Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 21, 2018 8:02 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
 Co ostatnio czytasz? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
"Weronika postanawia umrzeć" Paulo Coelho.
Lojalnie ostrzegam, że pod koniec książki jest scena erotyczna kobiecej masturbacji o której nie wiedziałem przystępując do czytania książki.
uważam zresztą że to niepotrzebne - całe to "szaleństwo" sprowadza się do masturbacji która zresztą nawet nie potrafiła ruszyć jej Romea.
Z czym się zgadzam, z tym że lepsza jest pewna doza "szaleństwa" i ryzyka
niż patrzenie jak życie przecieka przez palce.

Dla odmiany potem zacząłem czytać Lema "Golem XIV"
Mam tylko nadzieję że komputery zawsze już będą tylko coraz szybszymi liczydłami a nie powstanie jakiś "krzemowy bóg".

Wt cze 13, 2017 4:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Coelho to nie ma co propagować... udaje katolika, a jest jakimś spirytystą czy może wprost satanistą...

Wt cze 13, 2017 10:16 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart,
czy nie przesadzasz w kwestii P. Coelho?
Myślę, że warto uzasadnić wypowiedź, a nie straszyć.

Andy,

przeczytałam większość książek autora, którego książkę rekomendujesz.
W tej konkretnej pozycji, myślę, że chodzi o coś zupełnie innego. Czy nie uważasz, że mówi o nadziei?

Jeśli chodzi o P.C., "Alchemik" dał mi impuls do działania, by tak jak bohater wyruszyć i poznawać świat o jakim tak jak on marzyłam.
Drugą pozycją do której lubię wracać jest "Demon i panna Prym"
Jeśli jej nie czytałeś to polecam gorąco.

A obecnie czytam "Miłości ich życia - Romantyczne związki od czasów Antoniusza i Kleopatry" pióra Louis Baldwin

Wt cze 13, 2017 10:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
http://www.niedziela.pl/artykul/39333/n ... ywy-prorok
http://www.fronda.pl/a/uwaga-niebezpiec ... 75201.html

Wt cze 13, 2017 11:38 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart

Cytuj:
Na rynku wydawniczym ukazała się książka Mirosława Salwowskiego Paulo Coelho - duchowy mistrz czy fałszywy prorok?

W moim przekonaniu to jest reklama książki Mirosława Salwowskiego.
Cytuj:
W 1998 roku polski rynek czytelniczy zawojowała książka nieznanego nam dotąd autora - Paulo Coelho pt. „Alchemik”. Było to wszystko inne od tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni - świeże, odkrywcze, z elementami tajemnicy i głębokiej mądrości skrywanej zazdrośnie przez piaski pustyni. Właściwie trudno było zdefiniować fenomen tego dzieła, które w niezwykły sposób pobudzało wyobraźnię i zapraszało czytelnika do zgłębiania relacji z Bogiem, zostawiając mu w tym bardzo dużo swobody.

Dostrzegasz ten entuzjazm, świeżość myśli?

Przypuszczam, że podobne recenzje były po przeczytaniu książek A. de Mello.
Aż kiedyś, ktoś, kto miał władzę, wpadł do głowy pomysł, by zakazać druku i kolportażu książek hinduskiego jezuity. A dlaczego?
Ano dlatego, że doprowadzały owce do wodopoju, by mogły pić do ugaszenia pragnienia. Zawsze kiedy chcą.

Ufam, że rozumiesz alegorię.

Ps. Nawet "11 minut" P. Coelho jest książką, która mówi o tęsknocie za miłością.

Śr cze 14, 2017 5:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Paulo Coelho ma nieortodoksyjne i "amatorskie" poglądy. Poza tym był w sekcie satanistycznej. Jednak cenię go za jedno: gdy opowiadał żonie o złu i czarach, ta powiedziała że gdyby je opisał , zło było by zbyt atrakcyjne. Wtedy postanowił o tym milczeć. A mógł jak twórczyni Harrego Pottera opisywać czary.

Śr cze 14, 2017 5:44 pm
Odpowiedz z cytatem
Andy,
widać te fakty "przespałam".
Może dlatego, że bardziej skupiłam się na sobie? Na tym, jak przemawiają do mnie jego książki.

Ps. Nie przeczytałam ostatnich. P. Coelho w książce "Zahir" tak poszybował, że od niej nie sięgnęłam po żadną późniejszą książkę.

Cz cze 15, 2017 9:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A o czym jest Zahir?

Cz cze 15, 2017 10:11 pm
Odpowiedz z cytatem
Andy,
pytasz o czym jest "Zahir". Dlaczego?

W tamtym czasie, gdy czytałam tę książkę była dla mnie niezrozumiałą pogonią nie wiadomo za czym. Pogonią za dziwnymi rytuałami którym towarzyszył taniec. Czegoś w rodzaju transu. A także pogonią za guru.

Mam przed sobą tę książkę i jej opis.
Cytuj:
Ester, żona znanego pisarza, znika bez wieści. Ostatni raz widziano ją z młodym tłumaczem z Kazachstanu. Czy była porwana, czy zamordowana, a może uciekła z kochankiem? Dlaczego nie daje znaku życia? Jak po dziesięciu latach małżeństwa mogła odejść bez słowa? On próbuje sobie życie bez niej, wiąże się z inną kobietą, pisze koleją powieść. Jednak nie potrafi zapomnieć.
Ester staje się jego obsesją, jego Zahirem. Wokół niej krążą wszystkie jego myśli. By ją odnależć, musi wyruszyć na stepy Azji Środkowej, w długą podróż, która pozwoli mu nan nowo narodziać się do miłości.

So cze 17, 2017 10:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czytam o cudzie odrośnięcia nogi u Miguela Juana Pellicera zwanym cudem z Calandy. http://adonai.pl/cuda/?id=36 Cud miał się dokonać dzięki Matce Bożej z Pilar. Ta sama Matka Boża zainspirowała współczesnego Justo Gallego Martíneza do poświęcenia swego życia samodzielnej budowie katedry w podzięce za uzdrowienie z gruźlicy. http://nowyzabytek.pl/justo-gallego-martinez-buduje-katedre/

Cz cze 29, 2017 4:34 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czytaliscie Jan Paweł II. Biografia. Autor Andrea Riccardi? Warto kupić?

N lip 23, 2017 1:42 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mi się podoba książka jaka czytałem jakiś czas temu Sarah M. Halter jest to nowela obsadzona za czasów zbliżonych Jezusowi można się przenieś w czasie dzięki tej książce.
Sarah jest postacią autentyczna jest postacią ze starego testamentu. Chociaż książka jest literacką fikcją, to moim zdaniem jest świetna.

Śr lip 26, 2017 12:09 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Star Wars - Darth Bane, Droga Zagłady, Drew Karpyshyn, wyd. Amber 2012.

Śr lip 26, 2017 6:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Krótka historia sakramentu pokuty
Dariusz Kowalczyk SJ

http://rozmawiamy.jezuici.pl/articles/52/n/39

Śr sie 09, 2017 4:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Europa pod sztandarem Matki Bożej

O nawiązaniu do Matki Bożej przez Arsene Heitz we Fladze Europy:

"Flaga Europy - Historia i symbole"

http://culture.pl/pl/artykul/flaga-europy-historia-i-symbole

Cytuj:
(...)W 1989, po 34 latach od zgodnego, jednogłośnego zatwierdzenia wzoru flagi Europy, Arsene Heitz wyznał na łożu śmierci dziennikarzowi z redakcji "Nouvelle d'Alsace", że inspiracje dla projektu Flagi Europy czerpał, jako praktykujący katolik, z symboli biblijnych oraz głównie Maryjnych. Inspiracje dotyczyły zarówno koloru płata, jak i wzoru i układu korony z gwiazd. Błękit to barwa Mojżesza, od XV wieku charakteryzuje także dziewiczość i niepokalanie Madonny, Trójcy św. W heraldyce lojalność, wierność, dobrą sławę i rzetelność.

Dzięki takiej interpretacji współautora i projektanta - flaga Europy stała się także flagą Najświętszej Marii Panny. Heitz został bowiem zainspirowany precyzyjnym zapisem w rozdziale 12 Apokalipsy św. Jana -
"potem wielki znak ukazał się na niebie. Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie korona z gwiazd dwunastu..."
Arsen Heitz, który był praktykującym katolikiem, według swej przedśmiertnej deklaracji, zawarł z Levym, wyznawcą religii mojżeszowej, porozumienie o wieloletnim przemilczeniu znaczeń symbolicznych flagi. Uczynili tak, aby projekt zatwierdzić bez protestów ze strony protestantów i mahometan - także należących do Zjednoczonej Europy.

Badania weksylologiczne prowadzone w latach 1986-1993 przez Centrum Flagi Ziemi w archiwach Rady Europy w Strasbourgu oraz we Włoszech odsłaniają jeszcze jeden szczegół z historii flagi Europy.

Złote korony projektowane przez Heitza na fladze Europy powtarzają wzór korony z fresku malowanego przez Pietro de Cortona Berrettiniego (1596-1669), jednego z twórców barokowego malarstwa iluzjonistycznego, czyli zacierającego granicę między obrazem a rzeczywistością. Wspomniany fresk można zobaczyć w Rzymie, w sali pałacu książęcej rodziny Barberinich. Pałac Barberrinich projektował Gian Lorenzo Bernini (1598-1689). W sali właśnie tego pałacu podpisywano w 1950 "Konwencję o Ochronie Praw Człowieka" w ramach Wspólnoty Europejskiej. Ta Konwencja pozwala obywatelowi odwołać się do instancji międzynarodowych przeciw decyzji własnego rządu. Badane dokumenty archiwalne wskazują, że Paul Levy bywał wielokrotnie w Rzymie i był zafascynowany tym freskiem do tego stopnia, że w pięć lat później stał się on skutecznym adwokatem projektu flagi Heitza, zainspirowanego właśnie źródłami pozalaickimi.

Dla kręgów mariologicznych teza o powiązaniu flagi Europy z kultem okazywanym Matce Chrystusa jest stwierdzeniem o pierwszorzędnym znaczeniu. Dodając stwierdzenie, na wzmocnienie tej tezy, że zatwierdzenia flagi Europy dokonano w święto maryjne Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, właśnie 8 grudnia, jest dowodem na istnienie uniwersalnego przeznaczenia czyli predestynacji.
(...)

N sie 27, 2017 2:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona