Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 19, 2018 12:15 pm

O człowieku który chciał przechytrzył Pana Boga 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post O człowieku który chciał przechytrzył Pana Boga
„Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumiejcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. […] Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota”. Mk 7,14-15, 21-23

"Tomasz Morus miał przyjaciela, który prowadził rozwiązłe życie. Ponieważ martwił się o niego, poprosił, aby ten wytłumaczył swoje grzeszne postępowanie. Przyjaciel usprawiedliwił się figlarną uwagą: „Trzy słowa wystarczą mi w chwili śmierci i będę uratowany. Wystarczy, że powiem: Mój Jezus miłosierny”.

W niedługim czasie podczas przeprawy przez most koń przyjaciela spłoszył się i zrzucił jeźdźca do rwącej rzeki. Tonący zdążył tylko krzyknąć: „Niech cię diabli!” i nurt wciągnął go pod wodę.

Morał
Rodzi się pytanie: czy będziemy w stanie wołać o miłosierdzie Boże, jeśli przez całe życie nigdy po nie się nie zwracaliśmy?"

https://glosojcapio.pl/psychologia-pozytywna-i-wiara/item/135-trzy-slowa-by-dostac-sie-do-nieba-szczescie-zalezy-tylko-od-nas

Pn sie 27, 2018 11:36 am