Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 13, 2017 1:01 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2782 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 182, 183, 184, 185, 186  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co sądzicie o poradnikach uwodzenia?
nie mam sił posłuchać, drażni mnie dźwięk.

nie umiem przestać się mazgaić, wiesz jak to boli?

Jedyne czego potrzebuję to bliskość drugiego człowieka, której skrawek otrzymuję chociaż rozmawiając na forum.

Pn gru 04, 2017 9:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mnie się podoba treść stojąca za linkiem który (prawie) wkleił Ludzik
Ludzik napisał(a):
Ludzik napisał(a):
"dorosłe dzieci mają żal za kawałek życia, które ktoś im skradł".
Tylko nie wiem, czy Ludzik dosłuchał do końca. Tak czy siak, warunki gry się zmieniły, i Ludzik, przygotowany czy nie, powinien zająć pozycję rozgrywającego :wink:

Pn gru 04, 2017 9:45 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gdybym otrzymał życie jeszcze raz wszystko zrobiłbym inaczej.

Cytuj:
Do Ciebie pieśnią wołam Panie,
do Ciebie dzisiaj krzyczę w głos.
Ty jesteś wszędzie, wszystkim jesteś dziś,
lecz kamieniem nie bądź mi.

bo ponoć wszystko możesz dać,
więc błagam daj mi szansę jeszcze raz,
daj mi ją ostatni raz.

Już nie zmarnuję ani chwili,
bo dni straconych gorycz znam,
więc błagam daj mi szansę jeszcze raz,
daj mi ją ostatni raz.

Do Ciebie dzisiaj krzyczę w głos.
Daj mi raz jeszcze od początku iść,
daj mi szansę jeszcze raz.

Wystarczy abyś skinął ręką,
wystarczy jedna Twoja myśl,
a zacznę życie swoje jeszcze raz,
więc o boski błagam gest.

2 godziny snu i nie mogę dalej - mam przed oczami koszmary równań matematycznych z wariatkowa, które pokazują mi ile zmarnowałem życia i ta pokusa: idź do prostytutki. Serce mi łomota.

Nigdy nie sądziłem, że depresja jest czymś więcej niż smutkiem i że jej przebieg może być tak ciężki, że cżłowiek nie ma sił nawet ręką ruszyć. Ani spać, ani wstać, ani trwać.

Pn gru 04, 2017 11:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Ludzik napisał(a):
2 godziny snu i nie mogę dalej - mam przed oczami koszmary równań matematycznych z wariatkowa, które pokazują mi ile zmarnowałem życia i ta pokusa: idź do prostytutki. Serce mi łomota.

Nie jestem uczonym, ale muszę przyznać Ludzik, że chyba wiem co Ci jest. Masz to co ja miałem w wieku bodaj 16-17 lat (tyle że spotęgowane wyobrażeniem o tym od jak dawna powinieneś być już w innym miejscu). Jesteś w o tyle lepszej sytuacji, że mogę się z Tobą podzielić moimi wnioskami:
1) Na razie kochasz swoje wyobrażenie o kobietach,
2) Z kobietami nie jest tak jak sobie wyobraziłeś, to tylko w Twojej głowie finał jest taki jednoznacznie przyjemny,
3) Nie trzymaj się tych wyobrażeń tylko zacznij rozwijać JAKĄKOLWIEK pasję w ramach której będziesz mógł poznać fajne laski. Jeżeli jest to krąg Biblijny, zapisz się do kręgu Biblijnego, ale tam skupiaj na Biblii a nie na laskach
4) Myślisz o prostytutce a więc w zasadzie rozważasz grzech. On Cię ma wyleczyć, a prawda jest taka, że po wszystkim pomyślisz sobie "O! to już tyle? już koniec? i usłyszysz "150 się należy Złociutki!" Co ciekawe oficjalnie wkroczysz w krąg faryzejski, gdzie od innych wymagają i ciężary nie do udźwignięcia nakładają, a sami ich ręką ruszyć nie chcą.
5) Skoro już zderzyłeś się z pokusami to wiedz, że niektóre kobiety tez zderzają się z pokusami. Zamiast je szufladkować, to spróbuj je poznać, pokochać w nich to wewnętrzne ciepło i wybaczyć, ze kiedyś się całowały, albo nie daj borze obściskiwały i znajdź jakąś, która będzie chciała Ciebie. Uwierz mi jak któraś będzie chciała to się nie wahaj - to jest anioł.
6) Jeżeli nie jesteś w stanie z głowy wywalić tych wyimaginowanych kobiet i ciśnie Cię w dołku to zanim zamówisz laskę, rozważ alternatywne sposoby spuszczenia sobie Ciśnienia, bo wtenczas chłopie w samotności zgrzeszysz a innych do tego nie będziesz namawiał, bowiem lepiej temu kto namawia by sobie kamień młyński uwiązał u szyi.

Ergo: Karmisz swoje wyobrażenia i utożsamiasz szczęście z realizacją tych imaginacji. Taki matrix dla ubogich. Jesteś w realnym świecie w stanie się czymś zainteresować - zainteresuj się. Miłość musi sama do ciebie przyjść i musisz się jej nauczyć, jak tego nie zrobisz to będziesz gonił za swoimi fantazjami. Gorzej bo za nie w końcu zapłacisz a gwarantuje Ci, że cena będzie wysoka. Nauczysz się miłości podczas zwyczajnego życia, o ile będziesz realizował te rzeczy wraz z innymi ludźmi i będziesz sobą. Mniej gadania i myślenia, a więcej działania. Idź na kurs tańca - tam jest masa kobit bez pary. Idź na pielgrzymkę, zastanów się nad grupą biegową, paintballem, lodowiskiem, albo barem karaoke. Nie próbuj poskładać sobie rozwiązania na skróty bo to tylko pogorszy sprawę. Pamiętaj że rozpamiętywanie przeszłości i nierealne marzenia to dwie główne bronie Szatana.

Nie traktuj mojej wypowiedzi osobiście, ani jako prawda objawiona - tak sobie tylko myślę bez podłoża naukowego jakie ma merss.

Wt gru 05, 2017 8:42 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dodam od siebie - popierając to co ZYL napisał - traktuj kobiety jak ludzi, jak hm.. siebie. Ludzi którzy mają swoje słabostki, ale też i dobro. Piękno to nie tylko powłoka zewnętrzna, bardzo z resztą wypaczona przez kolorowe pisemka i reklamy (tam każda modelka jest potraktowana wielokrotnie Photoshopem). Piękno to i wnętrze. Jak gdzieś ktoś tu powiedział (Barney?) dla kochającego mężczyzny jego kobieta jest najpiękniejsza, mimo że się nigdy nie zakwalifikuje do Miss Universe..
Zajmuj się jakimiś pasjami, nie tylko informatyką, no chyba że.. Możesz pisać wiersze w kodzie (co prawda raczej takie z angielska, ale to zawsze coś). Kiedyś pasjonowałem się Perlem (taki język skryptowy, bardzo wydajny z tych które nazywa się Kołem Gospodyń Wiejskich). Wpadła mi w ręce książka autora tego języka (Wall'a?). Gruba księga, opisująca z detalami niuanse tego języka. Na końcu raczej jako ciekawostka - przedstawione zostały wiersze paru maniaków napisane w tym języku (oczywiście przy użyciu odpowiednich instrukcji kodu, a nie jako komentarz). Skrypty, które może nic sensownego nie robiły, ale były poprawnym kodem przetwarzanym przez kompilator i przede wszystkim były wierszami. Kobiety, bywają takie, lubią poezję.. To mogłoby być coś czym mógłbyś jednej czy drugiej zaimponować..

Wt gru 05, 2017 9:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):

Nigdy nie sądziłem, że depresja jest czymś więcej niż smutkiem i że jej przebieg może być tak ciężki, że cżłowiek nie ma sił nawet ręką ruszyć. Ani spać, ani wstać, ani trwać.

Jak u Ciebie wygląda przyjmowanie leków?

Wt gru 05, 2017 2:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
4) Myślisz o prostytutce a więc w zasadzie rozważasz grzech. On Cię ma wyleczyć, a prawda jest taka, że po wszystkim pomyślisz sobie "O! to już tyle? już koniec? i usłyszysz "150 się należy Złociutki!" Co ciekawe oficjalnie wkroczysz w krąg faryzejski, gdzie od innych wymagają i ciężary nie do udźwignięcia nakładają, a sami ich ręką ruszyć nie chcą.

I to kojarzy się z filmem Kieślowskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=W-_a8ZOgDgU&t=3154 a kończy się w 57'10

Wt gru 05, 2017 2:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
viewtopic.php?f=8&t=28456
Kolejna osoba, która chce być bardziej papieska niż sam papież.

Śr gru 06, 2017 4:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):

jakich leków?

Brałem antybiotyki na boreliozę - może ja grzybicy dostałem? Piszczy mi w uszach, boli łeb, szyja, problemy jelitowe, dreszcze, depresja, koszmary, problem ze snem, osłąbienie.
Cytuj:
Objawem dominującym jest ból głowy i inne związane ze zwiększonym ciśnieniem śródczaszkowym (nudności, wymioty, zaburzenia psychiczne). W badaniu stwierdza się objawy oponowe (np. sztywność karku) i obecność tarczy zastoinowej podczas badania dna oka za pomocą wziernika. Chorobie towarzyszy gorączka

(...)

Ponieważ powstałe grzyby wytwarzają toksyczne dla mózgu substancje, ten etap rozwoju grzybicy wiąże się głównie z szeroko rozumianymi zaburzeniami pamięci i koncentracji. Mogą pojawić się również, u chorego, zachowania agresywne, bezsenność, depresja, stany lękowe etc.

tylko teraz co zrobić, z moim lekarzem co mi daje te antybiotyki prawie nie ma kontaktu, z resztą babką ma to gdzieś, bo podpisałem, że na własną odpowiedzialność. Jak powiem lekarzowi NFZ, że brałem 4 antybiotyki naraz przezs 4 miesiące to boję się, że zleję sprawę (oni zawsze mnie zlewają) "proszę odstawić antybiotyki to minie" albo mnie zamkną w wariatkowie, bo stwierdzą, że sobie krzywdę robię antybiotykami i jeszcze tamtą lekarkę do sądu pozwą.

Diagnozowanie grzybicy odbywa się w warunkach szpitalnych - pobranie płynu mózgowo rdzeniowego, rezonans.

Chyba, że sam zacznę brać te antybiotyki przeciwgrzybiczne, bo mam na cały miesiąc... Piszą, że grzybiczne zapalenie opon leczy się fluconazolem + 2 w iniekcjach co 6 godz. Mam tylko flukonazole.

Cz gru 07, 2017 12:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zyl, ja to jestem całe zycie opóźniony w rozwoju jeśli chodzi o szukanie żony. Zawsze mam refleks słonia. Dam Ci przykład z ostatnich tygodni:

1. Na siłce zobaczyłem piękną laskę, taka rosyjska uroda, tak piękna, że aż nie mogłem sięna nią napatrzeć - za każdym razem odkrywając coś nowego. No, ale pewnie nie zechce takiego łysiejącego i brzydkiego jak ja, więc nic nie zrobiłem. Wtem odkładam ciężary, odwracam się zamaszyscie i klaps ręką w jej uda. "Przepraszam", " Nie szkodzi". Dopiero godzinę później jak już byłem w domu zorientowałem się, że powinienem coś zażartować, a potem spróbować - co mi szkodzi - zapytać się jak ma na imię co studiuje i powiedzieć, że ładna i zapytać czy nie pójdzie ze mną spacer. No najwyżej się nie zgodzi, ale nic mi takiego wtedy do głowy nie przyszło i teraz mam wielkie poczucie winy.

2. Jest taka ładna na kursie bierzmowania i niewiele młodsza ode mnie - ma już zmarszczki mimiczne i słowiański typ urody, więc moją postarzałą, słowiańską mordą by nie pogardziła. Na koniec spotkania nieiwasta wychodzi i patrzy mi się głęboko w oczy a ja jej. Następnym razem wchodzimy akurat do budynku w jednym momencie, niewiasta się odwraca i patrzy. Nie rozpoznałem jej i myślałem, że idzie do innego duszpastesrtwa, pomyślałem "co ta piękna niewiasta się tak dziwnie patrzy, nawiedzone te katoliczki... z resztą taka piękna to by mnie nawet nie chciała to zleję"...
Wchodzimy po schodach, ona "cześć", a ja "cześć", wchodzimy dalej i co to ona idzie tam gdzie ja? A to chyba tamta niewiasta! "o przepraszam nie rozpoznałem Cię, myślałem, że ktoś inny". Po spotkaniu powinienem polecieć za nią i zaprosić za moje faux pas np. na żarcie do baru obok, był piękny pretekst i łatwe do zrobienia. ALE DO GŁOWY PRZYSZŁO MI TO DOPIERO WCZORAJ.

Taki mam refleks. I tak całe życie.
Dręczą mnie teraz poczucie winy za te wszystkie dziesiątki sytuacji tego typu w moim życiu. Już bym 10 razy miał dziewczynę, gdybym był normalny.

Cz gru 07, 2017 12:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
E tam. Okazje są czasem tylko "okazjami" (nic z nich nie wynika). Nie analizuj tak głęboko tego co się nie stało, a mogłoby się stać (wg Twojego mniemania). To nie ma sensu. Życie toczy się dalej.

Jeśli chodzi o drugą dziewoję to widujesz się z nią jeszcze na kursach? Jeśli tak to chyba nic straconego *) - przysiądź się do niej jakby nigdy nic i.. kombinuj..

*) oczywiście nie jest brana pod uwagę możliwość, że mimo Twojego ewentualnego stawania na uszach i zębach - ona ma już kogoś - ale to temat na rozeznanie w trakcie pierwszej rozmowy "o niczym"

Cz gru 07, 2017 1:28 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ja tu widzę zupełnie inny problem. Ty Ludzik za dużo myślisz o tym jak to byś się z sobą nie umówił. Musisz zmienić nastawienie. Nie masz pojęcia co kręci kobiety. Możesz być całkiem łysy, ale musisz być pewny siebie i zdecydowany.
1) wchodząc do windy uśmiechasz się do dziewczyny jakbyście się znali od lat i nie jedno razem robili.
2) zawsze zakładaj że dziewczyny chcą z Tobą rozmawiać. Generalnie zauważyłem kiedyś że życie codzienne jest monotonne i dla 80 % ludzi ktoś kto zagaduje wprowadza koloryt do ich życia. Z tym kolorytem już się człowiekowi ten spotkany facet kojarzy na całe życie.
3) niczego nie oczekuj. Żadnych konkretnych rezultatów, a wtenczas rezultaty nieraz Ciebie zaskoczą.
4) nie żartuj na wrażliwe tematy, a o tym co jest wrażliwe spróbuj dowiedzieć się na spotkaniach.
5) nie komplementuj w prosty sposób. Laski mają dosyć prostych komplementów typu "ładna spódniczka" czy "Twoje oczy są takie piękne i głębokie, że można się w nich utopić". One o tym pewnie wiedzą. Oczywiście od osoby na której Im zależy pewnie chcą wszystkiego słuchać ale początkowo Ty do takich nie należysz. Sugeruje chwalić detale. Kobieta się ubiera a potem dobiera detale, więc długo się nad nimi zastanawia a są zazwyczaj niewielkie - bransoletka, broszka cokolwiek. Jak je zauważysz, zauważysz jej największą głębię. Ja przykładowo zauważyłem raz nietypowy zeszyt w którym pisała dziewczyna i raz to że szminkę dobrała do guzików. Niby głupota, ale strzał w dziesiątkę. Super sprawa, bo byłem najbardziej interesującym facetem pośród wszystkich mimo niespecjalnej urody. Skoro ją taksowałeś przez kilka dni na siłce, to powinieneś łatwo coś sklecić.

Cz gru 07, 2017 2:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Mi spodobała się tak na poważnie...moja była szefowa, energiczna i sympatyczna tzn spodobała...ośmielę się stwierdzić że no zakochałem się...niby to nie moje progi i sądzę że jest zajęta...generalnie dość szybko poszła ,,dalej'' tzn jest w tej samej firmie co ja ale ma inne stanowisko, czasem ją widuje( raduje się wtedy i mimowolnie uśmiecham, była sytuacja ona z kimś przechodziła zauważyła mnie a ja ją uśmiechnąłem się do niej ona zauważyła i odwzajemniła, powiedziałbym nawet że uśmiechnęliśmy się w tym samym momencie, mały gest a cieszy, nie było sytuacji do rozmowy niestety) albo miałem badania okresowe i gdy wszystkie papiery oddałem, zauważyłem ją ale rozmawiała po angielsku z jakimiś gośćmi, nie chciałem przeszkadzać...los mi niezbyt sprzyja heh :-) Nie płacze w poduszkę, nie załamuje się...fajnie byłoby mieć okazje z nią porozmawiać podpytałbym co u niej i w ogóle. Wtedy jak na początku się przyjmowałem byłem no onieśmielony, nieśmiały i skupiony głównie na nabywaniu doświadczenia na linii, była sympatycznie nastawiona do mnie, uśmiechała się a ja się rumieniłem...mimo wszystko jak mnie zobaczyła kiedyś pewny jestem że mnie poznała i uśmiechnęliśmy się do siebie...
Nie wiem czy z tego chaosu coś wyłowicie, generalnie chciałbym mieć możliwość żeby z nią porozmawiać noo i dowiedzieć się jak się miewa, może się uda

Ludzik może pomyśl też o bieganiu, ja sobie od pewnego czasu biegam i to świetna sprawa, dodaje energii, może kolejnym krokiem jaki sobie postawię będą kąpiele w lodowatej wodzie...od pewnego czasu myślę nad tym, tylko że ja tak bardzo lubię ciepło...jakoś się muszę zabrać za to.

Cz gru 07, 2017 10:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
mareta napisał(a):

jakich leków?

Brałem antybiotyki na boreliozę - może ja grzybicy dostałem? Piszczy mi w uszach, boli łeb, szyja, problemy jelitowe, dreszcze, depresja, koszmary, problem ze snem, osłąbienie.
Cytuj:
Objawem dominującym jest ból głowy i inne związane ze zwiększonym ciśnieniem śródczaszkowym (nudności, wymioty, zaburzenia psychiczne). W badaniu stwierdza się objawy oponowe (np. sztywność karku) i obecność tarczy zastoinowej podczas badania dna oka za pomocą wziernika. Chorobie towarzyszy gorączka

(...)

Ponieważ powstałe grzyby wytwarzają toksyczne dla mózgu substancje, ten etap rozwoju grzybicy wiąże się głównie z szeroko rozumianymi zaburzeniami pamięci i koncentracji. Mogą pojawić się również, u chorego, zachowania agresywne, bezsenność, depresja, stany lękowe etc.

tylko teraz co zrobić, z moim lekarzem co mi daje te antybiotyki prawie nie ma kontaktu, z resztą babką ma to gdzieś, bo podpisałem, że na własną odpowiedzialność. Jak powiem lekarzowi NFZ, że brałem 4 antybiotyki naraz przezs 4 miesiące to boję się, że zleję sprawę (oni zawsze mnie zlewają) "proszę odstawić antybiotyki to minie" albo mnie zamkną w wariatkowie, bo stwierdzą, że sobie krzywdę robię antybiotykami i jeszcze tamtą lekarkę do sądu pozwą.

Diagnozowanie grzybicy odbywa się w warunkach szpitalnych - pobranie płynu mózgowo rdzeniowego, rezonans.

Chyba, że sam zacznę brać te antybiotyki przeciwgrzybiczne, bo mam na cały miesiąc... Piszą, że grzybiczne zapalenie opon leczy się fluconazolem + 2 w iniekcjach co 6 godz. Mam tylko flukonazole.

Wziąłem 400mg fluconazolu (antybiotyk przeciwgrzybiczny) - dolegliwości jelitowe oraz temperatura ustały. Dalej jestem smutny, ale jakoś tak bardziej zwyczajnie. Zobaczymy jak będzie za kilka dni - może to wszystko faktycznie ta grzybica spowodowała.

Pt gru 08, 2017 6:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Buddyści powiadają że pies ma naturę buddy, choć co prawda jest koan zwany Mu każący zastanawiać się na zgoła inną odpowiedzią mistrza.
Ale nie o tym:
I kobieta ma coś w sobie z Pana Boga; to uczucie gdy jesteś zakochany a ona wybiera twojego rywala a tobie jako gorszemu odbiera resztki nadziei - bezcenne;
taki mini- mikro- Sąd Ostateczny :P

Wt gru 12, 2017 4:53 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2782 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 182, 183, 184, 185, 186  Następna strona