Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 22, 2017 8:54 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Odchodzą z forum ciekawi ludzie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Odchodzą z forum ciekawi ludzie
Merss, hmhmm..
Czy są jakieś bezpośrednie adresy mailowe do nich?

Pn sie 15, 2016 1:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odchodzą z forum ciekawi ludzie
Żegnam się z tym forum. Interesuje mnie przede wszystkim polityka, a więc można mnie znaleźć na Twitterze, Facebooku i salonie24. Nie ukrywam się pod nickiem, gdyż nie mam nic do ukrycia.Decyzję o pożegnaniu z forum podjęłam również z tego powodu, że mój post niesłusznie przez Jockeya został wrzucony do kosza.
Brygida Naruniec

Pn lis 28, 2016 1:19 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kłamiesz. Ja nie wrzucałem żadnego twojego postu do kosza.
Jak się tam znalazł to warto zapytać kto i dlaczego a nie od razu oskarżać.
Gdybym ja to zrobił nie byłoby tego w koszu. Zauważ ze mój post tez tam wylądował.
Ale dobrze wiedzieć ze według samooceny jesteś ciekawy człowiek.

Pn lis 28, 2016 4:07 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
O który post chodziło? O ten, czy ten?
Po tylu latach na forum nie potrafisz znaleźć posta czy tylko udajesz? A jak znalazłaś tego w koszu i nie doliczylaś, że były dwa?
Dla mnie nie jest imprezą świecką, w związku z nadejściem okresu adwentowego, pojawienie się świec w kościele i dlatego post przenioslam do wątku dotyczącego życia Kościoła a Jockey dopytał, czy to naprawdę impreza - te świece.

Pn lis 28, 2016 8:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Kłamiesz. Ja nie wrzucałem żadnego twojego postu do kosza.
Jak się tam znalazł to warto zapytać kto i dlaczego a nie od razu oskarżać.
Gdybym ja to zrobił nie byłoby tego w koszu. Zauważ ze mój post tez tam wylądował.
Ale dobrze wiedzieć ze według samooceny jesteś ciekawy człowiek.

Należą Ci się moje przeprosiny, a więc PRZEPRASZAM, co nie znaczy,że nie zmieniam decyzji co do odejścia z tego forum po 9 latach dość aktywnego tutaj pisania i komentowania.
Dobrze, że jeszcze dzisiaj zajrzałam, gdyż mam możliwość przeproszenia Cię, chociaż Twoje słowo "Kłamiesz" jest niesprawiedliwe, po prostu pomyliłam się, a nie skłamałam.

Pn lis 28, 2016 10:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ok przeprosiny przyjęte. Ale jako jedna ze starszych userek powinnaś radzić sobie z wyszukiwaniem postów i chociażby zapytać kto przeniósł i gdzie. Troszkę mnie zdenerwowałaś i przepraszam za ostre posadzenie o kłamstwo.

Pn lis 28, 2016 11:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brygido, jesteś ikoną tego forum - i bez Ciebie to miejsce niemal traci sens. Zostań z nami :) Pozdrawiam

Pn lis 28, 2016 4:31 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Żegnamy.

Pn gru 05, 2016 8:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
28 lutego minie trzy miesiące jak pożegnałam się z tym forum, a dzisiaj zajrzałam, aby zaprosić na Facebooka, Twittera, lub salon24, gdzie nadal piszę pod swoim nazwiskiem i imieniem.
Przy okazji powtórzę: ci co tchórzliwie chowają się za różnymi dziwnymi nickami, to zazwyczaj najgorsi hejterzy.
Na Facebooku i Twitterze większość komentujących występuje pod swoim nazwiskiem i imieniem, ja również:Brygida Naruniec

Śr lut 15, 2017 10:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brygida napisał(a):
28 lutego minie trzy miesiące jak pożegnałam się z tym forum, a dzisiaj zajrzałam, aby zaprosić na Facebooka, Twittera, lub salon24, gdzie nadal piszę pod swoim nazwiskiem i imieniem.
Przy okazji powtórzę: ci co tchórzliwie chowają się za różnymi dziwnymi nickami, to zazwyczaj najgorsi hejterzy.
Na Facebooku i Twitterze większość komentujących występuje pod swoim nazwiskiem i imieniem, ja również:Brygida Naruniec

No to ladniie pojechalas po wszystkich forumowiczach.
Kazdy ma jakis nick, a nawet jesli jest on imieniem i nazwiskiem, wcale nie oznacza to ze jest to danej osoby imie i nazwisko. To tak dla wyjasnienia i rozumienia dzialania forow internetowych.
Kolejna sprawa to "chowanie sie za nickami", otoz nie kazdy sie za nimi chowa i nie kazdy ma taki zamiar wpisujac nicka przy rejestracji.
Poza tym nawet jesli ktos chce byc anonimowy, to nie znaczy ze ma niecne zamiary, bo powodow bycia anonimowym jest tyle co ludzkich charakterow.
Jesli nie wiesz, to wyjasnie, ze nawet na Facebook-u, czy innych, kazdy moze sobie zalozyc konto np. z twoim nazwiskiem i imieniem, wiec nadal jest to wystepowanie nieoficjalne, bo "ciebie" moze byc kilkanascie, gdyz twoje imie i nazwisko nie jest nigdzie zarezerwowane tylko dla ciebie, nie tylko w internecie, ale takze w prawie cywilnym.
No, chyba ze podasz wszystkie twoje dane personalne, lacznie z adresem domowym, nr. telefonu i nr. konta bankowego. :-)
To tak odnosnie uzywania imienia i nazwiska na internecie. :-)

Inna sprawa jest prowadzenie dyskusji, (nie czytalem twoich postow wiec nie bierz tego jako ich ocene) otoz nie musimy i nie mamy obowiazku odpowiadac na zaczepne posty, nawet gdy podawane sa jakies argumenty.
Argumenty to nie tylko logika ich (czegos) istnienia w naszych realiach.
Nasze realia to stosunki miedzyludzkie, a wiara, czy oficjalna nauka to jedynie odbicie realii.
Jeden zyje w swiecie nauki i ona jest dla niego realiami zycia, a inny zyje w swiecie wiary w Boga i On jest dla niego zyciem, mimo ze wszyscy zyja obok siebie.
Dyskusja wierzacego z niewierzacym ma taki sens jak profesjonalna rozmowa lekarza z szamanem. Beda sie jedynie klocic, a i tak kazdy z nich pozostanie przy swoim.

Niedawno usunalem konto z Wiara pl. bo mialo to na mnie zly wplyw, nie dlatego ze byly ostre dyskusje, ale dlatego ze zaczynalem przejmowac pewne negatywne zachowaniia adwersarzy.
Nie wiem jak dlugo pozostane na forum Katolik pl. ale tu moderatorzy
duzo lepiej utrzymuja porzadek i nie ma tyle bezczelnych i chhamskich oodzywek co na forum Wiara pl.
Jest to podyktowane opacznie rozumiana demokracja i pozwala sie w imie demokracji na chamskie zachowania, oraz na pisanie heretyckich postow na forach Katolickich.

A tak przy okazji, to zauwazylem ze statystyki forow sa delikatnie mowiac dziwne. Przybywa codziennie kilka-kilkanascie nowych nickow, ale suma zarejestrowanych np. na forum Wiara pl jest stala od co najmniej roku (12142), a na forum katolik, w tym samym czasie stopniowo sie zwieksza i w ostatnim miesiacy wzrosla o ok, 300.
Niemniej 12000 uzytkownikow to promil polskich Katolikow wiec niewiele takie fora (wypowiedzi) odzwierciedlaja wiare i religie calosci.

Śr lut 15, 2017 4:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe byłyby statystki przeciętnego życia for internetowych i ich użytkowników. Czy takie forowe rozmowy zmieniają cokolwiek w życiu chrześcijan, oprócz tego, że są sposobem na spędzanie czasu?

Śr lut 15, 2017 4:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@sapper
Może coś na temat porządku, ale widziane moimi oczami. To dylemat między czytelnictwem a zapewnieniem komfortu psychicznego rozmawiającym. Zawsze starałam się poznać te granice, bo one są różne. Dużo czasu zajęło mi uporządkowanie pewnych spraw tak jak to widzę. Nie wszystko się udało, ale byłoby za dobrze...
To forum ma misję i staram się o niej pamiętać. Tą misją jest dobro ludzi a nie dbanie o frekwencję czytających (ta się zresztą nam powoli, ale systematycznie zwiększa). Jeśli sa ostre spory, awantury w wątkach, automatycznie zwiększa sie czytelnictwo, za tym mogą iść pieniądze, bo wowczas pojawiają się reklamodawcy.
To forum stara się jednak iść drogą nie komercyjną, ale zapewnienia dobrej atmosfery rozmawiającym. To dla nas jest priorytetem i mam nadzieję, że wypowiadanie się w imieniu kolegów jest zasadne. Czasem trzeba naprawdę sporo wysiłku i czasu poświęcić, by ktoś zrozumiał, że prowokuje do klótni, że zachowuje się niestosownie. Zrozumienie wymaga czasu, nie chcemy do niczego zmuszać i nakazywać, bo to rodzi bunt i agresję. Tej pracy moderatorskiej nie widać.

Kiedyś na porządku dziennym były osty i bany. Dziś to rzadkość. Niektórzy bowiem też zrozumieli, że widzimy tu wszystkich z ogromną radością i cieszymy się z ich obecności; wierzących i niewierzacych, prawo- i lewoskrętnych. Tak jak stoi w regulaminie - staramy się traktować każdego z należytą starannością. To nie oznacza jednak tak samo.

Twoje wypowiedzi czytam z przyjemnością i cieszę się, że tu jesteś.

@Brandeisbluesky

To czego nie znoszę w myśleniu chrześcijanina to statystyki: Ile % nawróconych, o ile lepsi, ile na forum. Jeśli tu wchodzą, należy w tym widzieć dobro. I kiedyś komuś napisałam, bo pytał o sens: jeśli pomożesz nawet jednej osobie, warto było. A nie wiadomo jak te słowa działają. Człowiek odbiera prawdę innego. Nie nawróci innego dogmatyczna osobowość, nie nawróci wiedza; człowiek pójdzie za tym, kogo uzna za prawdziwego człowieka. A tacy są na tym forum. Widać z głębi serca wypływające przepiękne słowa, a oni jakby ukryci za Bogiem. Prawdziwi świadkowie wiary a nie aktorzy na scenie.

Śr lut 15, 2017 4:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mnie statystyki nie przerażają, nie mogę powiedzieć, że ich nie znoszę albo, że je uwielbiam. Po prostu ciekawi mnie, czy faktycznie ludzie nawracają się dzięki forum, stają się lepsi, są w stanie pozbyć się jakiegoś grzechu, i że można się w jakiś sposób o tym dowiedzieć. Piszesz, że można kogoś uznać za prawdziwego człowieka, czytając to, co pisze, ale przecież za każdym wpisem stoi prawdziwy człowiek, tylko że niektórzy już są/poczuli się umocnieni, i są w stanie tak pisać, by innych pociągnąć za sobą, chociaż jest to przez wirtualne łącza. Ci inni też są prawdziwi, chociaż jeszcze być może nie budzą zaufania. Jeśli ktoś zakłada maskę, to może jest to dlatego, że jeszcze nie potrafi inaczej. Jeśli piszesz, że jest jeden człowiek, któremu forum pomogło i dał Ci o tym znać, to dla mnie jest bardzo budujące. Mnie naprawdę dużo daje wsparcie modlitewne innych z grupy różańcowej i widzę, że inne osoby też z tego korzystają (owoce są widoczne) — mam nadzieję, że ich sprawy się poukładają tak do końca, że finałem będzie przyjaźń z Bogiem na dobre i na złe.

Śr lut 15, 2017 5:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
@sapper
Może coś na temat porządku, ale widziane moimi oczami. To dylemat między czytelnictwem a zapewnieniem komfortu psychicznego rozmawiającym. Zawsze starałam się poznać te granice, bo one są różne. Dużo czasu zajęło mi uporządkowanie pewnych spraw tak jak to widzę. Nie wszystko się udało, ale byłoby za dobrze...
To forum ma misję i staram się o niej pamiętać. Tą misją jest dobro ludzi a nie dbanie o frekwencję czytających (ta się zresztą nam powoli, ale systematycznie zwiększa). Jeśli sa ostre spory, awantury w wątkach, automatycznie zwiększa sie czytelnictwo, za tym mogą iść pieniądze, bo wowczas pojawiają się reklamodawcy.
To forum stara się jednak iść drogą nie komercyjną, ale zapewnienia dobrej atmosfery rozmawiającym. To dla nas jest priorytetem i mam nadzieję, że wypowiadanie się w imieniu kolegów jest zasadne. Czasem trzeba naprawdę sporo wysiłku i czasu poświęcić, by ktoś zrozumiał, że prowokuje do klótni, że zachowuje się niestosownie. Zrozumienie wymaga czasu, nie chcemy do niczego zmuszać i nakazywać, bo to rodzi bunt i agresję. Tej pracy moderatorskiej nie widać.

Kiedyś na porządku dziennym były osty i bany. Dziś to rzadkość. Niektórzy bowiem też zrozumieli, że widzimy tu wszystkich z ogromną radością i cieszymy się z ich obecności; wierzących i niewierzacych, prawo- i lewoskrętnych. Tak jak stoi w regulaminie - staramy się traktować każdego z należytą starannością. To nie oznacza jednak tak samo.

Twoje wypowiedzi czytam z przyjemnością i cieszę się, że tu jesteś.

Wiem ze moderowaniie to nie wolna amerykanka i czyjes widzimisie i jest trudne, zwlaszcza w spoleczenstwie ktore zachlysnelo sie demokracja do tego stopniia ze dusi sie we wlasnym sosie.
Idealem bylo by stopniowe dazenie do zachowan wedlug Nauki Jezusa i ostrzezenia, czy bany stosownie do stopniia odbiegania od tych Nauk.
No ale jeszcze jestesmy tu na ziemi i ciagle sie z tych Nauk uczymy. :-)
Jeden zna je dobrze i do nich sie przynajmniej stara stosowac, a inny jeszcze nawet nie wie ze takie Nauki Jezusa istnieja.
Moderatorzy maja tu duze mozliwosci by ci nie znajacy Nauk Jezusa, mogli je chocby zauwazyc i poznac.

Co do statystyk, to dla mnie pokazaly one ze na forum z ktorego odszedlem kreowane sa coraz to nowe niicki, cos w rodzaju rotacji niickami, by celowo prowokowac coraz to nowe tzw. ostre dyskusje, ktore nie maja nic wspolnego z faktycznymi dyskusjami.
Gdyby to byly tylko odejscia jednych forumowiczow i rejestracji nowych, to
to cyfry nie pozostawaly by stale, tylko nastepowala by ich fluktuacjja na + i -.
Stala liczba przez okres roku ( na forum z ktorego odszedlem) mimo przyplywu i odplywu forumowiczow swiadczy o manipulacji statystykami, lub zastepowanie jednych nickow innymi, a to znow sugeruje celowe dzialania juz na samym forum, dodawaniem nowych tematow i sztucznego kreowania dyskusji niby przez nowych forumowiczow, zwlaszcza tych ostrych dyskusji, przy ktorych dopuszcza sie chamstwo, insynuacje i personalne ataki.
Nazwal bym to systemem rotacji wielokrotnie shizofrenicznych nickow.

Cieszy mnie ze tu mozna o wiele spokojniiej porozmawiac i podyskutowac. Wierze ze wlasnie to przyczynia sie do wzrostu liczby forumowiczow, a tym samym frekwencji.
Kazdy lubi i woli jesc przy czystym stole, a nie w toalecie gdzie inni puszczaja baki i wydaja dziwne dzwieki. :-)

Śr lut 15, 2017 6:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Mnie statystyki nie przerażają, nie mogę powiedzieć, że ich nie znoszę albo, że je uwielbiam. Po prostu ciekawi mnie, czy faktycznie ludzie nawracają się dzięki forum, stają się lepsi, są w stanie pozbyć się jakiegoś grzechu, i że można się w jakiś sposób o tym dowiedzieć. Piszesz, że można kogoś uznać za prawdziwego człowieka, czytając to, co pisze, ale przecież za każdym wpisem stoi prawdziwy człowiek, tylko że niektórzy już są/poczuli się umocnieni, i są w stanie tak pisać, by innych pociągnąć za sobą, chociaż jest to przez wirtualne łącza. Ci inni też są prawdziwi, chociaż jeszcze być może nie budzą zaufania. Jeśli ktoś zakłada maskę, to może jest to dlatego, że jeszcze nie potrafi inaczej. Jeśli piszesz, że jest jeden człowiek, któremu forum pomogło i dał Ci o tym znać, to dla mnie jest bardzo budujące. Mnie naprawdę dużo daje wsparcie modlitewne innych z grupy różańcowej i widzę, że inne osoby też z tego korzystają (owoce są widoczne) — mam nadzieję, że ich sprawy się poukładają tak do końca, że finałem będzie przyjaźń z Bogiem na dobre i na złe.

Na forum mozna dyskutowac , pogadac, czasem komus pomoc, itp. ale prawdziwe dzialaniia to te w realu.
Wielu rzeczy nie da sie opisac, a proby opisania moga skonczyc sie odwrotnym efektem.
Na przykladzie realnym, to np. jesli ja wiem ze trotyl to w dosc "bezpieczny" material wybuchowy i dodam ze mozna kostke 250g trotylu spalic w ogniisku, a splonka inicjujaca nie zdetonuje trotylu "lanego" czyli nie ma obawy wybuchu, to moze to byc dla ciebie niebezpieczne, jesli nie podam innych szczegolow to wyjasniajacych, ktorych nie znajac mozesz doprowadzic do sytuacji gdzie ktorys z warunkow bezpieczenstwa nie bedzie zachowany, choc wszystko moglo by sie na podstawie moich niepelnych wypowiedzi wydawac bezpieczne.
By bylo to dla ciebie bezpieczne, musial bym cie bardzo dokladniie przeszkolic w zakresie, fizycznej budowy specyficznych rodzaii trotylu i innych materialow, chemii, fizyki i matematyki by takie informacje mogly byc dla ciebie bezpieczne. Innaczej mowiac musial bym z ciebie zrobic sapera tylko po to by s mogla rozumiec co pisalem. :-)
Na forum, oprocz nielegalnosci takich wyjasnien, nie ma mozliwosci sprawdzenia twojego zrozumienia jakichkolwiek informacji, wiec nigdy nie mamy pewnosci czy ktos wlasciwie zrozumial to o czym piszemy.

Śr lut 15, 2017 6:25 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona