Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 6:45 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Kościoł niewojujący? Czy chrześcijaństwo odbiera męskość? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy chrześcijaństwo odbiera męskość?
Pozwolę sobie dopisać. Wespecjan, myślałam że trudno jest zrozumieć kobiety, ale czasem trudno jest zrozumieć i mężczyzn. Spotykasz kobietę która wolałaby iść z Tobą na polowanie i nazywasz ją lesbą.

Narzekasz na kobiety, na ich styl bycia, na ich sposób zachowania, na wszystko co istnieje w kobietach i co jest efektem tej kobiecości właśnie. A kiedy spotykasz kobietę inną niż inne, to chcesz ją wprowadzić w ramki jedynej słusznej kobiecości której Ty tak nie lubisz i na którą tak narzekasz.

Tutaj w wątku narzekasz że kobiety psują atmosferę w kościele / Kościele, poprzez to że są kobietami i mają odmienne postrzeganie i odmienną psyche, narzekasz i krytykujesz także w innym wątku na temat kary śmierci.

A kiedy pisze tutaj kobieta inna niż zazwyczaj są kobiety, to chcesz ją sprowadzić dokładnie do tego na co narzekasz, co Ci przeszkadza i co krytykujesz. Jeśli kobiety mają kobieciecą logikę to jak nazwać taki rodzaj logiki? Męską czy Wespecjanową?

I nie jestem lesbą. Ale mężczyzny chyba powinnam szukać wśród gejów, ewentualnie bi.

N sie 19, 2018 7:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
@equuleuss

Co do Ciebie to krótko: miałaś epizod lesbijski, więc dla mnie to homoseksualizm a nie jakiś transeksualizm, bo sama zbytnio się maskulinizujesz w swoich oczach, dowodem na to jest nawet ten powyższy tekst to typowe gadanie kobiet (dokładnie sobie do tego co powiedział rozmówca, zbytnie spekulacje), bronisz i usprawiedliwiasz zachowania kobiet, bo wg mnie czujesz się kobietą ale twierdzisz, że mężczyzną. Ale zostawmy to.

Nie chce robić z tego tematu walki kobiety vs mężczyźni, więc ci odpowiem na temat. Nie krytykuje kobiet za takie jakie są, bo takie z wadami i zaletami (jak i mężczyzn) stworzył je Bóg. Kobiece wady i deficyty są potrzebne by im był potrzebny mężczyzna i vice versa. Kobieta i mężczyzna razem się uzupełniają i wtedy jest dobrze, bo wady każdej płci się stępiają w parze, i tak też powinno być w Kościele.

Jednak w Kościele zaczeły dominować ostatnio nurty kobiece (Jezus jak pluszowy miś do kochania, defetyzm w stosunku do wrogów chrześcijaństwa, ubezwarunkowienie miłosierdzia, etc). I tak jak źle jest gdy tylko jedna płeć wychowuje dzieci, tak źle jest jak Kościół jest zbyt kobiecy czy męski.

N sie 19, 2018 9:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Co do Ciebie to krótko: miałaś epizod lesbijski, więc dla mnie to homoseksualizm a nie jakiś transeksualizm

O osobach transseksualnych - Nie są homoseksualne, a zakochują się w osobach tej samej płci.
l

Transseksualista kiedy odczuwa pociąg do osób należących do jego płci genetycznej / biologicznej, odczuwa i przyjmuje tę orientację jako 100% heteroseksualną. Psychicznie będąc mężczyzną, i mając taka tożsamość, relacja z kobietą będzie odczuwana, pojmowana i przyjmowana jako heteroseksualna.

Lesbijka to kobieta która czuje się kobietą i akceptuje fakt bycia kobietą, ma tożsamość kobiety i pociągają ją kobiety. Nie jestem lesbijką. Transseksualizm to coś kompletnie innego. I nie ma czegoś takiego że po twojemu to jest tak, bo Ty tak to postrzegasz.

Cytuj:
bo sama zbytnio się maskulinizujesz w swoich oczach, dowodem na to jest nawet ten powyższy tekst to typowe gadanie kobiet

Nie znasz mnie. Poza tym, w/g Ciebie męskość to chyba rzucanie k......mi jako przecinki i walenie po mordzie. A wszyscy inny faceci którzy tego nie powielają to cioty albo baby.

Cytuj:
bo wg mnie czujesz się kobietą ale twierdzisz, że mężczyzną

Aha, znów w/g Wespecjana. Tak jak to że się maskulinizuję.

Cytuj:
Jednak w Kościele zaczeły dominować ostatnio nurty kobiece (Jezus jak pluszowy miś do kochania, defetyzm w stosunku do wrogów chrześcijaństwa, ubezwarunkowienie miłosierdzia, etc).

Chcesz wiedzieć jaki jest Bóg, zgłebiaj Go sam poprzez jego Słowo. ''Dzienniczek'' Ci chyba nie odpowiada bo zapewne zbyt ''babski'', ale siostra Faustyna nie pisała tego od siebie, przekazywała słowa Jezusa i wolę Boga.

Tobie marzą się wyprawy wojenne ze Starego Testamentu. Gdyby nie ten pęd do wojen, gdyby nie grzech pierworodny który mocno nadpsuł naturę człowieka, być może dzisiaj ludzkość zaludniałaby i terraformowała kolejną planetę, nawet gdzieś w odległych galaktykach.

Wt sie 21, 2018 11:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
''Dzienniczek'' Ci chyba nie odpowiada bo zapewne zbyt ''babski'', ale siostra Faustyna nie pisała tego od siebie, przekazywała słowa Jezusa i wolę Boga.
.

Przeczytałem "Dzienniczek", bardzo ciekawy, ale Miłosierdzie dzienniczkowe nie jest bezwarunkowe, wręcz przeciwnie, dlatego warto go przeczytać. Polecam.

Wt sie 21, 2018 10:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Przeczytałem "Dzienniczek", bardzo ciekawy, ale Miłosierdzie dzienniczkowe nie jest bezwarunkowe, wręcz przeciwnie, dlatego warto go przeczytać. Polecam.

Miłosierdzie Boga jest nieskończone, nie stawia granic, ale nie jest bezwarunkowe. Nieskończone, bo Bóg przebaczy największe grzechy, ale warunkiem uzyskania przebaczenia jest szczery żal i postanowienie poprawy - idź i nie grzesz więcej. Przynajmniej staraj się z całych sił i z Bożą łaską.

Śr sie 22, 2018 8:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Kościoł wojujący czy Kościoł towarzyszący?
Jaki powinien być Kościoł, chrześcijaństwo w świecie katolickim, protestanckim i prawosławnym? Kościół "z przekazem na skale" czy Kościół "otwarty na warunki"?

W związku z postępującą feminizacją przekazu Kościoła (podkreślanie Bożego miłosierdzia a pomniejszanie Bożej sprawiedliwości, towarzyszenie i dialogi zamiast apostołowania i defetyzm wobec tradycyjnych i nowych wrogów Kościoła [najprawdopodobniej za sprawą głodnych świata i homoseksualnych ksieży i biskupów, tak kształtujących przekaz by ukomfortowić swój grzech]), zasadnym pytaniem jest czy Kościoł ma być wojujący czy towarzyszący (w grzechu)?

Stawiam tezę, że Kościół walczący to Kościoł oryginalny zamierzony przez Chrystusa a Kościół towarzyszący to sekta ("zostawcie nas samych, chcemy sobie żyć obok, nie dotykamy spraw w państwie świeckim, my nie ruszamy waszych, w nie ruszacie naszych").

Są słowa Chrystusa w Ewangelii, których nie można pominąć milczeniem:
"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściow"

Wespecjan - Może spróbuj utrzymać się w istniejącym wątku, zamiast tworzyć kopie tego samego, inaczej powiedzianego? (PW)

Pt wrz 14, 2018 11:56 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoł niewojujący? Czy chrześcijaństwo odbiera męskość
Może jesteśmy przygotowywani do roli baranków ofiarnych dla ISIS.

Wt lis 20, 2018 4:59 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoł wojujący czy Kościoł towarzyszący?
Wespecjan napisał(a):
podkreślanie Bożego miłosierdzia a pomniejszanie Bożej sprawiedliwości

Podasz przykład takiej tendencji? Bo ja chyba nie widzę jej zbyt wyraźnie.

Wt lis 20, 2018 6:54 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3