Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 20, 2018 7:44 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
 Co ostatnio czytasz? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
No niestety nie byla przetlumaczona na angielski, a wersja polska na necie ciezko mi sie czyta - wole ksiazki papierowe.
Ostatnio czytam Egipcjanina Sinuhe Mika Waltariego po angielsku, ktora wywiera ma mnie tak samo silne wrazenie jak polskie tlumaczenie czytane w wieku szkolnym 50 lat temu. W zwiazku z tym przeczytam rowniez jego Rzymianina i Etruscanina - te ksiazki nie byly tlumaczone w PRL, wiec do dzisiaj ich nie znam.
Brandenbluesky - zadziwiasz mnie iloscia czytanej literatury katolickiej :).

Wt lut 07, 2017 7:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Ostatnie rekolekcje
Autor: O. Augustyn Pelanowski OSPPE

http://www.ksiegarnia.ekai.pl/pozycja/o ... pelanowski

Pt lut 10, 2017 1:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja na luzaka "Zwiadowcy. Wczesne lata" :)
Bardzo fajna seria, fantasy młodzieżowe. Jako rodzic młodzieży szczerze polecam :)

Pt lut 10, 2017 1:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ostatnio przeszedlem The kafir project (ISBN 153084147X, 9781530841479). Debiutancka powiesc, calkiem poprawne Sci-fi. Na mysli mam tu to, ze u podstaw mamy nauke, fikcyjna jest technologia a nie jakies monoatomiczne zloto czy inne midi-chloriany.
Streszczenie kazdy moze sobie znalesc. Ja powiem, ze najbardziej spodobali mi sie naukowcy. Nie napotkalem tu 'longshotow' Stargate czy sytuacji z rodzaju gdy neurolog wykozystuje az 10% swojego mozgu...
Zareklamuje i dodam, ze przedmowe napisal Lawrence Krauss.

Pt lut 10, 2017 10:43 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O Służebnicy Bożej Dorothy Day 8O (ależ u niej było zawirowań życiowych)

http://www.deon.pl/religia/swiety-patron-dnia/art,187,dorothy-day-swieta-na-nasze-czasy.html

Benedykt XVI o niej: "The journey towards faith in such a secularized environment was particularly difficult, but Grace acts nonetheless."
----------------------------
http://www.catholiceducation.org/en/controversy/abortion/dorothy-day-s-pro-life-memories.html

Cytuj:
Made pregnant by a man who insisted she have an abortion, who then abandoned her anyway, she suffered terribly for what she had done

Dorothy Day o sobie:
Cytuj:
"How can there be no God," I asked Forster, "when there are all these beautiful things?"(...)

It got to the point where it was the simple question of whether I chose God or man. I chose God and I lost Forster.(...)

I knew that I was going to have my child baptized a Catholic, cost what it may. I knew I was not going to have her floundering as I had done, doubting and hesitating, undisciplined and amoral. I felt it was the greatest thing I could do for my child.

Cz kwi 06, 2017 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czytam o współczesnym księdzu Pedro Opeka działającym na Madagaskarze. To co osiągnął to cud, który dział i dzieje się w naszych czasach na naszych oczach. Tego musiał dokonać sam Bóg (wyciagnąć ludzi ze śmietnisk i dać im domy) przy pomocy żyjącego narzędzia w postaci swego sługi ks. Pedro Opeka.

http://gosc.pl/doc/1118141.Pasja-ojca-Pedro

Obrazek

Pt kwi 07, 2017 5:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Anthony de Mello, Przebudzenie :)

Cz kwi 13, 2017 5:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Daisy Goodwin "Victoria" o mlodosci krolowej.
Dobra, nie wiem czy byla tlumaczona, ale film byl zrobiony na jej podstawie.

Cz kwi 13, 2017 6:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/wladca-swiata
Obrazek

Europa tworzy jeden organizm polityczny, rządzony przez parlament europejski i prezydenta zjednoczonego kontynentu. Do rywalizacji stają imperium amerykańskie i mocarstwo azjatyckie.

O losach społeczeństw decyduje politycznie poprawna ideologia zwana humanitaryzmem, konsekwentnie wyrzucająca chrześcijaństwo z przestrzeni publicznej. Katolicy stają się zanikającą mniejszością.

Eutanazję zalegalizowano jako wybór dla każdego, kto chce „odejść z godnością”. Islam zagraża Staremu Kontynentowi. Wykluwa się Nowy Porządek Świata.

Brzmi znajomo, prawda?

Tyle, że powieść została napisana ponad 100 lat temu.

W roku 1907.

Ojciec Święty Franciszek, wracając do Rzymu z pielgrzymki na Filipiny w styczniu 2015 roku, powiedział: „Jest taka książka, przepraszam, że robię reklamę, została napisana w 1907 roku w Londynie….Nosi tytuł „Władca świata”, a autorem jest Robert Hugh Benson. I chociaż została napisana w 1907 roku, to warto ją przeczytać, a czytając ją dobrze zrozumiecie, co mam na myśli mówiąc o kolonizacji ideologicznej“.

W homilii z 18 listopada 2013 r. wymienił utwór Bensona, mówiąc, że pokazuje on, jak duch świata prowadzi do apostazji, „niemal jakby to było proroctwo, jakby autor przewidywał, co się stanie”.

„Władcę świata” stawia się do dziś w szeregu tak wybitnych dzieł, jak „My” Jewgienija Zamiatina (1921), „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya (1932) czy „Rok 1984” George’a Orwella (1948).

Autor powieści był synem anglikańskiego arcybiskupa Canterbury i pochodził z bardzo znanej i wpływowej na Wyspach Brytyjskich rodziny. Gdy udał się z pielgrzymką do Ziemi Świętej i ujrzał, „jak powszechny jest Kościół katolicki, zaś Kościół anglikański przypomina małą parafię”, przyjął wiarę katolicką. Powieść napisał już jako… katolicki ksiądz.

Cz kwi 13, 2017 8:53 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Dobra książka na Wielki Piątek
Nieco prowokacyjnie polecam dziś dobrą książkę. Nikos Kazantzakis jest w Polsce kojarzony głównie z powieściami "Ostatnie kuszenie Chrystusa" i "Grek Zorba". Krytyka znacznie mniej uwagi poświęcił jego późniejszej książce pt. "Chrystus ukrzyżowany po raz wtóry". Być może dlatego, że w powieści widać już powoli zwątpienie autora w socjalizm i rewolucję jako lek na społeczne niesprawiedliwości. Autor analizuje szereg ludzkich postaw wobec życia, Boga i rzeczywistości dochodząc do niewesołych wniosków: chciwość, żądza władza czy obłuda zwyciężą. Dobro i prawdziwa wiara muszą poznać smak męczeństwa. Ludziom prawym pozostaje tylko i wyłącznie ciągłe poszukiwanie Boga, bez nadziei na to że odnajdą go w tej rzeczywistości. Jest jeszcze naturalizm, natura, zwierzęcość - ale to nic ponad ucieczkę od problemu.

Więcej tutaj:
https://youtu.be/F-9KNsAE18Q

Pt kwi 14, 2017 9:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Konkretnie! Ks. prof. Chrostowski: Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko http://telewizjarepublika.pl/konkretnie-ks-prof-chrostowski-kto-nie-wierzy-w-boga-uwierzy-we-wszystko,47299.html

Pt kwi 28, 2017 7:26 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post O. Dolindo Ruotolo, życie i cuda . Książka.
Witajcie. Czytaliscie może jego biografie autorstwa Joanny Brożek? Znika z półek jak świeże bułeczki. Ciekawa postać bardzo, autor modlitwy Jezu Ty się tym zajmij. Przewidział wybór Karola Wojtyły na papieża. Ogólnie miał bardzo ciężkie życie i niezlomna wiare. Gigant wiary po prostu. Czytałem fragmenty i naprawdę fascynująca postać.

Pn maja 22, 2017 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: O. Dolindo Ruotolo, życie i cuda . Książka.
Archanioł24 napisał(a):
Witajcie. Czytaliscie może jego biografie autorstwa Joanny Brożek? Znika z półek jak świeże bułeczki. Ciekawa postać bardzo, autor modlitwy Jezu Ty się tym zajmij. Przewidział wybór Karola Wojtyły na papieża. Ogólnie miał bardzo ciężkie życie i niezlomna wiare. Gigant wiary po prostu. Czytałem fragmenty i naprawdę fascynująca postać.

Chociaż nie podajesz tytułu książki, to domyślam się, że piszesz o
Jezu, Ty się tym zajmij! - o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda (autor: Joanna Bątkiewicz-Brożek), ISBN: 978-83-65349-52-1
(Google, thank you for help :-D )

O wezwaniu-modlitwie "Jezu Ty się tym zajmij" dowiedziłam się tutaj na http://www.katolik.pl
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=340919&t=340919

jednak nie zwróciłam uwagi na jej autora. Nie znam go i chętnie dowiem się czegoś więcej.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/MR ... ajmij.html

Pn maja 22, 2017 10:19 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: O. Dolindo Ruotolo, życie i cuda . Książka.
Brandeisbluesky napisał(a):
Archanioł24 napisał(a):

Chociaż nie podajesz tytułu książki, to domyślam się, że piszesz o
Jezu, Ty się tym zajmij! - o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda (autor: Joanna Bątkiewicz-Brożek), ISBN: 978-83-65349-52-1
(Google, thank you for help :-D )

O wezwaniu-modlitwie "Jezu Ty się tym zajmij" dowiedziłam się tutaj na http://www.katolik.pl
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=340919&t=340919

jednak nie zwróciłam uwagi na jej autora. Nie znam go i chętnie dowiem się czegoś więcej.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/MR ... ajmij.html
I

Tak, chodzi o ten tytuł. Z kilku księgarni internetowych zniknął na dniach. Na Gloria24.pl jest na pierwszym miejscu bestsellerów. Na kilku innych też jest na pierwszym lub w czołówce. Bardzo mało znana postać w Polsce a książki znikają z prędkością światła :) Oczywiście dałem się złapać tej prooagandzie i niedawno zamowilem haha :) Ciekawą rzecz powiedział o o. Dolindo Ruotolo ojciec Pio.

Pn maja 22, 2017 10:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Książka "Mądrość Ewangelii"
Jest "określana jest przez wielu jako dwudziestowieczne O Naśladowaniu Chrystusa", "książka pisana na kolanach".
Niekoniecznie trzeba kupić (39 zł +12 wysyłka), można w pełni legalnie ściągnąć, chyba że ktoś chce mieć książkę w ręku i pomóc wydawnictwu.
Ale uwaga: moje rady dotyczące czytania: nie pochłaniajmy ja w jeden czy dwa dni, najlepiej czytać po jednym rozdziale dziennie (może dwa) i wprowadzać w życie. Może najpierw po kolei a za drugim razem wyrywkowo?

na kolanach - czy raczej na klęczkach

Ostatnio edytowano Śr maja 31, 2017 9:22 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Śr maja 31, 2017 6:40 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona