Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 16, 2018 12:49 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 71  Następna strona
 Ziemia i jej kształt - szermierka słowna (wydz.) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia i jej kształt - szermierka słowna (wydz.)
1. Zasada działania wahadła Foucaulta na modelu.
2. Nagranie z pokazu wahadła w Chicago.

Wt sty 09, 2018 9:44 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
Boro napisał(a):
Wszyscy się z nich śmieją, a oni zdają się być z siebie dumni. Biedny Ja, Maxik i King cierpią chyba na tę samą dysfunkcją co Charlie.

Może tak być. Nie ma dowodów na ich tezy. Zawsze są "durne wyliczenia", "fale" zalewające jacht na horyzoncie, któremu za krzywiznę wystaje jedynie żagiel, albo relatywizm odległości obserwacji obiektów na ziemi. Ja żegluję i widzę krzywiznę podczas żeglowania. Wyłaniające się zabudowania portów, naturalne nierówności terenów, które wcale nie są większe przy obserwacji lornetką. Stosuję precyzyjne urządzenia nawigacyjne, które uwzględniają przy obieraniu kursu krzywiznę ziemi. Nasi forumowi płaskoziemcy siedzą sobie w przytoczonym przez któregoś z nich leżaku i obserwują i coś im się rusza.

ja napisał(a):
Jeden sfilmowany przeprowadzony od początku do końca dowód.
I to wystarczy.

To nie pomoże - film będzie fałszerstwem. Rozmawiasz z wszystkimi kulowiercami własnym językiem a oni własnym. Opowiadasz o świecie językiem poety a nie matematyka. Dla ciebie chmury to puch anielski, a dla innych lód i para. Bez sensu jest ta dyskusja.

No to jest właśnie ta idiotyczna dyskusja.
Brak jakiekolwiek dowodu tylko prześmiewanie na zasadzie „
„ale oni głupi nic nie rozumieją , powinni iść do szkoły „.
Niestety to tylko świadczy o tych którzy opowiadają bajdy o jachtach chowających się za zakrzywieniem wody . Wody która w takiej ilości zawsze musi być w płaszczyźnie bo taka jej właściwość.
Otóż informuje cię ze wyliczeniami matematycznymi można nawet udowodnić ze 2+2 = 5
Bo jak mi to nie pasuje to zawsze wymyślisz jakaś stałą ZYLA wynosząca 1 i ci się zgodzi.

Jak sam widzisz nie ma dowodów na te wasze idiotyczne teorie dlatego żadne z was nigdy jej nie przedstawi. Bo nie można przedstawić czegoś czego nie ma.
A gadać pierdoły każdy może bo to nie wymaga wysiłku.

Wt sty 09, 2018 11:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Jak sam widzisz nie ma dowodów na te wasze idiotyczne teorie dlatego żadne z was nigdy jej nie przedstawi. Bo nie można przedstawić czegoś czego nie ma.

Miałeś, kłamco, przedstawione wiele dowodów, ale każdy ignorujesz, bo nie jesteś w stanie przyznać, że się mylisz.

Wt sty 09, 2018 11:29 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Wody która w takiej ilości zawsze musi być w płaszczyźnie bo taka jej właściwość.

Udowodnij, że taka ilość wody zawsze musi być w płaszczyźnie albo przyznaj się do kłamstwa, manipulacji i nieuctwa.
ja napisał(a):
Otóż informuje cię ze wyliczeniami matematycznymi można nawet udowodnić ze 2+2 = 5

Więc udowodnij to. Wątpię żebyś potrafił.
ja napisał(a):
Jak sam widzisz nie ma dowodów na te wasze idiotyczne teorie dlatego żadne z was nigdy jej nie przedstawi.

Zobaczcie: https://www.youtube.com/watch?v=P0Mnu3kWUos
Na końcu filmiku dzieje się dokładnie to samo co w tym temacie :-D

Wt sty 09, 2018 11:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Wody która w takiej ilości zawsze musi być w płaszczyźnie bo taka jej właściwość.
Udowodnij, że taka ilość wody zawsze musi być w płaszczyźnie albo przyznaj się do kłamstwa, manipulacji i nieuctwa.

O jak zwykle .
Nieuctwo , idź sie uczyc , do szkoły bys poszedł ,poczytaj sobie na ten temat.

Non stop taklie same przesmiewcze zdania.'

DOWODY POPROSZĘ .
TZN wystarczy jeden dowód.

Obrazek

Ta woda jest w płaszczyźnie poziomej.
jak nie wierzysz weż sobie rurke z woda i zmierz.
Bo nie wiem czy jestes poinformowany że poziom dawniej a nawet i teraz mierzono rurką z wodą własnie ze względu na jej własciwości zachowywania poziomu.

Obrazek

Obrazek

Takie prostackie urządzenie bez matematycznych wyliczeń.
Wiem w szkołach nauzono cie że to nieprawda i woda sie zakrzywia.
A to jest kłamstwo i nieuctwo z ta rurką.

Skoro tak uczą to teraz ty pokaż mi taką ilośc wody zaginająca się pod wpływem grawitacji.?

Wt sty 09, 2018 12:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
ja napisał(a):
Więc udowodnij to. Wątpię żebyś potrafił.

0=0
to jest
16-12-4=20-15-5
to jest
4(4-3-1)=5(4-3-1)
likwidujemy nawias
4=5

czyli 2+ 2 = 5

Mateamtycznie mozna wszystko wymyslić bo to nauka teoretyczna .
Potem te wyliczenia trzeba to udowdnic w praktyce . Niestety niektórych wyliczeń sie nie da udowdnić bo to nieprawda tak jak nieprawdą jest to że 4=5 .
I mimo ze równania są prawidłowe wynik jest debilny.
Tak własnie matematycznie udowadniacie prawa panujące w realu.

Wt sty 09, 2018 12:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
[
Zobaczcie: https://www.youtube.com/watch?v=P0Mnu3kWUos
Na końcu filmiku dzieje się dokładnie to samo co w tym temacie :-D

Film z debilem świadczy tylko o twojej bezsilności w sferze przedstawienia dowodu na twoje twierdzenia na wyżej wymienione teorie.

Wt sty 09, 2018 12:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
O jak zwykle .
Nieuctwo , idź sie uczyc , do szkoły bys poszedł ,poczytaj sobie na ten temat.

Zastanów się chwilę nad słowami "jak zwykle". Jeśli mówi Ci coś jedna osoba, to może się mylić. Jeśli mówi Ci coś praktycznie każdy, to coś w tym musi być.
ja napisał(a):

Kolejny dowód na Twoje nieuctwo. Przykład nie jest dowodem. Dowodem byłoby przedstawienie spójnej i zgodnej z wszystkimi doświadczeniami teorii. Potrafisz taką przedstawić? Jeśli nie, to się już nie kompromituj.
ja napisał(a):
Bo nie wiem czy jestes poinformowany że poziom dawniej a nawet i teraz mierzono rurką z wodą własnie ze względu na jej własciwości zachowywania poziomu.

Właśnie na tym polega różnica pomiędzy teorią naukową a teorią sformułowaną przez nieuka. Ta pierwsza jest ścisła i spójna. Ta druga jest wypowiedziana z grubsza i przy użyciu potocznych słów. Potrafisz zdefiniować czym jest poziom? Pewnie nie potrafisz. Jeśli jednak Ci się to uda, to może zrozumiesz jaką głupotę powiedziałeś.
Cytuj:
Skoro tak uczą to teraz ty pokaż mi taką ilośc wody zaginająca się pod wpływem grawitacji.?

Nie wiem co to znaczy "zaginać się pod wpływem grawitacji". Woda przyjmuje taki kształt, w jakim ma najmniejszą energię. Nie widzę jednak sensu dyskutować na ten temat z kimś, kto nie wiem nawet jakie siły na nią oddziałują.
Cytuj:
0=0
to jest
16-12-4=20-15-5
to jest
4(4-3-1)=5(4-3-1)
likwidujemy nawias

4=5

czyli 2+ 2 = 5

Jasne... dziel obie stron przez 0 nieuku :-D Myślałem, że masz braki w edukacji na poziomie gimnazjum, ale udowodniłeś właśnie, że sięgają one już pierwszych klas podstawówki.

Wt sty 09, 2018 1:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
O jak zwykle .
Nieuctwo , idź sie uczyc , do szkoły bys poszedł ,poczytaj sobie na ten temat.[
Zastanów się chwilę nad słowami "jak zwykle". Jeśli mówi Ci coś jedna osoba, to może się mylić. Jeśli mówi Ci coś praktycznie każdy, to coś w tym musi być.

jak mówi mój ulubiony polityk :
Wiekszosc jest głupia.

Wybory o tym świadczą.

Dlatego argument chybiony.

ja napisał(a):
Kolejny dowód na Twoje nieuctwo. Przykład nie jest dowodem. Dowodem byłoby przedstawienie spójnej i zgodnej z wszystkimi doświadczeniami teorii. Potrafisz taką przedstawić? Jeśli nie, to się już nie kompromituj.

Tutaj nie ma teorii . teoria jest w glowie .
Tutaj sa fakty.

ja napisał(a):
Właśnie na tym polega różnica pomiędzy teorią naukową a teorią sformułowaną przez nieuka. Ta pierwsza jest ścisła i spójna. Ta druga jest wypowiedziana z grubsza i przy użyciu potocznych słów. Potrafisz zdefiniować czym jest poziom? Pewnie nie potrafisz. Jeśli jednak Ci się to uda, to może zrozumiesz jaką głupotę powiedziałeś. ]

No rzyczywiscie zgodnie z idiotyczną defincją poziomu nie potrafię zdefiniowac poziomu.
Ale jakos w budownictwie ci debile inżynierowie wiedzą co to jest poziom.
Ale co oni moga wiedziec w porównaniu z tobą.
Budując tamy, wieżowce, mosty nie maja pojęcia o definicji poziomiu ale jakos im to wychodzi.

Cytuj:
Nie wiem co to znaczy "zaginać się pod wpływem grawitacji". Woda przyjmuje taki kształt, w jakim ma najmniejszą energię.

Taaaaaa
Więc udowdnij że woda w zalewie zegrzyńskim przyjmuje taka energie i się zagina , wykrzywia, zaokrągla .......no jakie tam mądre słowo chcesz to wstaw.

Cytuj:
Nie widzę jednak sensu dyskutować na ten temat z kimś, kto nie wiem nawet jakie siły na nią oddziałują.

ja nie chcę z toba dyskutowac .
Chciałem tylko jeden dowód.
Cytuj:
0=0
to jest
16-12-4=20-15-5
to jest
4(4-3-1)=5(4-3-1)
likwidujemy nawias

4=5

czyli 2+ 2 = 5
Jasne... dziel obie stron przez 0 nieuku :-D Myślałem, że masz braki w edukacji na poziomie gimnazjum, ale udowodniłeś właśnie, że sięgają one już pierwszych klas podstawówki.

Tak własnie jest z matematyką.
Teoretycznie Mozna udowdnić wszystko nawet teorię względności i ewolucje i grawitację.
.
Dowody poproszę.

że przytocze mistrza kompromitacji w dyskusji.

Dowodem byłoby przedstawienie spójnej i zgodnej z wszystkimi doświadczeniami teorii. Potrafisz taką przedstawić? Jeśli nie, to się już nie kompromituj.

czyli poprosze doświadczenia na wyzej wymienione teorie.
Po jednym ....tylko po jednym doświqdczeniu.

PLS.

Wt sty 09, 2018 1:40 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem

Proste obalenie wahadełka.
Ale się ubawiłem oglądając ten materiał :D

https://youtu.be/N3MpMpI7-UA

Wt sty 09, 2018 4:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):

Ale się ubawiłem oglądając ten materiał :D

Ja też, bo filmik niczego nie obala ze względu na popełnione przez tego człowieka błędy. Pierwszy i największy to ten, iż wahadło nie zostaje uruchomione w linii prostej, ale po łuku (co doskonale widać w dwóch pierwszych próbach (najpierw tor jest wybrzuszony w stronę wschodu, a potem zachodu), przez co jego ruch odbywa się po linii krzywej, co powoduje, że wahadło "zbacza" w stronę zachodu (pierwsza próba) lub wschodu (druga próba). W kolejnych jest to samo...
Masz jakiś lepszy dowód? Ten, który przedstawiłeś, niczego nie obala, a jedynie pokazuje, jak nie należy przeprowadzać doświadczenia z wahadłem Foucaulta.

Aha... To Cię nie ominie:

Dlaczego w południe zobaczyłem Słońce ok. 18 stopni nad horyzontem, a nie, jak wynika z prostych obliczeń trygonometrycznych na podstawie danych podawanych przez płaskoziemców i znanych z geografii, ok 31 stopni ponad horyzontem?

Wt sty 09, 2018 4:40 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
jak mówi mój ulubiony polityk :
Wiekszosc jest głupia.

Wybory o tym świadczą.

Przynajmniej w kwestii polityki jesteś rozsądny :wink: Jednak zastanowenie się nad sobą pod wpływem licznych sugestii, jest oznaką mądrości.
ja napisał(a):
Tutaj nie ma teorii . teoria jest w glowie .

To nie ma teorii, czy jest ona w głowie, bo nie rozumiem?
ja napisał(a):
No rzyczywiscie zgodnie z idiotyczną defincją poziomu nie potrafię zdefiniowac poziomu.
Budując tamy, wieżowce, mosty nie maja pojęcia o definicji poziomiu ale jakos im to wychodzi.

Nie twierdzę, że nie można z powodzeniem posługiwać się umownym pojęciem jakim jest poziom, tylko że nie jest to pojęcie ścisłe. Nie istnieje żadne prawo przyrody mówiące, że "woda utrzymuje poziom". Jeśli się mylę, to podaj odnośnik do jakiegoś podręcznika fizyki, który tak stwierdza.
ja napisał(a):
Więc udowdnij że woda w zalewie zegrzyńskim przyjmuje taka energie i się zagina , wykrzywia, zaokrągla .......no jakie tam mądre słowo chcesz to wstaw.

Wciąż nie wiem co masz na myśli pisząc, że woda się "zakrzywia" lub "zaokrągla". To nie są ścisłe pojęcia, więc jeśli chcesz się nimi posługiwać w naukowej (wiem, mocno nadużywam tego słowa) dyskusji, to musisz je zdefiniować. Uczyłem się w życiu trochę fizyki, sam wykonałem sporo doświadczeń, w tym również z hydrodynamiki i wiem, że woda przyjmuje kształt najkorzystniejszy energetycznie. Zawsze i w każdym zbiorniku.
ja napisał(a):
Chciałem tylko jeden dowód.

Podałem ich wiele. Choćby wahadło Foucaulta. Nie zaakceptowałeś go podobnie jak Charlie z filmiku nie zaakceptował przegranej :wink:
ja napisał(a):
Tak własnie jest z matematyką.
Teoretycznie Mozna udowdnić wszystko nawet teorię względności i ewolucje i grawitację.

Nie masz pojęcia o matematyce nawet na poziomie podstawówki, więc nie wypowiadaj się na temat tego, co można przy jej pomocy udowodnić. Dzieci w pierwszej klasie uczą się, że nie wolno dzielić przez zero. Przed chwilą pokazałeś, że nie wiesz nawet tego, a chcesz się wypowiadać na tematy kosmologiczne :D
ja napisał(a):
Po jednym ....tylko po jednym doświqdczeniu

Powinieneś wynieść tę wiedzę ze szkoły, ale ok. Mam dzisiaj dobry humor, więc, proszę, wymień owe teorie w punktach a ja również w punktach wymienię odpowiednie doświadczenia. Będziemy mieli jasność.
Maxik napisał(a):
Ale się ubawiłem oglądając ten materiał

Autor filmiku udowadnia, że nie ma pojęcia o czym mówi już w pierwszych sekundach. Powiedział, że wahadła nie trzeba by było wprawiać w ruch. Tymczasem, siła Coriolisa oddziałuje jedynie na poruszające się obiekty. Dalej nie widziałem sensu oglądać.

Wt sty 09, 2018 6:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
[jak mówi mój ulubiony polityk :
Wiekszosc jest głupia.

Wybory o tym świadczą.[
Przynajmniej w kwestii polityki jesteś rozsądny :wink: Jednak zastanowenie się nad sobą pod wpływem licznych sugestii, jest oznaką mądrości.

Jeśli sugestie nie są niczym poparte to nie maja żadnego znaczenia
[
ja napisał(a):
Budując tamy, wieżowce, mosty nie maja pojęcia o definicji poziomiu ale jakos im to wychodzi.[/
Nie twierdzę, że nie można z powodzeniem posługiwać się umownym pojęciem jakim jest poziom, tylko że nie jest to pojęcie ścisłe. Nie istnieje żadne prawo przyrody mówiące, że "woda utrzymuje poziom". Jeśli się mylę, to podaj odnośnik do jakiegoś podręcznika fizyki, który tak stwierdza.

Inżynierom nie przeszkadza to ze pozlugują się poziomem bez ścisłego odpowiednika w podręczniku fizyki.
Jakoś mosty się nie zawalają a wieżowce stoją.
Czyli definicja poziomu w podręczniku fizyki jest potrzebna do podtarcia tylka.
Przynajmniej w praktyce.

Cytuj:
[
Wciąż nie wiem co masz na myśli pisząc, że woda się "zakrzywia" lub "zaokrągla". To nie są ścisłe pojęcia, więc jeśli chcesz się nimi posługiwać w naukowej (wiem, mocno nadużywam tego słowa) dyskusji, to musisz je zdefiniować. Uczyłem się w życiu trochę fizyki, sam wykonałem sporo doświadczeń, w tym również z hydrodynamiki i wiem, że woda przyjmuje kształt najkorzystniejszy energetycznie. Zawsze i w każdym zbiorniku.

Jeśli ty nie rozumiesz słowa zakrzywia , zaokrągla czy poziom a próbujesz pouczać innych
To o czym my dyskutujemy?

ja napisał(a):
Chciałem tylko jeden dowód.[/
Podałem ich wiele. Choćby wahadło.

1film który pokazał maxis dowodzi ze to ściema.
2Ale załóżmy ze wahadło działa prawidłowo . Na co ono jest dowodem?

[
ja napisał(a):
Po jednym ....tylko po jednym doświqdczeniu[/
Powinieneś wynieść tę wiedzę ze szkoły, ale ok. Mam dzisiaj dobry humor, więc, proszę, wymień owe teorie w punktach
[/
a ja również w punktach wymienię odpowiednie doświadczenia. Będziemy mieli jasność.

Tak wiem powinienem się uczyć powinienem chodzić do szkoły skończyć studia i 42 inne fakultety to wszystko wiem dzięki za informacje.

Ale jako że mam też dobry humor to powtórzę po raz enty.
1 teoria kulistej ziemi.

2 Teoria grawitacji.

3 teoria względności.

4 teoria ewolucji.

Ale że tematem jest kształt ziemi najbardziej interesują mnie dwa pierwsze punkty poproszę o doświadczenia które udowadniają dwa pierwsze punkty.

Wt sty 09, 2018 7:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Inżynierom nie przeszkadza to ze pozlugują się poziomem bez ścisłego odpowiednika w podręczniku fizyki.

Inżynieria to praktyka. Tutaj nie zawsze potrzebne są ścisłe definicje. Nauka to poznawanie przyrody. Tutaj nie ma miejsca na żadne rozmyte stwierdzenia.
Widzę jednak, że zdefiniowanie poziomu przewyższa Twoje możliwości intelektualne, więc pomogę Ci. Poziom to kierunek prostopadły do siły ciążenia. Tak więc oceany na kuli ziemskiej wciąż mogą być "poziome".
ja napisał(a):
Czyli definicja poziomu w podręczniku fizyki jest potrzebna do podtarcia tylka.
Przynajmniej w praktyce.

Nie rozmawiamy chyba o podcieraniu tyłka, lecz o kosmologii :wink:
ja napisał(a):
Jeśli ty nie rozumiesz słowa zakrzywia , zaokrągla czy poziom a próbujesz pouczać innych
To o czym my dyskutujemy?

Nie mówię, że nie rozumiem. Mówię, że nie jest to ścisły termin, więc jeśli dyskusja ma być precyzyjna, to należy go zdefiniować lub zastąpić innymi - precyzyjnymi słowami.
ja napisał(a):
1film który pokazał maxis dowodzi ze to ściema.

A ja dowiodłem, że ten film to ściema. Już w pierwszych sekundach pada stwierdzenie, że gdyby wahadło było dowodem na ruch obrotowy, to nie byłoby konieczne ręczne wprowadzanie go w ruch. Jest to fundamentalny błąd i świadczy o braku znajomości tematu przez autora. Siła Coriolisa dział tylko i wyłącznie na poruszające się obiekty.
ja napisał(a):
Ale załóżmy ze wahadło działa prawidłowo . Na co ono jest dowodem?

Na to, że nasz układ odniesienia (ziemia) porusza się ruchem obrotowym. Pozwala również na wyznaczenie zwrotu tego ruchu. Nieskończenie liczne doświadczenia wskazują, że zwrot ten jest przeciwny na półkuli północnej i południowej. Innymi słowy, ruch obrotowy jest zgodny z ruchem wskazówek zegara dla jednej półkuli a dla drugiej przeciwny. Oznacza to, że ludzie, którzy staliby na jednym biegunie byliby jakby do góry nogami względem tych na drugim. Gdyby ziemia była płaska, to wszystkie znane kontynenty znajdowałyby się po jednej stronie płaszczyzny, więc zwrot siły Coriolisa wszędzie byłby taki sam.
Co więcej, przy założeniu płaskiej ziemi wartość tej siły byłaby wszędzie jednakowa, a tak nie jest. Zależy ona od szerokości geograficznej. Jest największa na równiku i zerowa na biegunach.

Odnośnie dowodów:
1 teoria kulistej ziemi - wahadło Foucalta

2 Teoria grawitacji - waga Cavendisha (zakładam, że masz na myśli prawo powszechnego ciążenia a nie ogólną teorią względności)

3 teoria względności - miuony, których czas życie wynosi ułamek sekundy, są w stanie dotrzeć do powierzchni ziemi dzięki dylatacji czasu (zakładam, że chodzi Ci o szczególną teorię względności)

4 teoria ewolucji - liczne atawizmy i narządy szczątkowe

Oczywiście dla każdej teorii mogę podać o wiele więcej dowodów, ale na razie wystarczy po jednym.

Wt sty 09, 2018 8:24 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ja też, bo filmik niczego nie obala ze względu na popełnione przez tego człowieka błędy. Pierwszy i największy to ten, iż wahadło nie zostaje uruchomione w linii prostej, ale po łuku (co doskonale widać w dwóch pierwszych próbach (najpierw tor jest wybrzuszony w stronę wschodu, a potem zachodu), przez co jego ruch odbywa się po linii krzywej, co powoduje, że wahadło "zbacza" w stronę zachodu (pierwsza próba) lub wschodu (druga próba). W kolejnych jest to samo...
Masz jakiś lepszy dowód? Ten, który przedstawiłeś, niczego nie obala, a jedynie pokazuje, jak nie należy przeprowadzać doświadczenia z wahadłem.

Jeżeli wahadło nie potrafi dowieść ruchu ziemi z każdej możliwej pozycji, to wygląda podobnie jak ten statek z kamery, który można oczywiście dostrzec, ale tylko z jednego ujęcia.Wskazuje to jednoznacznie na odgórnie zaprogramowaną ustawkę (taki swoisty hologram).Dlatego stanowczo zaprzeczam, jakoby człowiek ten popełnił jakikolwiek błąd :)

Ale:

Obalenie wahadła po raz drugi jest bardzo proste.

Najlepszym tego dowodem jest brak czucia ruchu ziemi.

Każdy to może potwierdzić, nawet Ty.

Zaprzeczasz prawda?

Szkoda, ponieważ konkluzja jest następująca:

Opierasz swoje przekonanie tylko
na wierze.

1)Wierze opartej na "autorytetach".

2)Wierze w to, że wahadło jest znacznie bardziej wiarygodnym narzędziem weryfikacji niż bezpośrednie doświadczenie.

3)Wierze w to, że przy zastosowaniu określonej pozycji wprawiającej w ruch wahadło, będziesz mógł zaobserwować coś, co zinterpretujesz jako dowód na ruch ziemi.

To mają być dowody?

Nie :)

Śr sty 10, 2018 12:15 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 71  Następna strona