Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 15, 2018 5:21 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Dlaczego homoseksualizm to zło? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Post Dlaczego homoseksualizm to zło?
Witam, jestem katolikiem, mocno wierzącym, ale też i człowiekiem i dziwi mnie dlaczego osoby homoseksualne są gorzej traktowane w kręgach katolickich, nawet papież powiedział, że należy ich błagać o przebaczenie za wszystkie krzywdy wyrządzone przez katolicyzm

Ja uważam, że geje to normalni ZDROWI ludzie

I przyznam się, że sam jestem homoseksualistą i chcę po prostu wiedzieć czemu tak jest

Ostatnio edytowano Śr maja 16, 2018 10:04 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

literówka

Śr maja 16, 2018 9:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Dlaczego homoseksualizm to zło?
Rugi napisał(a):
(...)dziwi mnie dlaczego osoby homoseksualne są gorzej traktowane w kręgach katolickich(...)

Jakieś konkretne przykłady?

Rugi napisał(a):
Ja uważam, że geje to normalni ZDROWI ludzie

Pod większością kwestii są zdrowi, ale w jednym na pewno nie: Ukierunkowanie popędu płciowego, mającego de facto na celu przedłużenie gatunku, na osobę tej samej płci, ewidentnie nie jest zdrowe, ani tym bardziej normalne.

Śr maja 16, 2018 10:41 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Przykładem jest na przykład mówienie, że są chorzy psychicznie, a nauka już dawno udowodniła, że nie
I zwierząt także występuje homoseksualizm (np muszki owocówki Drosophila melanogaster, a tak proste zwierzęta nie mają możliwości posiadania chorób psychicznych)

Ja na przykład jestem wysmiewany i wytykany palcami przez tych,, katolików "

Ostatnio edytowano Śr maja 16, 2018 11:38 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

literówki

Śr maja 16, 2018 11:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Homoseksualizm jest wbrew naturze, a natura to plan ułożony przez Boga.

Rugi napisał(a):
I zwierząt także występuje homoseksualizm

Celem zwierzęcia jest "przeżyć by się rozmnożyć", zwierzę, które postępuje wbrew temu celowi to po prostu zwierzę chore.

Śr maja 16, 2018 11:39 am
Gaduła
Gaduła

Wyśmiewanie kogokolwiek, chorego czy nie, chwalebne nie jest.
Ludzie reagują drwiną na różne kształty inności i to też nie jest dobre.
To w kwestii niemiłych zachowań.

A co do zła, po raz enty trzeba napisać, że Kościół nie uważa, ze homoseksualiści są źli i że ich orientacja to grzech. Za zło uważa natomiast współżycie w związku homoseksualnym.

Zauważ, że ludzie generalnie mają problem z odróżnianiem czynu od sprawcy czynu i potępienie czynu rozciągają na sprawcę. I tyle w temacie.

Śr maja 16, 2018 12:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

O tym dlaczego homoseksualizm jest zły, jest grzechem pisał m.in. ks. Oko w "Miłujcie się":
Racje biblijne:
Homoseksualizm jest w Biblii jednoznacznie potępiony – i to od samego początku. Już w jej pierwszej księdze, w Księdze Rodzaju, czytamy: „Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich mieszkańców są bardzo ciężkie” (Rdz 18, 20). Sposród tych występków dowiadujemy się najwięcej o jednym – o homoseksualizmie; widocznie dla Boga jest on szczególnie ciężki i odrażający. Kiedy Lot gości u siebie dwóch obcych, pod jego dom podchodzą starzy oraz młodzi mieszkańcy Sodomy i mówią do niego: „Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!” (Rdz 19, 5). Na jego błagania odpowiadają groźbami i przemocą. To przepełniło czarę goryczy; na drugi dzień Sodoma i Gomora zostają unicestwione, ocalony zostaje tylko jeden jedyny sprawiedliwy – Lot i jego rodzina. To od tego wydarzenia bierze się wyrażenie „sodoma i gomora” na określenie skrajnego ludzkiego rozpasania i zaślepienia moralnego.
Bardzo podobną historię znajdujemy w Księdze Sędziów, w rozdziale 19. Również tam ludzie, którzy gotowi są nawet do współżycia homoseksualnego jako kolejnej formy swojego wyuzdania, dopuszczają się strasznego grzechu, którego konsekwencją jest zgładzenie prawie całego pokolenia Beniamitów.
Potępienie homoseksualizmu jest
powtórzone z jeszcze większą mocą w Nowym Testamencie. Święty Paweł wyraźnie mówi, że czynni homoseksualiści, podobnie jak inni grzesznicy, którzy nie chcą się nawrócić, ryzykują potępienie: „Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, (...) nie odziedziczą królestwa Bożego (1 Kor 6, 9 i n.). Dla św. Pawła jednym z podstawowych znaków tego, jak głęboko człowiek upadł, jak bardzo sam sobie zaprzecza, jak daleko odszedł od Boga, jest właśnie homoseksualizm (Rz 1, 18-32). Znana jest mu też propaganda homoseksualistów (jak dzisiaj) drwiąca w twarz Bogu. Pisze: „Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią” (Rz 1, 32). Podobne słowa znajdujemy w Liście do Tymoteusza (1, 3-11) oraz w Księdze Kapłańskiej (18, 19-23). Tak zdecydowane podeptanie zamysłu Bożego, zanegowanie naturalnej komplementarności mężczyzny i kobiety, musi na wielu polach dogłębnie ranić i niszczyć człowieka, musi z czasem przynosić katastrofalne skutki – musi więc pociągać za sobą Boże potępienie.
Racje teologiczne – z Tradycji

Dla Kościoła nieodwołalne znaczenie ma nauka głoszona zawsze i powszechnie. Taką jest potępienie czynnego homoseksualizmu, które Kościół powtarza nieustannie. Znajdujemy je także w ostatnim Katechizmie Kościoła Katolickiego, w punktach 2357-2359 i 2396. Podkreśla się tam, że same (niezawinione przecież) skłonności homoseksualne nie są grzechem, lecz próbą, wyzwaniem, z którym homoseksualista musi się zmagać, podobnie jak każdy człowiek codziennie musi walczyć ze złymi predyspozycjami, które odkrywa w sobie. Grzechem jest dopiero uleganie zaburzonej skłonności. Kościół nawołuje do pomagania homoseksualistom w walce ze sobą, do otoczenia ich „szacunkiem, współczuciem i delikatnością”.
Jan Paweł II był tutaj zawsze jednoznaczny. Na przykład w marcu 1999 r. określił pseudohomomałżeństwo jako „godne ubolewania wypaczenie”. W roku 1994 sprzeciwił się wprost Parlamentowi Europejskiemu, który wzywał do legalizacji takich związków. Powiedział: „Parlament Europejski w sposób nieuprawniony nadał walor prawny zachowaniom dewiacyjnym, niezgodnym z zamysłem Bożym. (...) Nie wolno fałszować norm moralnych”. W specjalnym dokumencie Kongregacji Nauki Wiary z 2003 roku ówczesny papież, Jan Paweł II, i przyszły, wtedy jeszcze kardynał Ratzinger, wspólnie wzywali: „Jeśli wszyscy wierni mają obowiązek przeciwstawiania się zalegalizowaniu prawnemu związków homoseksualnych, to politycy katoliccy zobowiązani są do tego w sposób szczególny na płaszczyźnie im właściwej”. To jest nakaz dwóch papieży – Jana Pawła II i Benedykta XVI: wszyscy, ale szczególnie politycy, powinni sprzeciwiać się legalizacji żądań homolobby – o ile uważają się za chrześcijan.
Najbardziej znana i uznana święta współczesna, bł. Matka Teresa z Kalkuty, stwierdza: „Musimy żyć odpowiednio do planu, według którego zostaliśmy stworzeni: homoseksualizm nie jest naturalny”.

Racje medyczne

Dysponujemy na ten temat bogatą literaturą, setkami artykułów i książek. Szczególnie godna polecenia jest książka Homoseksualizm i nadzieja Katolickiego Stowarzyszenia Medycznego USA. Oto kilka danych, głównie z raportu lekarzy Kanady (J. Shea, J.K. Wilson i inni): Małżeństwo gejowskie i homoseksualizm. Raport i komentarz medyczny.
Dowiadujemy się z niego między innymi, że aktywni homoseksualiści statystycznie 4 razy częściej popadają w depresję, 5 razy częściej w nikotynizm, 6 razy częściej próbują popełnić samobójstwo. Żyją przeciętnie, zależnie od form i intensywności swojej aktywności, o 8 – 20 lat krócej niż pozostali mężczyźni.
Geje stanowią w Niemczech 60%, a w Kanadzie 70% chorych na AIDS. Zatem prawdopodobieństwo zachorowania na tę nieuleczalną chorobę jest u nich odpowiednio około 73 – 85 (!) razy większe niż u innych. Podobnie jest z innymi chorobami zakaźnymi. Na przykład w Szkocji większość chorych na kiłę to mężczyźni homo- lub biseksualni. Oznacza to zatem, że w całej reszcie społeczeństwa, łącznie z pracownicami agencji towarzyskich i ich klientami, chorych na AIDS i inne choroby weneryczne jest łącznie około 2 razy mniej niż wśród czynnych homoseksualistów, którzy według najbardziej wiarygodnych badań w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych stanowią mniej niż 2% ludności.
Ten stan epidemiczny, szczególnie w ich komunach, oczywiście nie bierze się znikąd, ale jest prostą i straszną konsekwencją ich stylu życia: „Poznacie ich po ich owocach” (Mt 7, 20). Przyczyną jest tu niesłychany promiskuizm, którego się dopuszczają. 75% spośród najbardziej znanych, zdeklarowanych gejów w USA przyznało, że miało w życiu więcej niż stu partnerów seksualnych, a 28% wyznało, że więcej niż 1000 (!). W Kanadzie aż 43% chorych na AIDS gejów dalej uprawia seks bez żadnych skrupułów, świadomie siejąc ziarna śmierci wśród swoich partnerów. Związki homoseksualistów trwają przeciętnie 1,5 roku, i to jeszcze w czasie ich trwania mają oni średnio 12 innych partnerów. Używa się wśród nich pojęcia „małżeństwa z założenia bez wierności” – jak pojęcia kwadratowego koła. W dodatku w tych związkach dochodzi 2 – 3 razy częściej do aktów przemocy niż w normalnych małżeństwach. Tak więc sami dla siebie nawzajem są oni o wiele większym zagrożeniem niż ktokolwiek z zewnątrz ich kręgu. Jakże często ich życie pod względem zdrowotnym, psychicznym i fizycznym oraz społecznym jest katastrofą, istnym koszmarem. Jakże wstrząsające są świadectwa ludzi, którym udaje się wyrwać z tego zaklętego kręgu...
Trzeba też dodać, że wśród homoseksualistów o wiele częściej zdarzają się przypadki pedofilii. Okazuje się, że w roku 2004 wszystkie akty pedofilii, o których donosiła w Polsce prasa, w 40% miały charakter homoseksualny.
Kościół ma też tutaj własne, tragiczne doświadczenia. Znane są liczne afery pedofilskie z udziałem księży, które niszczą Kościół USA. Przy całym nagłośnieniu media zwykle skrzętnie przemilczają fakt, że 80% tych nadużyć miało charakter homoseksualny. Jest to skutek zbytniej pobłażliwości wobec kleryków o takich skłonnościach. Znowu zbyt bezkrytycznie uwierzono niektórym psychologom i przez dziesięciolecia nazbyt łatwo dopuszczano takich ludzi do święceń, pozwolono im na o wiele za dużo. Reakcją Kościoła jest watykańska instrukcja z listopada 2006 roku, która ogromnie podnosi wymagania wobec kleryków obciążonych takimi tendencjami. Muszą oni złożyć szczególnie wiele dowodów panowania nad sobą, aby mieć w przyszłości jakąkolwiek szansę na święcenia. Te obostrzenia są wprowadzane pomimo dotkliwego braku powołań, stoją więc za nimi bardzo poważne racje.
https://archiwum.milujciesie.org.pl/nr/ ... ii_cz.html

Śr maja 16, 2018 12:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Terremoto napisał(a):

Zauważ, że ludzie generalnie mają problem z odróżnianiem czynu od sprawcy czynu i potępienie czynu rozciągają na sprawcę. I tyle w temacie.

A kto idzie do piekła: dusza czy uczynki?

Śr maja 16, 2018 12:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rugi napisał(a):
Przykładem jest na przykład mówienie, że są chorzy psychicznie,(...)

Nie wiem, cz to choroba. Wiem jedynie, że jest to nieprawidłowo ukształtowany pociąg płciowy.

Cytuj:
(...) a nauka już dawno udowodniła, że nie

Błąd. Nauka udowodniła, że zachowania homoseksualne występują także u zwierząt. Natomiast nie stwierdziła, że to jest zachowanie prawidłowe, zaś to, że WHO skreśliła homoseksualizm z listy chorób, to efekt głosowania, a nie analizy badań naukowych.

Cytuj:
I zwierząt także występuje homoseksualizm (np muszki owocówki Drosophila melanogaster, a tak proste zwierzęta nie mają możliwości posiadania chorób psychicznych)

Jw. To, że homoseksualizm występuje u zwierząt, nie sprawia jeszcze, iż jest to prawidłowe zachowanie.

Cytuj:
Ja na przykład jestem wysmiewany i wytykany palcami przez tych,, katolików

Tych, czyli których?

Śr maja 16, 2018 12:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rozważa się tutaj tylko kwestię relacji seksualnych, ale przecież orientacja seksualna to orientacja psychoseksualna. Emocjonalne / romantyczne zaangażowanie. Istnieją homoseksualne białe związki oparte na uczuciowej / emocjonalnej miłości, czy te związki także należy rozpatrywać w kategorii grzechu?

Śr maja 16, 2018 1:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

W kategorii grzechu w Kościele rozpatruje się współżycie homoseksualne lub kwestię zgorszenia, które może taki związek powodować, ale nie sam homoseksualizm.

Śr maja 16, 2018 1:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Powiem szczerze - ani naskakując na Ciebie, ani łagodząc. Mam nadzieję że szorstkość zostanie wynagrodzona przez szczerość

Na niebiesko (proszę wyjątkowo o wybaczenie Moderację) cytaty z dokumentu Kongregacji Nauki Wiary „List do Biskupów Kościoła katolickiego o duszpasterstwie osób homoseksualnych”.

Rugi napisał(a):
Witam, jestem katolikiem, mocno wierzącym, ale też i człowiekiem
Bardzo nas to cieszy.
Cytuj:
i dziwi mnie dlaczego osoby homoseksualne są gorzej traktowane w kręgach katolickich
Mam wrażenie, że homoseksualiści sa dalece lepiej traktowani w Kościele, niż Kościół przez homoseksualistów. Cieszę sie, że jesteś wyjątkiem.
Cytuj:
, nawet papież powiedział, że należy ich błagać o przebaczenie za wszystkie krzywdy wyrządzone przez katolicyzm
Nie. Wyrządzone przez katolików.
Niestety, w każdym gronie (także w Kościele) są osoby niegodne, albo po prostu głupie.

Rugi napisał(a):
Przykładem jest na przykład mówienie, że są chorzy psychicznie, a nauka już dawno udowodniła, że nie
Może podać, w jaki sposób nauka to "udowodniła"?
Z tym że oczywiście nie jest to choroba psychiczna.
Każdy z nas ma jakieś choroby.
Cytuj:
i o czym to świadczy? Nie porównując, ale kanibalizm też występuje u zwierząt...
Cytuj:
Ja na przykład jestem wysmiewany i wytykany palcami przez tych,, katolików "
A skąd wiedzą o Twoim problemie? Przecież to sprawy, o których nie mówi się obcym.

Tak na szybko, by dobrze ustawić dyskusję:
  1. Homoseksualizm jako skłonność, podobnie jak każda choroba, niepełnosprawność czy zboczenie , jest obojętny moralnie. Nikt nie jest ani gorszy, ani winny tego że jest homoseksualistą
    ""W służbie zarówno miłosierdzia, jak i prawdy, Kościół Katolicki dokonuje jasnego, fundamentalnego rozróżnienia między skłonnością homoseksualną a aktami homoseksualnymi.""
  2. Uprawianie homoseksualizmu jest w takim stosunku do skłonności, jak grzech do pokusy. Czyny homoseksualne sa obiektywnie złe i obrzydliwe.
  3. niezależnie od powyższego, uprawianie homoseksualizmu wiąże się zazwyczaj z wieloma katastrofalnymi zjawiskami dla samych uprawiających(wielość partnerów, seks ekstremalny, używki, choroby)
  4. Homoseksualizm jako skłonność jest swoistym, bardzo trudnym powołaniem do świętości. Ludzie którzy sa homoseksualistami ale nie czynią czynów homoseksualnych godni są najwyższego szacunku
    "„Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji”"
  5. Człowiek jest nie tylko swoimi skłonnościami, dlatego nie należy zacieśniac widzenia osób homoseksualnych tylko do tego aspektu. Nawet Ci, którzy ulegają swojemu zboczeniu, godni są szacunku jako ludzie (choć ich czyny w tej "dziedzinie" godne szacunku nie są).
    „osoba ludzka, stworzona na obraz i podobieństwo Boże, nie może być określona w sposób adekwatny przez redukcyjne odniesienie tylko do wymiaru płciowego”
    "„Osoby takie… powinno się traktować (…) z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji.”"

Nie słyszano też by Jezus by w jakikolwiek sposób kwestionował zapisy Starego Testamentu na ten temat:
  • „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. /Kpł 20,13a/
  • Sodoma i Gomora - zostały zniszczone za wyuzdanie i homoseksualizm.
  • „Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! Nie będziesz obcował cieleśnie z żadnym zwierzęciem; przez to stałbyś się nieczystym. Także i kobieta nie będzie stawać przed zwierzęciem, aby się z nim złączyć. To jest sromota! Tymi wszystkimi rzeczami nie plugawcie się, bo tymi wszystkimi rzeczami plugawiły się narody, które wypędzam przed wami. Także i ziemia stała się nieczysta. Ukarałem ją więc za jej winę, a ziemia wypluła swoich mieszkańców. Strzeżcie więc ustaw i wyroków moich, nie czyńcie nic z tych obrzydliwości”./Kpł 18,22-25/

Nauka ta została potwierdzona w Nowym Testamencie:
  • "Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego."/1 Kor 6,9b-10/
  • 1 Tm 1,9-11: "rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono."
  • „Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.”/ Rz 1,26-27/

Śr maja 16, 2018 3:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

equuleuss napisał(a):
Rozważa się tutaj tylko kwestię relacji seksualnych, ale przecież orientacja seksualna to orientacja psychoseksualna. Emocjonalne / romantyczne zaangażowanie. Istnieją homoseksualne białe związki oparte na uczuciowej / emocjonalnej miłości, czy te związki także należy rozpatrywać w kategorii grzechu?

Tak, bo jeśli nie, to była by taka sama hipokryzja jak w przypadku "białych konkubinatów" w których wszystko jest cacy, gdzie mogą przyjmować Komunię, bo "nie grzeszą" tak jakby miłość Kościół sprowadzał do seksu.

Śr maja 16, 2018 3:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Wespecjan napisał(a):
Tak, bo jeśli nie, to była by taka sama hipokryzja jak w przypadku "białych konkubinatów" w których wszystko jest cacy, gdzie mogą przyjmować Komunię, bo "nie grzeszą" tak jakby miłość Kościół sprowadzał do seksu.

Ale jak można grzeszyć miłością czystą? Miłością tylko emocjonalną / romantyczną? Miłością która chce dobra osoby kochanej i zbawienia dla niej? Bez podejmowania współżycia i wystrzegania się nawet myśli o charakterze erotycznym.

Poza tym, w przypadku pary homoseksualnej żyjącej w białym związku i zamieszkującej razem zgorszenie wydawałoby się być mniejsze niż w przypadku pary kobieta - mężczyzna, bowiem inni mogą przecież myśleć że to wspólokatorzy lub przyjaciółki / przyjaciele.

A para homoseksualna pozostająca w relacji emocjonalnej ale nie seksualnej, nie zamieszkująca ze sobą?

Śr maja 16, 2018 3:29 pm
Gaduła
Gaduła

Wespecjan napisał(a):
była by [sic!- T.] taka sama hipokryzja jak w przypadku "białych konkubinatów" w których wszystko jest cacy, gdzie mogą przyjmować Komunię, bo "nie grzeszą" tak jakby miłość Kościół sprowadzał do seksu.

Wygląda na to, że Kościół akceptuje, pozwala na Komunię, a Wespecjan mądrzejszy od Kościoła wyzywa (kogo, Kościół jednak też) od hipokryzji.

Śr maja 16, 2018 3:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

equuleuss napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Ale jak można grzeszyć miłością czystą? Miłością tylko emocjonalną / romantyczną? Miłością która chce dobra osoby kochanej i zbawienia dla niej? Bez podejmowania współżycia i wystrzegania się nawet myśli o charakterze erotycznym.

Poza tym, w przypadku pary homoseksualnej żyjącej w białym związku i zamieszkującej razem zgorszenie wydawałoby się być mniejsze niż w przypadku pary kobieta - mężczyzna, bowiem inni mogą przecież myśleć że to wspólokatorzy lub przyjaciółki / przyjaciele.

A para homoseksualna pozostająca w relacji emocjonalnej ale nie seksualnej, nie zamieszkująca ze sobą?

Miłość romatyczna czyli ta czysta jest tylko pomiędzy kobietą i mężczyzyną, każda inna jest nienaturalna, choćby nie wiem jak ją widzieli homoseksualiści.
Naprawdę znasz takich zakochanych homoseksualistów mieszkających dłużej razem i nie współżyjących w żaden sposób? Ilu ich jest? 0.00000001% z populacji homoseksualistów?

Śr maja 16, 2018 3:49 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona