Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lut 18, 2018 3:14 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona
 ... 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Małżeństwa mieszane
Cytuj:
W ogole nie wyobrazam sobie wychowywania dzieci w inny sposob niz w wierze w Boga i praktykowanie mojej religii w naszej przyszlej rodzinie bylo jednym z warunkow ktore postawilam mojemu patnerowi i ktore on zaakceptowal.

Jak silna jest Twoja wiara i posłuszeństwo nauce Kościoła? Żyjesz w czystości, w stanie łaski uswiecajacej, w każdą niedzielę jesteś na Mszy Św. , regularnie się spowiadasz (raz na miesiąc minimum)?
Od tych odpowiedzi zależą dalsze Twoje decyzje i porady na forum.

So sty 14, 2017 8:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

marcin9098 napisał(a):
Cytuj:
W ogole nie wyobrazam sobie wychowywania dzieci w inny sposob niz w wierze w Boga i praktykowanie mojej religii w naszej przyszlej rodzinie bylo jednym z warunkow ktore postawilam mojemu patnerowi i ktore on zaakceptowal.

Jak silna jest Twoja wiara i posłuszeństwo nauce Kościoła? Żyjesz w czystości, w stanie łaski uswiecajacej, w każdą niedzielę jesteś na Mszy Św. , regularnie się spowiadasz (raz na miesiąc minimum)?

Marcin.. Ale to jest chyba niezbyt zręczne to Twoje pytanie? Monika ma tu odbyć spowiedź publiczną? Prosiła o pomoc w uporaniu się z zawiłościami biurokratycznymi związanymi z zawarciem związku małżeńskiego, a Ty ją pytasz ile razy się spowiada..

So sty 14, 2017 8:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

PeterW napisał(a):

Marcin.. Ale to jest chyba niezbyt zręczne to Twoje pytanie? Monika ma tu odbyć spowiedź publiczną? Prosiła o pomoc w uporaniu się z zawiłościami biurokratycznymi związanymi z zawarciem związku małżeńskiego, a Ty ją pytasz ile razy się spowiada..

Cóż, to klasyka w przypadku marcin9098, który na każde zastrzeżenie ma tez z góry gotową odpowiedź że wszystko co on pisze jest zgodne z nauką Koscioła ;)

I jeszcze wskazanie że od tego zależą decycje i porady na forum :no:

marcin9098 zapewne zamiary ma dobre tylko praktyka zawodzi.

Oki ale jesli chodzi o kwestie o które pyta Monika to ja niestety nie posiadam na ten temat wiedzy.

So sty 14, 2017 8:55 pm
Gaduła
Gaduła

PeterW napisał(a):
marcin9098 napisał(a):
Cytuj:

Peterw
A co jeżeli te "zawiłości" to efekt nieuporzadkowania swojego życia? Możemy pomóc dając maść na pryszcze, ale możemy też lepiej zrozumieć problem i motywacje proszacego, wnioskujac że to nie pryszcze ale znacznie poważniejsza choroba. Staram sie zawsze patrzeć na człowieka, nie tylko na problem. Małżeństwo z ateistą dla np. letniego katolika może być wyrokiem śmierci, bo zamiast uświęcac się w małżeństwie, wiara osłabnie i razem znajdą się tam gdzie nikt nie chce się znaleźć.
Nie twierdze oczywiście że tak jest w tym przypadku, dlatego pytam. Nie o spowiedź też chodzi, ale raczej własną ocenę na ile moja wiara jest silna i jestem w stanie sama (lub z Jezusem) udźwignąć brzemie jakie biorę na siebie. Bo pytanie też jest czy faktycznie to brzemię daje Bóg i chce w ten sposób nawrocić wybranka (wtedy też daje siły) czy może jak to bywa w 90% naszych decyzji- sami jesteśmy sobie sterem, żeglarzem, okrętem...

N sty 15, 2017 11:36 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Marcin
Czy potrafisz czytać ze zrozumieniem?

monika-m napisał(a):
Jestem osoba wierzaca i praktykujaca. Mam 30 lat, od ponad 5 lat nie posiadam stalego miejsca zamieszkania. Z racji zawodu (praca inzyniera w sektorze kolejowym) czesto podrozuje. Srednio przenosze sie co kilka miesiecy. Od ostatnich 6 miesiecy przebywam w Arabii Saudyjskiej. Wczesniej pracowalam w Agnlii przez 4 lata. W ciagu tych lat odwiedzalam koscioly w roznych parafiach, najblizszych danego miejsca zamieszkania.

(...)

W chwili obecnej planuje slub z narzeczonym - Anglikiem. Bedzie musial byc to slub ekumeniczny. Moj narzeczony zostal ochrzczony w Kosciele Angielskim jest natomiast nie praktykujacy, sam okresla sie jako osoba poszukujaca. Moj partner szanuje moje wyznanie i bardzo chcialby abym wyszla za maz zgodnie z zasadami w ktore wierze. Uzgodnilismy, ze nasze przyszle dzieci beda ochrzczone w Kosciele Rzymskokatolickim i wychowywane zgodnie z moim wyzaniem. W ogole nie wyobrazam sobie wychowywania dzieci w inny sposob niz w wierze w Boga i praktykowanie mojej religii w naszej przyszlej rodzinie bylo jednym z warunkow ktore postawilam mojemu patnerowi i ktore on zaakceptowal.

Na jakiej podstawie wysnuwasz tak daleko idące wnioski o braku wiary, o braku życia sakramentalnego itp?
Pytanie proste: co monika-m ma zrobić od strony formalnej by móc zawrzeć ślub z anglikaninem- trudnością jest to że nie mieszka nigdzie na stałe bo w związku ze swoją pracą przemieszcza się praktycznie po całym świecie? POTRAFISZ NA TO PYTANIE ODPOWIEDZIEĆ?

N sty 15, 2017 12:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Widac, że nie potrafi, bo nie wie ale za to jak fajnie można sobie wejsć w ulubioną rolę mentora, sędziego, spowiednika kóry wszystko wie najlepiej, a przy tym szyderczo bierze w cudzysłów ewidentne zawiłosci, głównie natury formalno prawnej o które pyta Monika.

N sty 15, 2017 12:26 pm
Milczek
Milczek

Post Re: Per PAN a chrześcijanin
szymanek16 napisał(a):
ciach - trolling (merss)

"Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?" (J 18,23)

Pt sty 20, 2017 11:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Szczerze to też jestem ciekaw co szymanek napisał. Zdanie czy dwa wyjaśnienia do oceny wpisu można zawsze napisać przecież to w nic wielkiego a broń większego kalibru zachować w odwodzie . Nie ma się czego bać jak się jest uzbrojonym i niebezpiecznym :)

Pt sty 20, 2017 11:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

domgo napisał(a):
Szczerze to też jestem ciekaw co szymanek napisał. Zdanie czy dwa wyjaśnienia do oceny wpisu można zawsze napisać przecież to w nic wielkiego a broń większego kalibru zachować w odwodzie . Nie ma się czego bać jak się jest uzbrojonym i niebezpiecznym :)

Ja rozumiem że chcesz aby dyskusja trwała, wszelako na trolli i to jeszcze chamskich nie ma lepszego sposobu niż ukrócic występy zanim się rozkręcą, za długo tu jesteś aby tego nie wiedziec.
Podobnie jak i tego że tutejsza moderacja jest wyjątkowo tolerancyjna.

Pt sty 20, 2017 12:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Przecież przed sobą się nie ucieknie, a to nie owa koleżanka jest przyczyną "problemów", ale własne nieuporządkowane....

To zdanie które wzbudziło, żywą i pozytywną reakcję i Derayesa i jednego z moderatorów i domgo też się podoba. Przyczym ja zwracam uwagę na uniwersalizm treści zdania. 1) Czyim problemem jest trolling jak nie samego trolla?, 2) Człowiek bez ogłady i troll to dosyć stygmatyzujące oceny, na tyle mocne, że wypadałoby zostawić tekst na podstawie którego zostały wyartykułowane*, 3) Nie sposób się bać czy przejmować przyszłymi i domniemanymi, uwarunkowanymi reakcjami człowieka bez ogłady posługującego się trollingiem, jeżeli wystąpią to wtedy można z bogatego i zasobnego arsenału moderatora.

*PeterW zostawił post domgo pod którym napisał coś tam oceniająco nieprzychylnego, wycinał w następnej kolejności. Merss przywróciła do życia posty (awanurującego się) domgo usunięte przez Jockeya. Więc dlaczego szymankowi odmawia się prawa istnienia, stygmatyzując i ciachając bez litości? :wink:

Pt sty 20, 2017 2:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

domgo napisał(a):
1) Czyim problemem jest trolling jak nie samego trolla? 2) Człowiek bez ogłady i troll to dosyć stygmatyzujące oceny, na tyle mocne, że wypadałoby zostawić tekst na podstawie którego zostały wyartykułowane*, 3) Nie sposób się bać czy przejmować przyszłymi i domniemanymi, uwarunkowanymi reakcjami człowieka bez ogłady posługującego się trollingiem, jeżeli wystąpią to wtedy można z bogatego i zasobnego arsenału moderatora.

1. Jest problemem wszystkich uzytkowników forum gdyż troll zwykle psuje dyskusję wręcz ją rozwala.

2. Moderator nie musi zostawiac tekstu aby domgo miał oceniac czy zarzuty były słuszne. Jak domgo zostanie moderatorem to domgo będzie wnosił postulaty co do sposobu ocen :wink:

3. Już wystąpiły, więc pora na środki prewencyjne.

domgo napisał(a):
*PeterW zostawił post domgo pod którym napisał coś tam oceniająco nieprzychylnego, wycinał w następnej kolejności. Merss przywróciła do życia posty (awanurującego się) domgo usunięte przez Jockeya. Więc dlaczego szymankowi odmawia się prawa istnienia, stygmatyzując i ciachając bez litości? :wink:

Prawa istnienia nikt mu nie odmawia, prawa do trollingu i nieładnych zachowań już tak.
Zostaw to 'stygmatyzowanie' i inną obronę uciśnionych.

Pt sty 20, 2017 4:30 pm
Milczek
Milczek

Nazywanie kogoś trollem, bez ogłady uważam za obraźliwe.
Rozumiem że jeżeli coś nie jest zgodne z wizją świata moderatora - ciachamy.
Ja raczej nikogo nie "trollowałem" zacząłem temat bo byłem ciekaw odpowiedzi na zadane pytanie.

Pt sty 20, 2017 4:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Prawa istnienia nikt mu nie odmawia, prawa do trollingu i nieładnych zachowań już tak.
Zostaw to 'stygmatyzowanie' i inną obronę uciśnionych.

Derayes, na litość Boską, zostaw bo co? Bo nie mów innym co mają robić? :D

Mowa była o prawie do równego traktowania, równanego w górę nie w dół.

Pt sty 20, 2017 5:05 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Post Re: KOD
Oni mieli jakiegoś pecha. Co chwileczkę coś im wybuchalo w rękach. Ludzie się zrazili. Pokaz w grudniu i afera w styczniu. Mateusz Kijowski pogrążył KOD. Gdyby sam zrezygnował można by było jeszcze coś ratować a tak widać jak na dłoni, ze wcale nie o demokracje chodziło. Pewnie cześć ludzi jest mocno rozczarowana. Chociaż patrząc na to wszystko to myślałem ze dłużej to potrwa.

Pt sty 20, 2017 5:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Post ...
Proszę nie wałkować sprawy. Powód podałam.

Pt sty 20, 2017 6:21 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona