Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt paź 19, 2018 10:47 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona
 Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jest wątek Maria-Magdalena Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych w którym gromadzą się w Imię Jezusa zarówno protestanci jak i katolicy i prawosławni ale ciebie tam jakoś nie było widać...(a może się mylę ?)
Spotykam się z katolikami w innym miejscu - w realu, również w imieniu Jezusa i tylko to jest dla nas istotne.
No więc po co to całe narzekanie, że nikt tutaj nie odpowiedział na twoje wezwanie skoro tobie, jak widać, nie zależy na wspólnej modlitwie z innymi na tym forum...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Bo już o tym z tobą rozmawiałem na innym wątku i do tej pory jeszcze nie podałeś kto jest twoim prezbiterem czy biskupem...no ale może jednak się mylę i podasz jakieś dane o swoim biskupie czy prezbiterze...
Moim przełożonym jest pastor zboru, w którym jestem.
Aha, czyli już jesteś w jakimś zborze, bo ostanio mówiłeś, że nie jesteś związany z żadnym zborem...ok...a można wiedzieć co to za zbór ?
Cytuj:
Jednak moje rozumienie chrześcijaństwa jest przeciwne do postawy: ja jestem Apollosowy, a Ty Kefasowy. Dlatego nie reprezentuję żadnej denominacji protestanckiej.. Zwyczajnie nie podpisałem żadnej deklaracji członkowskiej, bo wg mojego rozumienia chrześcijaństwa jest to bez znaczenia.
Czekaj, czekaj...wyżej piszesz, że twoim przełożonym jest jakiś pastor, a z tego co tutaj napisałeś wynika, że nie jesteś członkiem żadnego zboru, a tym samym nikt nie jest twoim bezpośrednim przełożonym...to w końcu gdzie piszesz prawdę...?

Pt paź 12, 2018 9:30 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Tylko czy Duch Św. może prowadzić do wielu prawd?

Duch Św. prowadzi do jednej prawdy. Trzeba tylko otworzyć się na tą prawdę. Naszym prawdą jest Jezus Chrystus - Jego nauki. Jest to prawda przekazana nam przez samego Boga. Każdą myśl, musimy korygować z nauką Jezusa Chrystusa, byśmy nie ulegli zwiedzeniu. W tej wewnętrznej walce duchowej możemy zwyciężać, gdy trwamy przy Bożym pouczeniu.
Kościół Boży jest tam, gdzie głoszone jest Słowo Boże. Żadne ludzkie doktryny i ustalenia nie zastąpią Prawdy Bożej.
Prawdą Bożą jest to, ze tylko jedynym Arcykapłanem naszym w wierze jest Jezus Chrystus. My jesteśmy wszyscy braćmi w wierze. Zasłona Świątyni przez ofiarę krzyża została rozerwana i my otrzymaliśmy bezpośredni przystęp do Boga, bez pośrednictwa kapłanem. Mamy jedynego Kapłana, którego Kapłaństwo jest nie przechodnie. Nikogo też nie nazywamy Ojcem Świętym, bo jedynie mamy jednego Świętego Ojca w niebie - Boga.
Ci, co chcą nauczać muszą się trzymać nauki apostolskiej i być przykładem i wzorem świętości- dla swoich uczniów, by ślepy nie prowadził ślepego i by obydwoje nie wpadali w dół.
Duch Święty poucza, ale niektóre uszy nie słyszą i niektóre oczy nie widzą, bo pożądliwość tego świata i próżność jest ich drogą.
Nie zdają sobie sprawy, co ryzykują, bo wieczność jest wieczna.

Pt paź 12, 2018 9:36 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Duch Św. prowadzi do jednej prawdy. Trzeba tylko otworzyć się na tą prawdę. Naszym prawdą jest Jezus Chrystus - Jego nauki. Jest to prawda przekazana nam przez samego Boga. Każdą myśl, musimy korygować z nauką Jezusa Chrystusa, byśmy nie ulegli zwiedzeniu.

Ponawiam pytanie, które wcześniej zadałem Gregorowi: w jaki sposób pobierać te nauki? Przecież Jezus nie chodzi dzisiaj po świecie.

Pt paź 12, 2018 9:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Gregor napisał(a):
Cytuj:
To jest: Wierzymy we wszystko, co objawił i uczynił Bóg dla naszego zbawienia.

Czyli w co? Bo na razie to tylko pustosłowie. Konkrety Yarpen.

To już jest rżnięcie głupa na totalnego chama. Nawet nie będę prosił o wybaczenie, że przerywam rozmowę, bo to już jest dużo po niżej poziomu, który toleruję. Mam, zaraza, Biblię przepisać na forum?

Może nie zauważyłeś,że w Biblii są napisane rzeczy, które nie odnoszą się do dzieła zbawienia w Jezusie. Masz więc sprawę ułatwioną i nie musisz już całej Biblii przepisywać.

sahcim napisał(a):
Czekaj, czekaj...wyżej piszesz, że twoim przełożonym jest jakiś pastor, a z tego co tutaj napisałeś wynika, że nie jesteś członkiem żadnego zboru, a tym samym nikt nie jest twoim bezpośrednim przełożonym...to w końcu gdzie piszesz prawdę...?

A co tu jest trudnego do zrozumienia? Jestem w zborze konkretnego kościoła protestanckiego i szanuję panujące tam zasady przywództwa - pastor jest przełożonym i odpowiedzialnym za tą lokalną wspólnotę i ja to szanuję.
Jednak nie jestem członkiem tego kościoła, bo odmówiłem podpisania deklaracji członkowskiej. Nie jestem więc baptystą, luteraninem, ewangelikiem, zielonoświątkowcem, adwentystą itd., bo uważam że przed Bogiem nie ma to żadnego znaczenia, gdyż Bóg patrzy na serce i ważne jest tylko to czy jesteś Jego zbawionym dzieckiem.
Jestem tylko zwyczajnym chrześcijaninem.

feelek napisał(a):

Wybrana już Ci odpowiedziała, więc tylko dorzucę krótko.
Duch Św. zawsze przedstawia prawdę Jezusa [Jana 16.13]:Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.
Bóg patrzy na serce i doskonale wie kto prawdziwie poszukuje prawdy i dąży do niej i temu ją objawi przez Ducha Św.
Masz dziś głoszonych wiele "prawd" często sprzecznych, bo to są ludzkie prawdy wymyślone w różnych kościołach i szkołach teologicznych.
feelek napisał(a):
Ponawiam pytanie, które wcześniej zadałem Gregorowi: w jaki sposób pobierać te nauki? Przecież Jezus nie chodzi dzisiaj po świecie.

Ja już Ci odpowiedziałem na poprzedniej stronie (3), zobaczymy co inni powiedzą?

Ostatnio edytowano Pt paź 12, 2018 10:42 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 3 posty

Pt paź 12, 2018 10:03 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
feelek napisał(a):

Duch Św. zawsze przedstawia prawdę Jezusa.

To w takim razie po co Jezus powołał Kościół?

Pt paź 12, 2018 11:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A co tu jest trudnego do zrozumienia? Jestem w zborze konkretnego kościoła protestanckiego i szanuję panujące tam zasady przywództwa - pastor jest przełożonym i odpowiedzialnym za tą lokalną wspólnotę i ja to szanuję.
Jednak nie jestem członkiem tego kościoła, bo odmówiłem podpisania deklaracji członkowskiej.
Skoro nie jesteś członkiem tego zboru, którego ów pastor jest przełożonym, to nie wciskaj mi kitu, że ten pastor jest twoim przełożonym Gregorze...po prostu kłamiesz, że ktoś jest twoim przelozonym i tyle...

Pt paź 12, 2018 11:49 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
To w takim razie po co Jezus powołał Kościół?

Kościół Jezusa skupia wszystkich Jego wyznawców. Nie jest ani budowlą, ani instytucją. Jest zgromadzeniem wszystkich szczerze wierzących i broniących prawd Bożych. Jego członkowie rozproszeni są na całym świecie. Wszyscy oni staną przed Tronem Baranka. Członkowie tego Kościoła spotykają się, gromadzą się w swoich wspólnotach, by wspólnie wielbić imię Pana, by się wzajemnie pouczać i umacniać w wierze. Wszystkie te wspólnoty trwające w prawdzie - tworzą Kościół Jezusa Chrystusa założony na ziemi. Ten Kościół jest tylko jeden i jest niezależny od dominacji, religii. Prowadzi go Duch Prawdy. Kamieniem węgielnym tego Kościoła jest Jezus Chrystus, a cegiełkami - wszyscy jego członkowie trwający w prawdzie.

Pt paź 12, 2018 1:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Jednak nie jestem członkiem tego kościoła, bo odmówiłem podpisania deklaracji członkowskiej.

Jesteś za, a nawet przeciw? Wow! Dobrze robisz, bezpiecznie. Nie musisz wybierać i poddawać się nauczaniu swojego Kościoła. Dobrze jest być letnim. To daje wolność. Jak ci się coś nie spodoba, to w każdym momencie możesz opuścić taki Kościół, nie masz zobowiązań, odpowiadasz tylko przed sobą. No, to jest naprawdę super być takim wolnomyślicielem.

Tak a propos, jakie masz korzyści z tego udawania? Bo może bym się przekonał i sam tak zrobił?

Pt paź 12, 2018 2:06 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Wszystkie te wspólnoty trwające w prawdzie - tworzą Kościół Jezusa Chrystusa założony na ziemi.

A jak rozpoznać, która wspólnota trwa w prawdzie, a która nie?

Pt paź 12, 2018 2:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
To jest: Wierzymy we wszystko, co objawił i uczynił Bóg dla naszego zbawienia.

Czyli w co? Bo na razie to tylko pustosłowie. Konkrety Yarpen.

Dobre. Gregor, moze nie zauwazyles ale w prawie wszystkich Twoich wypowiedziach brak jest konkretow.

Pamietam Twoja opinie aby nie zakazywac aborcji tylko uczyc - to jeden z nielicznych konkretow jakie napisales.

Ale dziekuje bo rownie smiesznego stwierdzenia dawno na forum nie czytalem.

Pt paź 12, 2018 3:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
feelek napisał(a):
Ale nie uważasz, że oprócz tej jedności o której wspomniałeś, potrzebna jest także jedność głoszonej nauki?

Oczywiście zgadzam się z Tobą.
I nastepny brak konkretow.

Cytuj:
feelek napisał(a):
A przecież Jezus wyraźnie powiedział:
"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał" (Łk 10, 16)

Zwróć uwagę na kontekst. Jezus mówił o głoszeniu Dobrej Nowiny, a nie o nauczaniu w ogóle - to zasadnicza różnica.

Jezus mowoil - kto was slucha mnie slucha - nie przerabiaj po swojemu.
Cytuj:
feelek napisał(a):
Z kolei apostołowie głosili posłuszeństwo przełożonym:
"Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego." (Hbr 13, 17)

Ale czy głosili ślepe posłuszeństwo? Ślepe posłuszeństwo istnieje w sektach.
Biblia wskazuje, że jest granica posłuszeństwa względem przełożonych i trzeba zdawać sobie z tego sprawę, bo każdy za samego siebie zda sprawę przed Bogiem.
Warto więc zainteresować się, czy to czego Cię nauczają jest zgodne z prawdą Słowa Bożego?

Slusznie ale Twoja interpretacja wyglada na slepe posluszenstwo en masse.
Jak powiedzial ten przelozony to na pewno zle.

Pt paź 12, 2018 3:54 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Wszystkie te wspólnoty trwające w prawdzie - tworzą Kościół Jezusa Chrystusa założony na ziemi.

A jak rozpoznać, która wspólnota trwa w prawdzie, a która nie?

Wiarę opieramy na Słowie Bożym, które zawierają cztery Ewangelie i Listy pierwszych nauczycielów wiary.
Na tej wiedzy dokonujemy rozważań własnych myśli - by nie były zwodnicze.
Na podstawie tej wiedzy widzimy, czy w danej wspólnocie góruje Duch Boży.
Wspólnota, która nastawiona jest na zdobywanie mamony, nie idzie z duchem Bożym, bo nie można dwóm panom służyć.
Zbory protestanckie lubią wmawiać swoim członom wspólnoty, że dziesięcina jest biblijna. Z tych pieniędzy żyje sobie dobrze i znakomicie Pastor, jego niepracująca żona, dzieci i utrzymanie całego domu łączne z dobrymi wczasami itd. Taka wspólnota, to sekta. Głosi piękne i doniosłe słowa, a uczynki są przeciwstawne.
Ja osobiście tak jak Gregor nie należę do żadnej instytucjonalnej wspólnoty. Kościół Boży jest wszędzie, gdzie głoszone jest Słowo Boże. Również tworzy go te forum. Tworzymy go też wśród swojej rodziny, znajomych - gdy głosimy Słowo Boże.
Mogę dziś wejść do wspólnoty katolickiej a jutro do protestanckiej i wspólnie się modlić. Bóg jest wszędzie i wszędzie gdzie głosimy Słowo Boże będzie z nami, bo Słowo Boże mam moc.

Pt paź 12, 2018 4:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Jesteś za, a nawet przeciw? Wow! Dobrze robisz, bezpiecznie. Nie musisz wybierać i poddawać się nauczaniu swojego Kościoła.

Każdy kościół ma swoją prawdę, naukę i teologię - do wyboru do koloru.
Poddać się to zostać niewolnikiem takiej czy innej doktryny i ludzi.
Z tej opcji nie skorzystałem.
lekarstwo napisał(a):
Jak ci się coś nie spodoba, to w każdym momencie możesz opuścić taki Kościół, nie masz zobowiązań, odpowiadasz tylko przed sobą. No, to jest naprawdę super być takim wolnomyślicielem.

To są tylko Twoje wyobrażenia dalekie od rzeczywistości, której nie znasz.
Jeśli ktoś chce się zapisać do jakiegoś kościoła to niech to robi.
Na szczęście do Kościoła Jezusa nie da się zapisać, bo to Jezus włącza do niego i bycie cząstką tego Kościoła jest najważniejsze.
Podpisywanie glejtów przynależności do ziemski organizacji kościelnych jest bez znaczenia, chyba że ktoś cierpi na niską samoocenę.
lekarstwo napisał(a):
Tak a propos, jakie masz korzyści z tego udawania? Bo może bym się przekonał i sam tak zrobił?

Niczego nie udaję, bo wyjaśniłem mój punkt widzenia pastorowi i wszyscy w zborze też znają moje przekonania i nikt nie robi z tego powodu "łał", bo ci chrześcijanie są dojrzali duchowo.
robaczek2 napisał(a):
Dobre. Gregor, moze nie zauwazyles ale w prawie wszystkich Twoich wypowiedziach brak jest konkretow.

Widocznie nie czytałeś uważnie.
Za to YZ samymi konkretami sypał. :D
Idziesz w jego ślady?
robaczek2 napisał(a):
Ale czy głosili ślepe posłuszeństwo? Ślepe posłuszeństwo istnieje w sektach.
Biblia wskazuje, że jest granica posłuszeństwa względem przełożonych i trzeba zdawać sobie z tego sprawę, bo każdy za samego siebie zda sprawę przed Bogiem.
Warto więc zainteresować się, czy to czego Cię nauczają jest zgodne z prawdą Słowa Bożego?

Slusznie ale Twoja interpretacja wyglada na slepe posluszenstwo en masse.
Jak powiedział ten przełożony to na pewno zle.

O jakiej interpretacji i czego mówisz?

Pt paź 12, 2018 5:18 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem ekumenizm nie polega (a przynajmniej nie powinien polegać) na tworzeniu jakiejś wspólnej, utopijnej wersji doktryny, tylko na pozbyciu się wzajemnej nienawiści lub choćby tylko wzajemnej niechęci. Należy bez niezdrowych emocji rozmawiać, dyskutować, wyjaśniać nieporozumienia. A żeby to wszystko zrealizować trzeba dysponować dużą wiedzą nie tylko biblijną, ale także na temat historii chrześcijaństwa, różnych błędnych interpretacji czy wreszcie zwykłych kłamstw i propagandy.
A tej wiedzy niestety brakuje np. „wybrana” napisała tak:
Cytuj:
Tacy mają być Apostołowie - nauczyciele wiary.
A jacy byli ich katoliccy następcy?
Władza i mamona - ich najwięksi bożkowie.
Okrucieństwo,mordy - a gdzie pokój czyniący?
Mordowanie innowierców, zbrojne zakony, 600 lat okrutnej inkwizycji.
No i ta taksa. Sakramenty - za pieniądze, pochówek za pieniądze, msze za pieniądze, zbawienie - za pieniądze.
O jakim kościele Jezusa, o jakich naukach pierwszych Apostołów tu piszecie?

Wszystko to są powszechnie kursujące stereotypy i propaganda środowisk walczących z Kościołem. Pamiętajmy że nasza rzeczywistość składa się też niestety z brutalnej polityki.
I w tym miejscu muszę się niestety powtórzyć po raz kolejny i zaproponować książkę, którą można jeszcze dostać bez problemu, a która wiele spraw wyjaśnia:
Autor: Rodney Stark
Tytuł: „Nie mów fałszywego świadectwa. Odkłamywanie wieków antykatolickiej narracji”.
Książka ta jest o tyle ciekawa, że odkłamuje wcale nie katolik, tylko luterański wykładowca baptystycznego uniwersytetu. Zacytuję tutaj tekst pochodzący od wydawcy (czyli PIW):
Cytuj:
Stark stara się na kartach tej książki pokazać, co wspólnego z rzeczywistością mają utrwalone w świadomości społecznej, a także w świecie naukowym, twierdzenia krytyczne wobec Kościoła katolickiego. Nie mów fałszywego świadectwa jest dziełem w istocie polemicznym, poświęconym obaleniu najbardziej – zdaniem Starka – rozpowszechnionych fałszywych antykatolickich tez obecnych w kulturze współczesnej. Autor rozprawia się z tymi tezami bądź dowodząc ich ewidentnej przesady, bądź wykazując całkowitą absurdalność tych twierdzeń.
Do swych rozważań Stark wybrał dziesięć zagadnień. Każdemu z nich poświęca jeden rozdział książki. Podczas lektury wędrujemy wraz z autorem od rzekomo wpisanego w katolicyzm antysemityzmu, poprzez tezę o fałszowaniu doktryny chrześcijańskiej i ukrywaniu „prawdziwych” ewangelii, oskarżenie o eksterminację świata pogańskiego, mit średniowiecza jako „wieków ciemnych”, rzekomą zbrodniczość krucjat, kwestię wyimaginowanych tortur i zbrodni inkwizycji hiszpańskiej, problem sprzeciwu Kościoła wobec nauki i jej zdobyczy, zagadnienie rzekomego usprawiedliwiania niewolnictwa, wizję Kościoła w każdej epoce popierającego dyktatorów i sprzeciwiającego się wolności i demokracji, aż po kwestię rzekomo wyłącznie protestanckich korzeni kapitalizmu i nowoczesnej gospodarki.
Paweł Skibiński znamiennie kończy swoją przedmowę do niniejszego wydania: „chciałbym podzielać optymizm autora, że czasy oszczerczej antykatolickiej propagandy należą do przeszłości, ale obserwując debatę publiczną, mam co do tego poważne wątpliwości. Niemniej tak otwarte, uczciwe i bezinteresowne książki na temat katolicyzmu jak ta napisana przez luterańskiego wykładowcę baptystycznego uniwersytetu, a zarazem przez dziecko antyreligijnego pokolenia ’68, wydają się napawać nadzieją”.

A tak na marginesie...
Czy potrzebujemy jedności? Moim zdaniem Biblia nie daje nam żadnego wyboru, jedność nastąpi. Powiedziane to jest wprost:
Cytuj:
16 Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz3J 10, 14

Wyboru nie ma, tak będzie. Można tylko postawić pytanie: kiedy i co to konkretnie znaczy. Obserwując naszą rzeczywistość nastąpi to raczej nieprędko, może nawet za tysiąc lub milion lat :) A co to konkretnie znaczy? No chyba raczej nie oznacza jakiejś idealnej wiary znormalizowanej. Może niech każdy sobie sam na to pytanie odpowie.

Pt paź 12, 2018 5:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Skoro nie jesteś członkiem tego zboru, którego ów pastor jest przełożonym, to nie wciskaj mi kitu, że ten pastor jest twoim przełożonym Gregorze...po prostu kłamiesz, że ktoś jest twoim przelozonym i tyle...

Przedstawię ci to obrazowo, bo widzę że nie rozumiesz i wygadujesz głupstwa.
Jeśli jesteś w czyimś domu, to szanujesz zasady panujące w nim. Aby tak postępować nie musisz być w tym domu zameldowany.
Rozumiesz?
Poza tym wypowiadasz się w temacie, o którym nic nie wiesz - daruj sobie.

Pt paź 12, 2018 5:30 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona