcie mi proszę w którym miejscu Jezus lub apostołowie stwierdzili, lub zasugerowali: módlcie się w przyszłości za wstawiennictwem mojej matki, lub innych ludzi którzy szczególnie zasłużyli się dla mego królestwa, posiądą oni moc modlenia się i słuchania waszych modlitw po śmierci. Tak na koniec, proszę ( szczególnie przemiłego Barneya) abyście podarowali sobie kąśliwości, bo do dziecięctwa Bożego ma to się nijak. Proszę więc tylko o rzeczowe wypowiedzi. Albo ta dyskusja nie ma sensu i szkoda naszego czasu.

Pn lip 30, 2018 9:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mam jedną drobniutką uwagę na przyszłość. My lubimy dyskutować, kłócić się, przyszpilać się na 1001 sposobów nawet, ale nie znosimy (w każdym razie z trudem nam to przychodzi) apostołowania i prorokowania - niezależnie od tego czy katolik, prawosławny, protestant, czy ateista.
Tak poza tym serdecznie witamy brata -protestanta :-)

Pn lip 30, 2018 10:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luteranin napisał(a):
Nie bierzecie pod uwagę, że to co jest tak silnie akcentowane w kościele katolickim czyli kult Maryjny i kult świętych jest nie do przyjęcia dla innych Chrześcijan znających dobrze pismo św.
Co ty powiesz...mam ci przytoczyć przykłady „znających dobrze Pismo św.” exprotestantów, którzy znaleźli w tymże argumenty za zgodny z wolą Boga kult Matki Boga oraz świętych...?

Pn lip 30, 2018 10:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luteranin napisał(a):
A więc zaczyna się przepychanka, dogryzanka...?
Pozwólcie, że odniosę się do waszych pytań..
Poniżej droga Qiunque zamieszczam cytaty z dziejów apostolskich,
Spróbuj się do nich odnieść.
· 2 Tm 3,16: „Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany”.

No i? Gdzie tu informacja na temat tego, które księgi spisano z natchnienia Ducha Świętego?
Cytuj:
· Ga 1,8: „Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!”.

Jw.
Cytuj:
· Ap 22,18. 19: „Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze”.

I tak samo jw.

Cytuj:
Poniżej podaję również cytat z dziejów apostolskich :|” Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus. (1 List apostoła Pawła do Tymoteusza 2/5” Napiszcie mi proszę w którym miejscu Jezus lub apostołowie stwierdzili, lub zasugerowali: módlcie się w przyszłości za wstawiennictwem mojej matki, lub innych ludzi którzy szczególnie zasłużyli się dla mego królestwa, posiądą oni moc modlenia się i słuchania waszych modlitw po śmierci.

Przepraszam, ale co ma cytat na temat pośrednictwa z kwestią wstawiennictwa? To są dwie różne rzeczy.

Pn lip 30, 2018 10:50 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Luteranin napisał(a):

Co do kultu maryjnego nie stwierdziłem, że katolicy oddają Boską część Marii, niemniej jakąś jednak oddają i nie jest to zwykły szacunek należny tak zasłużonej dla królestwa Bożego osobie

Czyli nie oddają boskiej czci stworzeniu. Ergo, nie ma żadnego bałwochwalstwa

Co do reszty, nie ma tam nic ani o sola scriptura, ani o tym które księgi są natchnione

Pn lip 30, 2018 11:08 pm
Odpowiedz z cytatem
Jest już dość późno ale odpowiem.....Ja napiszę, wy napiszecie..ja znam eks katolików, wy eks protestantów...rzucę cytatem, wy też...
Jeden skryty osobnik niewątpliwie ma radochę, krętacz, slubdog czy jak go tam nazwał mój ulubiony pisarz C. S. Lewis. W końcu zamiast miłości jest kłótnia, a ta jak wiadomo służy nienawiści, pysze itd.
No bo kimże są protestanci, lub katolicy? szara masa z napisem P lub K?
Czy pojedynczy ludzie z którymi warto spędzić czas i zjeść coś smacznego, pójść na spacer itd.
Skoro Jezus mówił "miłujcie się nawzajem" to może tak zróbmy..może pomodlicie się za mnie, a ja za was ( i nie będę wybrzydzał albo negował tej modlitwy jeśli będzie to różaniec) Zresztą mam dużo wad i daleko mi do bycia dobrym w oczach Boga. Nie wiem jaką drogę wytyczył mi Bóg, może z powrotem uczyni mnie katolikiem, a może nie? a może jutro umrę?
Sądzę że niebo nie będzie podzielone na część katolicką i protestancką, ale w całości będzie dla zbawionych. Dlatego pomodlę się za was tak jak umiem, o błogosławieństwo. I o to samo proszę
Dobrej nocy bracia i siostry

Pn lip 30, 2018 11:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luteranin napisał(a):
(...)

Dużo tekstu, który nic nie wnosi, za to pokazuje jedną ważną rzecz: Zdajesz sobie sprawę z faktu, że nie jesteś w stanie udzielić odpowiedzi na już postawione pytania.

Ja zaś tymczasem mam jeszcze jedno: Jak postanowiłeś zostać protestantem, to w jaki sposób zbadałeś, że to protestantyzm głosi właściwą naukę, a nie Kościół katolicki?

Wt lip 31, 2018 7:36 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Ciekawe.. czyżbyś tylko to zrozumiał z mojej wypowiedzi?
Otóż moimi argumentami są własnie słowa pisma, konkretnie te cytaty które umieściłem w powyższych postach. Czy według ciebie Dzieje Apostolskie spisane zostały z natchnienia Ducha św? czy też nie?
Jak na razie nikt z was nie umieścił argumentów które pokazują, że należy modlić się za wstawiennictwem Marii i innych świętych. Czekam na nie.
poniżej odpowiadając niektórym z was, zamieszczam tekst modlitwy pod twoją obronę:
Pod Twoją obronę
uciekamy się,
święta Boża
Rodzicielko, ( czy można uciec się w modlitwie pod obronę człowieka czy Boga ?)
naszymi prośbami
racz nie gardzić
w potrzebach
naszych,
ale od wszelakich
złych przygód
racz nas zawsze wybawiać, (czy ma moc wybawiania od zła?)
Panno chwalebna
i błogosławiona.
O Pani nasza,
Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza, ( to kim ona jest? jeśli pismo św mówi że jeden jest tylko pośrednik- Jezus Chrystus)
Pocieszycielko nasza.
Z Synem swoim nas
pojednaj, ( nie wiedziałem, że wstawiający się człowiek ma moc jednania ze zbawicielem ludzkich dusz i pocieszania w duchowy sposób z nieba)
Synowi swojemu nas
polecaj,
swojemu Synowi nas
oddawaj. Nie wiedziałem też że wstawiający ma moc oddawania dusz ludzkich zbawicielowi.
Więc pytam niektórych jest ta wasza Maria pośredniczką czy nie?, bo tu jest wyraźnie napisane,pośredniczka, jedna was z synem? pociesza?
Te możliwości duchowe zarezerwowane są dla Boga.,
A tak na koniec. Wszedłem na ten portal po zakupie książki Elżbiety Wiater "Pielgrzym Radości" gdzie zamieszczono reklamę waszej strony. Miałem nadzieję, że spotkam tu ludzi chcących podzielić się przeżyciami z Bogiem i modlitwą. Tymczasem w dziale "ekumenizm" wita mnie protestancka postawa zatwardziałego łotra i kąśliwe wypowiedzi w stylu "nie lubię luteran" w innych działach widnieje informacja "tylko dla katolików" jeśli tak rozumiecie ekumenizm to gratuluję,
Jak odbieram to Polski Rzymskokatolicyzm to nadal odrębna "klasa" katolicyzmu, tkwiąca mentalnie w 18 wieku. Brakuje wam na portalu jeszcze imć Kmicica co to kacerzy rzuci do stóp najświętszej panienki.
Co do pytania ostatniego, czytając Bible nawróciłem się, a Bóg wskazał mi miejsce gdzie indziej, mimo, że usiłowałem być chrześcijaninem w kościele katolickim. To co znalazłem na tym forum, utwierdza mnie jeszcze bardziej w przekonaniu, że to było słuszne. Myślę, że to ostatni mój post i chyba skasuję tu konto.
Panie administratorze ja nie apostołuję, tylko zacytowałem słowa pisma, bo każdy wierzący ma obowiązek je znać i używać gdyż są jego mieczem,
a może czasem pouczyłby Pan braci w wierze, że cnotą chrześcijańską jest również tolerancja dla innych chrześcijan.

Wt lip 31, 2018 10:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luteranin napisał(a):
Otóż moimi argumentami są własnie słowa pisma, konkretnie te cytaty które umieściłem w powyższych postach.

W których to cytatach nie ma żadnej informacji na temat tego, które księgi są spisane z natchnienia Ducha Świętego. Byłeś zaś, co przypominam, pytany o to, skąd wiesz które księgi są natchnione.

Cytuj:
Jak na razie nikt z was nie umieścił argumentów które pokazują, że należy modlić się za wstawiennictwem Marii i innych świętych. Czekam na nie.

I co z tego? Ja odniosłem się do faktu, że pytając o kwestię proszenia o wstawiennictwo świętych zacytowałeś jako "wstęp" fragment dotyczący pośrednictwa Chrystusa (czyli totalnie nie na temat, bo odnoszący się do innej kwestii), a nie kwestii dowodów z Biblii, że "należy" modlić się do świętych. W tej kwestii mogę napisać, że nie ma takiego fragmentu, bo w Kościele katolickim nauczamy, że można prosić świętych o wstawiennictwo u Boga, a nie "należy" to czynić. :D

Cytuj:
Więc pytam niektórych jest ta wasza Maria pośredniczką czy nie?, bo tu jest wyraźnie napisane,pośredniczka, jedna was z synem? pociesza?
Te możliwości duchowe zarezerwowane są dla Boga.,

Intrygująca teza. Wskaż, proszę, fragment Biblii (bo nauczania ustnego wszak nie uznajesz), w którym zapisano, że pośrednictwo Matki do Syna, jednanie z Nim czy też pocieszanie ludzi są zarezerwowane dla Boga.

Cytuj:
Co do pytania ostatniego, czytając Bible nawróciłem się, a Bóg wskazał mi miejsce gdzie indziej, mimo, że usiłowałem być chrześcijaninem w kościele katolickim.

Ja Ciebie nie pytałem w jaki sposób się nawróciłeś. Pytanie brzmi: W jaki sposób zbadałeś, że to protestantyzm głosi właściwą naukę, a nie Kościół katolicki?

Wt lip 31, 2018 11:04 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
luteranin napisał(a):
A tak na koniec. Wszedłem na ten portal po zakupie książki Elżbiety Wiater "Pielgrzym Radości" gdzie zamieszczono reklamę waszej strony. Miałem nadzieję, że spotkam tu ludzi chcących podzielić się przeżyciami z Bogiem i modlitwą. Tymczasem w dziale "ekumenizm" wita mnie protestancka postawa zatwardziałego łotra i kąśliwe wypowiedzi w stylu "nie lubię luteran" w innych działach widnieje informacja "tylko dla katolików" jeśli tak rozumiecie ekumenizm to gratuluję,

Rany.. A miałem nadzieję na niezacietrzewionego dyskutanta..
Dział chrześcijaństwo, ekumenizm to dział dla wszystkich chrześcijan, osobny dział katolicki to dział dla katolików. To są osobne działy adresowane do różnej publiczności. Są też działy dla wszystkich (niezależnie od wyznania, religii czy ateizmu). To jest forum dyskusyjne gdzie różni mają różne poglądy, z którymi można się spierać, albo zgadzać, albo przejść obojętnie.

Cytuj:
Jak odbieram to Polski Rzymskokatolicyzm to nadal odrębna "klasa" katolicyzmu, tkwiąca mentalnie w 18 wieku. Brakuje wam na portalu jeszcze imć Kmicica co to kacerzy rzuci do stóp najświętszej panienki.

Zamiast strzelać focha, możesz próbować dyskutować..

Cytuj:
Panie administratorze ja nie apostołuję, tylko zacytowałem słowa pisma, bo każdy wierzący ma obowiązek je znać i używać gdyż są jego mieczem,
a może czasem pouczyłby Pan braci w wierze, że cnotą chrześcijańską jest również tolerancja dla innych chrześcijan.

Eghm.. No nie jestem administratorem, tylko moderatorem. Powiadasz że cnotą chrześcijańską jest tolerancja dla innych chrześcijan? Możesz zacytować stosowny fragment? Może tak coś z Pawła? Albo z Apokalipsy? (tak tylko podrzucam tropy). Tolerancja wcale nie oznacza zgadzanie się na czyjeś poglądy.

Wt lip 31, 2018 11:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tym razem kamyczek z drugiej strony; o ile rozumiem, luteraninie, byłeś kiedyś katolikiem.
Czy nie uważasz za dziwaczne odwoływanie się do ekumenizmu (czyli, jakby nie było, dążenia do jedności) człowieka, który sam dokonał czegoś dokładnie przeciwnego, rozłamując Kościół?

Wt lip 31, 2018 11:21 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona