Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 6:37 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
 Predestynacja Boża 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
wybrana napisał(a):
Łączenie się z innowiercami i tworzenie jeden wspólny ekumenizm jest przeciwstawnym działaniem dla chrześcijanina. Całowanie koranu, wspólne Msze z islamistami i buddystami są złem.Nie ma jednej wspólnej religii, nie mamy wspólnego i takiego samego Boga.
To zależy od motywu. Jeśli papież się napraszał, by "tamci" przyszli do niego na mszę, to poniosła go fantazja. Jeśli jednak, "tamci" prosili papieża, by papież pomodlił się z nimi do swojego Boga i papież uległ, ulitował się, to uczynił dobrze.
Oddać Jedynemu Bogu w Trójcy Buddę, "Koran" w ofierze, to może być dobry znak w kierunku nawrócenia. Jednak mógł być to podstęp, by umniejszyć wiarę katolicka w oczach ludzi.

Jezus ignorował "zaczepki" kobiety kananejskiej a gdy ta nie dawała za wygraną zgasił ją srodze:"Nie jest dobrze zabrać chleb dzieciom a rzucić psom." Ta jednak się nie zraziła pozwalając się upokorzyć i powiedziała bez żadnej wyniosłości:"Ale i szczenięta pod stołem jadają z okruchów, które spadają ze stołu ich panów." Za to Jezus pochwalił ją za wiarę i spełnił prośbę.
Toteż, ja nie wiem, jaki był motyw papieża w sprawie buddystów, czy islamistów.

wybrana napisał(a):
Chrześcijanin ma jednego Boga, Boga jakiego świadectwo dał Jezus Chrystus.
Jezus Chrystus potwierdził uczonym w piśmie i faryzeuszom żydowskim, że waszym ojcem jest szatan.

No, ale Jezus do końca chodził do tej samej Synagogi, co te "dzieci szatana". :)

Cz wrz 20, 2018 1:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
No, ale Jezus do końca chodził do tej samej Synagogi, co te "dzieci szatana". :)

A Pawel to juz wogole makabra. Jak on mogl powiedziec "mężowie ateńscy! Widzę, że pod każdym względem jesteście ludźmi nadzwyczaj pobożnymi."
Pewnie wyczuwal ze kiedys ktos napisze "Ut Unum sint".

Cz wrz 20, 2018 3:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
jotajota napisał(a):

A Pawel to juz wogole makabra. Jak on mogl powiedziec "mężowie ateńscy! Widzę, że pod każdym względem jesteście ludźmi nadzwyczaj pobożnymi."
Pewnie wyczuwal ze kiedys ktos napisze "Ut Unum sint".

Dyplomata. :)

Cz wrz 20, 2018 3:29 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
To zależy od motywu. Jeśli papież się napraszał, by "tamci" przyszli do niego na mszę, to poniosła go fantazja. Jeśli jednak, "tamci" prosili papieża, by papież pomodlił się z nimi do swojego Boga i papież uległ, ulitował się, to uczynił dobrze.
Oddać Jedynemu Bogu w Trójcy Buddę, "Koran" w ofierze, to może być dobry znak w kierunku nawrócenia. Jednak mógł być to podstęp, bC y umniejszyć wiarę katolicka w oczach ludzi.

A to ciekawe twoje spostrzeżenie. Właśnie kto dąży do tej wspólnej ekumenii? czy jakiśkolwiek muzułmanin oficjalne pocałował Biblię. Czy wspólne Msze z buddystami i muzułmanami były odprawiane w Watykanie?
Czyj Kościół głosi o wspólnej ekumenii, o tym samym Bogu?
Cytuj:
Jezus ignorował "zaczepki" kobiety kananejskiej a gdy ta nie dawała za wygraną zgasił ją srodze:"Nie jest dobrze zabrać chleb dzieciom a rzucić psom." Ta jednak się nie zraziła pozwalając się upokorzyć i powiedziała bez żadnej wyniosłości:"Ale i szczenięta pod stołem jadają z okruchów, które spadają ze stołu ich panów." Za to Jezus pochwalił ją za wiarę i spełnił prośbę.

Pereł przed wieprze też nie kazał rzucać.
Cytuj:

Tak chodził by nauczać prawdziwej Ewangelii, bo Synagoga była Domem Bożym utworzonym w Starym Przymierzu Boga Z Izraelitami.
Dopiero ofiara Jezusa Chrystusa na krzyżu zniosła Zakon i zasłona Świątyni Jerozolimskiej została rozerwana na pół. Teraz wszyscy mają dany przytęp do Boga, bo są złączeni Nowym Przymierzem, które zawarł Bóg z człowiekiem przez Jezusa Chrystusa.
Jezus nauczał w Synagogach, ale czynił wszystko tylko z wolą Bożą.

Cz wrz 20, 2018 4:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Właśnie kto dąży do tej wspólnej ekumenii?

Mam inne pytanie: Czy wiesz czym jest ekumenizm?

Cytuj:
Czy wspólne Msze z buddystami i muzułmanami były odprawiane w Watykanie?

Pytasz czy oświadczasz?

Cz wrz 20, 2018 4:40 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
A to ciekawe twoje spostrzeżenie. Właśnie kto dąży do tej wspólnej ekumenii? czy jakiśkolwiek muzułmanin oficjalne pocałował Biblię. Czy wspólne Msze z buddystami i muzułmanami były odprawiane w Watykanie?
Czyj Kościół głosi o wspólnej ekumenii, o tym samym Bogu?
Co mogę powiedzieć? Wierzę, że wolą Boga jest jedna owczarnia i jeden Pasterz. Działania śmiertelników bywają błędne, ale działać trzeba. Wiesz, co się stanie, gdy zakopiesz talent, by oddać go bez zysku, prawda?
Dlatego Bóg nie każe nam się zbytnio przejmować naszymi niedoskonałościami i działać, bo ma On w tym okazję do oczyszczania i uświęcania nas, jeśli jesteśmy pokorni. Jeśli nie, zepsujemy żniwo na korzyść kąkolu.
Ja nie znam nauki Kościoła o ekumenii, więc nie powiem Ci, jakie są założenia.
Jezus, gdy wysyłał uczniów na misje, zakazywał chodzić do pogan, gdyż uważał, że temu, kto ma, będzie dodane. A jak nie mają, to zostanie zabrane. Apostoł Paweł umiejętnie wymigał się od zarzutów mówiąc Żydom:"Najpierw wam należało głosić Ewangelię, ale skoro nie macie, idę pomiędzy opłotki i przymuszam, by sala biesiadna zapełniła się. "(moja parafraza)
Pamiętasz przypowieść "O uczcie"? Jezus postępuje doskonale, ale nie gardzi człowiekiem czynu, choćby popełniał błędy. Bóg, jak dotąd posłał swego Syna tylko raz, więc polega On na tych, którym dał winnicę w dzierżawę o ile będą oddawali Mu należność. Jeśli nie, upomni się ponownie, ale nie tak, jak przedtem, gdy pozwolił zabić Syna. Teraz Syn jest w "delegacji" wg. słów przypowieści "O minach" Łk 19.12-27:
«Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się w kraj daleki, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić. Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich: "Zarabiajcie nimi, aż wrócę".
Przeczytaj ciąg dalszy z naciskiem na ostatni werset.
Przypowieść, to uproszczona wizja, więc nie bierze pod uwagę, tego, że dzierżawcy się poróżnią między sobą w sprawie, który skrupulatniej realizuje wytyczne.
Kiedy zaczną spadać głowy, będzie wiadomo, że Pan wrócił i godność królewską uzyskał. :)

Cz wrz 20, 2018 5:17 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
wybrana napisał(a):

Będę bardzo wdzięczna jak mi wyjaśnisz.
Cytuj:
Cytuj:
Pytasz czy oświadczasz?

Będę naprawdę wdzięczna jak mi odpowiesz na to pytanie.

Cz wrz 20, 2018 6:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
wybrana napisał(a):

Będę bardzo wdzięczna jak mi wyjaśnisz.

Chyba kpisz. www.google.pl - sprawdź, doucz się i wróć.

Cytuj:
Cytuj:

Pytasz czy oświadczasz?

Będę naprawdę wdzięczna jak mi odpowiesz na to pytanie.[/quote]
Dlaczego? Wcześniej pisałaś tak:
wybrana napisał(a):
Całowanie koranu, wspólne Msze z islamistami i buddystami są złem.

Kto, gdzie i kiedy takie Msze odprawiał?

Cz wrz 20, 2018 6:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
@Jozek, musimy jednak przyjąć nauki Jezusa Chrystusa.
B.W.E.Mateusza
Cytuj:
10:34Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz.
10:35Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową.
10:36Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego.
10:37Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien.
10:38I kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien.
10:39Kto stara się zachować życie swoje, straci je, a kto straci życie swoje dla mnie, znajdzie je.
10:40Kto was przyjmuje, mnie przyjmuje, a kto mnie przyjmuje, przyjmuje tego, który mnie posłał.

Tego rodzaju podział dotyczy różnicy miedzy starym, a nowym człowiekiem. Między wierzącym, a nie wierzącym. O prześladowaniach, niezrozumieniu a czasem znoszeniu krzywdy ze względu na wiarę w Jezusa. Człowiek wierzący często spotyka się z niezrozumieniem nawet wewnątrz najbliższej wspólnoty jaką jest rodzina. Ten fragment nie mówi nam jednak o podziale braci w wierze, a ja się odnosiłem właśnie do Kościoła.

Cytuj:
18:7Biada światu z powodu zgorszeń! Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi.
18:8Jeżeli więc ręka twoja albo noga twoja cię gorszy, utnij ją i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść do żywota kalekim lub chromym, niż mając obydwie ręce lub obydwie nogi być wrzuconym do ognia wiecznego.

Nie napisałem nic sprzecznego z tym fragmentem. Każdy kto dopuszcza się obrzydliwości, zostanie przez Boga sprawiedliwie osądzony. Dlatego Jezus mówi aby każdy z nas odrzucił wszystko co jest przyczyną jego grzechu.
Tutaj nie jest napisane, aby odrzucić tego który grzeszy. Aby się od niego odsunąć i zostawić go na potępienie.

Cytuj:
Cytuj:
18:15A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego.
18:16Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.
18:17A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik.

Te wersety mówią nam, ze nie do końca mamy trwać tam,gdzie jest zło które nie chce się zmienić w dobro.

Bardzo słuszna uwaga. Zachowuj się więc wobec celników i pogan, dokładnie tak jak Chrystus. Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią?

Cytuj:
Łączenie się z innowiercami i tworzenie jeden wspólny ekumenizm jest przeciwstawnym działaniem dla chrześcijanina. Całowanie koranu, wspólne Msze z islamistami i buddystami są złem.Nie ma jednej wspólnej religii, nie mamy wspólnego i takiego samego Boga.
Chrześcijanin ma jdnego Boga, Boga jakiego świadectwo dał Jezus Chrystus.
Jezus Chrystus potwierdził uczonym w piśmie i faryzeuszom żydowskim, że waszym ojcem jest szatan.
[/quote]

Kłopot twojej wypowiedzi polega na tym, że tak właśnie uczynił Bóg w stosunku do człowieka. Połączył się z nami, zapoczątkował dialog i chociaż nie pocałował stup Piotrowych, to jednak uniżył samego siebie obmywając je jak niewolnik. To nam własnie Pismo mówi o Bogu. Bóg każdego dnia nam służy. Taka jest również rzeczywistość nieba. W ewangelii Łukasza mamy słowa o Panu, który przepasze się, każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Imię Boga to Miłość Miłosierna, a nas wszystkich przemieniło właśnie doświadczenie Jego miłości !

W życiu każdego człowieka powinien przyjść taki szczególny moment, który można przyrównać jedynie do Przewrotu Kopernikańskiego. Wszystko co do tej pory kręciło się w okół mnie i mojej duchowości, musi zacząć się kręcić w okół drugiego człowieka. Cały Kościół jest właśnie, dla człowieka.

Okazywanie przyjaznych gestów i życzliwości muzułmanom i hindusom, jest naturalną reakcją, która nie powinna gorszyć. To nie są akty które mają zmienić nas w nich. To są akty które mają ukazać im prawdziwy obraz Kościoła i Boga.

Myślę też sobie, że jak każdy z nas, także i ty masz w sobie ziarenko grzechu. Takie które zasiał władca tego świata. Być może grzeszę wnikając i osądzając ciebie zbyt pochopnie, ale kolejny raz coś nie daje mi spokoju. Piszesz ze wzburzeniem o wielkim świętokractwie jakim jest wspólna Msza z buddystami i islamistami, a jednocześnie sama nie chcesz spożywać z Pańskiego Stołu. Ja nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale ty wiesz sama najlepiej czy twoje intencje są szczere. Pomodlę się dzisiaj za ciebie, abyśmy kiedyś w przyszłości mogli zasiąść razem do wspólnego stołu.

A Jezus znowu w przypowieściach mówił do nich: Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę! Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali. Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. Wtedy rzekł swoim sługom: Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie. Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami. Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych

Cz wrz 20, 2018 7:14 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):

Tego rodzaju podział dotyczy różnicy miedzy starym, a nowym człowiekiem. Między wierzącym, a nie wierzącym. O prześladowaniach, niezrozumieniu a czasem znoszeniu krzywdy ze względu na wiarę w Jezusa. Człowiek wierzący często spotyka się z niezrozumieniem nawet wewnątrz najbliższej wspólnoty jaką jest rodzina. Ten fragment nie mówi nam jednak o podziale braci w wierze, a ja się odnosiłem właśnie do Kościoła

Ten fragment Pisma dotyczy osoby, która pragnie iść za Jezusem. Nawet gdyby wszyscy ludzie, rodzina i cały świat twierdził coś innego, to mamy wybrać Jezusa. Kościół to wspólnota wiernych. Nie musi mieć nazwy, statusu. Tam, gdzie dwóch będzie się modlić, tam Jezus jest między nimi. gdy ty będziesz głosił Słowo Boże twojej rodzinie, to wy będziecie wspólnotą - Kościołem Bożym. Gdy my tu na tym forum głosimy Słowo Boże - to tworzymy Kościół Boży. Wszyscy jesteśmy braćmi w wierze. Mamy wzajemnie się umacniać i pouczać w wierze. Kościół Boży jest tam - gdzie głoszone jest Słowo Boże. To również jest piękne, gdy tworzymy większe wspólnoty wiernych.
Cytuj:
Nie napisałem nic sprzecznego z tym fragmentem. Każdy kto dopuszcza się obrzydliwości, zostanie przez Boga sprawiedliwie osądzony. Dlatego Jezus mówi aby każdy z nas odrzucił wszystko co jest przyczyną jego grzechu.
Tutaj nie jest napisane, aby odrzucić tego który grzeszy. Aby się od niego odsunąć i zostawić go na potępienie.

No i właśnie po to tu piszemy, by głosić Słowo Boże, by ci, co poznają prawdziwy obraz Boga przestali oceniać Boga negatywnie. Wielu ludzi nie wie i nie zdaje sobie sprawy jak pięknie jest wierzyć. Jak bardzo kochającym Ojcem jest nas Bóg. Jak wielkie Bóg czyni łaski i cuda dla osoby, która pragnie Jego miłości. Mamy prawdziwie pokochać Boga, a wtedy Bóg nas będzie chronił przed złem i wspomagał. Nie możemy mieć tylko roszczeń nie dając nic w zamian, na nawet przeciwnie z premedytacją lekceważyć Boga. My nie mamy się bać Boga, bo Bóg nikogo nie chce skrzywdzić, ale pragnąć mamy Jego Ojcowskie miłości.
Cytuj:
Bardzo słuszna uwaga. Zachowuj się więc wobec celników i pogan, dokładnie tak jak Chrystus. Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią?

Tak Jezus nauczał, ale gdy ktoś postępował bardzo grzesznie i niegodziwie, to zrobił powróz i wypędził kupców z Świątyni.
Cytuj:
.
Okazywanie przyjaznych gestów i życzliwości muzułmanom i hindusom, jest naturalną reakcją, która nie powinna gorszyć. To nie są akty które mają zmienić nas w nich. To są akty które mają ukazać im prawdziwy obraz Kościoła i Boga.

Tak mamy okazywać przyjazne gesty. Nie być wrogami, nie prześladować, ale nie łączyć się w wierze, bo cóż ma wspólnego światło z ciemnością?
Cytuj:
Myślę też sobie, że jak każdy z nas, także i ty masz w sobie ziarenko grzechu. Takie które zasiał władca tego świata. Być może grzeszę wnikając i osądzając ciebie zbyt pochopnie, ale kolejny raz coś nie daje mi spokoju. Piszesz ze wzburzeniem o wielkim świętokractwie jakim jest wspólna Msza z buddystami i islamistami, a jednocześnie sama nie chcesz spożywać z Pańskiego Stołu. Ja nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale ty wiesz sama najlepiej czy twoje intencje są szczere. Pomodlę się dzisiaj za ciebie, abyśmy kiedyś w przyszłości mogli zasiąść razem do wspólnego stołu.

Staram się w każdej chwili spożywać pokarm ze Pańskiego Stołu. Moim pożywieniem jest Jezus Chrystus. Wiara jak jest nam dana w Prawdzie Objawionej.
Cytuj:
[i]A Jezus znowu w przypowieściach mówił do nich: Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę! Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali. Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. Wtedy rzekł swoim sługom: Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie. Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami. Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych

Przypowieść ta mówi nam, że Bóg na ucztę weselną zaprosił naród wybrany - Izraelitów, ale Izraelici poprzez swoją grzeszność pogardzili zaproszeniem Boga, więc Bóg kazał zaprosić wszystkich, dlatego my poganie dostąpiliśmy i skorzystaliśmy z tego zaproszenia.
Każdy został powołany, ale nie każdy jest ubrany w szaty weselne, by w tej uczcie weselnej Baranka uczestniczyć.

Pt wrz 21, 2018 1:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nawiązując do tematu, przeczytałam dziś bardzo mądry i rozważny artykuł na stronie głównej www.katolik.pl
Zapraszam do przeczytania.
https://www.katolik.pl/monopol-na-boza- ... 16,cz.html

N wrz 30, 2018 11:26 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20