Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 16, 2018 2:44 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Uzdrowienia w imieniu Jezusa. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uzdrowienia w imieniu Jezusa.
Astro33 napisał(a):
No i masz... Tak to jest gadać z Katolikami "ignorantami"

Tak to gadać z wierzącymi inaczej „ignorantami” co to nie maja pojęcia o czym rozmawiają. O pojęciu o zwykłej manipulacji juz nawet nie mowię.

Śr maja 23, 2018 4:49 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Chodzi mi oto, że ludzie "wierzacy" zarzucają komuś kto jest głęboko wierzacy, że jest kłamca ... Ta osoba uzdrawiala w imieniu Jezusa i ja w to wierze. Każdy tak może tylko trzeba mieć wiarę "Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie." Ew Marka

Śr maja 23, 2018 4:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wysłuchałem jego przemowy.. Hm.. Niby wszystko super, ale on wzywa żeby się przyłączyć do niego. On ma receptę na to by głosić Pana. On jest niczym św. Paweł i inni apostołowie. Jak nudzi cię kościółkowatość (to jego słowa) przyłącz się do niego. Przyłącz się do niego, a będziesz czynił jak on cuda w imię Boże. Takie jest jego przesłanie.
Innymi słowy coś a'la guru. Kościół nie jest potrzebny, tylko on i jego grupa (jeśli ją zbierze).
Z katolicyzmem to nie ma NIC WSPÓLNEGO. To dla zwłaszcza młodych ludzi zagrożenie.

Cytuj:
No i masz... Tak to jest gadać z Katolikami "ignorantami"

No niestety - ale to powyższe to kuszenie najczystszej wody, a Ty trochę mało doświadczony.
Ja Tobie radzę - daj sobie z tym człowiekiem spokój.

Śr maja 23, 2018 4:56 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Na samym początku podchodzilem do tych uzdrowień bardzo sceptycznie, nie mowie ze teraz nie. Ale Ewangelia mówi o uzdrowieniach w imieniu Jezusa, więc dlaczego mialby kłamać.
Nie wiem nie bronie nikogo. Chodzi mi oto, że ludzie nie wierzą w cuda i odrazu zarzucają manipulacje...

Śr maja 23, 2018 4:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
Chodzi mi oto, że ludzie "wierzacy" zarzucają komuś kto jest głęboko wierzacy, że jest kłamca ...
Nie. zarzucamy kłamiącemu że kłamie.
Cytuj:
Ta osoba uzdrawiala w imieniu Jezusa i ja w to wierze.
Nie wątpię, że ta osoba tam myśli.
Cytuj:
Każdy tak może tylko trzeba mieć wiarę "Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie." Ew Marka
No cóż, w takim razie św.Paweł był niewierzący - bo zamiast uzdrowić Tymoteusza, w liście do niego pisał:
1Tm 5:23 "Siebie samego zachowaj czystym! Samej wody już nie pij, używaj natomiast po trosze wina ze względu na żołądek i częste twoje niedomagania."

Uzdrowienia oczywiście bywają, ale nie na zasadzie "teraz chcę to uzdrawiam". Uzdrowienie musi mieć własnie kontekst wiary. Dlatego co do Marcina Zielińskiego mam także sporo wątpliwości (zwłaszcza jak się słucha , co do tego gada....).
Ale nie chcę robić off-topu.

Śr maja 23, 2018 4:59 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
Na samym początku podchodzilem do tych uzdrowień bardzo sceptycznie, nie mowie ze teraz nie. Ale Ewangelia mówi o uzdrowieniach w imieniu Jezusa, więc dlaczego mialby kłamać.
Nie wiem nie bronie nikogo. Chodzi mi oto, że ludzie nie wierzą w cuda i odrazu zarzucają manipulacje...

On - ten uzdrowiciel chce odciągnąć od Kościoła młodych zapaleńców. On ich (i Ciebie) kusi - jak to fajnie będą uzdrawiać ludzi. Alleluja i w ogóle. :|

Śr maja 23, 2018 5:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A to znasz?
Mt 24:24 bt5 "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych."

Wiele mnie nauczyło bycie we wspólnocie, która poszła w tym kierunku aż na pogranicze sekciarstwa. Widziałem "technologię" tych "uzdrowień".
WIele też pamiętam z czasów "uzdrawiającego" Harrisa (wówczas wielu duchownych dało się oszukać - potem okazało się, ze to okultyzm.

Aby uznać cud, w Kościele bada się zdarzenie dokładnie. Najpierw świadectwa lekarskie przed i po. Czy nie była zastosowana terapia. Po 5 latach czy choroba nie wróciła. W końcu bada się kontekst wiary.
W rezultacie na około 100 "niewątpliwych" uzdrowień o których chorzy są przekonani ostaje się... jedno.
Jakiż kontrast w stosunku do goscia, który wychodzi, mówi do tłumu "teraz ktoś jest uzdrawiany z choroby barku" po czym ten gość wychodzi i mówi że... został uzdrowiony!

Śr maja 23, 2018 5:05 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
No dobrze Barney, ale moim zdaniem cytat, który podałem mówi jasno, że kto wierzy będzie uzdrawiał, oczywiście w imieniu Jezusa. Ja w to wierze.

Śr maja 23, 2018 5:10 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney no znam ten werset, ale tu może chodzić o ludzi którzy nie powołują się na Jezusa, a on się powołuje. Tak jak mówiłem wcześniej ja nikogo nie bronie.

Śr maja 23, 2018 5:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
Barney no znam ten werset, ale tu może chodzić o ludzi którzy nie powołują się na Jezusa, a on się powołuje.
Nic podobnego. Zajrzyj w kontekst.
Zresztą podobnie jest w Mt 7:22-23 bt5 "Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?”
Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości”."

Samo powoływanie się na Jezusa to jeszcze mało.
Tu mamy ewidentną intencję - wyjęcie ludzi z Koscioła Jezusa CHrystusa.
Rozłam.

A o rozłamach mamy jasne świadectwo:
Ga 5:19-21 bt5 "(19) Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, (20) bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spory, zawiść, gniewy, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, (21) zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą."

Powiem więcej: nawet gdyby cud był prawdziwy, to jeszcze za mało.

Śr maja 23, 2018 5:18 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Szarlatani z kręgów okultyzmu z tzw. medycyny okultystycznej tez powołują się na Jezusa wiec to żaden argument.
Biblia mówi po owocach poznaje się drzewo. Jak ktoś uzdrawia w imię Jezusa a przy okazji namawia do odchodzenia z Kościoła to jest to wilk w owczej skorze

Śr maja 23, 2018 5:52 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ale wy zakładacie, że KK jest prawdziwym Kościołem Chrystusa, natomiast wolni chrześcijanie i protestanci mają inne zdanie na ten temat. Z tego co widzialem, slyszalem to on ma poglądy niekatolickie, więc raczej nie wierzy jak zresztą inni niekatolicy w to, że KK jest kościołem Chrystusa, więc nakłania do wyjścia z niego?
On zachęca aby dołączyć się do Kościoła złożonego Tylko z ludzi nadwyrazniej. Ja tak to zrozumiałem słuchając jego wypowiedzi.

Cz maja 24, 2018 10:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
Ale wy zakładacie, że KK jest prawdziwym Kościołem Chrystusa..

"Wy zakładacie"? Wy???
A Ty to kto? Bo z deklaracji wynika że katolik. Ponoć się bierzmowałeś ostatnio? Uważasz że KK nie jest prawdziwym Kościołem?

Cz maja 24, 2018 10:42 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ja już sam nie wiem w co wierzyc... Jestem katolikiem, ale pełnym watpliwosci...

Pt maja 25, 2018 9:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Jak każdy myślący katolik. Szukaj prawdy i nie daj się indoktrynować.

Pt maja 25, 2018 9:29 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona