Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 15, 2017 8:13 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Dziwny sen 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dziwny sen
Być może chodzi o inną rzeczywistość nie doszukiwałem się w nim na siłę jakichś znaków. A miałem jeszcze taką sytuację, parę lat temu, że stałem na przystanku i czekałem na autobus i zauważyłem gościa idącego ulicą który przypomniał mi kuzyna mojej mamy Grześka, popełnił samobójstwo 15 lat temu, jak go widziałem to tak jakby to był on i gapiłem się dłuższą chwilę...w sumie od razu go z nim skojarzyłem no i wielkie oczy, ale tak sobie myślę jednak że to był nieznajomy po prostu bardzo podobny, nie mówiłem o tym nikomu.

So cze 24, 2017 5:02 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Było to mniej więcej w marcu 2016r. Przyśniło mi się, że po długiej nieobecności ( od kilku lat już nie żył) wrócił mój ojciec z dość dużą grupą ludzi, których nie znałem. Bardzo się ucieszyłem. Zbliżała się osiemnasta i pomyślałem, że spóźnię się na mszę. Pobiegłem prędko do kościoła. Przed kościołem duża grupa ludzi, wyszedł ksiądz i zaczął wszystkich kropić wodą święconą. Pokropił i mnie. W tym momencie poczułem ogromny strumień wody wlewający się przez moje czoło do mego wnętrza. Obudziłem się. To było prawie pół roku wcześniej, zanim zacząłem pisać na "wierze" skojarzyłem tą wodę z wodą z Pisma, która wypływała ze świątyni.
Tam gdzie dopłynęła, zakwitało życie. Bóg wlał we mnie życiodajną wodę?

Śr lis 15, 2017 10:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
a może chciał Cię obudzić? po prostu ze snu, żebyś coś konkretnego zrobił na czas. Albo może chciał Cię obudzić z Twoich wizji? żebyś wrócił do rzeczywistości?

Śr lis 15, 2017 11:49 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dość płytko myślisz. Najpierw wrócił ojciec po długiej nieobecności. Później woda święcona wlała mi się do głowy. Widzisz, ja nie mam wątpliwości, co to znaczy. Kogo symbolizuje ojciec, to powinieneś się chyba domyślić. Święcona woda, to chyba też dosyć czytelny symbol.
A moźe masz wątpliwości, czy coś takiego może się wogóle przyśnić?

Cz lis 16, 2017 1:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
to że Tobie WYDAJE SIĘ że to coś znaczy jeszcze nie znaczy że to coś znaczy... niektórym wydaje się że są Napoleonem! i co więcej - nie przekonasz takiego że się myli !! on tak jest pewny że WIE jaka jest rzeczywistość, że tej rzeczywistości nie dostrzega...
znasz np. taki werset?
1 Kor 14,29 napisał(a):
Prorocy niech przemawiają po dwóch albo po trzech, a inni niech to roztrząsają!
jeden prorok to jeszcze nie prorok ;) nawet prorocy podlegają hierarchii i rozeznaniu, tym bardziej każde widzenie, sen czy nawet objawienie

Cz lis 16, 2017 2:00 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Co do snów... kiedyś napotkałam pewną wypowiedź że sny mogą być interpretacją wszechświatów równoległych. Co więcej, dzisiejsza fizyka zdaje się jakby potwierdzać ich istnienie i to że mogą ze sobą oddziaływać. Mechanika kwantowa wskazuje na istnienie wszechświatów równoległych i niejako ich istnienie ma wyjaśniać wszelkie dziwne stany / zjawiska kwantowe. Teraz czeka się na doświadczenie które mogłoby potwierdzić te teorie, podobno taka możliwość istnieje, w sensie możliwość sprawdzenia tego doświadczalnie.

I teraz nie wiadomo jak na to spojrzeć, czy to już absurd czy też okazuje się że Bóg stworzył świat o wiele bardziej zaskakujący. Albo my nadal kompletnie nie rozumiemy mechaniki kwantowej, co jest faktem że nie mamy pojęcia o wielu zjawiskach kwantowych w sensie ich zrozumienia i próbujemy to wytłumaczyć w rozpaczliwy sposób. Fizyka kwantowa i mechanika kwantowa potwierdza istnienie Boga. To jest niesamowite. W ramach swoistej ciekawostki. Oczywiście, oddzielając wszelkiego rodzaju ruchy new-age które fizykę kwantową próbują uczynić swoją religią... To nauka. Poważna. Ale dotyka w rzeczywistości metafizyki, filozofii.

Cz lis 16, 2017 3:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mnie ostatnio śniły się tornada na horyzoncie. To już któryś raz z kolei w ciągu ostatnich paru lat. Poza tym często śnią mi się odprawy lotnicze, czy też inne czynności związane z podróżą.

Cz lis 16, 2017 4:44 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A z tym Napoleonem, to ja bym nie wykluczył, że Napoleon. Do świętych to raczej się nie zaliczał. Może pęta się teraz po tym świecie i opętuje kolejnych ludzi. Ja do psychiatryków to podesłał bym więcej egzorcystów, bo spora część tych ludzi może być opętana.

A co do mnie. To ja czekam na tych proroków i niech roztrząsają.

Cz lis 16, 2017 8:17 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
krzysiekniepieklo napisał(a):
Do świętych to raczej się nie zaliczał. Może pęta się teraz po tym świecie i opętuje kolejnych ludzi.

Nie no przecie po śmierci człowiek nie zostaje diabłem bo ludzie i anioły to byty zupełnie różne.
Jeśli Napoleon jest w piekle to najwyżej siedzi sobie w kotle wrzącą smołą.
Ale zawsze można mieć nadzieję i powiedzieć Ojcze Nasz za Napoleona albo innego Berię...

Cz lis 16, 2017 8:28 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Smoła, to jest droga rzecz. Tam w piekle, to racze rozrzutni nie są.
A tak trochę poważniej, to tych złych duchów chyba przybywa i skądś muszą się brać. Zanim do sądu dojdzie, to mogą się tutaj pętać. Ja piekło sobie trochę inaczej wyobrażam - to jest świat bez Boga i wolna amerykanka. Dla normalnego, to się nie da tak żyć. Nienormalny też ma przechlapane, bo jest sam przeciw wszystkim. Dlatego ludzie w takich sytuacjach popełniają samobójstwo, a tam to nawet i takiego wyjścia nie ma.

Cz lis 16, 2017 8:52 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja do psychiatryków to podesłał bym więcej egzorcystów, bo spora część tych ludzi może być opętana.

Czasem Twoje wypowiedzi powodują że ktoś może się zastanowić co albo raczej kto przemawia przez Twoje słowa...

Jakub Trela napisał(a):
Nie no przecie po śmierci człowiek nie zostaje diabłem bo ludzie i anioły to byty zupełnie różne.
Jeśli Napoleon jest w piekle to najwyżej siedzi sobie w kotle wrzącą smołą.

Podobno dusze potępionych mogą dręczyć opętanych, ale nie mają mocy takiej jak upadły anioł - demon. To fakt że to różne byty.

Cz lis 16, 2017 5:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Do Krzysztofa, bowiem napisałeś to w takim znaczeniu że zrozumiałam inaczej, ale teraz wiem o co chodzi. Ok. Sorry. Teraz rozumiem co masz na myśli, zrozumiałam to w taki sposób że chciałbyś wysyłać egzorcystów do psychiatryka bo oni są opętani, a Ty miałeś na myśli chorych w psychiatryku do których potrzeba by wezwać egzorcystę.

Pewne przypadki mogą być opętaniem lub zniewoleniem, zazwyczaj wtedy kiedy leki nie działają a leczenie nie przynosi efektu, ale istnieją przecież choroby psychiczne gdzie pacjent jest po prostu chory. Najtrudniejsze przypadki są wtedy kiedy wystepuje razem choroba psychiczna i zniewolenie / opętanie.

Cz lis 16, 2017 5:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co do snów i walki z szatanem, to parę razy szatan mi się śnił. Dawniej to budził we mnie przerażenie. Ostatni raz - pewnie z pół roku temu śniło mi się, że z nim walczę. Po pewnym czasie stał się w moich rękach, jak taka kukła dmuchana z której schodzi powietrze.
Wiedziałem wtedy, że jakiś opór na lini frontu został przełamany.

Co do psychiatryków, to na pewno część przypadków to opętanie. Odkąd ludzie odeszli od Boga, to coraz rzadziej biorą taką ewentualność pod uwagę. Ludzie sami najczęściej pchają się w łapy złego odwołując się do jego mocy. Po prostu igrają z siłami, o których nie mają pojęcia.

Cz lis 16, 2017 7:48 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Właśnie dzisiaj miałem fajny sen. Śniło mi się, że po skończonej robocie idę przez piękną polanę i mijam kolejnych ludzi. Wszyscy są w wieku około dwiudziestu lat i swzyscy są bardzo do siebie podobni. Myślę sobie, chyba to jedna rodzina, bo wszyscy są podobni jak bracia i siostry. Obudziłem się i pomyślałem, że śnił mi się ten nadchodzący nowy świat, gdzie wszyscy będziemy braćmi.

Pt lis 17, 2017 12:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Do omawiania snów służy gabinet psychologa.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Pt lis 17, 2017 2:12 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona