Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 26, 2018 1:43 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Dlaczego homoseksualizm to zło? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Dlaczego homoseksualizm to zło?
equuleuss napisał(a):
Linkujesz tendencyjne i nastawione na akceptację homoseksualizmu artykuły, znam takie badania i tezy, studiowałam wiele takich stron, zero konkretów, jakieś takemnicze badania gdzie nie wymienione są ani ośrodki badań ani nazwiska naukowców,

Te artykuły mają dobre pokrycie w źródłach - zobacz sobie "literaturę" pod koniec tych artykułów. Według mnie dosyć dobrze przedstawiają badania naukowe dotyczące homoseksualizmu oraz jego przyczyn - jeśli się pominie ładunek ideologiczny (obecny zwłaszcza w drugim artykule).

equuleuss napisał(a):
Poza tym powtarzam ponownie - nawet gdyby homseksualizm był warunkowany genetycznie i nawet gdyby istniał gen homoseksualny, to nie zmienia tego faktu iż homoseksualizm jest nienaturalny i jest zaburzeniem właściwej orientacji seksualnej.
Zdefiniuj pojęcie "nienaturalny". Wydaje mi się, że trudno mówić, czy homoseksualizm jest "naturalny" czy "nienaturalny", po prostu występuje w naturze i już - podobnie jak trudno mówić, żeby choroby genetyczne (albo jakiekolwiek inne) były "naturalne" lub "nienaturalne" - po prostu występują. Mam wrażenie, że takie stwierdzenia czy coś jest "naturalne" lub nie to pusta walka na słowa. Chyba że masz na myśli, że praktyki homoseksualne są sprzeczne z prawem naturalnym, ale to jest już coś innego.

equuleuss napisał(a):
Te artykuły chcą przedstawić homoseksualizm jako normę, a dowodem na to byłby zapis w genach i zmiany biologiczne, chociażby mózgu, ale te wszystkie rzeczy stanowią o nieprawidłowościach a nie o normie.

Pierwszy artykuł przedstawia homoseksualizm jako spowodowany reakcją immunologiczną organizmu matki na niektóre białka płodu. Można by to w pewnym sensie uznać za sytuację nieprawidłową.

Mam wrażenie, że nie ma sensu dyskutować czy homoseksualizm jest "naturalny" czy nie, czy jest "nieprawidłowością" czy też nie bo te wszystkie określenia są w dużej mierze oparte na opiniach i mają charakter wartościujący. Po prostu jeden twierdzi tak, drugi inaczej i nie da się tych opinii jakoś ze sobą pogodzić i trudno je uzasadniać.

Sami homoseksualiści - o czym warto ciągle przypominać - są ludźmi takimi jak osoby heteroseksualne i są kochani przez Boga, mogą żyć w zgodzie z Ewangelią i być wartościowymi członkami Kościoła. Należy odróżniać homoseksualistów od praktyk homoseksualnych.

So maja 19, 2018 2:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

swistak napisał(a):
Według mnie dosyć dobrze przedstawiają badania naukowe dotyczące homoseksualizmu oraz jego przyczyn - jeśli się pominie ładunek ideologiczny (obecny zwłaszcza w drugim artykule).

A co z kobiecym homoseksualizmem? Nie istnieje? Gdzie jest geneza i wytłumaczenie kobiecego homoseksualizmu? Ta układanka nie pasuje.

Cytuj:
Mam wrażenie, że takie stwierdzenia czy coś jest "naturalne" lub nie to pusta walka na słowa.

Dwóch samców kopulujących ze sobą jest w/g Ciebie czymś naturalnym?

Cytuj:
Chyba że masz na myśli, że praktyki homoseksualne są sprzeczne z prawem naturalnym, ale to jest już coś innego.

A czyż to nie jest istotą problemu? Homoseksualizm jest sprzeczny z biologią i fizjologią człowieka, szczególnie w sferze jego płciowości i seksualności. Jest w poważnej sprzeczności z przenaczeniem seksualności, szczególnie w kontekście wiary, ale nie tylko, także z punktu widzenia natury.

Cytuj:
Mam wrażenie, że nie ma sensu dyskutować czy homoseksualizm jest "naturalny" czy nie, czy jest "nieprawidłowością" czy też nie bo te wszystkie określenia są w dużej mierze oparte na opiniach i mają charakter wartościujący.

Oczywiście że ma sens nazywać rzeczy po imieniu, wybacz ale stosujesz politykę i metodę rozmywania prawdy, aby w tym wszystkim ułagodzić ostry i wyraźny obraz nienaturalności homosekualizmu.

Cytuj:
Sami homoseksualiści - o czym warto ciągle przypominać - są ludźmi takimi jak osoby heteroseksualne i są kochani przez Boga, mogą żyć w zgodzie z Ewangelią i być wartościowymi członkami Kościoła. Należy odróżniać homoseksualistów od praktyk homoseksualnych.

Ależ my tutaj o tym wiemy, myślę że wszyscy dyskutujący. Zauważ że autor wątku portretuje siebie jako głęboko wierzącego katolika, jednocześnie pozostającego w związku seksualnym z mężczyzną, pragnącego z nim ślubu i adopcji dzieci, i nie widzącego niczego złego w tym wszystkim.

So maja 19, 2018 3:46 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Po 1. Czy seks jest tylko dla rozmnażania?...
Po 2. To wy jesteście zbyt głupi żeby zrozumieć, że jestem normalny i, że dlatego jestem głęboko wierzący

So maja 19, 2018 3:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Może lepiej przedstaw wreszcie te badania naukowe, które potwierdzą, że homoseksualizm jest prawidłowo ukształtowanym popędem płciowym.

So maja 19, 2018 4:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rugi napisał(a):
To wy jesteście zbyt głupi żeby zrozumieć, że jestem normalny i, że dlatego jestem głęboko wierzący

Taa, głęboko wierzący w swoje wymysły. To już wiemy. Sam tu przyszedleś, piszesz jakieś koszałki - opałki i klękajcie narody.

So maja 19, 2018 4:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rugi, wyszedłeś z dyskusją, ale na merytoryczne argumenty nie tylko nie odpowiadasz (tak jakbyśmy nic nie pisali) ale w dodatku zamiast odpowiedzi serwujesz nam tu coraz bardziej chamskie odzywki.
Wygląda na to, że to nie tyle Ty jesteś "prześladowany" przez katolików, co raczej Ty chciałbyś okazywać swoją niechęć ludziom, którzy nie mają Twojego lekceważącego podejścia do Słowa Bożego. I to ludziom, którzy nie okazali Ci tu lekceważenia.
Myślę, że w związku z brakiem dialogu z Twojej strony wątek wyczerpał swój potencjał.

So maja 19, 2018 4:30 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

(ciach chamskie ataki personalne - J)

So maja 19, 2018 4:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ty nie przedstawiłeś żadnych sensownych dowodów. My przedstawiliśmy najbardziej sensowny dowód na to że homoseksualizm nie jest naturalny - prawo naturalne, które jako agnostyk muisz respektować.

A to że Twój wątek to prowokacja nietrudno było odgadnąć.

So maja 19, 2018 5:03 pm
Milczek
Milczek

ciach adpersonam i ostrzeżenie. - J

So maja 19, 2018 5:16 pm
Milczek
Milczek

I tak nie zagłuszycie prawdy, niewolnicy książki!

So maja 19, 2018 7:14 pm
Milczek
Milczek

Nie uważam, że homoseksualizm to zło. Ja to tak rozumiem, że homoseksualiści jest to mniejszość seksualna. I naturalne jest to, że są w mniejszości i przez to nie stanowią zagrożenia dla przetrwania gatunku, bo przecież, aby gatunek przetrwał nie wszystkie osobniki muszą się rozmnażać.

So maja 19, 2018 7:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Rugi napisał(a):

Wycięto tylko obelgi

So maja 19, 2018 7:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rugi napisał(a):

Jakiej prawdy? O tym, że okazałeś się zwykłym trollem, który nie ma pojęcie o wierze katolickiej? Tego nic nie zagłuszy. :)

So maja 19, 2018 7:21 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Mnie postawa rugiego częściowo nie dziwi. Nigdy nie brońmy się,że piszemy prawdę. Prawda pozbawiona miłości jest do wyrzucenia. I nigdy nie brońmy się,że to co mówimy (piszemy) to prawda. Bardzo możliwe,że to prawda, ale prawda pozbawiona miłości jest do wyrzucenia.

So maja 19, 2018 7:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Mały Książę napisał(a):
Prawda pozbawiona miłości jest do wyrzucenia. I nigdy nie brońmy się,że to co mówimy (piszemy) to prawda. Bardzo możliwe,że to prawda, ale prawda pozbawiona miłości jest do wyrzucenia.

Czy ktoś tutaj odnosił się i pisał o autorze wątku personalnie? Odnosiliśmy się co do zjawiska i istoty homoseksualizmu, a to co piszemy na ten temat w kontekście wiary i Słowa Bożego jest prawdą. Mamy pochylać się z miłością bez upomnienia kiedy ktoś żyje w stanie grzechu ciężkiego? Zastąpić prawdziwą miłość która pragnie zbawienia jakąś infantylną postawą?

A czy autor wątku postąpił uczciwie wobec dyskutantów?

So maja 19, 2018 7:39 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona