Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 15, 2018 5:21 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Obrazy Boga - uległy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrazy Boga - uległy
equuleuss napisał(a):
Andy, a jak Ci trąbkę amputują albo staniesz się całkowitym impotentem to wtedy co będzie stanowić o tym czy jesteś mężczyzną? Po śmierci nie będzie trąbki, chromosomów, co zatem będzie stanowić o tym że jesteś mężczyzną? A facet z mikropenisem nie jest facetem?

To była ironia, nie miałem na celi wyśmiewanie Cię, ale zwrócenie uwagi na niesprawiedliwość losu z powodu tego, kogo w społeczeństwie uważa się się za kobietę a kogo za mężczyznę - właśnie z powodu tej jednej rzeczy. Choć lepiej tego nie roztrząsąć, nie znam się. To przepraszam, jeśli odebrałaś to jako natrząsanie się, z powodu Twego ciężaru życiowego. Zapewniam, że nie miałem tego na myśli.

So maja 05, 2018 3:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
To przepraszam, jeśli odebrałaś to jako natrząsanie się, z powodu Twego ciężaru życiowego. Zapewniam, że nie miałem tego na myśli.

Nie odebrałam tego jako wyśmiewanie się, ale teraz bardziej rozumiem co miałeś ma myśli, dzięki za przybliżenie. Raczej chciałam wskazać na to że nie zawsze płeć jest tak oczywista aby kierować się tylko podziałem na genitalia. Chociażby z tego względu że istnieją jednak osoby interseksualne w przypadku których określenie płci staje się zagadkowe, wtedy zazwyczaj te osoby są tej płci z jaką się psychicznie i osobowościowo utożsamiają.

Jest taka osoba interseksualna z kariotypem XY, wyglądająca jak kobieta i czująca się kobietą, bez męskich narządów zewnętrznych, także nawet chromosomy w takich przypadkach nie stanowią ostatecznie o płci.

Cytuj:
ale zwrócenie uwagi na niesprawiedliwość losu z powodu tego, kogo w społeczeństwie uważa się się za kobietę a kogo za mężczyznę - właśnie z powodu tej jednej rzeczy

Transseksualizm jest czymś bardzo trudnym. Nawet jakby człowiek chciał się utożsamić ze swoją płcią biologiczną to na przeszkodzie stoi psychika, osobowość, tożsamość która podaje coś innego.

W sumie słusznie ludzie określają płeć na podstawie tej jednej rzeczy, jakby nie było jest to wyznacznik męskości, genetyczno - biologiczny. Trudno jest przeciwstawić się takim argumentom i nie zamierzam tego nawet robić.

Chociaż płeć właściwie wyznacza kariotyp - chromosomy, w przypadku oczywiście zdrowej osoby (nie interseksualnej), ale istnieje takie pojęcie jak płeć psychiczna, jak również istnieje możliwość że w ciele kobiety wykształci się męski mózg i analogicznie, w ciele mężczyzny mózg kobiecy.

Każdy na początku swojego istnienia w łonie matki jest rodzaju żeńskiego, do pewnego momentu płód jest dziewczynką i posiada źeński mózg. Dopiero interwencja testosteronu zamienia płód w chłopca. Jeśli zaistnieją jakieś nieprawidłowości z tym hormonem, to wtedy może wykształcić się mózg innej płci w ciele które posiada genetycznie płeć odwrotną.

So maja 05, 2018 4:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Transseksualizm jest czymś bardzo trudnym. Nawet jakby człowiek chciał się utożsamić ze swoją płcią biologiczną to na przeszkodzie stoi psychika, osobowość, tożsamość która podaje coś innego.

Świat jest tak skonstruowany że każdy coś ma, ciężar może być większy lub mniejszy, wcześniej czy później, ale nie jest to drobnostka.
Był kiedyś serial "Doktor House", tytułowy doktor, świetny specjalista, nie miałby w życiu większych kłopotów gdyby nie przeraźliwy ból nogi. Lekkie leki antybólowe nie pomagały, wspomagał się nielegalnymi środkami antybólowymi, miał m.in. konflikt z jednym policjantem który to wykorzystywał. No i miał problem z tą nogą do końca życia. Wprawdzie to fikcja ale dobrze to pokazuje,

So maja 05, 2018 4:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tu - Andy 72 traktuje sprawę jasno.
Bo chodzi tu o upodobania. To o czym piszesz to są upodobania o stałym charakterze.
A nad upodobaniami można pracować nawet tymi stałymi. Pewno będzie to bardzo trudne, ale jak piszesz o męskim podejściu. To mężczyźni raczej się nie poddają przeciwnościom, także podobnym o których piszesz. Że biologia co innego mówi o nas. A nasze psychiczne nastawienie równoznaczne z przekonaniem, mówi co innego.

Ja już z doświadczenia lat, lecz i z młodości wiem że kobiecość w stylu powabność, miękkość i pragnienie podobnych ciepłych doznań, mijają z czasem u mężczyzn.
Chociaż bywają i tacy mężczyźni, że są całe życie kasanową. Również i niekturym kobietom jest lżej, jeśli nie muszą już pielęgnować swej kobiecości. A mogą zająć się choćby realizacją w zawodzie. A nawet są bardzo zadowolone, że mąż pozwala im poczuć się w pełni wolną od niego. Mogą robić coś innego realizując się w tym.

Więc w te cechy kobiece o których piszemy, jako nie istotne na dłuższą metę, wpisuje się fragmęt opisu nieba.
Gdzie ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Tak to się pojawia w trakcie dłuższego życia. A ci co nie umieją się bez tego obejść, to zwykle szukają innych związków. Bo i kobiety, tym czym emanują na mężczyzn, robią to też bo jest takie zapotrzebowanie u mężczyzn.

Ja bym to co ciebie spotyka, określił jako zbyt wczesne wydoroślenie. A potem trudno się w tym cofać w takim stanie, z takim zrozumieniem do tyłu. Od nowa stać się dzieckiem i zapragnąć czułości.

No dobra ale napisałaś coś bardzo ważnego.
Że ty miłości i uczuć pragniesz, tylko że nie potrafisz jak kobiety tego inicjować.
Chciałabyś podobnej inicjstywy od partnera, o kobiecym podejściu do uczuć.
To zmienia cały obraz twej sytuacji.

Powiem tak pragniesz inicjatywy od innych, czując że tak lepiej. Lecz jak to by się w twym przypadku wydażyło to.
Najprawdopodobniej byś doś szybko miała tego dość.
Tak te sprawy na nas działają.
Moja opinia się tu nie liczy, bo to nie ta liga.
Ale mnie pociągały i pociąga dojżałość partnerki. Która w podobny sposób umie sobie radzić w życiu, taka chłopczyca jak to nie raz mówią. Choć na począdku chciało mi się i to bardzo ciepła kobiecego. Pewno były to jeszcze wspomnienia matczyne.

Z tego jednak każdy mężczyzna powinien wyrosnąć.
Bo życie to nie tylko sielanka uczuć.
A spore wyzwanie i powód by się w nim realizować.
No może wystarczy, bo sporo już napisałem, także między wierszami.
Możesz trochę to przemyśleć.
Bo widzę że czas u ciebie, oznacza decyzje i to nieodwracalne.
Jednak to nie jest w twej sytuacji dobre.
Ono ciebie uziemia.
A tak być nie powinno.

Słynna ucieczka od siebie nawet od dzieciństwa kontynuowana. Każdy z nas od czegoś ucieka.
To nie nowość.
Odwagi życzę, ona nawet zasypuje przepaść przed nami.
A w takiej sytuacji to.
Lepiej dać się uwieźć szleństwu serca, aniżeli ciągle poszukiwać.
Tak rzeczy nie do przeskoczenia rozwiązują się po naszej myśli.
No i znowu tasiemiec, ale czułem potrzebę chwili.

So maja 05, 2018 4:28 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Bo chodzi tu o upodobania. To o czym piszesz to są upodobania o stałym charakterze.

To nie są upodobania. To cechy osobowości, charakteru, cechy naturalne, nawet wrodzone.

Nie sposób pozbyć się tych cech, nie sposób tego zmienić. Bo wtedy musiałbyś całe życie grać kogoś kim nie jesteś, a kto tak potrafi, a przede wszystkim kto by tak chciał?

Cytuj:
A nad upodobaniami można pracować nawet tymi stałymi. Pewno będzie to bardzo trudne, ale jak piszesz o męskim podejściu. To mężczyźni raczej się nie poddają przeciwnościom, także podobnym o których piszesz.

Nie zmienię tego. Nie przedzieżgnę się w kobieco kokietującą kobietkę lubiącą róż. Moja osobowość jest taka jaka jest. Mam cechy psychiczne męskie, prawdopodobnie wrodzone. Nie zmienisz mojej sieci neuronów raczej, tego by chyba nikt się nie podjął. Tak więc nadal psychicznie pozostanę bardziej mężczyzną niż kobietą.

Cytuj:
Że biologia co innego mówi o nas. A nasze psychiczne nastawienie równoznaczne z przekonaniem, mówi co innego.

To nie jest kwestia psychicznego nastawienia, to nie ja się nastawiam, mam to już zaprogramowane w sobie.

Przekonanie bierze się z tego że mam już podany program mojego istnienia i jest on właśnie taki. Jest to po prostu przyjęcie tego w jaki sposób istnieję, to moja osobowość i moja tożsamość.

Gdybyś to co w środku włożył do męskiego ciała to otrzymałbyś mężczyznę.

Cytuj:
Że ty miłości i uczuć pragniesz, tylko że nie potrafisz jak kobiety tego inicjować.
Chciałabyś podobnej inicjstywy od partnera, o kobiecym podejściu do uczuć.
To zmienia cały obraz twej sytuacji.

To nie tak. Moja seksualność była męska. Kobiecość działała na mnie seksualnie, jako bodziec erotyczny, tak jak działa na mężczyznę. Nie szukałam w kobiecie ciepła i kobiecości w taki sposób pojmowanej, ale pociągała mnie poprzez atrakcyjność seksualną, to było podstawą.

Mężczyzna nie musi posiadać kobiecego podejścia do uczuć, może być całkiem męski.

Cytuj:
Powiem tak pragniesz inicjatywy od innych, czując że tak lepiej.

Jest całkiem odwrotnie. To ja chciałam przejmować inicjatywę i przejmowałam ją w relacji z kobietą.

Cytuj:
Słynna ucieczka od siebie nawet od dzieciństwa kontynuowana. Każdy z nas od czegoś ucieka.

A może po prostu nie należy uciekać od tego faktu że jestem inna, inna niż kobiety są zazwyczaj? Nie uciekać od faktu że posiadam psychiczne cechy męskie, męskie cechy osobowości i te męskie upodobania.

N maja 06, 2018 12:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W takim układzie, to ślicznie dziękuję tobie za wymianę myśli.
Uzmysławia to mi, że nie wszystko da się w życiu ludzi zmienić.
A przynajmniej metodycznie.
Trzeba akceptować to czym, kim kto jest.
Ucząc się z wzoru takiej akceptacji, właśnie od osoby która już siebie zaakceptowała.
Należy to przyjąć, należy umieć przyjąć takie postawy, uczyć się tego.
Jeśli osobie to odpowiada, to co nam do tego, to jej życie.

N maja 06, 2018 2:46 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4