Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lut 23, 2019 11:35 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 ... 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Cykl życia religii w historii ludzkości
merss napisał(a):
Brak uczciwości nazywasz prawdą? Najpierw podszywałeś się pod katolika i pisałeś w dziale katolickim.

O jakim braku uczciwości piszesz? Nigdy nie pisałem na tym forum, że jestem katolikiem a zapytany o to wprost (z resztą przez Ciebie), odpowiedziałem, że nie. Dlaczego mówisz oszczerstwa i zarzucasz mi nieuczciwość?
merss napisał(a):
Sądziłam, że zrozumialeś, że widać brak tożsamości chrześcijańskiej i ograniczysz się do dolnych dzialów. Tak się nie stało.

Chrześcijaństwo to nie tylko to, co merss rozumie pod tym słowem.

Skąd ta Twoja subtelna i wyrafinowana wrogość? Jeśli się z czymś nie zgadzasz, to zapraszam do dyskusji.

N lut 10, 2019 7:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
ŚH. To forum ma regulamin. Na stronie głównej forum jest podane kto może pisać w poszczególnych dzialach. Pisze się wiec na katoliku zgodnie z przynależnością wyznaniową. Pisanie w działach katolickich zastrzeżone jest dla katolików a w działach chrześcijańskich dla tych, których widzi się jako chrześcijan przez chrześcijan. Dziwne to forum mógł więc napisać jedynie ktoś kto nie widzi chrześcijaństwa od jego wnętrza, nie widzi tysięcy denominacji. Nie widzi też rdzenia. ŚJ uważają się za chrześcijan a nie mają prawa pisania w tych działach. Ochrzczeni niewierzący też nie.
W dolnym natomiast forum możesz mieć swoją definicję chrześcijaństwa. Tu wolno swobodnie wyrażać swe poglądy lub być tylko obserwatorem. Religia może być fenomenem socjologicznym, bo i tak można na nie spoglądać. Najwyżej ktoś to skomentuje.
Znów wychodzi subiektywna prawda... :)

N lut 10, 2019 7:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

merss

Uważam się za chrześcijanina. Jezus jest moim nauczycielem i staram się go naśladować. Wierzę w Jego śmierć i zmartwychwstanie. Czego jeszcze oczekujesz od kogoś żeby mógł się tak nazywać?

Nie bierzesz udziału w dyskusji ze mną, nie zadajesz pytań ani nie odpowiadasz na moje, nie wyjaśniasz wątpliwości, tylko przeczytasz kilka zdań na temat na który w zasadzie mogłaby powstać niejedna książka i już Ci się wydaje, że rozumiesz wszystko na wskroś.

N lut 10, 2019 8:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

ŚH. Z chrześcijaństwa nie wyprowadza się etyki utylitarystycznej, ale etykę chrześcijańską. O tym jest sporo na forum. Z definicji człowiek obdarzony jest wolnością, więc nie ma mowy o determinizmie. Właśnie wybór Boga jest dowodem na wolność, tu nie ma żadnego przymusu. Pewności nawet nie ma. Mamy biblijną obietnicę rozpoczynającą się od słów: jeśli chcesz, pójdź za Mną. Mistycyzm polega na łaczności z Bogiem a nie z sobą i dotyczy wybranych; tylko tych, którym objawi się Bóg uznając to za pożyteczne dla nich i Kościoła. Nie można więc z tego wyprowadzać chrześcijaństwa jako religii. A Biblia to księga natchniona, więc zawiera prawdę - tyle, że jej (u katolików) odnadywanie samodzielne dotyczyło świętych. I tak to poddawali pod osąd i zatwierdzenie Kościołowi.

Jak chcesz tworzyć modele skoro nie widzisz rdzenia i różnic? Niedojrzałości i dojrzałości ludzi co rzutuje na ich wierzenia. Wolniewicz przyznawał sobie status niewierzacego rzymskiego katolika. Uzasadnił to tym, że z dwunastu artykułów w wyznaniu wiary był w stanie przyjąć sześć. Mówił wyraźnie, że szuka jedynie drogą rozumową. Nie potrafi przyjąć tego czego rozum mu logicznie nie wyjaśni. Nie poradził więc sobie ze wszystkim deklaracjami wiary. Co ciekawego: wierzył w święty Kościół Powszechny.

N lut 10, 2019 8:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

Nie wiem czy rano jeszcze niewyranie widzialem, ale wydawalomi sie, ze Barney odpowiada na moj post. Prosze moderacje o wyciecie fregmentu skierowanego do niego.

Pn lut 11, 2019 12:09 pm
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Pytania do ateistów
Doczekam się w końcu tego że Pelikan zmieni informacje o swoim wyznaniu? Gdyż chrześcijańką nie jest

Wt lut 19, 2019 9:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Pytanie tylko do niewierzących itp.: Jak byście zareagow
Ja jestem niewierzący i odpowiem. NIE PŁODZIĆ DZIECI. Ten świat nie zasługuje na to aby w nim żyć.

Wt lut 19, 2019 10:28 pm
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Jego głowa była zajęta czymś innym niż liczenie demonów czy aniołów na główce od szpilki.

Wt lut 19, 2019 11:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

przepraszam napisał(a):
Ja jestem niewierzący i odpowiem. NIE PŁODZIĆ DZIECI. Ten świat nie zasługuje na to aby w nim żyć.

I widocznie w tym celu zmieniłeś płeć z żeńskiej na męską? :D

Śr lut 20, 2019 12:12 am
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Powiem krótko. Sekty są niebezpieczne a KK spełnia wszystkie kryteria określające co jest a co nie jest sektą. Jeśli nie wierzycie zajrzyjcie do własnych organizacji które definiują to zjawisko. A z tym bezsensem to nie wiem o co chodzi. To że nie opłakuję zbawiciela nie oznacza od razu końca świata. Dziś już na szczęście ludzi się nie krzyżuje choć nie wiem jaka byłaby reakcja katolików gdyby ktoś powywracał stoły w sklepiku kościelnym, jeśli wiecie do czego piję.

Śr lut 20, 2019 12:17 am
Dyskutant
Dyskutant

Moja płeć jest moją tajemnicą.

Śr lut 20, 2019 12:26 am
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Czy Bóg jest miłosierny?
Jego dzieło to "zakład penitencjarny", posadzka z marmuru, ściany z freskami i okna z witrażami a za nimi zardzewiałe kraty. Tak wygląda jego miłosierdzie.

Śr lut 20, 2019 12:43 am
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Ojcowie o znieważeniu Boga, gniewie i zadośćuczynieniu
A moja opinia jest taka. Jotef naczytał się jakiegoś bezużytecznego badziewia i biada tym którzy tego nie czytali. Bóg wojny nie przebacza takiej bezczelności.

Śr lut 20, 2019 1:17 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Post Re: ...
Płeć rozkminilam, na jeden gorszy dzień przymknę oko. Zobaczymy co przyniesie noc i jutro.

Śr lut 20, 2019 1:34 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11