Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 13, 2018 7:35 am

Krzysztof Karoń, kto to taki? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Krzysztof Karoń, kto to taki?
Jest wierzący, czy nie? Warto go słuchać? Z jego biografii niewiele wyczytałam. Pan wypowiada się w sposób bardzo zawiły, na pewnym kanale YT,cedzi słowa, celebruje przerwy. Oglądał ktoś jego filmy, lub czytał książki?

Śr paź 03, 2018 4:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krzysztof Karoń, kto to taki?
Wydaje mi się że mówi ciekawie i demaskuje neomarksizm, przy czym środowiska pastora z Lublina go nie lubi.

Śr paź 03, 2018 4:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
Jest wierzący, czy nie? Warto go słuchać? Z jego biografii niewiele wyczytałam. Pan wypowiada się w sposób bardzo zawiły, na pewnym kanale YT,cedzi słowa, celebruje przerwy. Oglądał ktoś jego filmy, lub czytał książki?

Tak oglądał , ja oglądałam. :)

Pamiętacie mnie jeszcze :?:

Warto go słuchać. W ogóle warto słuchać pouczających, interesujących tekstów w necie , gdyż w telewizji niestety rzadko napotkać wartościowe debaty, wypowiedzi, programy.

Polecam jeszcze pana dr Przybyła - portal " na argumenty" na You Toubie

Cz paź 18, 2018 9:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Polecam rozmowę z Karoniem i Bosakiem o zagrożeniach płynących z ideologii lewicy
https://www.youtube.com/watch?v=J8gL6B6uhCI
zrobiłam 4 strony notatek

Pn lis 05, 2018 5:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
W sieci jest takie krótkie info:
Przez wiele lat zajmował się projektowaniem i realizacją wydawnictw poligraficznych. W 1988 r. opracował informator o technice color management. Od 2009 r. zajmuje się historią kultury i sztuki i prowadzi portal poświęcony tej tematyce.

Pan Krzysztof wyspecjalizował się w tematyce marksizmu i neomarksizmu.
Ostatnio dużo mówi o etosie pracy (a w zasadzie o jego upadku).
Jest przekonany o wyższości cywilizacji katolickiej nad innymi, ale woli bezpośrednio o tym nie mówić, z racji na zbytnie świerzbienie uszów u potencjalnych antykatolickich odbiorców, dlatego wychodzi od tzw. pojęć podstawowych, np. czym jest kradzież..
On często się powtarza i mówi w kółko ale to jest przez niego zamierzone.

Generalnie mówi mądrze ale osobiście preferuję np. ks. Tadeusza Guza, który również o marksizmie i neomarksizmie mówi ale to ma u niego bardziej religijne, duchowe podłoże. Karoń unika w poruszanych zagadnieniach duchowości.

Książki Karonia będą pożyteczne ale już po tej apokalipsie, która nadchodzi. Tak więc najpierw trzeba będzie ją przeżyć, a potem dopiero nastąpi odbudowa cywilizacji.
Lepiej posłuchać Matki Bożej z Fatimy, a zatem różaniec i pokuta..

Pn lis 05, 2018 9:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Pan Krzysztof wyspecjalizował się w tematyce marksizmu i neomarksizmu.
Ostatnio dużo mówi o etosie pracy (a w zasadzie o jego upadku).
Jest przekonany o wyższości cywilizacji katolickiej nad innymi, ale woli bezpośrednio o tym nie mówić, z racji na zbytnie świerzbienie uszów u potencjalnych antykatolickich odbiorców, dlatego wychodzi od tzw. pojęć podstawowych, np. czym jest kradzież..

Te jego spostrzeżenia o etosie pracy i kradzieży są genialne. I kiedyś będzie z tego sławny.
Cytuj:
Generalnie mówi mądrze ale osobiście preferuję np. ks. Tadeusza Guza, który również o marksizmie i neomarksizmie mówi ale to ma u niego bardziej religijne, duchowe podłoże. Karoń unika w poruszanych zagadnieniach duchowości.

Też mi się rzuciła w uszy jego przyziemność, ale w sumie, tak jak on to tłumaczy, o duchowości, wzniosłych tematach, mówi wielu, a ta sfera przyziemna (podstawowa) jakoś wszystkim umyka. Wszyscy chodzą z głowami zadartymi do góry, a pod nogi już nie patrzą i nie są świadomi, po czym depczą.

Pn lis 05, 2018 9:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Też mi się rzuciła w uszy jego przyziemność, ale w sumie, tak jak on to tłumaczy, o duchowości, wzniosłych tematach, mówi wielu, a ta sfera przyziemna (podstawowa) jakoś wszystkim umyka. Wszyscy chodzą z głowami zadartymi do góry, a pod nogi już nie patrzą i nie są świadomi, po czym depczą.

Ta jego przyziemność jest też celowa. Kiedyś miał takie celne porównanie społeczeństwa do samochodu. Siły witalne w społeczeństwie to jest silnik, a religia to jest kierownica. I to wszystko musi współgrać ze sobą.
Człowiek to istota duchowo-cielesna. Nie powinien się skupiać tylko i wyłącznie na jednym wymiarze. On celowo pracuje bardziej nad silnikiem. Taką taktykę przyjął.
Grzegorz Braun też przestrzega, by nie dać się wepchnąć pod nadjeżdżającą ciężarówkę z gruzem, żeby opuścić kolejkę i tym razem nie robić za podpałkę w światowej zawierusze. Wg licznych przekazów tym razem tkanka narodu polskiego ma być w większości oszczędzona, ale potrzeba dużo modlitwy i to jest mój priorytet..

Pn lis 05, 2018 10:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Ta jego przyziemność jest też celowa. Kiedyś miał takie celne porównanie społeczeństwa do samochodu. Siły witalne w społeczeństwie to jest silnik, a religia to jest kierownica. I to wszystko musi współgrać ze sobą.
Człowiek to istota duchowo-cielesna. Nie powinien się skupiać tylko i wyłącznie na jednym wymiarze. On celowo pracuje bardziej nad silnikiem. Taką taktykę przyjął.

Pewnie wychodzi z założenia, że na nic się zda kierownica, choćby nie wiem, jak sprawna, kiedy silnik nawala. Ja coraz bardziej zaczynam go rozumieć. Społeczeństwo jest rozmodlone, wszyscy mają wielkie słowa na ustach, ale brodzą w bajorze. Człowiek jest istotą cielesno-duchową, ale to ciało jest podstawą. W zdrowym ciele zdrowy duch. W chorym ciele...chory duch. Tacy ludzie, którzy sprowadzają na ziemię, są bardzo potrzebni w tym naszym oderwanym od rzeczywistości świecie.

Pn lis 05, 2018 10:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Duch jest pierwotny wobec materii dlatego ma i u mnie pierwszeństwo.
Właśnie nie jesteśmy rozmodleni, raczej rozgadani. Pełno informacji przetwarzamy, przekazujemy ale tego skupienia modlitewnego nie ma.
Ale masz oczywiście rację, że tylko ze sprawną kierownicą daleko się nie zajedzie. Dlatego należy zdobywać praktyczne umiejętności. Robić coś pożytecznego i nie pasożytować. Trudna sprawa..

Pn lis 05, 2018 11:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mówiąc o rozmodleniu nie miałam na myśli takiej głębokiej duchowości, tylko takie płytkie pięknoduchostwo. I myślę, że nie przesadzam. Chrześcijaństwo (czy w ogóle duchowość) pod wpływem silnej lewicy strasznie się spłyciło. Ludzie bardzo naiwnie rozumieją "miłość bliźniego", "równość wszystkich w oczach Boga", co świetnie wychodzi przy okazji takich tematów jak napływ imigrantów do Polski, patriotyzm czy prawa mniejszości seksualnych. Taki naiwny chrześcijanin (oderwany od rzeczywistości) uważa, że chrześcijanin powinien dążyć do zniesienia wszelkich granic. A więc patriotyzm jest sprowadzany do nacjonalizmu, troska o zachowanie tradycji i kultury w obliczu zalewu imigrantów to ksenofobia i rasizm, opór wobec roszczeń LGBT itd. to przejaw homofobii i mowy nienawiści itd. Innymi słowy: chrześcijaństwo jest rozumiane przez ludzi nowoczesnych jako nawoływanie do kosmopolityzmu i uniwersalizmu. Oni wierzą, że to niebo na ziemi, a mnie się wydaje, że to niebyt na ziemi. Samozagłada...

Wt lis 06, 2018 12:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prawda to co napisałaś. Ta legendarna III wojna światowa wg niektórych już się toczy. Jest to wojna duchowa. Łupem są nasze umysły, nasze dusze. Trzeba trzymać się Tradycji, wartości prawdziwych, bo walka jest totalna, na każdym polu..

Wt lis 06, 2018 12:37 am