Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 10:56 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
 Predestynacja Boża 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie tłumaczę podstaw! Zapraszam do zapoznania się z nauczaniem o czyśćcu (ew. tu), a potem wypowiadania na jego temat.

Przeczytałam - O tym, kto może się oczyszczać po śmierci, Katechizm poucza następująco: "Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są już pewni swego wiecznego zbawienia, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość konieczną do wejścia do radości nieba." (KKK 1030).

Kościół wierzy, że może się oczyścić tylko ten, kto umiera zjednoczony przez łaskę uświęcającą z Bogiem. Dzięki tej łasce – pomimo popełnionych grzechów lekkich – w duszy ludzkiej płonie jeszcze ogień Bożej miłości. Może ona rozbłysnąć wspaniałym, potężnym i wiecznym płomieniem, jeśli zostanie uwolniona od tłumiących ją grzechów i niedoskonałości.

Czyli Jezus złożył niedoskonałą ofiarę, która według tej katechizmu nauki nie ma znaczenia.

Pn wrz 03, 2018 5:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze, to jak cytujesz, to oznaczaj cytaty!!!

Po drugie: Ślicznie wybierasz sobie o, co Ci pasuje, i wydaje się "potwierdzać" bzdury, w które wierzysz na temat czyśćca. Takie fragmenty jak ten...

Oczyszczenie po śmierci możliwe jest tylko dla tych, którzy — przynajmniej niedoskonale — kochali Boga i ludzi w momencie schodzenia z tego świata, ponieważ działał w nich Duch Święty, rozlewający w sercach ludzkich Bożą miłość (por. Rz 5,5). Mogą się oczyścić ci, w których przynajmniej w momencie śmierci pojawił się szczery żal za grzechy i gorące pragnienie wypełniania Bożej woli.

Kto przez swojej ciężkie grzechy całkowicie zniszczył w sobie dar miłości Bożej i umiera w takim stanie – czyli, jak mówi teologia, bez łaski uświęcającej – ten nie może już się oczyścić i czeka go wieczne potępienie.

...czy ten...

W Katechizmie znajdujemy tylko ogólne pouczenie, w jaki sposób dokonuje się oczyszczanie duszy w czyśćcu: "Tradycja Kościoła, opierając się na niektórych tekstach Pisma świętego, mówi o ogniu oczyszczającym" (KKK 1031)

O tym ogniu wspomina św. Paweł, kiedy porównuje dzieło życia ludzkiego, działalność człowieka do wznoszenia budowli bądź to z tak kruchego materiału, jak drewno, trawa lub słoma, bądź też z trwałego, bo – ze srebra, złota i drogich kamieni. Dzieło każdego człowieka-budowniczego zostanie wypróbowane w ogniu. Jawne się "stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień (Pański); okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień." (1 Kor 3,13-15).

W tym "ogniu", który nie zabija, lecz umożliwia "ocalenie", można się dopatrywać czynnika oczyszczającego duszę po śmierci.

...albo to...

— Wiara Judy Machabejskiego w pośmiertne oczyszczenie z grzechów

W możliwość oczyszczenia się z grzechów po śmierci wierzył Juda, zwany Machabejskim, który zorganizował składkę pomiędzy ludźmi i posłał do Jerozolimy około dwu tysięcy srebrnych drachm, aby złożono ofiarę za grzech niektórych żołnierzy, którzy zginęli w boju. Ich grzech polegał na tym, że zatrzymali przy sobie różne przedmioty poświęcone bóstwom, chociaż Prawo im tego zabraniało. Wszyscy "oddali się modlitwie i błagali, aby popełniony grzech został całkowicie wymazany." (por. 2 Mch 12,40-44). Autor natchniony pochwala Judę za jego wiarę w zmartwychwstanie i za jego troskę o oczyszczenie zmarłych z ich grzechów (por. 2 Mch 12,43-45).

— Nauka Jezusa Chrystusa o możliwości odpuszczenia grzechów po śmierci

O możliwości odpuszczenia grzechów poza granicami ziemskiego życia poucza też sam Chrystus, kiedy ostrzega przed bluźnierstwem przeciwko Duchowi Świętemu: "Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym." (Mt 12,31-32). Według słów Chrystusa istnieje zatem możliwość uwolnienia się człowieka w przyszłym życiu od grzechów innych niż bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu. (por. KKK 1031)

Tak więc Pismo Święte uzasadnia wiarę w czyściec, gdyż uczy o możliwym przebaczeniu grzechów po śmierci. Rozważmy obecnie dokładniej, czym jest czyściec, w który wierzy Kościół.

...oczywiście pominęłaś, bo nic ani nikt nie ma prawa pokazać, że pleciesz bzdury opowiadane przez protestantów, a nie rzetelną polemikę z nauczaniem Kościoła.

Powtarzam: Doucz się czym jest czyściej i jakie są podstawy tego nauczania, a potem pogadamy na jego temat. Na ten moment kolejny raz pokazałaś, że mimo iż czytałaś to, co wskazałem, to przebrałaś sobie informacje pod kątem dopasowania ich do swoich przekonań, a nie przyswojenia rzetelnej wiedzy

Pn wrz 03, 2018 6:03 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
[color=#800040][/color]
Po pierwsze, to jak cytujesz, to oznaczaj cytaty!!!

Po drugie: Ślicznie wybierasz sobie o, co Ci pasuje, i wydaje się "potwierdzać" bzdury, w które wierzysz na temat czyśćca. Takie fragmenty jak ten...

Oczyszczenie po śmierci możliwe jest tylko dla tych, którzy — przynajmniej niedoskonale — kochali Boga i ludzi w momencie schodzenia z tego świata, ponieważ działał w nich Duch Święty, rozlewający w sercach ludzkich Bożą miłość (por. Rz 5,5). Mogą się oczyścić ci, w których przynajmniej w momencie śmierci pojawił się szczery żal za grzechy i gorące pragnienie wypełniania Bożej woli.

Kto przez swojej ciężkie grzechy całkowicie zniszczył w sobie dar miłości Bożej i umiera w takim stanie – czyli, jak mówi teologia, bez łaski uświęcającej – ten nie może już się oczyścić i czeka go wieczne potępienie.

...czy ten...

[i]W Katechizmie znajdujemy tylko ogólne pouczenie, w jaki sposób dokonuje się oczyszczanie duszy w czyśćcu: "Tradycja Kościoła, opierając się na niektórych tekstach Pisma świętego, mówi o ogniu oczyszczającym" (KKK 1031)

Teoria sprzeczna z ofiarą Jezus Chrystusa.
Cytuj:

O tym ogniu wspomina św. Paweł, kiedy porównuje dzieło życia ludzkiego, działalność człowieka do wznoszenia budowli bądź to z tak kruchego materiału, jak drewno, trawa lub słoma, bądź też z trwałego, bo – ze srebra, złota i drogich kamieni. Dzieło każdego człowieka-budowniczego zostanie wypróbowane w ogniu. Jawne się "stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień (Pański); okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień." (1 Kor 3,13-15).

W tym "ogniu", który nie zabija, lecz umożliwia "ocalenie", można się dopatrywać czynnika oczyszczającego duszę po śmierci.

Będzie żył, ale trawiony wiecznym ogniem.

Cytuj:
...albo to...

[i]— Wiara Judy Machabejskiego w pośmiertne oczyszczenie z grzechów

W możliwość oczyszczenia się z grzechów po śmierci wierzył Juda, zwany Machabejskim, który zorganizował składkę pomiędzy ludźmi i posłał do Jerozolimy około dwu tysięcy srebrnych drachm, aby złożono ofiarę za grzech niektórych żołnierzy, którzy zginęli w boju. Ich grzech polegał na tym, że zatrzymali przy sobie różne przedmioty poświęcone bóstwom, chociaż Prawo im tego zabraniało. Wszyscy "oddali się modlitwie i błagali, aby popełniony grzech został całkowicie wymazany." (por. 2 Mch 12,40-44). Autor natchniony pochwala Judę za jego wiarę w zmartwychwstanie i za jego troskę o oczyszczenie zmarłych z ich grzechów (por. 2 Mch 12,43-45).

To nie był autor natchniony. Ani Jezus, ani Apostołowie, ani Żydzi nie uznawali tych ksiąg. W 15 wieku dopiero okazały się przydatne, by je wykorzystać.

Cytuj:
— Nauka Jezusa Chrystusa o możliwości odpuszczenia grzechów po śmierci

O możliwości odpuszczenia grzechów poza granicami ziemskiego życia poucza też sam Chrystus, kiedy ostrzega przed bluźnierstwem przeciwko Duchowi Świętemu: "Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym." (Mt 12,31-32). Według słów Chrystusa istnieje zatem możliwość uwolnienia się człowieka w przyszłym życiu od grzechów innych niż bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu. (por. KKK 1031)

Nie będą odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym, to znaczy w okresie życia na ziemi, ani w niebie, bo taki grzech nie obejmuje miłosierdzie Boże.

Pn wrz 03, 2018 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja Ciebie nie proszę o nieudolną polemikę bazującą na protestanckich bzdurach (vide chociażby idiotyzm o dołączeniu Ksiąg Machabejskich do kanonu Biblii w XV wieku, który zamieściłaś, czy powtarzanie tekstów o sprzeczności z ofiarą Chrystusa), ale o zapoznanie się i przyswojenie nauczania na temat czyśćca, a potem pogadamy bazując na faktach.

Pn wrz 03, 2018 6:41 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja Ciebie nie proszę o nieudolną polemikę bazującą na protestanckich bzdurach (vide chociażby idiotyzm o dołączeniu Ksiąg Machabejskich do kanonu Biblii w XV wieku, który zamieściłaś, czy powtarzanie tekstów o sprzeczności z ofiarą Chrystusa), ale o zapoznanie się i przyswojenie nauczania na temat czyśćca, a potem pogadamy bazując na faktach.

To kiedy księgi Machabejskie były dołączone do kanonu Biblii? - odpowiedz.

Cz wrz 13, 2018 11:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):

Wybrana - nie wierzysz w czyściec?

Cz wrz 13, 2018 11:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):

Nie zmieniaj tematu. Doczytałaś i przyswoiłaś nauczanie na temat czyśćca?

Cz wrz 13, 2018 11:41 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):

O czyim nauczaniu ty piszesz?
W Biblii takiego nauczania nie ma.
Jezus, ani Apostołowie nigdy nie wspomnieli o czyśćcu - czyżby zapomnieli?

Cz wrz 13, 2018 4:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
wybrana napisał(a):

O czyim nauczaniu ty piszesz?

Ogromna prośba: Nie rznij głupa.

Cytuj:
W Biblii takiego nauczania nie ma.

Nie, proszę pani. Jak się pani zapozna wreszcie z tym, co wskazałem parę postów temu w postaci linka (a potem cytatów), to znajdzie tam pani odniesienia do miejsc Pisma Świętego, w których jest zawarte nauczanie o czyśćcu. Jak pisałem: Najpierw zapoznaj się z tą nauką, a potem zabieraj za polemikę, bo znowu powtarzasz protestanckie hasła, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Cz wrz 13, 2018 4:47 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Nie, proszę pani. Jak się pani zapozna wreszcie z tym, co wskazałem parę postów temu w postaci linka (a potem cytatów), to znajdzie tam pani odniesienia do miejsc Pisma Świętego, w których jest zawarte nauczanie o czyśćcu. Jak pisałem: Najpierw zapoznaj się z tą nauką, a potem zabieraj za polemikę, bo znowu powtarzasz protestanckie hasła, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

"Nie rżnij głupa" - no,no - nie jest to zbyt kulturalne stwierdzenie z twojej strony i świadczy o złej twojej kulturze rozmowy i braku szacunku do rozmówcy.

Proszę Pana, te cytaty, to teoria pewnych ludzi i nie ma się ona nijak do tego, co naucza Biblia.
Biblia Warszawska, Hebrajczyków.

9:27A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
9:28Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.

'

Cz wrz 13, 2018 5:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):

"Nie rżnij głupa" - no,no - nie jest to zbyt kulturalne stwierdzenie z twojej strony i świadczy o złej twojej kulturze rozmowy i braku szacunku do rozmówcy.

Skoro normalne określenie udawania, że nie ktoś nie wie o co chodzi, nie jest kulturalne, to jak nazwać to, co Ty wyprawiasz? Chamstwo w żywe oczy? No nie inaczej. Ja jednak wolę delikatniejsze: Rżniesz głupa.

Cytuj:
Proszę Pana, te cytaty, to teoria pewnych ludzi i nie ma się ona nijak do tego, co naucza Biblia.

Nie. Te cytaty to konkretne nauczanie zapisane w Piśmie Świętym, które stanowi podstawę dla nauczania o czyśćcu. Czy Ci się to podoba, czy nie, nie zmienisz niczego w fakcie, że wbrew protestanckim kłamstwom, w które ślepo wierzysz, ta nauka jest również zapisana w Biblii.

Cytuj:
Biblia Warszawska, Hebrajczyków.

9:27A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
9:28Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.

Fajny fragment. Tylko widzisz: Wbrew Twoim marzeniom nie zaprzecza on w żaden sposób istnieniu czyśćca.

Cz wrz 13, 2018 5:29 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Czyli Jezus złożył niedoskonałą ofiarę, która według tej katechizmu nauki nie ma znaczenia.
Przeczytaj jeszcze raz, bo nie zrozumiałaś:
  • Ofiara Jezusa dotyczy zbawienia
  • Czyściec dotyczy upodobnienia się do Boga (oczyszczenia)

Na górze Synaj Bóg mówi do Mojżesza:
„Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu. I rzekł jeszcze Pan: Oto miejsce obok Mnie, stań przy skale. Gdy przechodzić będzie moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skały i położę rękę moją na tobie, aż przejdę.”/Wj 33,20b-22/
Paweł nawiąże do tego wydarzenia w Liście do Koryntian, pisząc:
„ Lecz jeśli posługiwanie śmierci, utrwalone literami w kamieniu, dokonywało się w chwale, tak iż synowie Izraela nie mogli spoglądać na oblicze Mojżesza z powodu jasności jego oblicza, która miała przeminąć, to o ileż bardziej pełne chwały będzie posługiwanie Ducha?”/2 Kor 3,7-8/
Dlatego właśnie aby obcować ze Świętym Bogiem, musimy nie tylko przyjąć Boże przebaczenie, ale też sami stać się święci:
„(…) w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.”/1 Ptr 1,15-16/

Łączenie potrzeby upodobnienia się do Boga (inaczej nie ma możliwości by ktoś wytrzymał bezpośrednią relację z Nieskończoną Świętością) z rzekomą niedoskonałością Ofiary Chrystusa to najgłupszy koncept, jaki znam.

wybrana napisał(a):

Wówczas, gdy inne. Ciekawsze jest, kiedy zostały przez Lutra "odłączone".
Otóż stało się to podczas dysputy o Czyśćcu w roku 1519, kiedy to nie wiedział co odpowiedzieć na wyraźnie sprzeczny z jego mniemaniami fragment z Machabejskich.
W ten sposób Reformator, który zdefiniował zasadę tylko biblia, uważając iż wiary Kościoła nie może determinować wielowiekowa Tradycja, jednocześnie pozwolił sobie na to, by jego własne poglądy stanowiły normę dla orzeczenia, czy dana księga jest natchniona, czy nie.
Cytuj:
Naprawdę nie wspomnieli? ;)

1Kor 3:14-15 bt4 "(14) Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; (15) ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień."

„Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.”/Mt 5,25-26/

„I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda. Podobnie uczyni wam Ojciec Mój niebieski, jeśli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu”./Mt 18,34-35/

„Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.”/ Łk 12,47-48/

Następny fragment pochodzi z 2 Listu do Koryntian:
„Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.”/2 Kor 5,10/
Warto zwrócić uwagę na słowo „każdy” – a więc także człowiek zbawiony Ofiarą Jezusa (co jest jedyną możliwością zbawienia) - a który przecież za życia grzeszył - otrzyma zapłatę za swoje (także złe) uczynki. Fragmentów mówiących na ten temat jest więcej, choć może są one nieco mniej dobitne (np. Rz 2,6)

Słów:
„Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół.”/Kol 1,24/
nie da się zrozumieć inaczej jak tylko mając na uwadze zadośćuczynienie (zarówno w czasie czyjegoś życia, jak i po śmierci). W przeciwnym wypadku musielibyśmy przyjąć iż Ofiara Jezusa nie była wystarczająca do wybawienia nas wszystkich od wiecznego potępienia !

Szczególnie zaskakujące dla mniej uważnych czytelników Biblii jest to, że w Drugim Liście do Tymoteusza znajdujemy przykład… modlitwy za zmarłego:
„Niechże Pan użyczy miłosierdzia domowi Onezyfora za to, że często mnie krzepił i łańcucha mego się nie zawstydził, lecz skoro się znalazł w Rzymie, gorliwie mnie poszukał i odnalazł. Niechaj mu da Pan w owym dniu znaleźć miłosierdzie u Pana!”/2 Tym 1, 16-18/
Końcowe słowa tego fragmentu są jakby żywcem wyjęte z żydowskiej modlitwy. wstawienniczej za zmarłych. I nic dziwnego - wystarczy te słowa zestawić z pozdrowieniem końcowym tegoż listu: „Pozdrów Pryskę i Akwilę oraz dom Onezyfora!” (4, 19), by z braku pozdrowień dla samego Onezyfora wysnuć wniosek, że mowa o zmarłym.

Wzmianka o „odpuszczaniu grzechów w życiu przyszłym” (ale przecież nie w Niebie czy Piekle!) znajduje się także w 12 rozdziale Ewangelii wg Mateusza:
„Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.”/Mt 12, 32/

Prawda ta była zresztą obecna także w Starym Testamencie.

„A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju. Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności. Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich, Bóg ich bowiem doświadczył i znalazł ich godnymi siebie.” /Mdr 3,1-5/

„Obdzielaj darem każdego z żyjących, a miłosierdzia nie odmawiaj także umarłemu” (Syr 7, 33 BP )

Więcej napisałem tu http://analizy.biz/marek1962/czysciec.pdf

Cz wrz 13, 2018 5:56 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Barney, mamy wzrastać w miłości i świętości Bożej, mamy upodobniać się do Boga, ale tu na ziemi. W tej ziemskiej powłoce mamy daną szansę nawrócenia do Boga. Bóg mimo grzeszności człowieka trwa przy człowieku. Nie odwraca się od człowieka, tylko różnymi ,środkami doświadcza, poucza, umacnia, a wszystko po to, bo żyjąc tu na ziemi dostajemy szansę. Kto odrzuca tą szansę, kto nie przyjmuje daru zbawienia, ten sam sobie wyznacza drogę.
Wszyscy ludzie zgrzeszyli. Na ziemi nie ma ani jednego świętego i nikt nie jest wstanie stać się dostatecznie świętym, ale musimy pragnąć tego, by stawać się świętymi - zerwać z grzechem i pragnąć stawać się lepszymi, a przede wszystkim pragnąć Boga i Jego miłości.
Dar zbawienia jest dany tym, którzy go pragną przyjąć.
Tylko przyjecie tego daru daje nam zbawienie. Tylko przez przyjęcie Jezusa do swojego życia możemy być zbawieni. Zbawieni jesteśmy tylko przez Jezusa Chrystusa. Możemy być zbawieni przez miłosierdzie Boże, ale nie wszyscy go otrzymają.
Trzeba ludzi nauczać, że mają daną szansę tu i teraz żyjąc na ziemi. Nie po śmierci, ale teraz na ziemi i tylko w okresie ziemskiego życia. Tworząc złudne nadzieje nie daje nic dobrego. Każdy jest kowalem swojej przyszłości i musi sobie zdać sprawę, że każda minuta jego życia - to szansa na zbawienie.
Jeżeli grzeszymy, upadamy, to żałując i postanawiając poprwawę wiemy, że dzięki ofierze za nasze grzechy, ten grzech będzie z nas zmyty Jego krwią.
Nie można grzeszyć z premedytacją, ale nie jesteśmy wstanie nie grzeszyć.
Walka duchowa trwa do końca dlatego wiara i modlitwa jest naszą zbroją, by zwsyciężać.

Cz wrz 13, 2018 6:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ślicznie odwracasz kota ogonem do dołu i zmieniasz temat aby tylko nie zająć się tym, co napisał Barney.

Cz wrz 13, 2018 6:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana, chciałem ci zadać pytanie na później. Później - to znaczy kiedy już zakończysz dyskusje z YZ i Barneyem. Nie chcę ci dokładać ciężaru, więc w wolnej chwili. Po za tym cenię odpowiedzi przemyślane, a nie takie "od niechcenia", bo nie mam czasu. Uczciwie mówiąc, ja sam nie mam czasu na forum, więc przeczytam sobie pewnie za jakiś czas. Nic więc pilnego.

Pamiętam, że dużo, dużo wcześniej pisałaś o Maryi i wyrażałaś się o niej pochlebnie. Nie chcę teraz szukać tej wypowiedzi i konkretnych słów, ale zapamiętałem sam fakt. Chciałem zapytać z czego to wynika ? Czy to jest motywowane szeroko pojmowaną - przyzwoitością, czy za twoimi słowami o Maryi kryją się jakieś przemyślane wnioski, wypływające z analizy Ewangelii ? Jeśli tak, to jakie i z czego one wynikają? (Jestem po prostu ciekawy)

Cz wrz 13, 2018 10:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona