Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 11, 2018 2:16 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3838 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 252, 253, 254, 255, 256  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Pycha cię zżera.

Pt wrz 14, 2018 1:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Niestety pelikanie, ale jako osoba z drugiego końca spektrum również odniosłem wrażenie, że jesteś trollem. Bardzo odddanym i takim, który dużo wysiłku wkłada w swoje posty, ale jednak trollem.

Cz gru 06, 2018 11:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Niestety pelikanie, ale jako osoba z drugiego końca spektrum również odniosłem wrażenie, że jesteś trollem. Bardzo odddanym i takim, który dużo wysiłku wkłada w swoje posty, ale jednak trollem.

A ja odnoszę wrażenie, ze jesteś yeti. I co w związku z tym?

Udodowniłeś swoim postem, że pojęcie "troll" jest puste, bo nic nie mówi o osobie określanej tym mianem (zero uzasadnień), a mówi tylko o tym, jaki stosunek oceniający ma do osoby ocenianej jako "troll".

"Jesteś trollem" znaczy tyle co nie podobasz mi się/nie lubię Cię/wkurzasz mnie itp. I oczywiście nie ma w tym nic złego, zeby wyrażać swój stosunek do drugiej osoby, ale takie cuś nie powinno w ogóle mieć miejsca w regulaminie, bo jak moderator nie lubi użytkownika, to użytkownik będzie udupiony.

Cz gru 06, 2018 4:15 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
A ja odnoszę wrażenie, ze jesteś yeti. I co w związku z tym?

To, że nie biorę na poważnie tego, co piszesz, bo jestem przekonany, że w w te bzdury nie wierzysz, a na tym forum jesteś głównie dla rozrywki.

Ciocia Wikipedia napisał(a):
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Cz gru 06, 2018 5:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
To, że nie biorę na poważnie tego, co piszesz, bo jestem przekonany, że w w te bzdury nie wierzysz, a na tym forum jesteś głównie dla rozrywki.

Czyli znowu mamy subiektywną opinię i ani jednego twardego, mierzalnego, uzasadnienia. Wciąż nie wiemy, czym jest ten troll jako weryfikowalny obiekt, wiemy tylko tyle, kogo za trolla uznaje HerresJohnny.

Wyrażasz stosunek do przekazywanych przeze mnie komunikatów. Ponieważ sam w nie nie wierzysz, to uznajesz je za bzdurę, a osobę która te bzdury wygłasza, uznajesz siłą rzeczy za trolla lub idiotę. Ponieważ z jakiegoś powodu wykluczasz, ze jestem idiotą, to zostaje troll.

Widzisz, jaki jesteś łatwy w odczycie?

Cz gru 06, 2018 5:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czyli znowu mamy subiektywną opinię i ani jednego twardego, mierzalnego, uzasadnienia. Wciąż nie wiemy, czym jest ten troll jako weryfikowalny obiekt, wiemy tylko tyle, kogo za trolla uznaje HerresJohnny.

Czy ja napisałem w którymkolwiek miejscu, że nie jest to moja opinia?
Cytuj:
Wyrażasz stosunek do przekazywanych przeze mnie komunikatów. Ponieważ sam w nie nie wierzysz, to uznajesz je za bzdurę, a osobę która te bzdury wygłasza, uznajesz siłą rzeczy za trolla lub idiotę. Ponieważ z jakiegoś powodu wykluczasz, ze jestem idiotą, to zostaje troll.

Widzisz, jaki jesteś łatwy w odczycie?

https://www.youtube.com/watch?v=pWdd6_ZxX8c
:roll:
Są na tym forum osoby, które wierzą w rzeczy, w które nie wierzę, a nie klasyfikuję ich jako idiotów, ani trolli.

Cz gru 06, 2018 5:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Czy ja napisałem w którymkolwiek miejscu, że nie jest to moja opinia?

Nie napisałeś tego wprost, ale sam fakt, że wypowiedziałeś się w tamtym wątku, wyrażając poparcie dla werdyktu Jockeya, świadczy o tym, że liczyłeś na to, że Twoje zdanie zostanie potraktowane jako twardy dowód w sprawie. Uwiarygodniająca kropka nad i "z drugiego końca spektrum" w sporze o trollowatość Pelikana. A jednak obiektywnie rzecz biorąc, Twoja opinia nic nie zmienia, nic nie wnosi. Czy gdybyś naprawdę wierzył, że to tylko nic nie znacząca opinia, dorzuciłbyś swoje 3 grosze do tej sprawy?
Cytuj:
Są na tym forum osoby, które wierzą w rzeczy, w które nie wierzę, a nie klasyfikuję ich jako idiotów, ani trolli.

Ponieważ tamte osoby nie wierzą w rzeczy, które aż w takim stopniu odbiegają od tego, w co wierzysz lub byłbyś skłonny uwierzyć Ty albo inaczej to ujmując: mieszą się w świecie ograniczonym Twoimi horyzontami umysłowymi.

Cz gru 06, 2018 6:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie napisałeś tego wprost, ale sam fakt, że wypowiedziałeś się w tamtym wątku, wyrażając poparcie dla werdyktu Jockeya, świadczy o tym, że liczyłeś na to, że Twoje zdanie zostanie potraktowane jako twardy dowód w sprawie. Uwiarygodniająca kropka nad i "z drugiego końca spektrum" w sporze o trollowatość Pelikana. A jednak obiektywnie rzecz biorąc, Twoja opinia nic nie zmienia, nic nie wnosi. Czy gdybyś naprawdę wierzył, że to tylko nic nie znacząca opinia, dorzuciłbyś swoje 3 grosze do tej sprawy?

Wnosi bardzo dużo, bo widzę, że Cię mocno zirytowała. Już Ci w prywatnych wiadomościach pisałem jakiś czas temu, co o Tobie sądzę.
Cytuj:
Ponieważ tamte osoby nie wierzą w rzeczy, które aż w takim stopniu odbiegają od tego, w co wierzysz lub byłbyś skłonny uwierzyć Ty albo inaczej to ujmując: mieszą się w świecie ograniczonym Twoimi horyzontami umysłowymi.

I tutaj trafiamy w sedno problemu. Pelikan udaje, że posiadł jakieś połączenie ze Wszechświatem i wie coś, czego nie wiedzą inni. Ot, taka niewinna zabawa, w której Pelikan przyjmuje rolę wiecznego kontrarianina.

Z mojej strony EoT, biedna, prześladowana istoto.

Cz gru 06, 2018 8:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem jak to działa, ale im mniej we mnie emocji w trakcie dyskusji tym mniej trolli widzę.
Im spokojniej czytam cudze wypowiedzi tym mniej trollowate się zdają.
Im grzeczniej odpowiadam tym grzeczniejsze dostaję odpowiedzi.

To takie czary. Warto sprawdzić osobiście

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben

Pn gru 10, 2018 2:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A mnie w ogóle nie interesuje, czy ktoś trolluje, czy nie. Jak daje ciekawy temat do dyskusji, ma coś ciekawego do powiedzenia, to chętnie porozmawiam nawet z trollem.

Wydaje mi się, że to polowanie na trolle się bierze z lęku przed zmanipulowaniem. Trollofob boi się, ze da się nabrać na prowokację i wyjdzie, ze jest trąba. Boi się ośmieszenia. Co z kolei wynika z niskiego poczucia własnej wartości, uzależnienia go od tego, co pomyśli sobie troll albo inni dyskutanci.

Człowiek dowartościowany ma to w nosie, jakie intencje przyświecają osobie po drugiej stronie komputera, bo nie ma nic do stracenia. Jak troll sprowokuje go do głębszych przemyśleń, to wręcz będzie mu wdzięczny za inspirację, a jak troll będzie nudny, to go zignoruje.

Pn gru 10, 2018 3:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dyskusje to jak spojrzenie w lustro. Bez nich nie wiemy jak wyglądamy, oczywiście od strony myślnej. Z tym że im dłużej w to lustro patrzymy, możemy wpaść w samo zachwyt. A to złudne widzenie, mające swój oddźwięk też na tym forum. Z drugiej strony wypowiedź w danym klimacie, powoduje odpowiedź w podobnym klimacie. No bo nikt nie chce, mówić w oderwaniu od tematu. Klimat wypowiedzi też jest tym meritum. Utrzymujący sedno poprzedniej wypowiedzi, odnosząc się do klimatu jej. To nic dziwnego że wypowiedzi się na siebie nakładają także klimatem. Trzeba tylko mieć rozeznanie i przekonanie, który klimat promować, a którego unikać. Tu łatka jest najmniej wiarygodną wykładnią kryterii o kimś. Bo jeśli jest ktoś w drodze, to nie oznacza że jest drogowcą. A tylko że idzie w danym kierunku. Kroczenie nie jest żadną wyznacznią o kimś. Bo gdy dotrze i zatrzyma się, ogarnie się po drodze. Będzie już kimś innym, aniżeli przed wyruszeniem w drogę. Wtedy można mówić o kimś że jest taki bądź inny.

Pn gru 10, 2018 5:14 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
A mnie w ogóle nie interesuje, czy ktoś trolluje, czy nie. Jak daje ciekawy temat do dyskusji, ma coś ciekawego do powiedzenia, to chętnie porozmawiam nawet z trollem.

Wydaje mi się, że to polowanie na trolle się bierze z lęku przed zmanipulowaniem. Trollofob boi się, ze da się nabrać na prowokację i wyjdzie, ze jest trąba. Boi się ośmieszenia. Co z kolei wynika z niskiego poczucia własnej wartości, uzależnienia go od tego, co pomyśli sobie troll albo inni dyskutanci.

Człowiek dowartościowany ma to w nosie, jakie intencje przyświecają osobie po drugiej stronie komputera, bo nie ma nic do stracenia. Jak troll sprowokuje go do głębszych przemyśleń, to wręcz będzie mu wdzięczny za inspirację, a jak troll będzie nudny, to go zignoruje.

Pełna zgoda Pelikanie.
Rozmawiać należy z każdym.
Umiejętność rozmowy to sztuka i wcale nie decydują o tym pozjadane rozumy,wyszukane słownictwo,czy ,,kaleka,,uprzejmość.
Każdemu można powiedzieć,że jest wielki i każdemu można powiedzieć że jest głupi.
Trzeba tylko umiejętnie ubrać to w słowa w zależności od wymogów sytuacji.
Mnie na przykład wnerwiają posty półmetrowej długości i cóż mogę napisać o autorach?
Że oczytany,czy że niespełna rozumu?
Ani to ani to.
Mogę wycisnąć z tego esencję i do tego się odnieść w sposób bardziej lub mniej łagodny.Co zresztą zrobiłem-nie dając się sprowokować późniejszym zaczepkom aby nie zaostrzać sprawy.
Ot i cała filozofia.

Pn gru 10, 2018 7:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@towarzyski.pelikan
Po głębszej refleksji chciałbym Cię przeprosić. Niezależnie od mojego zdania na Twój temat, moja wypowiedź była bardzo krzywdząca, szczególnie w świetle chamskiego zachowania nietykalnych użytkowników i jawnych nadużyć ze strony pewnego moderatora. Nikt nie zasługuje na tego typu traktowanie, a już na pewno nie użytkownik, taki jak Ty, który reprezentuje wysoką kulturę wypowiedzi, której brakuje wielu pieniaczom udzielającym się na tym forum.

Pn gru 10, 2018 7:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
@rzymskikatolpancerny
Cytuj:

Nie. Nie z każdym. Rozmawiać można, gdy widzisz tego sens. Kiedy trudno go dostrzec z powodu złej woli drugiej strony, nie podejmuje się rozmów. One bowiem mogą utwierdzać człowieka w złej woli. Czy Jezus rozmawiał z każdym? Roztropność decyduje o tym z kim, o czym można i kiedy rozmawiać.
Już Arystoteles radził, by przed podjęciem każdego działania postawić pytania: co?, gdzie?, wobec kogo?
Co w danej sytuacji jest do zrobienia? Kiedy należy podjąć określone działanie? W stosunku do kogo je podjąć?
Pytania takie należy stawiać również po działaniu. Nawet jak niczego nie można cofnąć, refleksja nad minioną sytuacją służy udoskonalaniu naszego 'zmysłu rzeczywistości'

Pn gru 10, 2018 9:56 pm
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
@rzymskikatolpancerny
Cytuj:

Nie. Nie z każdym. Rozmawiać można, gdy widzisz tego sens. Kiedy trudno go dostrzec z powodu złej woli drugiej strony, nie podejmuje się rozmów. One bowiem mogą utwierdzać człowieka w złej woli. Czy Jezus rozmawiał z każdym? Roztropność decyduje o tym z kim, o czym można i kiedy rozmawiać.
Już Arystoteles radził, by przed podjęciem każdego działania postawić pytania: co?, gdzie?, wobec kogo?
Co w danej sytuacji jest do zrobienia? Kiedy należy podjąć określone działanie? W stosunku do kogo je podjąć?
Pytania takie należy stawiać również po działaniu. Nawet jak niczego nie można cofnąć, refleksja nad minioną sytuacją służy udoskonalaniu naszego 'zmysłu rzeczywistości'

Merss...to jest forum.
Znowu to robisz.
Przywołujesz mi tu Arystotelesów i ich porady,po co?
On nie jest dla mnie autorytetem.Mam swoich gwiazdorów,a oni radzą inaczej.I co zrobisz?
Przez pryzmat swojej wiedzy psychologicznej chcesz oceniać kto jest wart Twojego słowa,a kim pogardzisz?
A jeśli sie mylisz?Jeśli jest tak jak mówiła Pelikan,że wszyscy mają maski które opadają dopiero po jakimś czasie.
Nie myl proszę roztropności z pychą.
Pisz co myślisz i czujesz,a nie co Ci Arystoteles podpowiada.
Poza tym napisałem o rozmowie-nie o dyskusji.
Rozmawiać należy z każdym,nie z każdym można dyskutować.
Nie wiem jak z rozmową,ale istotnie Jezus nie z każdym dyskutował.
Merss...popraw się!

Pn gru 10, 2018 10:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3838 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 252, 253, 254, 255, 256  Następna strona